VFS Global Avusturya

Vfs Global Avusturya, vize almak için tercih edilen bir aracı kurumdur. Avusturya’ya gitmek isteyenlerin, belirtilmiş olan ilgili evrakları hazır etmesi ve bu acente üzerinden başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Vfs Global Avusturya Nedir?

Vfs Global Avusturya, bu ülke tarafından yetkilendirilmiş bir kurum olarak karşımıza çıkar. Ticari anlamda faaliyet göstermektedir. Avusturya, vize işlemlerinde bu işletmeye gerekli olan her türlü yetkiyi vermiştir. Bu sayede başvuru süreci son derece hızlı ve aynı zamanda kolay bir biçimde tamamlanmaktadır.

Vfs Global’ın Ankara başta olmak üzere Antalya, Bodrum, Edirne, Bursa, Gaziantep, Trabzon, İzmir, İstanbul Beyoğlu ve İstanbul Altunizade’de ofisleri bulunmaktadır. Gerek telefon açarak gerekse bizzat giderek işlemlerin hemen başlatılması mümkündür.

Avusturya Vizesi nasıl alınır? Avusturya Vizesi 2022 Nasıl Alınır?

Vfs Global Avusturya Hizmetleri Nelerdir?

Vfs Global Avusturya firması, büyükelçilik adına görev yapmaktadır. Vize almak isteyen kişilerin doldurmuş olduğu form, diğer tüm verileri kontrol ederek, bunlarının tümünü başarılı bir biçimde elçiliğe sunmaktadır. Bunun yanı sıra şu hizmetleri vermektedir;

 • Vfs Global Avusturya, her daim kurye hizmet vermektedir. Talep edilmiş olan belgelerin elçilik ve konsolosluğa ulaştırılması bu şekilde mümkündür.
 • Bunun yanı sıra Premium Lounge hizmeti de söz konusudur.
 • Kısa mesaj, gerekli durumlarda kurum tarafından ve bilgilendirme amacıyla yollanmaktadır.
 • Aynı zamanda ilk defa vize alacak olan ve bundan dolayı başvuru formunun nasıl doldurulacağını bilmeyen kişilere her türlü kolaylığı başarılı bir biçimde sağlamaktadır.

Vfs Global Avusturya Üzerinden Vize Nasıl Alınır?

Vfs Global Avusturya vizesi almak için talep edilen evraklar şöyledir;

 • Pasaportunuz olmadan sürecin başlatılması söz konusu değildir. Bunun en az 6 aylık olması şarttır. Aynı zamanda vize için 2 sayfasının minimum olmak üzere boş olması gerekmektedir.
 • Sahip olunan pasaportun fotokopisi bulunmalıdır.
 • Vize başvuru formubüyük önem arz eder. Bunun kurallara uygun bir biçimde doldurulması gerekmektedir.
 • Buna ek olarak bir de taahhütname sunulmalıdır.
 • Seyahatinizi hangi amaçlar doğrultusunda yapacaksanız, buna dair ayrıntılı bir dilekçenin hazırlanması şarttır. Nerede kalınacağı, hangi tarihler arasında seyahatin gerçekleştirileceği gibi konuların mutlaka açık bir biçimde belirtilmesi gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf, Vfs Global Avusturya vize başvurusu sırasında olmalıdır. Bunun 2 tane olması kuralların içinde yer alan bir detay olarak karşımıza çıkar.
 • Vukuatlı olacak şekilde nüfus kayıt örneğinin de bulunması, vize için temel koşulların içinde yer almaktadır.

İstenen Diğer Belgeler Nelerdir?

Vfs Global Avusturya vizesi için istenen diğer belgelere baktığımız zaman protokol yazısının da olduğunu görmekteyiz. Bunun temin edilmesi oldukça kolaydır. Yeni ve ilk kez pasaport almış olan kişiler bunu hemen ilgili şubeden elde edebilirler.  Turist karnesi her ne kadar kesinlikle olması gereken bir evrak değilse de, zaman zaman bunun istendiğini belirtmek gerekmektedir. Bundan dolayı her türlü ihtimale karşılık belgenin alınması sizin için bir avantaj olacaktır.

Vfs Global Avusturya vizesi almak adına gideceğiniz ve kalacağınız otel ya da benzeri yerden alınmış olan rezervasyonun da bulunması mühimdir. Aynı durum uçak bileti için de geçerlidir. Seyahat masraflarını gösterecek olan belgeler, sağlık sigortası, meslek ve finans durumuyla alakalı evrakların da tamamlanması sayesinde sürecin başlatılmasının önünde artık hiçbir engel söz konusu değildir.

Vfs Global AvusturyaVfs Global Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya vizesi kaç günde çıkar diye merak edenler için bunun randevu tarihinden itibaren minimum 5 maksimum 15 iş günü olduğunu bilmeleri lazım. Özellikle hızlı bir biçimde vize almak isteyen kişiler ise daha yüksek miktarlı bir ödeme yaparak, kısa sürede vizenin sahibi olabilirler. Bu durum turistik amaç çerçevesinde ülkeye gitmek isteyen kişiler için geçerlidir. Örneğin söz konusu vize aile birleşimi için ise bunun en az 6 ayda sonuçlandığını hemen söylemek lazım.

Vfs Global Avusturya Vize Ücretleri Ne Kadar?

Vfs Global Avusturya vizesi ücretleri 80 Euro’dan başlamaktadır. Ancak bu sadece vize fiyatıdır. Bunun yanı sıra aracı kurumların vermiş olduğu her türlü danışmanlık hizmeti, kuryeler, SMS ve daha değişik harcamalar söz konusu olduğundan, fiyatın daha yüksek olduğunu görmekteyiz. Genellikle 40 Euro gibi bir danışmanlık parası alınmaktadır. Bunu TL üzerinden de ödemek mümkündür.

Avusturya Ne Kadar Türk Var?

Yetkili makamlarca kaydedilen verilere göre neredeyse 300.000 Türk vatandaşı Avusturya’da yaşamaktadır.

Avusturya Hangi Milletten?

Ülkenin büyük bölümü Avusturyalıdır. Ülkede Türkler, Almanlar, Hırvatlar gibi yaşayan birçok milletten azınlık grup bulunmaktadır.

Avusturya Nasıl Bir Yer?

Başkent Viyana’da dahil olmak üzere şehrin mimarisinde tarihi izler görülmektedir. Yoğun yağış alan bir ülke olduğu için gidecek olan kişilerin en uygun zamanı ayarlamaları gerekmektedir.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir