Avusturya Vize Evrakları – Vfs Avusturya Gerekli Belgeler

Avusturya seyahatlerinizi planladığınız aşamada sizleri hangi süreçlerin beklediğini öğrenmek ve güncel evrak listesine ulaşmak için Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede sizler için harekete geçecek olan ekiplerimizin mail adreslerinize gönderecekleri güncel listeyi hazırlamanız istenecektir.

 • Hangi amaçlarla ve ne kadar süreyle Avusturya’ya gitmeyi istediğinizi bizimle paylaşmanız halinde evraklarda herhangi bir eksikliğin olmayacağını söyleyebiliriz.
 • Mesleki durumunuza, iş ve statünüze, gelirlerinize ve seyahat amacınıza göre farklı prosedürlerle karşılaşabileceğiniz Avusturya kısa süreli ve uzun süreli seyahatlerde hangi işlemleri gerçekleştirmeniz gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Kısa süreli olarak yapacağınız seyahatlerde turistik, ticari, ziyaret veya şoför vizesi gibi taleplerinizi iletebilirsiniz. Sitelerimizde mevcut olan bilgilerle ve ofislerimizi arayarak daha fazlasını elde ederek harekete geçebilirsiniz.

 • Sizler de maddi olarak yeterliliğinizi ispat edecek olan belgelerle ve kapsamlı bir şekilde hazırlayacağınız diğer evraklarla başvurularınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz.
 • Seyahatleriniz boyunca yararlanabileceğiniz seyahat sağlık sigortasını kapsamlı şekilde yaptırmalısınız. Ayrıca masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair belgelerin evraklarınızda olması gerekmektedir.
 • Yaş ve iş faktörlerine göre, sponsorluğun ihtiyaç olduğu durumlarda yalnızca birinci dereceden akrabalık bağı bulunan kişiler tarafından bildirilecek resmi evraklarla sponsorluğun kabul edileceğini söyleyebiliriz.
 • 18 yaşın altında olan kişilerin velisi ile seyahat etmesi durumunda veya ebeveynlerin eşlik etmediği hallerde muvafakatname gerekmektedir. Boşanma ve velayet söz konusu olduğunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair detayları profesyonel ekiplerimizden öğrenebilirsiniz.
 • Gerekli evraklara dair listeyi elde ettiğinizde içerisinde banka hesap dökümlerini, sgk işe giriş ve maaş bordrosu dökümlerini ve şirketlerin faaliyet belgeleri ile imza sirkülerine dair belgeleri görebilirsiniz.
 • Almanya ya da İngilizce tercümesi ile birlikte ve orijinal olarak sunulması gereken tüm belgelerin ibrazında sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz.
 • Vize Ofisi merkezlerimizi arayarak gerekli bilgilere ve evraklara hızla ulaşabilir, güncel 2020 listelerini elde edebilirsiniz. Vize ücretlerinin nelere göre değiştiğini, nasıl yatırabileceğinizi ve vize reddi durumunda iade edilmeyecek olan ücretlerle ilgili tüm aşamaları öğrenebilirsiniz.

Avusturya Vize Evrakları 2021 Tam Liste

Avusturya Gerekli Evraklar Listesi 2023 – vfs global

Yukarıdaki bilgilere göre tüm başvuru türlerinde ortak olabilen evrakları merak ediyorsanız, bazı detayları aktaracağız.

 1. Pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, şirket yazısı ve şirket evrakları ile SGK giriş bilgisi ve hizmet dökümleri, son 3 aylık gelir belges, en az 8.000 TL’lik bakiyeli banka hesap özeti ile rezervasyonlarınıza dair belgeleri bulundurmanız gerekecektr.
 2. Tüm belgelerin güncel olarak hazırlanması ve internetten temin edilecek olan belgelerin detaylı listesi sizlerle paylaşılacaktır. Otel ve uçak rezervasyonlarınızın yaptırılmış olması yeterli olup, satın alma işlemlerini vize onayı alana kadar gerçekleştirmemenizi tavsiye ediyoruz.
 3. Başvuru sahibinin iş durumuna veya işsiz olmasına göre hazırlanacak birtakım belgelerle birlikte vize formu hazırlanmalıdır. Buna göre seyahat amacının dışına çıkmayacağınızı vurgulamanız ve belgelendirmeniz istenecektir. Ayrıca vize başvurusunu hangi kategoride yapıyorsanız, bunun dışında bir faaliyette bulunmamanız gerektiğini vurgulayacağız.
 4. Öğrencilerin, emeklilerin, çiftçilerin, memurların ve işsiz olanların farklı şekilde hazırlayacakları Avusturya vize evrakları için sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.
 5. Turist olarak, ticari veya ziyaret amaçlı Avusturya seyahatlerinizde ve daha fazlasında gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
 6. Ayrıca Avusturya’ya kültürel ya da şoför olarak gerçekleştireceğiniz seyahatler için ayrı kategorilerde değerlendirileceğinizi göz ardı etmemeniz gerekmektedir.
 7. Erasmus kapsamında veya bunun dışında eğitim faaliyetlerinde, çalışma veya oturum izni gibi uzun süreli başvurularınızda doğrudan konsolosluğa gerçekleştireceğiniz evraklar için sizleri bilgilendiriyoruz.
 8. Vize ücretlerinde yansıtılacak değişiklikleri ve vize sonuçlandırma sürelerindeki farklılıkları yakından gözlemlemek istediğinizde hemen Vize Ofisi şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Avusturya vizesidetayları için tıklayın.

Avusturya D Tipi Vize evrakları Nedir?

Avusturya’da 180 günden daha fazla bulunacak kişiler, D tipi vizeyi tercih etmelidir. D tipi vize, diğer bir ifade ile ulusal vize tipidir.

Avusturya Vize evrakları sunulunca vize Veriyor Mu?

Avusturya vize verme işlemleri vatandaşların pasaportlarına göre farklılık sağlar.

Avusturya Vize evrakları sunulduktan sonra İşlemler Ne Kadar Sürer?

Avusturya vize işlemleri seyahat planından yaklaşık bir buçuk ay öncesinde yapılmalıdır. Evrakların hazırlanması ve vizesin sorunsuz oluşturulması gibi etmenler uzun bir süreci bulabilir.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir