Çekya Vizesi

Schengen ülkesi olmasından dolayı Çekya’ya gitmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir. Çekya vize istiyor mu sorusuna verilebilecek cevap Türk vatandaşlarının Schengen vizesi almaları gerekliliğidir.
Çekya vizesi gezi ya da tatil amaçlı ziyaretler için turistik vize, fuar- iş görüşmesi -kongre gibi ticari nedenlerle yapıldığında ticari vize şeklindedir. Aynı zamanda ülkede yaşayan aile ya da arkadaşlarının ziyaret edilmesi durumunda aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak gerekmektedir.
Çekya vizesi başvurusu diplomatik temsilciliklerden randevu alınarak gerçekleştirilir. Ziyaret nedenine göre belirlenen vize türü talep edilmelidir, vize başvurusu ve gereken her türlü işlem için Vize Ofis ile iletişime geçmek mümkündür.
Çekya vizesi evrakları başvuru yapılmadan önce hazırlanmalıdır. Başvuru formu ve pasaport ile birlikte aynı zamanda kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, fotoğraf, aktif banka hesabı dökümü, 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası, konaklama ve ulaşım belgeleri hazırlanmalıdır.
Çekya vizesi ücreti, talep edilen vize türü ve vize sahibinin yaşına göre farklılık gösterdiği gibi aynı zamanda farklı ülkelerin vatandaşlarına göre de değişmektedir.

Menü
Destek Hattı