Çekya Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar - Vize Ofisi
Çekya Vizesi Başvurusu

Çekya Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi İşlemleri

Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan eşinizin, sözlünüzün, nişanlınızın yanına gidebilir veya çocuklarınızın yanında kalmak üzere aile birleşimlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Çek vatandaşı olan kişilerin, Türkiye’de ikamet eden anne, baba, çocuk ve eşleri için aile birleşimi vizesi almaları gerekmektedir.

Böylelikle 30 gün içerisinde gerçekleştirilecek olan oturum izni başvuruları sayesinde kişilerin ülkede kalabilme şartları değerlendirilmektedir.

Çek Cumhuriyeti vatandaşı olmamasına rağmen oturum izni belgesi bulunan kişilerin yakınlarının, üvey ve öz çocuklarının vize talepleri değerlendirilmektedir. Böylece ülkede konaklama hakkı elde etmelerine olanak verilmektedir.

Doğru, güncel ve eksiksiz bir biçimde gerçekleştirilmekte olan başvurular sayesinde kısa sürede sonuçların alınmasına olanak verilmektedir.

Herhangi bir ek ödeme yapmaksızın danışmanlık hizmetlerinin sunulması için sizler de Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vize ücretlerinin ve seyahat sağlık sigortalarının ödenmesinde sizleri bekleyen detaylarla ilgili bilgi sahibi olabileceksiniz.

Konsolosluğun Vize bölümleri tarafından her yıl güncellenen ve başvuru sürelerine göre değişmekte olan vize ücretleri ve daha fazlası için bilgileri aktaracak olan deneyimli ekiplerimizden faydalanarak sorunlarınızı çözüme ulaştırabilirsiniz.

Aile birleşimi için uzun süreli olarak oturum iznini almak ya da süresiz oturum izni başvurularını gerçekleştirmek istediğinizde Çekya’da yabancı olan kişinin oturum iznine sahip olması yeterlidir.

Eşlerinin, çocuklarının yapacakları başvurularda, Çekya’da bulunan yakının masrafları karşılayacağına dair sponsorluk belgelerini ibraz etmesi gerekmektedir.

Uzun süreli olarak gerçekleştirilen Aile birleşimi vizesi ve oturum izinleri hakkında tüm detayları elde etmek için tek yapmanız gereken şey ofislerimizi aramak olacaktır.

Herhangi bir eksik bilgiyle başvurmamanız, başvuru aşamalarını kaliteli bir şekilde tamamlamanız ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan yanıtları kısa sürede olumlu olarak almanız için tüm yardımları gerçekleştirecek olan danışmanlarımızdan memnun kalacaksınız.

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Evrakları 2021

Türkiye’den aile birleşimi taleplerinizi iletebilmek için hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin yanıtını arıyorsanız, sizlere en kaliteli ve hızlı çözümleri üretiyoruz. Güncel evrak listesi içerisinde yer alan:

  • Pasaportlarınızın geçerliliğinin devam etmesi ve 10 yıldan eski olmaması,
  •  2 adet biyometrik ölçülerde ve beyaz fonlu biyometrik fotoğrafın ibraz edilmesi,
  •  Pasaportunuzda yer alan tüm eski vizelerinizin ve işlenen sayfaların fotokopisinin sunulması,
  •  Başvuru formunun İngilizce dilinde hazırlanması ve evrakların istenen dilde tercümeli sunulması,
  •  Nüfus Müdürlüğünün vereceği Formül A ve Formül B belgesinin temini,
  • 1 aydan daha eski olmayan sabıka kaydının alınması ve adli sicil kaydı yoktur yazısının bulunması,
  •  Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesinin aile bilgilerini içerecek şekilde sunulması,

Bu evrakların dışında Çekya’da yaşayan yakınlarınızın da hazırlaması gereken evraklar bulunmaktadır:

Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan veya oturum izni ile yaşayan yakınlarınızın pasaport fotokopilerini, vatandaşlık veya oturum izni belgelerini, kiraladıkları ya da satın aldıkları eve dair tapu, kontrat gibi belgelerini, son 3 aylık maaş bordrolarını içeren belgeleri ve masrafları karşılayacağına dair taahhüt belgesini sunmaları gerekecektir. Ayrıca davet eden kişinin sigorta kartının fotokopisi ilave edilmelidir.

Bulunduğunuz konumlara göre hangi yetkili kuruma ibraz etmeniz gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz. Teslim edilmesi esnasında parmak izi ibrazı vermeniz gerektiği durumlarda ve vize ücretlerini ödemeniz hususunda sizlere yardımcı olan ekiplerimizle iletişimde kalabilirsiniz.

Yaklaşık 3 ile 6 ay arasında süren sonuçların alınmasıyla birlikte sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimizden faydalanmış olacaksınız. Tüm detayları elde etmek ve gecikmeden başvuruları yapmak için bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Vize işlemlerinizde, vize ücretlerinde ve güncel evraklarında sizleri bekleyen detayları bu sayede öğrenmiş olacaksınız. Diğer yandan vatandaşlık ve oturum izinlerinin hangi yollardan gerçekleşeceğini de açıklamaya devam ediyoruz.

Çek vizesi için eksiksiz evrak listesine >> www.vizeofisi.com/cekya-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×