2021 Ruanda Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Ruanda Vizesi Başvurusu

Ruanda Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Ruanda Vizesi Hakkında

Ruanda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talebinde bulunan bir Afrika ülkesidir. Ruanda için seyahat planı yapan her pasaport sahibinin vize başvurusunda bulunması mecburidir.

Yani yalnızca bordo pasaport sahiplerinden değil yeşil ve diplomatik pasaport sahiplerinden de vize talep edilmektedir. Bu yüzden Ruanda vize ofisi ile irtibata geçerek vize başvuru işlemlerine başlamanız önerilmektedir.

Ruanda Vize İşlemlerinde İlk Adım

Ruanda için vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın Ruanda vize ofisi ile irtibata geçmesi öneriliyor. Vize başvurunuzu başlatmak için de öncelikle vize ofisine gelerek Ruanda vize başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Vize formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması da Ruanda vizesi için atılacak ilk adım olarak kabul edilmektedir.

Vize başvuru formunun doldurulması aynı zamanda başvuruda bulunmanız gereken vize çeşidine de şekil vermektedir. Formda yer alan “seyahat amacı” ibaresinin doğru bir şekilde beyan edilmesi oldukça önemlidir.

Ruanda’ya yapacağınız seyahatin amacı sizi en doğru vize çeşidine başvuruda bulunmaya yönlendirecektir. Bu yüzden seyahat amacınızı olabildiğinde doğru bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Vizeofisi.com sitesinden Ruanda için vize çeşitleri hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gerekli Evrakların Beyan Edilmesi

Raunda vize ofisi, vize başvurusunda bulunmak isteyenler için tercih edilen vize çeşidine en uygun belge listesini tarafınıza göndermektedir. Belge listesinde bulunan her bir maddenin atlanmadan uygulanması başvuru süreci aşamasını olumlu etkileyecektir. Eksik ya da yanlış belge ibrazı sonucu vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Ruanda vizesi için gerekli evrakların Ruanda Konsolosluk makamına ibrazı Ruanda vize ofisi tarafından yapılmaktadır. Belge ibrazı için sizin konsolosluk şubesine bizzat gitmenize gerek yoktur. Ancak bazı özel ve istisnai durumlarda konsolosluk makamı ile bizzat iletişim kurmanız gerekebilir. Böyle bir durumda Ruanda vize ofisi sizin adınıza randevu talebinde bulunmaktadır.

Ruanda Vize Takip Süreci

Raunda vize ofisi, belge ibrazından sonra gelen vize takip sürecinde de sizinle irtibat halinde olacaktır. Bu süreçte temsilciniz ile iletişime geçerek vize başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Vize başvuru aşamasında konsolosluk makamı sizden ek belge talebinde de bulunabilmektedir. Böyle bir durumda ek belgeyi ivedilikle ibraz etmeniz önem taşımaktadır. Ek belge talebi genellikle tüm belgelerin beyan edilmesinden sonra gelebilen bir istektir. Bu durumda da Ruanda vize ofisi ile irtibat kurmanız önerilir.

Başvuruda Bulunabileceğiniz Ruanda Vize Çeşitleri

Ruanda için kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki vize grubu bulunuyor. Bunun yanında gelişen teknoloji ile de birlikte Ruanda için e – vize talebinde de bulunabilirsiniz. E – vize başvuruları halinde de Ruanda vize ofisi size yardımcı olacaktır.

E – vize başvurularında gerekli belgelerin de elektronik ortamda iletilmesi gerekmektedir. Bu durumda yetkili olan temsilcinizden bilgi almanız ve evrakları doğru bir şekilde iletmeniz gerekecektir.

Ruanda için kısa ya da uzun süreli vize başvuruları da seyahat amacınıza göre şekillenmektedir. Bu yüzden yetkili kişilerle görüşerek seyahat amacınızı doğru bir şekilde beyan etmeniz gerekmektedir.

Ruanda’ya yapacağınız kısa süreli seyahatler için Turistik Vize ve Ticari Vize gibi opsiyonlarınız mevcuttur. Uzun süreli vizeler kapsamında da oturum izni, çalışma izni ve vatandaşlık işlemleri yer alır.

Ruanda Vizesi Onay Süreci ve Vize Reddi

Ruanda için yapılan vize başvurularınız ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanabilir. Bu süre bazı istisnai durumlarda 15 gün ya da 1 ay olarak da uzayabilir.

Dolayısıyla vize başvurunuzu yaparken mağdur olmamak için istisnai durumları da göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

Ruanda vizesi başvurusunun olumsuz sonuçlandığı durumlar da olabilir. Böyle bir durumda vize reddinden sonra 28 gün içerisinde itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ruanda vize ofisi, vize başvurusunun olumlu sonuçlanması bakımından herhangi bir yaptırım ayrıcalığına sahip değildir.

Ruanda Turistik Vize İşlemleri

Ruanda vize ofisi vasıtası ile Turistik Vize başvurularınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Ruanda’ya yapılacak turistik seyahatler için de vize talebinde bulunulmaktadır.

Üstelik hangi pasaport türüne sahip olduğunuz da bu süreçte önem teşkil etmemektedir. Bordo, yeşil ya da diplomatik pasaport sahipleri de Ruanda için Turistik Vize başvurusunda bulunmak durumundadır. Ruanda vize ofisi, Turistik Vize başvurularının her aşamasında başvuruda bulunanlara yardımcı olacaktır.

Ruanda Turistik Vizesi Nedir?

Ruanda için Turistik Vize, kısa süreli vizeler kapsamında yer alan ve ülkeye düzenlenen turistik seyahatler için geçerli olan bir vize türüdür. Turistik Vize alarak ülke içerisinde 3 aya dek ikamet etme hakkına sahip olabilirsiniz. Turistik Vize başvuruları Ruanda vize ofisi tarafından alınmaktadır.

Turistik Vize başvurusunda bulunurken de ülkeye hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bunu da vize başvurusunda bulunurken vize talep dilekçenizde beyan etmelisiniz.

Dilekçenizde yer alan seyahat amacı tutarlıysa Turistik Vize için olan başvurunuz konsolosluk makamı tarafından işleme alınacaktır. Konu hakkındaki genel bilgilere vizeofisi.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Ruanda Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ruanda vize ofisi aracılığı sayesinde Turistik Vize başvuru işlemlerinize başlayıp sonuçlandırabilirsiniz. Bunun için de ilk önce vize ofisinde bulunan vize başvuru formunu doldurmanız gerekecektir.

Vize başvuru formunda kimlik ve adres bilgilerinizin eksiksiz ve doğru bir şekilde yer alması gerekmektedir. Formda yer alması gereken bu bilgiler sayesinde sizinle irtibata geçilecektir. Vize ofisi tarafından bilgilendirilmek için iletişim bilgilerinizin de eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir.

Formda yer alan her alanın doldurulmasından sonra gerekli olan belgeleri hazırlayarak beyan etmeniz gerekmektedir. Ruanda Turistik Vize başvurusu için gerekli belge listesi de Ruanda vize ofisi tarafından size sunulacaktır. Burada önemli olan belge listesinde bulunan her bir maddenin atlanmadan uygulanması gerektiğidir.

Turistik Vize başvurusu kapsamında başvuru yapan kişilerden talep edilen belgelerin her biri büyük önem taşımaktadır. Belgelerin yer aldığı evrak dosyası vize ofisi tarafından konsolosluk makamına iletilmektedir.

Beyan edilmesi gereken belgelerde eksiklik olması halinde Ruanda Turistik Vize başvurunu reddedilebilmektedir. Bunun yanı sıra beyan edilen belgelerin sahte olmaması ve güncel verilere dayanması da beklenir.

Ruanda için Turistik Vize başvurularında belge ibrazından sonra gelen adım vize takip sürecidir. Vize takip süreci kapsamında vize ofisi temsilcileri sizinle irtibata geçecektir.

Siz de bu süreçte temsilciniz ile iletişime geçerek vize başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Takip süreci neticesinde olumlu ya da olumsuz yanıt alan başvurular da tarafınıza bildirilmektedir.

Ruanda Turistik Vize Başvurusunda Gerekli Belgeler

Ruanda için Turistik Vize başvurularında talep edilen belgeler; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve uçak rezervasyon belgeleri, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, kişisel banka hesabının son 3 ayı da içine alan hesap özet bilgileri şeklindedir.

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi ve sponsor bilgilerini içeren belgeler,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise;seyahatin maddi harcamalarını üstelenecek sponsor kişi ya da kişilere ait gelir belgeleri,

Başvuru sahibi emekli ise; emeklilik belgesi ve SGK hizmet döküm belgesi,

Başvuru sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve iş yerinden alınan izin belgesi gibi ekstra belgeler de talep edilmektedir.

Ruanda Turistik Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Bazı durumlarda vize başvuru talepleri olumsuz yanıtlanabilir. Böyle bir durumda başvuru yapanın itiraz hakkı bulunmaktadır. Vize reddi itiraz dilekçesi de konsolosluk makamına e – posta ya da faks yolu ile iletilmelidir. Ruanda vize ofisi, olumsuz sonuçlanan başvurular üzerinde herhangi bir yaptırım hakkına sahip değildir.

Ruanda Ticari Vize İşlemleri

Ruanda için başvuruda bulunulabilecek kısa süreli vizeler arasında Ticari Vize de yer almaktadır. Ticari Vize başvurularınızı Ruanda vize ofisi vasıtası ile yapabilmeniz de mümkündür. Ruanda, ticari seyahatlerin en sık düzenlendiği Afrika ülkelerinden biridir. Bu sayede yabancı ülke vatandaşlarının ticari sebepler ile ülkeye giriş çıkışları diğer ülkelere oranla görece daha kolaydır. Ruanda Ticari Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde ülkede 3 aya kadar ikamet ve iş yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

Ruanda Ticari Vize Nedir?

Ruanda vize ofisi aracılığı ile başvurusu alınan bir diğer vize türü olan Ticari Vize, ülke sınırları içerisinde 3 ay boyunca ticari faaliyet göstermenizi sağlamaktadır. Bu alanda gösterilen ticari faaliyetler arasında fuar etkinlikleri, kısa süreli iş ortaklıkları, iş toplantıları ve seminerler yer almaktadır.

Ruanda’da yapacağınız ticari faaliyetlerin 3 ay gibi bir süre ile sınırlanması durumunda bu vize çeşidine başvuruda bulunmanız önerilir. Ülke sınırları içerisinde daha uzun süreli ticari faaliyet göstermek isteyenlerin ise uzun süreli vize çeşitlerinden olan çalışma izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ruanda için ticari faaliyet vizelerine vizeofisi.com adresinden ulaşarak daha geniş kapsamlı bilgi sahibi olmanız da mümkündür.

Ruanda Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ruanda için gerekli olan Ticari Vize başvurularınızı Ruanda vize ofisi vasıtası ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için de ilk adım olarak ofiste bulunan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu ile Ticari Vize başvurunuzun ilk adımı atılmış olur.

Vize başvuru formunda yer alan her bir maddenin dikkatle okunup doğru bir şekilde doldurulması önemlidir. Özellikle “seyahat amacı” kısmının özenle ve eksiksiz olarak doldurulması büyük önem taşımaktadır. Formda yer alan “seyahat amacı” kısmına ticari faaliyetlerde bulunacağınızı ibraz ederek Ticari Vize başvurusu yapacağınızı da belirtmeniz gerekmektedir. Seyahat amacının doğru bir şekilde beyan edilmesi başvuruda bulunmanız gereken vize çeşidine etki edecektir.

Başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulmasının ardından Ruanda vize ofisi tarafından size gönderilen gerekli evrak listesini de tamamlamalısınız. Listede yer alan her bir belgenin doğru bilgilere dayanarak eksiksiz ibraz edilmesi gerekmektedir.

Listede yer alan tek bir belgenin bile yanlış ya da eksik beyan edilmesi halinde Ticari Vize başvurunuz olumsuz cevaplanacaktır. Dolayısıyla size gönderilen listede bulunan her bir maddeye dikkat etmeniz önerilmektedir. Bazı durumlarda Ruanda Konsolosluk makamı başvuruda bulunan kişilerden ek belge de talep edebilir. Böyle bir durumda vize ofisi temsilciniz ile irtibata geçmeniz önerilir.

Belge ibrazından sonra Ticari Vize takip süreci başlatılır. Ruanda için başvurulan Ticari Vize’nin onay süresi ortalama 5 iş günü olarak kabul edilmektedir. Fakat bazı istisnai durularda bu süre uzayabilir. Vize takip süreci boyunca vize ofisi temsilciniz ile iletişim halinde kalmanız gerekmektedir. Bu sayede vizenizin durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ruanda Ticari Vize İçin Gerekli Belgeler

Raunda Ticari Vize başvurularında gerekli olan evraklar arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, seyahat sağlık sigortası, Ruanda’da yer alan bir iş kurumu tarafından gönderilen davet mektubu, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler gelmektedir.

Başvur sahibi çalışan ise; maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü ve işyeri izin belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri ve vergi levhası gibi ekstra belgeler de talep edilmektedir.

Ruanda Ticari Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Ruanda Ticari Vize başvuruları bazı sebeplerden dolayı olumsuz yanıtlanabilir. Bu gibi durumlarda başvuruda bulunan kişinin itiraz hakkı bulunmaktadır. Bunun için de ret haberinin ardından Ruanda Konsolosluk makamına itiraz dilekçesinin gönderilmesi gerekmektedir. Dilekçenizi e – posta ya da faks yolu ile iletmeniz mümkündür.

Ruanda Oturum İzni

Ruanda için uzun süreli vizeler kapsamında bulunan Ruanda oturum izni, diğer vize çeşitlerine oranla daha geniş kapsamlı bir prosedüre sahiptir. Ruanda’da oturum iznine sahip olmak için başvuruda bulunan kişilerin de bazı kriterleri taşıyor olması gerekmektedir.

Raunda vize ofisi, oturum izni için başvuruda bulunmak isteyenlerin bu taleplerini almakla görevlidir. Başvuru öncesinde oturum izni sahibi olmak adına yapılması gerekenlerin ve sahip olunması zorunlu olan kriterlerin iyice kavranmış olması tavsiye edilir.

Ruanda Oturum İzni Nedir?

Ruanda vize ofisi, uzun süreli vize çeşitleri arasında bulunan Ruanda oturum izni için gerekli olan başvuruları kabul ediyor. Oturum izni vasıtasıyla Ruanda’da 3 aydan daha fazla süre ikamet etme imkanına da erişmiş oluyorsunuz. Uzun süreli olmasına rağmen sürekli oturum hakkı tanımayan bu izin çeşidine başvurmak için de bazı detaylara dikkat edilmesi gerekiyor.

Ruanda oturum izni başvurusu yapmayı düşünenlerin ülke sınırları içerisinde ikamet ederken maddi sorumluluklarını da yerine getirmeleri beklenmektedir. Bu yüzden de ülke sınırları içinde maddi sorumluluğun sağlanması gerekmektedir. Oturum izni başvurusunda bulunan yetişkin kişilerin sponsorları olmaması halinde çalışma iznine de sahip olmaları beklenir.

Bunun yanı sıra reşit olmayan, ev hanımı olan ya da emekli bireylerden ülkede kalış süreleri boyunca maddi açıdan rahat ve yeterli olacaklarına yönelik ekstra belgeler de talep edilebilir.

Adım Adım Ruanda Oturum İzni Başvurusu

Ruanda vize ofisi ile oturum izni almak için öncelikle vize ofisinde bulunan oturum izni formunu doldurmanız bekleniyor. Oturum izni başvuru formunda yer alan her bir maddenin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş olması da büyük önem taşıyor.

Formda, başvuruda bulunan kişinin kimlik ve iletişim bilgileri yer alırken oturum iznine başvuru nedenleri de sorgulanıyor. Bu sorgulamada tamamen net ve doğru ifadeler kullanmanız bekleniyor. Oturum izni alma amacınızın doğru bir şekilde beyan edilmesi iznin onay sürecine de etki ediyor.

Oturum izni başvuru formunun doldurulmasından sonra süreç gerekli belgelerin beyan edilmesi yönünde işlemektedir. Bunun için de Ruanda vize ofisi tarafından size sunulan belge listesinden faydalanmanız gerekir.

Belge beyanında yaşanan aksaklıklar da izin başvuru sürecini olumsuz yönde etkiliyor. Bu yüzden belge listesinde bulunan her bir belgenin güncel, doğru ve eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekiyor.

Belge ibrazının doğru bir şekilde yapılmasından sonra süreç oturum izninin takip edilmesine eviriliyor. Bu süreçte vize ofisi temsilciniz ile irtibata geçmeniz de büyük önem taşıyor. Oturum izni takip süreci kapsamında vize durumunu öğrenmek adına temsilciniz ile irtibata geçebilirsiniz. Süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için de vizeofisi.com adresine göz atabilirsiniz.

Ruanda Oturum İzni İçin Gerekli Belgeler

Ruanda oturum izni için bazı belgelerin eksiksiz ibrazı zorunludur. Bu belgeler arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, oturum izni başvuru formu, oturum izni talep dilekçesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği yer almaktadır.

Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, okul kabul belgesi, 18 yaşından küçükler için de muvafakatname,

Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; ülkede ikamet etme süresi kapsamında maddi açıdan sponsor olacak kişi ya da kişilerin kimlik ve finansal belgeleri,

Başvuru sahibi çalışan ya da emekli ise; SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu, çalışma izni ve emeklilik belgesi,

Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, vergi levhası, faaliyet belgesi ve şirket hakkında diğer açıklayıcı ve finansal belgelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Ruanda Vatandaşlık İşlemleri

Küçük bir Orta Afrika ülkesi olan Ruanda, vatandaşlık başvurularını değerlendiren ve yabancı ülke vatandaşlarına da kapılarını açabilen bir ülkedir. Ruanda vize ofisi aracılığı ile vatandaşlık işlemlerine başlanabilmektedir. Ruanda vatandaşlığına kabul almak için de bir takım kriterlere sahip olmak gerekmektedir. Uzun süreli ya da kısa süreli vize çeşitlerinden ayrı olarak Ruanda vatandaşlık işlemlerinde daha geniş kapsamlı bir prosedür uygulanmaktadır.

Ruanda Vatandaşlığı Nedir?

Orta Afrika ülkeleri arasında yer alan Ruanda, vatandaşlık almaya uygun olan yabancı uyruklu kişilere kapılarını açmaktadır. Ruanda vatandaşlığı sayesinde kalıcı oturum iznine de sahip olunmuş olunur.

Aynı zamanda Ruanda vatandaşı olan kişilerin ülke sınırları içerisinde çalışma ve iş kurma gibi hakları da bulunur. Ayrıca Ruanda vatandaşlığına sahip kişilerin ülkede yasal hakları da mevcuttur. Ruanda vatandaşlık hakkı için daha kapsamlı verilere vizeofisi.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Ruanda vatandaşlık işlemlerini başlatmak isteyen kişilerin ülke sınırları içerisinde bir müddet ikamet etmiş olması talep ediliyor. Ruanda’da ikamet etme hakkına sahip olan yabancı uyruklu kişilerin tayin edilen süre zarfında çoğunlukla ülkede bulunmaları da şart koşuluyor.

Bunların yanı sıra vatandaşlık başvurusunda bulunan kişilerden maddi olarak da bazı yükümlülükleri yerine getirmeleri talep edilmektedir. Bunun içinde başvuruda bulunacak olan kişilerin belli bir yatırım yapması ya da maddi olarak sorunsuz olduklarını belgeler ile beyan etmeleri beklenir.

Ruanda vatandaşlığı işlemlerinde evlilik yolu ile, yatırım yolu ile, doğum sebebi ile ya da evlat edinme yolu ile olmak üzere bazı kriterleri sağlıyor olunması şart koşuluyor.

Ruanda Vatandaşlık İşlemleri

Raunda vize ofisi aracılığı ile vatandaşlık başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için de öncelikle belirtilen kriterleri sağladığınızı beyan etmelisiniz.

Vatandaşlık başvurusu kriterlerini sağlayan kişilerin vize ofisi aracılığı ile başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları da bekleniyor. Vatandaşlık başvuru formunda yer alan her bir maddenin atlanmadan ve doğru verilerle doldurulması da büyük önem taşıyor.

Vatandaşlık başvuru formunun doldurulmasından sonra sıra gerekli belgelerin beyan edilmesi aşamasına geliyor. Bu aşamada dikkatli olmak ve talep edilen belgelerin tamamını eksiksiz olarak ibraz etmek gerekiyor. Aksi takdirde vatandaşlık başvurusu konsolosluk makamı tarafından olumsuz yanıtlanıyor.

Belge ibrazı sürecinin hemen ardından da vatandaşlık başvurusu işlemlerinin sonuçlanması aşamasına geçiliyor. Bu süreçte başvurunuzun durumunu Ruanda vize ofisi temsilciniz vasıtası ile takip edebilirsiniz. Vatandaşlık başvurusu takip sürecinde konsolosluk makamı bazen ek belge talebinde de bulunmaktadır. Böyle bir durumda talep edilen ek belgeleri ivedilikle ibraz etmeniz gerekmektedir.

Ruanda Vatandaşlık Başvurusu İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ruanda vize ofisi, vatandaşlık başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlarda size bilgi vermektedir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken hususlar ciddiye alınmalı ve başvuru işlemlerinin sorunsuz geçmesi adına gerekenler yerine getirilmelidir.

Ruanda vatandaşlığına başvurmak isteyenlerin ülkede hali hazırda oturma ve çalışma iznine sahip olmaları gerekmektedir. Oturma izni kapsamında verilen sürede çoğunlukla ülke sınırları içerisinde ikamet etmiş olmanız gerekir. Aksi durumlarda başvurunuz geçersiz sayılabilir.

Evlilik ya da doğum yolu ile vatandaşlık hakkı kazanan kişilerin gerekli belgeleri ibraz etmesi zorunludur. Evliliği ve doğumu kanıtlayan yasal belgelerin başvuru işlemlerinde beyan edilmesi gerekmektedir.

Yatırım yolu ile Ruanda vatandaşlık talebinde bulunan kişilerin de Ruanda Hükümeti tarafından belirtilen miktardaki yatırımı yapmaları zorunludur.

Aynı zamanda yatırım yapılacak olan alanın kurallar nezdinde resmi olarak belirtilmiş olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Her bir yatırım aracı farklı meblağdaki yatırımı içerebilir. Dolayısıyla yatırım yapılacak olan araç için belirlenen azami miktarın altına düşmemek gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×