Avusturya Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste - Vize Ofisi
Avusturya Vizesi İşlemleri

Avusturya Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste

Avusturya Vize Ücreti Hakkında

Başvuru türlerine göre değişen Avusturya vize ücretleri ile ilgili bilgilendirmeleri gerçekleştirecek olan Vize ofisi ekiplerimizin güvencesinde harekete geçebilirsiniz.

Sizler de Avusturya’ya çeşitli nedenlerle uzun süreli veya kısa süreli olarak seyahat etmek isteyebilirsiniz.

Turistik amaçlarla, ticari olarak, ziyaret sebebiyle, kültürel geziler amacıyla, şoför statüsünde kısa süreli seyahatleri gerçekleştirmeniz için vize almanız gerekmektedir.

Uzun süreli seyahatlerde Erasmus, eğitim, çalışma veya oturum izni gibi kapsamlardan faydalanabilirsiniz. Yine vize alarak gitmeniz gereken bu hususlarla ilgili olarak sizleri bilgilendirmeyi başaran ekiplerimizden güncel bilgileri elde edebilirsiniz.

Avusturya Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste 1 – avusturya vize ucreti

Avusturya Vizesi Ücretleri 2021

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize Türü Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti
Turistik Vize 140€
Ticari Vize 140€
Ziyaret Vizesi 140€
Kültürel Vize 140€
0-6 Yaş Arası 50€
6-12 Yaş Arası 75€
Aile Birleşimi Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.
Erasmus Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

 

Avusturya Vizesi Danışmanlık Bedeli 2021

Avusturya vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 30  danışmanlık bedeli almaktadır.

 Hizmet  Hizmet Bedeli
 Genel Vize Danışmanlık Hizmeti

 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 30 EUR

 

EK HİZMETLERİMİZ

 Hizmet  Hizmet Bedeli
 Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti  20€
 İngilizce Motivasyon Mektubu  300₺
 Vize Kapınızda Hizmeti  100€
 Vize – Pasaport Kurye Hizmeti  100₺

 

Vize Ofisi şubelerimiz sayesinde;

 • Hangi vize türüne başvuracağınızı netleştirebilirsiniz.
 • Bu vize türüne göre güncel olan evrak listesini elde edebilirsiniz.
 • Evraklarınızı hazırlayarak kargo ile göndermeniz durumunda başvurularınızın yapılmasını sağlayabilirsiniz.
 •  Vize Ofisi merkezlerimizin tüm aşamalarında takipçisi olacağı başvurularınızın süreçleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 •  Vize başvurularınızı yapacağınız vize türlerinde ne kadar konaklama hakkı elde edeceğinizin yanıtını alabilirsiniz.
 •  Avusturya vizesi için Almanca ve İngilizce tercümeli olarak sunulacak evraklarda dil desteklerini alabilirsiniz.
 • Vizelerinizin olumlu sonuçlanması halinde pasaportlarınızı teslim almak istediğiniz adresleri bildirebilirsiniz.
 • Vize reddi almanız halinde sebeplerini değerlendirecek olan ekiplerimizin sorunlarını gidermesini sağlayabilirsiniz.
 • Vize başvuru evraklarında mutlaka yer alması gereken sağlık sigortası poliçesi ile vize türüne uygun şekilde ödenen vize ücretleri hakkında tüm bilgileri elde edebilirsiniz.

Tüm bu avantajları elde etmek istediğinizde telefon numaralarımızdan veya mail adreslerimizden bizlere ulaşmanız mümkün olacaktır.

Turistik, ticari, öğrenci, aile-arkadaş, kültürel, şoför vizesi gibi vize türlerinde ödenecek ücretleri, harç bedellerini, danışmanlık hizmet bedellerini ve kargo ücreti gibi ekstra bedelleri öğrenebilmek için tek yapmanız gereken şey bizlere ulaşmak olacaktır.

Avusturya Vize Ücretleri Hakkında Detaylar

Sizlerle her süreci paylaşacak olan ekiplerimizin önem verdiği hususlardan birisi vize onayı almanız adına tüm evrakların eksiksiz ve hatasız olmasıdır. Aksi halde konsolosluğun ek belge talebinde bulunması, seyahatlerinizi aksatmanıza neden olabilir.

Bununla birlikte seyahat amaçlarınızı gerçekleştireceğiniz süreçlerde herhangi bir soruna neden olmayacağınıza ve seyahat bitiminde ülkeye geri döneceğinize dair ikna edemediğinizde vize reddi gibi yanıtları da alabilirsiniz.

Avusturya konsolosluğunun vize reddi verme sebepleri çok çeşitli olabilir. Ekonomik olarak masraflarınızı karşılayacak bir geliri beyan etmediğinizde, eksik evrak ile başvuru yaptığınızda, güvenliği zedeleyecek davranışlarda bulunduğunuzda veya sicilinizde bazı affedilmeyecek olaylara karışmanız durumunda vize reddi almanız kaçınılmaz olacaktır.

Tüm bu prosedürleri değerlendirerek sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimiz sayesinde maddi ve manevi olarak pek çok ayrıcalığı yaşayacaksınız.

Vize ücretlerinin ödenmesi durumunda, vize reddi alındığı takdirde ücretlerin iadesi, başkasına devri veya bir başka başvuru için kullanılması söz konusu olmayacaktır.

Yalnızca Avusturya vizesine ve başvuru yaptığınız vize türüne geçerli olan, tek seferlik kullanım hakkını kazandıran vize ücretlerini ödemek ve tüm detaylarını öğrenmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Her yıl güncellenen vize ücretlerinin 2021 yılı boyunca ne kadar ödeneceğini merak ediyorsanız, bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ekspres vize tarifelerinden faydalanmak istemeniz halinde ekstra ücretlerin yansıtılacağını unutmamalısınız.

İşlemlerinizin daha kısa sürede tamamlanması için ihtiyaç duyduğunuzda bu alternatifi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca ek hizmetleri talep etmeniz, sizlere ek ücret olarak geri yansıyacaktır.

Kendinize dert etmemeniz gereken bu aşamalarda Vize Ofisi olarak sizlere daima en kaliteli hizmetleri sunmaktayız. Kapsamlı bir şekilde hizmetlerimizden faydalanmanızı sağlamak adına gerekli tüm girişimlerde bulunuyoruz.

Konsolosluğun olumlu bir şekilde karar vermesi için başvuru süreçlerinin takipçisi olaktayız. Buna göre sizler de yaş, vize türü, seyahat süresi, tek veya çok girişli başvuru seçeneklerinin etkileyeceği vize ücretleri ile ilgili kapsamlı bir şekilde araştırmaları yapabilirsiniz.

Aklınıza ilk olarak gelecek adreslerden birisi olmanın gururunu yaşayan ofislerimize ulaşarak tüm problemlerinizin giderilmesini sağlayabilirsiniz

Avusturya vizesi için yenilenen şartlara  >> vizeofisi.com/avusturya-vize sayfasından başvurunuz için gerekli olan koşulları öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×