Gerçekleştireceğiniz Çek Cumhuriyeti seyahatlerinizde amacınız turistik olarak ülkeye giriş yapmak ise bu durumda Vize Ofisi danışmanlarımızla iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirsiniz. Ofis danışmanlarımız sizler için evrakları listeli halde mail adreslerinize gönderecektir.

Böylece hangi evrakları hazırlayacağınızı ve hangi ücretleri ödeyeceğinizi net bir biçimde belirlemiş olacaksınız. Sizler de sorunsuz bir şekilde seyahat etmek ve hatasız evraklarla başvurmak istediğinizde öncelikle bizleri arayabilirsiniz.

Çekya Vizesi 2021 Vize Başvurusu

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize Başvuruları

90 günden daha az süreyle Schengen ülkeleri arasında yer alan Çek Cumhuriyetini ziyaret etmek için kısa süreli vizelerden olan turistik vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak bazı prosedürleri uygulamanız ve rezervasyonlarınızı tamamlamış olmanız gerekmektedir. Dosyalarınızda yer alacak olan tüm evrakların seyahat amaçlarınızla ve tarihleriyle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir

. Hangi yollarda ülkeye giriş yapacağınızı ve ne tür bir araç kullanacağınızı belirteceğiniz evrak listesinde tüm bilgilerin tam olması gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti turistik vize başvurularında konsolosluğun belirlediği bazı ücretlerin ödenmesi gerekmektedir. Vize Ofisi merkezlerimiz vize ücretlerine dahil olan rakamlarla ilgili olarak sizleri bilgilendirecektir. 6 yaştan küçük olan çocuklardan vize ücretleri alınmamaktadır.

12 yaşa kadar olan çocukların ise yalnızca aracı kurum bedellerinin ödenmesine izin verilmektedir. Bazı ülke vatandaşlarının vize taleplerinde daha az rakamların ödendiğine dikkat çekebiliriz.

Reşit olan kişilerin ve olmayan kişilerin başvurularında bazı noktalara dikkat etmeleri gerekecektir. Formların İngilizce dilinde hazırlanması gerekmektedir. Başvurular esnasında 2 adet biyometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olmasına özen gösterilecektir.

Pasaportunu aldıktan sonra evlenen ve soy ismi değişen kişilerin yalnızca 3 ay daha eski soy isimlerini taşıyan pasaportlarla işlemlerini gerçekleştirmelerine izin verilmektedir. Ancak bu süreyi aşmaları halinde pasaportlarını mutlaka güncellemeleri gerekecektir.

Şahsi veya tur olarak gerçekleştireceğiniz Çek Cumhuriyeti turistik vize başvurularında satın alınan programlarla ilgili bilgilerin dahil edilmesine önem verilmektedir. Bir telefon kadar uzağınızda olan ofislerimizle iletişime geçmenizin, tüm detayları öğrenmek adına yeterli olacaktır.

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize Evrakları  

Pasaportlarınızın 3 ay daha geçerliliğinin olması halinde işlemleriniz sorunsuz bir şekilde başlatılacaktır. Vize başvurularında konsoloslukların talepleriniz ilişkin dilekçeleri talep edeceğini söyleyebiliriz.

Meslek sahibi olan kişilerin ayrıca çalıştıkları kurumlardan alacakları dileklerin yanı sıra, şahsi olarak hazırlayacakları seyahat amaçlarını ve tarihlerini içeren yazılarına gereksinim duyulmaktadır.

Biyometrik fotoğrafların 2 adet olması ve istenen ölçülerde yer verilmesi yeterlidir. Ayrıca kişilerin belirli miktarda paralarının hesaplarında olduğuna dair dökümleri ve son 3 aylık hesap hareketlerini bildirmeleri istenmektedir.

Başvuru yapan kişiye ait aile bilgilerini içeren nüfus kayıt örneklerinin ve kimlik fotokopilerinin mutlaka yer alması gerekecektir. Ayrıca otel rezervasyonlarına ve seyahat bilgilerine ilişkin ispat edici belgelerin sunulmasına önem verilecektir.

Standart olarak istenen bu belgelerin yanında şirket sahibi olanlardan, kamu kurumlarında çalışanlardan, emekli, öğrenci veya ev hanımı olanlardan ayrı ayrı belgelerin istenebileceğine dikkat çekiyoruz.

Diğer yandan herhangi bir işi olmayan ya da öğrenci olan kişilerin sponsorluk belgelerini hazırlamaları ve masraflarının karşılanacağına dair 1. Dereceden akrabalardan taahhüt belgesi almaları gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Tüm bu prosedürleri kaliteli bir şekilde tamamlamanız halinde başvurularınız konsolosluk tarafından yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

Ancak bu sürelerin aşılmasına neden olacak ek belge veya mülakat gibi taleplerin söz konusu olabileceğini hatırlatmaktayız.

Bu nedenle seyahatlerinizden 90 gün öncesinden başlayarak 30 gün öncesine kadar tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sizden istenecek olan belgeleri hazırlayarak bizlere ulaştırmanız halinde tüm problemlerinizin hızlı bir şekilde çözüme ulaşacağını hatırlatmaktayız.

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize

Kısa sürede ve pratik olarak Çek Cumhuriyeti ticari vize işlemlerinizi tamamlamak istediğinizde Vize Ofisi adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz. 2022 yılında değişiklik gösteren belgelerle ve vize ücretleri ile ilgili sizlere en kaliteli sunumları gerçekleştirmekteyiz.

Vize Ofisi temsilcilerimizden alacağınız bilgiler sayesinde işlemlerinizin aksatılmadan sürdürüleceğini görebilirsiniz.

Sizlerden diğer vize türlerine göre farklı evrakların talep edilmesi halinde bilgi sahibi olabileceksiniz. Ayrıca standart olarak istenen evrakların listesini de mail adreslerinizde görebileceksiniz.

Çalıştığınız şirketin fuar, toplantı veya kongre gibi ticari etkinliklerinin Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olması halinde bu taleplerinizi ileteceğiniz konsoloslukların onay vermesini beklemeniz gerekmektedir.

Başvurularınızın, randevularınızın ve sonuçların takip edilmesi için Vize Ofisi yetkililerimize danışabilirsiniz. Danışmanlık görevlerini profesyonelce sürdürecek olan ekiplerimiz sayesinde ticari vize başvurularınızda kısa sürede sonuçları elde edebileceksiniz.

Başvurularınız esnasında ibraz edeceğiniz pasaport, fotoğraf, adli sicil kaydı veya banka hesap dökümü gibi belgelerinizin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızın asılları ile birlikte fotokopilerini ibraz etmeniz ve geçerlilik sürelerine özen göstermeniz beklenmektedir.

Pasaportlarınızın son 10 yıl içerisinde alınmış olması, 3 ay geçerliliklerinin devam etmesi, ticari faaliyetlere eşlik edecek kişiler varsa evraklarının eklenmesi ve hangi tarihlerde ülkede kalınacağının belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca son 5 yıl içerisinde Schengen vizeleri kapsamında başvuruların gerçekleştirilmiş olması durumda parmak izi ibrazı verileceğinden yeniden talep edilmeyecektir.

Seyahat sağlık sigortası ve vize ücreti gibi bilgilerin güncel olarak aktarılmasında sizleri memnun edecek sonuçlara yer verilecektir. Tüm koşulların tamamlanması halinde dosyalarınızı kargo veya kurye aracılığıyla bizlere gönderebilirsiniz. Bu sayede başvurularınızı şahsen yapmanıza gerek kalmadan, Vize Ofisi merkezlerimiz tamamlayacaktır.

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize Evrakları 2022

 • Toplamda 3 ay daha geçerliliğinin olmasına dikkat edilecek pasaportlarınızla işlemlerin başlatılması ve 10 yıldan eski olmaması,
 •  Dilekçenizin Çek Cumhuriyeti konsolosluğuna hitaben yazılması ve İngilizce olarak hazırlanması,
 •  Seyahatinizin bitimine kadar geçecek süreçte masraflarınızın karşılanacağına dair dilekçenin ilave edilmesi,
 •  Schengen vizeleri için standart olarak istenen biyometrik ölçülerde 2 adet fotoğrafın bulundurulması,
 •  Banka hesap özetlerinizin son 3 aylık dökümü içermesi,
 •  Kimlik fotokopisi ve nüfus kayıt örneği belgelerinin bulunması,
 •  Şirkete dair evrakların güncel tarihli olması,
 •  Çek Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren firmalar tarafından davetiyelerin elde edilebileceğini belirtebiliriz.

Kişilerin şirket sahibi veya şirket çalışanı olmasına göre hazırlamaları gereken ek evraklarla ve süreçlerle ilgili bilgilendirmeleri sağlıyoruz.

Başvurularınızın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi halinde 15 iş günü içerisinde sonuçların tarafınıza bildirileceğini görebilirsiniz.

Ancak her ihtimale karşı başvurularınızın seyahat tarihlerinize 1 ay kalana dek gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. En erken 90 günlük süreçte başlatılabilen Çek Cumhuriyeti vizeleri ile ilgili gerekli prosedürleri adreslerimiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Danışmanlık firmalarımızın sizlere sağlayacağı hizmetler sayesinde sonuçları kısa sürede elde edebileceksiniz. Sürekli güncellenen bilgilerin ve belgelerin temini, ibrazi ve sonuçlanmasında sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Deneyimli bir şekilde yardımlarını sürdürmekte olan ekiplerimize tüm soru işaretlerini paylaşabilirsiniz.

Vizelerinizin onaylanmasının ardından ülkeye giriş yaptıktan sonra, dönüş süreleriniz dolmadan çıkış yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Ayrıca vize taleplerinizde belirteceğiniz seyahat amaçlarının dışında herhangi bir faaliyette bulunmamanız gerekmektedir.

Tüm evraklarınızın seyahatlerinizle uyumlu tarihlerde ve içeriklerde olması gerekmektedir. Belgelerinizin tercümesinde ve konsolosluğun ikna olacağı biçimde sunulmasında gerekli detayları hızla elde etmiş olacaksınız.

Biyometrik veri ibrazı, randevu tarihlerinin belirlenmesi, vize reddine neden olacak sebeplerin belirtilmesi ve bunlardan uzaklaşılması gibi çeşitli durumlardan hemen haberdar olabileceksiniz.

Bizler sayesinde gerekli açıklamaları elde etmeniz, size çok şey kazandıracaktır. Vize detayları hakkında bilgilenmeniz ve donanımlı hale gelmenizde etkileyici hizmetlerimizi aktarıyoruz.

Çek Cumhuriyeti Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

Çek Cumhuriyeti’nde bulunan ailenizden bireyleri veya arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı ziyaret etmek istediğinizde sizler için gerekli prosedürleri aktaracak olan Vize Ofisi adreslerimizden yardım ve destek alabileceksiniz.

Sizler de tüm bilgi akışının sağlanması ve gerekli uyarıların gerçekleştirilmesi için harekete geçebilirsiniz. Her ne kadar sonuca bir müdahale edemesek dahi, Konsolosluğun vize onayı vermesine yönelik adımları atıyoruz. Böylece sonuçları kısa sürede ve memnun olacağınız biçimde elde etmeniz için tüm çabalarımızı sarf ediyoruz.

Çek Cumhuriyeti Aile ve Arkadaş Ziyaret Vize Evrakları

 • Konsolosluğa hitaben yazılarak olan vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına hazırlanması,
 •  Pasaportların 3 ay daha geçerliliğinin olması, güncelliğini koruması ve yıpranmamış olması,
 •  Eskiye dair pasaportların ve vizelerin fotokopilerinin ilave edilmesi,
 •  Davet eden kişinin mektubu ve pasaport bilgileri,
 •  2 adet biyometrik ölçülerde ve yüzü tam olarak gösteren fotoğrafların eklenmesi,
 •  Maddi yönden yeterliliği gösteren evraklar,
 •  Masrafları karşılayacak olan kişilere dair belgeler,
 •  Kişinin 3 aylık banka hesap dökümleri ve istenen miktarlarda bakiyelerin yatırılmış olması,
 •  Nişanlı veya sevgili olduğunuz kişiyi ziyaret etmek istediğinizde aranızdaki bağları ispat edecek olan fotoğrafların ibrazı,
 •  Aile veya akrabalarınızı ziyaret edeceğinizde bunu kanıtlayan belgelerin sunumu,
 •  Kimlik fotokopisi ve tam tekmil nüfus kayıt örneğinin aile bilgilerini içermesi gibi detaylara dikkat edilecektir.

Tüm bu hususlarda dikkatli adımları atmanızın sizler için başarılı sonuçları ortaya koyacağını görebileceksiniz. Davet mektubunun mutlaka yer alması gereken başvuru evraklarınızın tam olmasına özen göstermelisiniz.

Yakınlarınızın Çek Cumhuriyeti’nde oturum izinlerinin olması halinde sizlere gönderecekleri davet mektupları ile ziyaret amaçlı olarak seyahatlerinizi kısa süreli Schengen vizeleri kapsamında gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri davet edecek olan yakınlarınıza dair maddi durumlarını kanıtlayan belgelerin, akrabalık bağlarınızı ispat eden evrakların sunulması gerekmektedir. Ayrıca reşit olmayan kişilerin seyahat edecek olması halinde ebeveynlerinden alınacak muvafakatname belgelerinin dahil edilmesi istenmektedir

. Öğrencilerin ziyaret amaçlı olarak Çek Cumhuriyeti’ne giriş yapmak istemeleri halinde öğrenci belgelerini dosyalarında bulundurmaları gerekecektir. Aynı zamanda eğitimini sürdürdükleri okullarından izin aldıklarına dair belgelerin sunulması önemli olacaktır.

Çek Cumhuriyeti Aile Arkadaş Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Sitelerimiz sayesinde elde edeceğiniz bilgilerle, seyahat planlarınızın başka bir tarihe kalmaması için hareket edebileceksiniz. Konsolosluğun kısa süreli vize başvurularını yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuçlandırdığını belirtebiliriz.

Ancak bu sürelerin daha da uzamasına neden olan yoğunlukların ve eksikliklerin olabileceğini göz ardı etmemelisiniz.

Profesyonel desteklerimiz sayesinde en erken süreçlerde başvurularınız gerçekleştirilecektir. İşini şansa bırakmak istemeyen başvuru sahipleri için en erken 90 günlük, en geç 30 günlük süreçte hızlı bir şekilde hareket etmekteyiz.

Bizleri arayarak hangi belgeleri hazırlayacağınızın yanıtını aldıktan sonra kargo veya kurye ile bizlere ulaştırabilirsiniz.

Tüm evraklarınızın imza ve onay kısımlarının kontrol edilmesini sağlayacak olan ekiplerimiz sayesinde detayları elde edebileceksiniz. Bu durumda herhangi bir eksik belgenizin var olması halinde sizler için hızlıca yanıt verilecektir.

Konsolosluğun vize reddi yanıtı vermesi masrafları yeniden yapmanız anlamına geleceğinden, bu tür durumlardan uzak durmanız adına tüm çabaları sarf edeceğimizi görebileceksiniz.

Vize ücreti başta olmak üzere sağlık sigortası ve diğer masrafların tekrar edilmemesi için başvurularınızın tek seferde onay alması için çalışılmaktadır.

Titizlikle takip edilecek süreçlerin sonuçlanmasının ardından Vize Ofisi danışmanlarımız sizler için pasaportlarınızın teslimini gerçekleştirecektir.

Belirteceğiniz adreslere gönderilecek olan evraklarınız sayesinde herhangi bir zorluğu yaşamayacaksınız. Zahmetsiz bir biçimde vize alabilmek ve ziyaretlerinizi zamanında gerçekleştirmek için hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Vize onayını veren tek yetkili kurum olan konsolosluk işlemleriniz bu sayede problemsiz bir şekilde çözüme ulaşacaktır.

Çek Cumhuriyeti Şoför Vizesi

Şoför vizesi alarak Çekya’ya kısıtlı sürelerle giriş yapmak istediğinizde öncelikle bizlere ulaşmanız ve gerekli bilgileri temin etmeniz gerekecektir.

Resmi olarak kayıtlı olaran araçlarınızla, Türkiye’den Çekya’ya yük veya yolcu taşımak istediğinizde bu başvuruları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Uluslararası taşımacılık işleriyle meşgul olan şoförlerin Vize Ofisi adreslerimiz sayesinde kısa sürede bilgi sahibi olabileceğini vurguluyoruz.

Bu sayede vatandaşı olduğunuz veya ikamet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nden üçüncü bir ülkeye geçiş yapmak veya Çekya Cumhuriyeti’nde konaklamak istediğinizde bu vize türlerini kazanmanız gerekmektedir.

Başvurularınızı değerlendirerek sonuca bağlayacak olan yetkili kurum Çek Cumhuriyeti Konsoloslukları olacaktır.

Ancak başvuruların uygun tarihlerde ve en erken süreçlerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde konsolosluğun ek belge talebi veya mülakat talepleri nedeniyle seyahatlerin zamanında gerçekleşmediğine şahit olmaktayız.

Sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturacak olan Vize Ofisi danışmanlarımız sayesinde Schengen vizelerine başvuru yapabileceksiniz.

Bu aşamada hangi belgeleri hazırlamanız gerektiğini güncel olarak aktaracağız. 2021 yılında Çek Cumhuriyeti Şoför vizesi başvurularını gerçekleştirmek isteyen kişilerin işini kolaylaştıracak detaylara yer veriyoruz.

Çek Cumhuriyeti Şoför Vizesi Evrakları  

 •  İngilizce dilinde hazırlanan, tarihli ve imzalı olarak sunulacak başvuru formunun, başvuru sahipleri adına hazırlanması gerekmektedir.
 •  Ayrıca İstanbul’dan başvuru yapacak olan kişilerin ek bilgi formunu doldurmaları ve imzalı bir şekilde ibraz etmeleri gerekmektedir.
 •  Başvuru sahibinin pasaportunun güncel olması, diğer Schengen vizelerini içerecek şekilde fotokopilerinin ilave edilmesi ve son 3 yıllık süreçte alınmış olmasına dikkat edilecektir.
 •  Fotoğrafların 2 adet biyometrik ölçülerde ve özelliklerde olması, son 6 aylık süreçlerde alınması ve beyaz arka fona sahip olması yeterlidir.
 •  Kişilerin seyahatine dair bilgileri ve tarihleri içeren davetiyeleri bulundurmaları gerekmektedir. İşveren tarafından azırlanacak olan davet mektuplarında imza sirkülerinin ve giriş belgelerinin de eklenmesine dikkat edilecektir.
 •  Ayrıca seyahat sağlık sigortası ve vize ücreti gibi konularda Vize Ofisi yetkililerimizin yardımcı olacağını görebileceksiniz.
 •  İşe giriş bilgilerini talep edecek olan konsolosluğa sunacağınız belgelerin güncel tarihli olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.
 •  E-devlet üzerinden temin edebileceğiniz belgelerin barkodlu olarak sunulması istenmektedir.
 •  Kişilerin son 3 aylık maaş bordrolarına dair detayların yer almasına önem verilmektedir.
 •  Eğer kamu personeli olarak başvuru yapacaksanız, kurumlarınızdan işveren belgesini almanız ve maaş bordrolarını barkodlu olarak sunmanız gerekecektir.
 •  Ayrıca şirket tarafından hazırlanacak bazı evraklar bulunmaktadır. C2 yetki belgesi ile seyahat masraflarının karşılanacağına dair belgeler bunlar arasında yer almaktadır.
 •  Masrafları karşılayacak olan şirketlere veya kişilere dair hesap bilgilerinin son 3 aylık sunulması gerekmektedir. Belirli bakiyeleri barındıracak olan hesaplarda ve diğer belgelerde herhangi bir eksikliğin olmaması gerekmektedir.
 •  Başvuru sahibine ait olan ehliyet ve ruhsal belgelerinin eksik olmamasına özen gösterilmelidir.

Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması halinde ebeveynlerinin muvafakataneme belgesi vermesine ihtiyaç duyulacaktır. Noterde gerçekleştirmeniz gereken işlemlerle ilgili sizleri daima bilgilendirmekteyiz. Çekya’ya dair seyahat amaçlarınıza uygun hareket etmenizi sağlıyoruz. Mutlaka amaçlarınızı belirteceğiniz evraklardaki bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına, orijinal belgeleri sunmaya ve seyahat amacınız dışında bir adımı atmamaya özen göstermelisiniz.

Vize türüne göre değişen, farklı seyahat sürelerinde artabilen veya azalan vize ücretlerinde güncel bilgileri alabilmek için Vize Ofisi adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Sonuçlanma Süresi

Sizlere her konuda yardımcı olacak ekiplerimizle birlikte hareket etmenizin vize başvurularınızı normal süreçleri içerisinde tamamlanmasında etkili olacağını görebilirsiniz.

Vize Ofisi danışmanlarımız Çekya vizeleri için gerekli belgeleri temin etmeniz adına güncel listeleri sizlere ulaştıracaktır. Tüm dosyaların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve konsolosluğa ibrazında sizlere herhangi bir işi düşürmeyecek olan ekiplerimizle iletişime geçebileceksiniz.

Schengen vizeleri kapsamında kısa süreli olarak turistik, ticari, ziyaret veya şoför vizesi gibi başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreçlerin yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuçlandırılacağını belirtebiliriz. Ancak randevularınızın en erken tarihlerde alınması için titizlikle çalışmaktayız.

Seyahat sürelerinizin aksamaması ve ertelenmemesi için Çekya vize başvurularında gereken evrakları bizlere gönderdiğiniz andan itibaren en erken 3 ay, en geç ise 1 ay içerisinde ibrazını gerçekleştiriyoruz.

Seyahat amacınızla birlikte tüm evrakların birbiriyle uyumlu olması dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre uygun tarihlerde başvurularınızın gerçekleştirilmesi adına sizleri en iyi şekilde yönlendiriyoruz.

Çekya Vizesi onayı almanız durumunda 180 gün içerisinde 90 güne kadar seyahat etmenizi sağlayacak olan izinleri elde etmiş olacaksınız. Pasaportlarınızın güncel olması, geçerliliğini 3 ay daha koruması ve 2 adet boş sayfaya sahip olması yeterlidir.

Aynı zamanda yalnızca kısa süreli vizelerde değil, daha uzun süren ve 90 günün üzerinde konaklamanızı sağlayan D tipi uzun süreli vize başvurularınızda da en iyi şekilde adım atmanız için aracılık ediyoruz.

Ancak uzun süreli vize başvurularınız, C kısa süreli vize tipi ile aynı sürede sonuçlanmamaktadır. Bu sürelerin daha uzun olabileceğini ve 15 iş gününden başlayaran 90 iş gününe kadar çıkabileceğini belirtmekteyiz.

Bu hususlarda sizleri yalnız bırakmayacak olan ekiplerimizle hareket etmenizin son derece avantajlı olacağını belirtmekteyiz.

Konsolosluğun değerlendireceği belgelerde eksik bilginin olması, hatalı başvuruların yapılması ve ikna olunmaması durumlarında ek belge taleplerinde bulunulmaktadır.

Ayrıca konsolosluk yüz yüze görüşmeleri gerçekleştirebilmek ve bilgileri netleştirmek adına mülakat talebinde bulunabilmektedir.

Böyle bir süreç sizleri oldukça yoracağından, ilk başvurunuzda büyük oranda vize onayını alabilmeniz için tüm işlemlerde titizlikle hareket etmekteyiz.

Tecrübeli danışmanlarımız sayesinde uygun prosedürlere göre hareket etmiş olacaksınız. Konsolosluğa uygun formatların gerçekleştirilmesi için sizlere daima yardımcı oluyoruz.

Çekya Vizeleri Çıkış Süresi

Vize reddi alınmasına neden olacak hatalardan uzak durmanız ve karmaşık olmayacak şekilde başvurmanız, çıkış sürelerini etkileyecektir.

Olumlu bir şekilde devam etmesini isteyeceğiniz Çekya vize için deneyiminizin olmaması halinde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Evraklarınızın istenen dillerde hazırlanması, onaylatılması ve belgelerinizin sorunsuz bir şekilde sunulmasında sizler için tüm özeni gösteriyoruz.

Randevu sistemiyle çalışan konsolosluklardan uygun tarihlerde işlemleri gerçekleştirmek üzere adım atmaktayız. Sizler de herhangi bir nedenden dolayı seyahatlerinizin zora girmemesi ve onayı almanızı engelleyecek faktörlerin ortadan kaldırılması için gerekli tüm detayları bizlerden alabilirsiniz.

Bulunduğunuz konuma en yakın şubelerimizle iletişime geçerek sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Çalışma saatlerimiz içerisinde sizleri memnun edecek görüşmeleri gerçekleştiriyoruz.

Online olarak veya telefonlarımızdan görüşmeleri yaparak sizler de tüm problemleri ve pürüzleri yok edebilirsiniz. Ek belge beyanı olmadan ve mülakat taleplerine gerek duyulmayacak şekilde işlemlerinizin ikna edici olması için titizlikle hareket ediyoruz.

Vize onay süreçlerine herhangi bir etkimiz olmasa da, olumlu ilerlemesini sağlamaktayız. Konsolosluğun yetki alanında olan sonuçlanma süreleri hakkında bilgileri sizlerle paylaşmaktayız.

Bununla birlikte vize onayını aldığınızda pasaportlarınızı talep edeceğiniz adres veya kişilere ulaştırıyoruz.

Tüm hizmetlerimiz sayesinde Çekya’ya yapacağınız seyahatlerin kusursuz bir şekilde gerçekleşeceğini görebileceksiniz. İrtibata geçmek istediğiniz ofislerimizin iletişim bilgilerine ve detaylarına sitelerimiz sayesinde ulaşabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Veriyor Mu?

Çek Cumhuriyeti kişinin pasaportuna ve Çekya’da bulunan sürece göre verilir.

Çekya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çekya vize başvuruları için Çekya Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirilmeli.

Erasmus Çek Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Erasmus Çek Cumhuriyeti vizesi, 2 hafta içerisinde çıkar. Sürecinin uzaması evrakların eksik hazırlanmasından kaynaklanır.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı