İtalya Vize Reddi – İtiraz Nasıl Yapılır?

Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla başvurularınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz. Birtakım prosedürleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

 • Aksi halde yetkili tek kurum olan konsolosluğun, süreçleri olumsuz bir şekilde sonuçlandıracağını görebilirsiniz.
 • Eksik veya hatalı belgelerden kaynaklı olarak ek belge talebi, mülakat ve vize reddi gibi yanıtları verme hakkı bulunan konsolosluk sizlere kararları ile ilgili mektupları gönderecektir.
 • Vize başvurularınızın reddedilmesine neden olacak faktörleri sizler için değerlendirecek olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilirsiniz.
 • Bu sayede en erken süreçlerde başvurularınızı gerçekleştirmenize ve sonuçların olumsuz gelmesi halinde seyahatlerinizi aksatmamanıza özen gösteriyoruz.
 • İtalya vizesi için başvuru yaparken hatalı ve doğru olmayan adımları atmanızın neden olacağı olumsuz durumlarda, İtalya vize ücreti tekrar ödemek zorunda kalabilirsiniz.
 • Güncel evrakları ve vize ücretlerini bizlerden öğrenebileceğinizin altını çiziyoruz. İlk aşamadan itibaren ekiplerimizden yardım almanız halinde sonuçların büyük oranda olumlu olacağını belirtebiliriz. Ancak hiçbir yetkili merkezin bu konuda garanti veremeyeceğini vurgulamaktayız.
 • Buna göre sizler de başvuru sahibi olarak yanıtları elde etmenizin ardından, işlemlerinizin hızla normal yollardan düzeltilmesi için bizlere başvuru yapabilirsiniz.
 • Vize reddi nedenleri üzerine gerekli incelemeleri gerçekleştirecek olan ekiplerimizin sizlere destek olacağını söyleyebiliriz. Diğer yandan vize ücretlerinin iade edilmeyeceğini, başka kişilerin faydalandırılamayacağını ve para ile satılamayacağını aktarmaktayız.
 • Bir başka ülkeye giriş için kullanamayacağınız İtalya Schengen vize ücretlerini yeni tarifelerden öğrenebilirsiniz. 2021 yılında hangi tutarları ödeyeceğinizi, kimlerin muaf olabileceğini ve vizelerinizi alabilmeniz için nasıl adım atmanız gerektiğini sizler için yanıtlıyoruz.

İtalya Vize Reddi ve Çözümü (2021)

İtalya vize Reddi Nedenleri 2023

 • Yeni yılla birlikte tüm değişiklikleri ve güncellemeleri takip edecek olan firmalarımızın, zamlı vize ücretleri hakkında sizleri bilgilendireceğini belirtebiliriz. Bununla birlikte olumsuz yanıtları neden alabileceğinizi de belirteceğiz. Böylece sizleri uyaracak olan ekiplerimiz sayesinde kaliteli adımları atabileceksiniz.
 • Evraklarınızda eksiklerin olması halinde bu sonuçlarla karşılaşabileceğinizi aktarmaktayız. Kişisel bilgilerinize veya maddi gelirlerinizi gösterir belgelere dair eksikliklerin olması halinde sonuçlar olumsuz gelecektir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına sağlık poliçenizi yaptırmalı, maddi gelirlerinizi ve sponsorlarınızı belirtmeniz veya eski vize ve pasaportlarınıza ilişkin bilgileri ilave etmeniz gerekmektedir.
 • Diğer yandan otel ve uçak rezervasyonlarınıza ilişkin bilgileri es geçmemeniz gerekmektedir. Eksik ve hatalı olan evrakların sizler için riske yol açacağını unutmamalısınız. Rezervasyonlarınıza ilişkin dokümanların hatasız ve tam olarak sunulması gerekmektedir.
 • Eğer gelir beyanınızı gösterir evrakların doğru bir şekilde sunulmamasına neden olacak adımları atmışsanız, başvurunuzdan olumlu sonuçları almanız beklenmeyecektir. Seyahatleriniz boyunca yapacağınız tüm masrafları karşılayacak maddi gücünüzün olduğunu ispat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca sponsorluğun gerekeceği durumlarda buna ilişkin bilgilerin ibraz edilmesine ihtiyaç duyulacaktır.
 • Schengen vizeleri kapsamında toplamda 26 ülkeye giriş yapma hakkını elde edebilirsiniz. Ancak hangi ülke için vize başvurusunda bulunuyorsanız, ilk olarak bu ülkeye giriş yapmalı ve 90 günlük seyahatiniz boyunca en uzun süre başvuru yaptığınız ülkede kalmalısınız. Süreleri aşmanız veya doğru biçimde kullanmamanız neticesinde, sonrasında yapacağınız başvuruların olumlu bir biçimde gelmeyeceğini görebileceksiniz.
 • Kısa süreli, tek girişli veya çok girişli olarak tercih edebileceğiniz vizelerinizle hak edeceğiniz şartlarda adımları atmalısınız.
 • İki ülkenin geçmişte yaşadığı bazı olumsuzluklar nedeniyle vize başvurularınızın kabul görmeyeceğini göz ardı etmemelisiniz.

Tüm bu hususlarda sizleri bekleyen hizmetlerimizle tanışmak için adreslerimizi ziyaret edebilirsiniz. Pasaportlarınızın geçerli olması, fotoğrafların tam olarak görünür bir şekilde ve güncel tarihli eklenmesi halinde süreçler olumlu ilerleyecektir.

Sizleri bekleyen bu harika imkanlarımızdan hemen faydalanabileceğinizi göz ardı etmemelisiniz. Olumsuz olan süreçlerin kısa bir zaman dilimi içerisinde normale döneceğini bu sayede keşfetmiş olacaksınız.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir