Amerika Vize Ücreti Ne Kadar – Nasıl Ödenir?

Amerika Vize Ücretleri her sınıf ve her türden vize başvurusuna göre değişiklik gösteren yapı söz konusudur. Göçmen olmayan türden vizelere başvuru yapacak tüm kişiler vize harçlarını yatırmak durumundadır. Vize ücreti için yatırılan yıl içerisinde kullanılmalıdır.

Amerika Vize Ücreti 2023

Kullanılmayan veya Amerika vize reddi alan başvurularının harçları geri ödenmez. Vize harcı yatıran kişiye aittir. Kendisi adına kullanılmadığında başka birine aile ferdi dahi olsa devredilemez. Amerika vize başvuru harcı başka ülkelere yapılacak vize başvuruları için kullanılamaz. İnternetten DS 160 vize başvuru formunu doldurduktan sonra harç yatırmanız istenecektir.

Amerika Vize Türleri Konsolosluk Harcı
(B) Ziyaretçi: İş, Turizm, Tıbbi Tedavi 160 USD
(C) ABD’den Transit Geçiş.
(D) Mürettebat Vizesi
(F) Akademik Öğrenci
(M) Mesleki/Akademik Olmayan Öğrenci
(I) Basın Mensubu veya Gazeteci
(J) Değişim Programı
(TD/TN) NAFTA Vizeleri
(T) İnsan Kaçakçılığı Mağduru
(U) Suç Faaliyeti Mağduru
(H) Geçici İşçi/Çalışan veya Stajyerler 190 USD
(O) Olağanüstü Yetenekleri Olan Kişiler
(P) Sporcular, Sanatçılar ve Göstericiler
(Q) Uluslararası Kültürel Değişim Programı
(R) Dini Görevli
(L) Şirket İçi Transfer
(E1) Anlaşmalı Tüccar 265 USD
(E2) Anlaşmalı Yatırımcı
(E3) Avustralyalı Özel İşçi
(K) ABD Vatandaşının Nişanlısı veya Eşi 265 USD

 

 • Bu ödemeler banka kanalları ile ödemeleri kabul etmektedir. Amerikan Konsolosluğu’nda çalışanlar hiçbir şekilde elden nakit şekilde ödeme kabul etmemektedir. Harç yatırma sırasında kaybedilen uzun zaman çoğu zaman can sıkıcı bir hal almaktadır. Bu yüzden yetkili Amerika vizesi uzmanlarımız sizlere her konuda yardım ve danışma hizmeti sunmaktadır. Ayrıca zaman zaman uygulanan kampanyalı başvuru ücretlerinden yararlanmak için merkezimize uğrayıp bilgi almalısınız.

Amerika Vizesi Konsolosluk Harçları 2023

Amerika Vize Ücreti 2021 Güncel Liste

Amerika Vizesi Danışmanlık Bedeli 2023

Hizmet Hizmet Bedeli
Genel Vize Danışmanlık Hizmeti

* Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
*Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
* Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti

*Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
*Randevu Alma Hizmeti

**Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti

60 USD

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet Hizmet Bedeli
Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti 20 €
İngilizce Motivasyon Mektubu 300 ₺
Karşılama Hizmeti 50 $
Vize Kapınızda Hizmeti 100 $
Vize – Pasaport Kurye Hizmeti 100 ₺

 

Amerika Vize Ücretlerinin Hatalı Ödenmesi

Vize başvurusuyla alakalı tüm evrakları hzırladıktan sonra dosyayı Amerika konsolosluğuna sunmanız gerekecektir. Fakat dosyayı sunmadan önce ödemeniz gereken ücretler söz konusudur. Amerika vize ücretleri ödemeleri ile alakalı hata yapmamak çok önemlidir.

 • Çünkü evraklarınız eksiksiz ve istenilen düzeyi tam olarak sağlasa da yapılan hatalı ödeme tüm emeklerin boşa gitmesine sebep olacaktır. Burada dikkatli olmanız gereken konu vize ücretleri ödemesinin vize türüne göre yapılmasıdır.
 • Ticari amaçlı vize başvurusunda yapacağınız ödemeyi gidip turistik amaçlı vize türüne göre yaparsanız başvurunuz değerlendirme dışı kalacaktır. Ödenmesi gereken ücretler aynı bile olsa ödemenin mutlaka türüne göre yapılması zorunludur.
 • Ödemeyi farklı türe göre yaptığınız da paranız boşa gideceği gibi başvurunuz da ret edilecektir. Böyle bir durum karşısında tekrardan başvuruyu başlatmanız ve ödemeyi tekrarlamanız gerekecektir. Hiçbir şekilde geri iade söz konusu olmadığı için size ekstra külfet olacaktır. Bu tür aksiliklerle karşılaşmama adına bizlerden destek alabilir ve doğru şekilde işlem yürütebilirsiniz.

Amerika Vize Ücreti 2021

Amerika Vize Ücretleri Ödemelerinde Bilinmesi Gerekenler

Sizden istenilen ücretler vizenizin değerlendirilmeye konulabilmesi ile bağlantılıdır. Vize başvurusu esasının en önemli etkeni olan bu ücretler ret durumunda ve hatalı ödeme durumunda iade edilmez. Bu yüzden ödeme konusunda dikkatli olunması çok önemlidir. Bir diğer husus ise vize ücretleri kısa ve uzun vadeli başvuruya göre değiştiği için bu duruma da ayrıca dikkat etmelisiniz.

 • Ödeme yapmadan önce güncel tutarları öğrenerek ödeme yapmanı çok önemlidir. Eksik ödeme ile karşı karşıya kalmama adına tutarları yetkili mercilerden öğrenmelisiniz. Ödemeleriniz ile alakalı hususlarda sizlere destek olacak teknik ekip hatalı işlemin önüne geçecektir. Böylece hatalı ödeme yüzünden vizeniz risk edilmeyecektir.

Amerika Vize Ücretlerinin Esasları

 • Vize ücretleri ödemesi yapıldıktan sonra ödeme ile alakalı başka birine devrin ya da satışın mümkün olmamasıdır. Ödeme yaptıktan sonra vazgeçmeniz ya da ertelemeniz durumu değiştirmez.
 • Vize başvuru ücreti Amerika Birleşik Devletleri konsolosluğu tarafından alınmakta olup hiçbir suretle iadesi söz konusu değildir.
 • Vize başvuru ücreti ödemesi yapıldıktan sonra 1 yıl kullanma hakkınız bulunmaktadır. Bu süre dolduktan sonra vize başvuru hakkınızı kaybetmiş olursunuz.
 • Her başvuru için ayrı ücret ödemesi yapılmalıdır. Başvuru dosyanızı sunduktan sonra ret cevabı alıp, tekrar başvuru yapmak istediğinizde yeni ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • Her vize türüne göre ayrı ödeme kalemi olduğu için başvuru yapacağınız türe göre ödeme yapılmalıdır. Yapılan ödemeler yalnızca Amerika vizesi için olup, bu ödeme ile başka ülkeye seyahat için vize başvurusunda bulunamazsınız.

Amerika Vize Ücreti hakkında

Amerika Konsolosluğu bünyesinde randevulara yer verilir ve öncesinde harç ödemesinin yapılması istenir. İlgili belgelerin toplanması ve de 160 USD olan Amerika vize ücreti tahsisine karşı randevu alarak bizzat başvurulara geçilebilir.

 • Amerika vize ücreti 2020 yılında da aynı şekilde paylaşılmış ve belli başlı komisyon bedellerinin üzerinde durulmuştur. Söz konusu online ödemeler olduğu için tutar 180 USD olarak ele alınabilir. Aynı zaman vize türü ile kalma süresi fiyatların değişmesine neden olur.
 • Sadece Amerika vize ücreti ne kadar sorusunun üzerinde durulmaz. Bunun öncesinde online başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiği ele alınır. T.C. vatandaşlarının İngilizce olacak şekilde talep edilen bilgileri sıralamaları istenir.
 • Seyahat amacına bağlı olarak Amerika turist vizesi başvurularına geçecek olan vatandaşların kimlik belgeleri istenir. Aynı zamanda finansal duruma dair evraklar talep edilir. Seyahat sağlık sigortasının da hazırlanması üzerine başvurularınız değerlendirmeye alınır.
 • Zaman zaman ortaya çıkan Amerika vizeleri durdurdu haberlerine netlik kazandırmak isteyenlerin önceliği resmi Konsolosluk sitesini ziyaret etmek olmalıdır. Bu sayede randevu alınacak günleri öğrenebilir ve vizeye ilişkin online işlemlere geçebilirsiniz.
 • Resmi siteden yine bireysel olacak şekilde Green Card başvurusuna da geçilebilir. ABD Resmi Göçmenlik Bürosu tarafından Green Card vize ücreti belirlenir ve işlemlere geçilir.
 • Bunların ardından Amerika vize ücreti 10 yıllık olanlar da değerlendirilebilir. Adı üstünde 10 yıl kalma süresine dair bu yönde tercihinizi yapar ve belgelerinizi toplarsınız. Kalma süresinden ziyade seyahat nedenine göre belirlenen ücretin bankadan tahsisine geçilir. Hatta banka ödemelerine özel belgelerin de çıktısını almak gerekir.

ABD Vize Nasıl Alınır, ödemesi nasıl yapılır 2023?

Amerika vizesinin alınabilmesi için Amerika Konsolosluğu’na başvuru talebinde bulunulmalıdır. Başvuru ardından Amerika vize işlemleri hazırlanır.

ABD Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Amerika vize ücreti ödeme işlemi, konsolosluktan gerçekleşir. Konsoloslukta tercihen nakit, tercihen de kart ile ödeme mevcuttur.

Amerika Vize Ücreti Kaç TL?

Amerika vize ücreti, 160 USD.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir