Avusturya Vize Reddi ve Çözümü – İtiraz

Yabancıların Avusturya seyahatlerinde amaçlarına ve evraklarına göre değerlendirmeleri yapacak olan yetkili mercilerin reddetme hakkı bulunmaktadır.

 • Buna göre konsoloslukların belirlediği çerçevede gerekli prosedürleri uygulamanız halinde ülkeye giriş yapabilirken, hatalı veya eksik davranışlarınızdan dolayı vize reddi alma ihtimaliniz bulunmaktadır. Vize Ofisi yetkililerimiz Avusturya vize reddi yanıtını almamanız için özverili bir şekilde çalışmaktadır.
 • Ancak her ihtimali değerlendirmenize rağmen vize reddinin verilmesi halinde, gerekçeleri adresinize gönderilecek olan mektupta belirtilecektir. Bundan sonraki izlemeniz gereken yollar hakkında Vize Ofisi sizlere yardımcı olacaktır.
 • Seyahatinizi gerçekleştirmenize izin verilmediğini gösteren vize reddi durumunda itiraz hakkınız ya da yeniden başvurma şansınız bulunmaktadır. Başvurularınızın tekrar yapılması sürecinde tüm belgelerin doğruluğunun ve tam olduğunun değerlendirmesini yapacak olan profesyonel ekiplerimizle hareket edebilirsiniz.
 • Böylece maddi ve manevi anlamda kayıpları yaşamamak için gerekli çabayı sarf edebileceksiniz. Sizler de Vize danışmanlarımız sayesinde vize ücretlerini tekrar ödemek zorunda kalmamak için hangi adımları atmanız gerektiğinin yanıtını alabilirsiniz. Bu doğrultuda öncelikle vize reddi sebeplerini incelemeniz ve fikir sahibi olmanız gerekmektedir.

Avusturya Vize Reddi ve Çözümü

Avusturya Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

 • Konsolosluk tarafından başvuru esnasında istenen belge ve bilgilerde eksiklik olması nedeniyle vize reddi verilebilmektedir.
 •  Başvurularda istenecek evrak veya belgelerin seyahat amacını desteklemediği durumlarda olumsuz yanıt verilmektedir.
 •  Başvuru yapan kişinin belgelerinin eski olması, güncelliğini yitirmesi ve deformasyona uğraması gibi sebeplerden ötürü vize reddi alındığı görülmektedir.
 •  Avusturya vize başvurularınızda, daha önce Schengen ülkelerine yaptığınız başvurularda veya ülkeye giriş yaptıktan sonra, sınır dışı edilmiş olmanız durumunda vize reddi alabilirsiniz.
 •  Tüm belgelerin orijinal olarak sunulmaması ve sahte olması halinde konsolosluk olumlu yanıt vermeyecektir.
 •  Seyahat amaçlarının uygun bir şekilde ibraz edilmesi ve kanıtlanması gerekmektedir. Amacınız dışında bir etkinliği gerçekleştireceğinize dair fikirlerin oluşması vize reddini getirecektir.
 •  Avusturya seyahatiniz boyunca masraflarınızın karşılanacağına dair teminatların bulunması gerekmektedir. Transferlerde, konaklamada veya sağlık alanında seyahatleriniz boyunca harcayacağınız ücretlerin karşılanmasında iyi bir maddi gelire veya bu gelire sahip olan bir sponsora gereksinim duyabilirsiniz. Bu durumlarda belgelerle ispatların gerçekleştirilmemesi vize reddini getirecektir.
 •  Schengen vizelerine başvuru yaparken, size tanınacak olan hakkı kullanıp kullanmadığınızın yanıtını vermeniz gerekecektir. 180 gün içerisinde 90 günlük süreci kapsayan Schengen vizelerini başka bir ülke için kullanmanız olmanız durumunda, Avusturya vizenize dair başvurunuz vize reddi sonucuyla gelecektir.
 •  Ayrıca Schengen vizelerinizle ilgili adımlarınızda, başka bir ülkeden aldığınız yasak durumları sistemden takip edilebilecektir. Böyle bir durumun yaşanması halinde Avusturya vizeniz olumsuz bir sonuçla gelecektir.
 •  Avusturya konsolosluğunun vize reddi verme nedenleri arasında kamu düzenini bozacak tehlike arz etmeniz de yer almaktadır.
 •  Vize ücretlerinde veya sağlık sigortası poliçesinde yaşanan sıkıntılar, paraların yatırılmaması gibi sebepler vize reddi yanıtını getirmektedir.
 •  Konsolosluk vize bitiminde başvuran kişinin ülkesine geri döneceğine dair ikna edilmelidir. Belgelerle bunun kanıtlanması aşamasında yaşanan sıkıntılar, Avusturya’da kalma niyetinin anlaşılması gibi problemlerden dolayı vize reddi alınmaktadır.

Avusturya Vize Reddi Aldım. Ne Yapmalıyım?

Vize reddi almanızın nedeni evrak eksikliğinden ise telafi edilebilecek bir durumdan kaynaklı olması halinde Vize Ofisi adreslerimizi ziyaret ederek yeniden başvuruları gerçekleştirmenize dair bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm pürüzlerin giderilmesinin ardından başvurularınızın yeniden değerlendirilmesi amacıyla tüm adımları atmanız sağlanacaktır.

Tek tek tüm maddeler gözden geçirilerek, itirazınıza veya yeniden başvurunuza ilişkin aşamalar kaydedilecektir. Buna göre sorunsuz ve hatasız bir şekilde yeniden başvurmanıza olacak verecek olan profesyonel ekiplerimiz sayesinde seyahatlerinizi aksatmayacak biçimde adımları atabilirsiniz.

Avusturya Vizesi reddi durumunda panik yapmadan bizlerle iletişime geçmenizin sağlıklı olacağını vurgulamaktayız.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi reddi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya aile birleşimi vizesi 15 iş günü içerisinde tamamlanır. Bu süreç kişinin evrakları hazırlama aşamasına göre farklılık sağlar.

Avusturya Vize reddi almamak İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Avusturya vizesi için hesapta en fazla 12.000TL olmalıdır. Vize bakiyesi ek evraklara göre değişkenlik sağlar.

Avusturya Vize reddi sonrası Başvurular Ne Zaman yapılır?

Avusturya vize başvuruları, şu anda hizmet göstermektedir. Vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgileri Avusturya Konsolosluğu ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

One Comment

 1. Merhaba,
  Geçen hafta cuma günü Avusturya vize reddi aldım, almanca dil kursu için Viyana’ya gidecektim, öğretmenim branşım ile bağ kurulamamış, fen bilgisi öğretmeniyim özel sektörde ve kariyerim için dil eğitimini yurt dışında almam avantaj sağlayacaktı köklü kolejlerde işe girmek adına, finansal kaynaklarım, gidiş sebebim, bir de bekar olmam sorun olmuş, alacağım eğitim yaz döneminde idi sadece toplam 59 günlükdü.Yardımcı olursanız sevinirim.
  İyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir