Almanya Vize Reddi ve Çözümü (İtiraz)

Almanya vizeleri için başvuru yapacağınızda bazı prosedürlere ve evrakların hazırlanması aşamalarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvuru sürelerine, amaçlarına ve mesleki faaliyetlerinize göre değişkenlik gösterebilen Almanya vize başvurularında vize reddi alma ihtimalinizin her zaman olabileceğini unutmamalısınız.

 • Vize Ofisi olarak vize reddi sebeplerini tek tek değerlendirerek, her başvuruda bazı noktalara dikkat ediyoruz. Vize başvuruları için evrakların güncel olmasına özen göstermekteyiz.
 • Başvuru sahibinin verdikleri bilgilerde doğruluğa ve evraklarla uyumlu olmasına titizli göstererek adım atmaktayız. Sizler de Konsolosluk yetkililerinin ikna olacağı şekilde başvurularınızı nasıl gerçekleştireceğinizin yanıtını almak istediğinizde Vize Ofisi ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • Almanya vize başvurularınızda kesin olarak vize reddi almayacağınızı iddia eden firmalardan uzak durmanız gerekmektedir.
 • Vize evraklarınızı değerlendirerek karar vermede yetkili tek kurumun Konsolosluk olması sebebiyle vize onayının kesin olarak alınması durumu söz konusu değildir. Bu nedenle Vize Ofisi çalışanları olarak bu durumda kesin olarak vize onayı alacağınızı garanti etmesek dahi, elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğimizi vurgulamaktayız.

Almanya Vize Reddi

Almanya’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin vize prosedürlerine uygun bir şekilde başvurularını iletmeleri önem arz ediyor. Nitekim prosedürlere uygun olmamaları üzerine Almanya vize reddi ile karşı karşıya kalmaları kaçınılmaz olacaktır.

 • Maddeler halinde vize reddine neden olan durumlar sıralanır ve her birinin dikkate alınması istenir. Yaygın olarak Almanya vize reddi 10. Madde ele alınır ve seyahat amacı değerlendirilir. Şöyle ki seyahat amacı inandırıcı değilse ve belgeler ile desteklenmiyorsa red almanız söz konusudur.
 • Almanya ulusal vize reddi için de yine seyahat amacı değerlendirilir. Bu amaca yönelik paylaşılan belgelerin eksik olması redde neden olacaktır. Belgelerin geçmiş tarihli olması dahi redde yol açacağı için her birini güncel bir şekilde ibraz etmek gerekir.
 • Almanya aile birleşimi vize reddi şartlara uygun olmamanız halinde ele alınır. Nitekim birleşim için en az 3 yıl süreyle evli olmak ya da kan bağları değerlendirilir. Bu şartlara uygun olmayan vatandaşlara aile birleşimi vizesinin verilmesi mümkün olmaz.
 • Vizeye alınan yanıta bağlı olarak itiraz hakkından faydalanmanız esas alınır. Almanya vize reddi itiraz dilekçesi hazırlanarak yetkili mercilere ulaştırılır. Bunun için 1 aylık süreç içerisinde dilekçenizi hazırlamanız ve ardından konsolosluk bünyesinde talebinizi iletmeniz gerekir.
 • Merak edilen bir diğer husus vize reddi pasaporta işlenir mi oluyor ve bu durum ülkelere göre farklılık gösteriyor. Almanya için işlendiği belirtilir ve bunun üzerine itirazlara yer verilir.
 • Turistik seyahat için Schengen başvurusunda bulunanlar da red yanıtı alabilir. Schengen vizesi red yedim diyenlere karşı tekrardan itiraz dilekçeleri paylaşılır ve bu yolla başvuru yenilenebilir.

Almanya Vize Reddi Sebepleri

 •  Almanya vize başvurularında vize reddi yanıtını almanızın temel nedenlerinden birisi başvuru formlarındaki eksiklikler ve hatalardır.
 •  Seyahat amacını ve planını net olarak aktarmayan kişiler vize reddi almaktadır.
 •  Seyahat boyunca başvuru sahibinin masraflarının karşılanacağına dair teminatların sunulmaması, yeterli bakiyelerin olmaması ve gelir belgelerinin istenen şartlarda sunulmaması olumsuz yanıtın alınmasına sebep olacaktır.
 •  Ayrıca hangi amaçla seyahat edeceğinizin netlik kazanması gerekmektedir. Buna uygun bir vize türünü almanız açısından belirteceğiniz seyahat amaçlarının dışında bir faaliyete girmemeniz gerekecektir. Aynı zamanda almak istediğiniz vize türünde tanınacak konaklama süresini aşmamalı, sürenizin bitimine yakın bir tarihte geri döneceğinizi kanıtlayacak belgeleri sunmalısınız.

Sizler için Vize Ofisi olarak vize reddi yanıtlarını değerlendirmekte ve başvurularınızın sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamaktayız.

Öncelikle başvuru yapmaya karar veren kişilerin bizlere ulaşması durumunda mail adresleri üzerinden tüm güncel evrak listesini ulaştırmaktayız. Ayrıca vize başvurularında ödenecek ücretlerle ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz. Vize reddi durumunda vize ücretlerinin geri iadesinin söz konusu olmayacağını vurgulamaktayız.

Eğer buna rağmen Konsolosluk vize reddi verirse, bunun nedenini size bir mektupla bildirecektir. Maddeler halinde neden reddedildiğine yönelik yanıtları aldığınızda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede vize reddinin ardından nasıl bir yöntemi izlemeniz gerektiğine dair sizleri bilgilendirmekteyiz.

Tüm bilgileri elde etmenizin ardından kararınızı net bir şekilde vermenizi beklemekteyiz. Firmalarımızın yönlendirmesiyle vize başvurularınızın olumlu şekilde ilerlemesine katkı sağlayacak fikirleri alabilirsiniz. Seyahatlerinizi aksatmayacak sürelerde vize reddine karşın neler yapabileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

almanya Vize Reddi Aldım. Ne Yapmalıyım?

 • Almanya Konsolosluğuna yapacağınız başvurularda vize reddi yanıtını almanız durumunda itiraz etme veya yeniden başvurma haklarınız bulunacaktır. Reddedilmenizin sebeplerini içeren evrakta temyiz tarihi için son günü kaçırmamalısınız. Buna göre düzenlemelerin yapılması aşamasında Vize ofisi merkezlerimizi arayabilirsiniz.
 • Hatalı evrakların yeniden hazırlanmasında ve Almanya vize türlerine göre vize ücretlerinin yeniden tahsil edilmesinde gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Başvurularınızın incelenme aşamalarından önce danışmanlık hizmetlerimizi sunarak belgelerinizi kontrol ediyoruz.
 • Böylece vize reddi alma ihtimalinizi en alt seviyelere düşürmekteyiz. Sizler de bu hususlarda güvenilir bir adres aradığınızda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • Seyahat planlarınızla uyumlu olmasına dikkat ederek hazırlanması gereken tüm evraklarınızın eksiksiz bir şekilde sunulmasında ekiplerimizin katkısını görmenize olanak veriyoruz.
 • Vize departmanlarımızı arayarak tüm detaylı bilgileri elde edebilir ve hangi sürede konaklamak istiyorsanız, uygun başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Vize reddi almaktan çekindiğiniz durumlarda, ilk olarak bizlere tüm bilgileri doğru ve güncel bir şekilde paylaşmanız gerektiğini vurguluyoruz.

Almanya Vize Reddi Pasaporta İşlenir Mi?

Almanya vize işlemlerinde vize reddi yaşanırsa, bu durum pasaporta işlenir.

Almanya Vize Reddi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vize reddi, yaklaşık 2 hafta içerisinde çıkar. Ancak bu durum Almanya vize türüne göre farklılık sağlar.

Almanya Vize Neden Vermez?

Almanya vize vermeme nedenleri içerisinde, evraklarda yasal olarak belirli işlemlerin onay görmemesi yer edinir. Aynı zamanda belirli ülkeler vizeden muaf tutulduğu takdirde de vize verilmez.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir