İtalya Vizesi

İtalya Devleti’ne seyahat planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya vize istiyor mu araştırmaktadır. İtalya’ya gitmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ile Türkiye’de yaşayan 3. ülke vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmesi için vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.
İtalya vizesi Schengen anlaşmasına taraf olmasından dolayı alınması gereken Schengen vizesidir. 90 günden daha uzun süre ülkede kalmak isteyenler Schengen vizesi yerine uzun süreli İtalya vizesi müracaatı yapmalıdır.
İtalya vizesi başvurusu uzun süreli seyahatler için İtalya Konsolosluğu’na ya da İtalya Büyükelçiliğine yapılır. Kısa süreli başvurular konsolosluğa doğrudan yapılmaz. Bundan dolayı ülkeye seyahat etme planları yapan Türk vatandaşları Vize Ofis ile iletişime geçmelidir.
İtalya vizesi evrakları içerisinde öncelikle dikkat edilmesi gereken vize başvuru formudur. İtalyanca ve Türkçe olarak eksiksiz ve büyük harfler ile doldurulmalıdır. Gerekli olan diğer evraklar Schengen vizesi evrakları için geçerli olan belgelerdir.
İtalya vizesi ücreti ile vize harç bedeli vizenin kategorisine ve seyahatin amacına göre değişiklik gösterebilir. Ödenen harç bedeli dekontu başvuru evrakları arasında yer almalıdır.

Menü
Destek Hattı