Amerika Vize Reddi Ve İtiraz Yöntemleri

Amerika Birleşik Devletleri dünya üzerinde en çok seyahat edilen ve seyahat edilmek istenen ülkelerin başında yer alıyor. ABD her kesimden insana her türden tatil, turizm, iş ve tedavi imkanları sunan dünyanın en gelişmiş ülkesi konumunda.

 • Bu yüzden her yıl belki de milyonlarca insan farklı sebeplerden ötürü Amerika Birleşik Devletlerine seyahat etmek istiyor ve vize talebinde bulunuyor. Ancak sizin de tahmin edebileceğiniz üzere bu kadar fazla sayıda başvurunun çoğu reddediliyor.
 • Aslında başvuruların reddedilmesinin temelinde yatan ana etken madde kişilerin başvurularını yetkili merkezlere danışmadan yapması. Vize işlemleri kulağa çok basit veya sıradan başvurular gibi geliyor olabilir. Ancak tam aksi yönde vize başvuru işlemleri her safhasında titizlikle hazırlanması ve her safhasının dikkatle ve özenle oluşturulması gereken belgelerden oluşmakta.
 • Yanlış ve hatalı bilgiler içeren evraklar ise doğrudan evrakta sahtecilik kapsamında değerlendirildiği için tekrardan Amerika Birleşik Devletleri’ne vize başvurusu yapmanız engelleniyor.

Amerika Vize Reddi ve Çözümü (2021)

Amerika Vize Reddi Alındığında Ne Yapmalı?

ABD vizesi başvurularında bir kere red cevabı aldığınızda tekrar olumlu bir onay alamazsınız. Ancak seyrekte olsa bu durumun aksinin yaşandığı olaylar görülmüştür.

 • Bu yüzden her şeyden önce red cevabı almamak için yetkili bir vize merkezi ile çalışmanız gerekmektedir. Bu konuda sizlere vize başvurusu konusunda deneyimli iş arkadaşlarımız bütün süreç boyunca yardımcı olacaklar ve vize almanızı sağlayacaklardır.
 • Başvuru yaptığınız konsolosluğu değiştirmeyi deneyebilirseniz. ( Eğer Ankara Konsolosluğundan başvuru yaptıysanız ikinci başvuruyu İstanbul Konsolosluğundan yapmalısınız)
 • Seyahat nedeninizi değiştirmeniz konsolosluk çalışanlarının size yaklaşımını değiştirebilir.
 • Genel anlamda uzman yardımı almadan yapılan vize başvuruları red cevabı ile sonuçlanıyor.  Sizlere bu konuda örnek teşkil etmesi adına en çok yapılan hatalardan bahsedelim.

Finansal Açıdan Olumsuz Görülüp Reddedilen Başvurular

Amerikan Konsolosluğu çalışanları vize başvurularını değerlendirirken en çok dikkat ettikleri huşulardan birisi talepte bulunan kişilerin maddi varlıklarıdır. Bu yüzden vize başvurusu yapmadan önce planlanan seyahat hakkında etraflıca araştırma yapılmalı.

 • Seyahat süreci boyunca vize işlemlerinin başlatıldığı günden itibaren başlayıp seyahat sonunda tekrardan uçak veya gemiden kendi ülkesinin topraklarına ayak basıncaya kadar gerekli tüm giderlerin hesabı yapılmalı ve konsolosluk çalışanlarına söylenmelidir.
 • Seyahat süresince yapılacak tüm giderlere yetecek kadar ekonomik durumun yeterliliği kanıtlanmalıdır. Çalışılan iş yerinde ki çalışma süreniz, iş kayıtlarınız, maddi varlığınızı ve birikimlerinizi gösterir resmi evrakları ibraz etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ancak yetkili uzman vize başvuru personelimize danışmadan yapılan taleplerin çoğu bu belgelerin ibraz edilmemesi veya hesapların doğru ve açıklayıcı şekilde yapılmaması yüzünden reddedilmektedir.

DS 160 Formunun Eksik veya Yanlış Doldurulması

Amerika vize başvurusunda atılan ilk adım DS 160 başvuru formunun internet üzerinden ve bilgisayar ortamında hazırlanıp gönderilmesidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde tatil, iş, tedavi hayali kuran çoğu kişi maalesef ilk adım olan bu formu doldururken hatalar yapmakta ve vize şansını neredeyse sonsuza dek kaybetmektedir.

 • Burada bir kere daha uzman yardımı almanın ve ABD Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmenin önemini görmekteyiz. Bu formu doldururken yada mülakat sırasında yaşanan en kötü durum ise bilerek veya bilmeyerek eksik, hatalı, yanlış veya yalan beyanda bulunmak suretiyle vize başvurusu reddi almak. Amerikan Konsoloslukları bu konuda çok sıkı ve kararlı bir tavır sergilemektedir.
 • Kişilerin başvurularında bulunan yanlış bilgiler doğrudan evrakta sahtecilik kanunu kapsamında değerlendiriliyor. Bu durum sadece sonsuza kadar Amerika vizesi alamamanızın yanında sosyal hayatınızda da arkanızdan gelen kara bir leke olarak kalıyor. Bazı zamanlarda yanlış doldurulan bilgileri de Amerikan Konsolosluk çalışanları yalan beyan kapsamında değerlendirmeye alabiliyor. Böyle hatalara yol açmamak için merkezimizden yardım almanız sizler için en iyi sonucu almanız ile sonuçlanacaktır.

amerika Öğrenci Vizelerinin Reddi

 • ABD Öğrenci vizelerinin reddinde en büyük etkenlerin başında inandırıcılık ve doğruluk ilkesi ile çelişmek gelmektedir. Yaşı oldukça büyük olan ve üniversite okuma veya yabancı dil eğitimi alma konusunda gerekli resmi belgeleri ibraz etmeden mülakata giren kişiler reddedilmektedir.

amerika Eski Vizenin Kötüye Kullanılması Sonucu Vize Reddi

Amerika Birleşik Devletleri’ne daha önceden vize salıp seyahat etmiş kişiler eğer o seyahatleri süresince Amerikan kanunlarına aykırı davranışlarda bulunmuşlarsa, herhangi bir cezai yaptırım uygulanmışsa, vize süresi dolmasına rağmen tekrar vize yenileme işlemi yapmadan Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaya devam etmişse, herhangi bir sebepten ötürü sınır dışı edilmiş ise tekrardan vize başvuru yaptığında red cevabı alacaktır.

amerika Red Cevabı Aldıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Bir kere red cevabı aldıysanız tekrar denemeden önce kesinlikle uzman ve yetkili vize merkezlerinden yardım almalısınız. Zaten şuan dünya üzerine birçok ülke şahısların doğrudan vize başvurularını kabul etmemekte. Yetkili vize merkezimize gelmeniz halinde ilk defa vize başvurunuzda veya red cevabı aldıktan sonra ikinci defa vize başvurunuzda sizlere her konuda yardımcı olacağız. Bütün süreci sizinle beraber takip edip yapacağımız uzman dokunuşları ve tavsiyelerimiz sayesinde size Amerika vizesini almada büyük kolaylık sağlayacağız.

Amerika Vizesi Neden Reddedilir?

Amerika vizesi konsolosluktan istenilen evraklar yasal olarak kabul görmez ise reddedilir. Bu durum kişisel işlemlere göre de değişir.

Amerika Vize Veriyor Mu?

Amerika vize işlemleri, güncel olarak gerçekleşir. Vize verme durumu, ülkenin muaf olma durumuna göre değişir.

ABD vize verir. Vize verme işlemleri konsolosluk ya da büyükelçilik bünyesinde sağlanır.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir