Avusturya Vize Form ve Dilekçe 2021 - Vize Ofisi
Avusturya Vizesi İşlemleri

Avusturya Vize Form ve Dilekçe 2021

Avusturya Form Ve Dilekçe

Avusturya Vize Formu

Avusturya Biyometrik Fotoğraf Örneği

Avusturya İngilizce Dilekçe Örnekleri

Avusturya Tahhütname Örneği

Avusturya Turistik-Ticari Dilekçe Örnekleri

Avusturya Vize Formu

Avusturya’ya Türkiye merkezli gidişler için şart olan vize, Türkiye’de bulunan Avusturya Büyükelçiliği aracılığıyla ve çeşitli kurumlar aracılığıyla alınabilmektedir. Birkaç farklı tipe sahip olan Avusturya vizesi, ziyaret amacını göre belirlenmekte olup, randevu ve alım süresi ortalama 1 ayı bulabilmektedir.

Bu vizeye başvuru için, her vize çeşidinde olduğu gibi gerekli başvuru formunu doldurmak gerekir. Sizin de sitemiz üzerinden veya Avusturya Büyükelçiliği resmi adresi üzerinden ulaşabileceği Avusturya vize formu, tamamen doldurulmalıdır. Online olarak doldurmanız gereken bu formu, ayrıca ıslak imza ile de imzalamanız gerekmektedir.

Başvuru Formu Neden Gerekiyor?

Vize başvurunuzu resmiyete dökebilmeniz için gerekli olan bu başvuru formu, büyükelçilik tarafından vize işlemlerinin başlatılabilmesi için önemlidir. Sizinle ilgili birçok bilgiyi içeren bu form, imzanızı da taşıdığından dolayı resmi bir belge niteliğindedir.

Başvuru Formunda Yer Alması Gereken Bilgiler Neler?

Doldurulması zorunlu olan birçok alanın bulunduğu başvuru formunda, tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. İnternet sitemiz üzerinden indirebileceğiniz bu formda, ayrıca size sunulan taahhütnameyi de incelemeli ve imzalamalısınız

Başvuru formunda sizden istenen temel bilgiler ise şu şekilde;

  • Ad/soyad/varsa kızlık soyadı,
  • Doğum tarihi/yeri,
  • TC Kimlik no,
  • Medeni durum,
  • İş ile ilgili bilgiler.

Ayrıca form içerisinde pasaportunuz ile ilgili doldurmanız gereken alanlar da bulunuyor.

Formu Doldururken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Size verilen bu formu doldururken, tüm sayfaların tam olduğuna ve her sayfayı detaylı olarak okuduğunuza emin olmalısınız. Ayrıca tüm alanları da eksiksiz ve kendinize göre doğru bir şekilde doldurmalı, herhangi bir yanlış bilgi vermemelisiniz. Vereceğiniz yanlış bir bilgi vize onayınızın sekteye uğramasına ya da reddine neden olabilir.

Formu Nereden Edinirsiniz?

İnternet sitemiz aracılığıyla tek tık ile edinebileceğiniz bu başvuru formunu, kolay bir şekilde indirebilir ve doldurabilirsiniz. Ayrıca İnternet sitemiz üzerinden başvuru formuna eklemeniz gereken biometrik fotoğrafın özelliklerine ve örneklerine, başvuru dilekçe örneklerine ve çeşitli örneklere de ulaşabilir; başvurunuzu çok daha kolay bir şekilde yapmak için bilgi edinebilirsiniz.

Bütün bunların yanı sıra vize alım konusunda bize danışabilir, sizlere sunduğumuz yüksek güvenlikli hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Böylelikle vize alım esnasında uğraşmanız gereken sorunlardan kurtulabilir, daha hızlı ve kolay bir şekilde vize sahibi olabilirsiniz.

Avusturya vize nasıl alınır gerekli şartlar nelerdir >> vizeofisi.com/avusturya-vize sayfasından başvurunuz için gerekli olan koşulları öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×