ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Çekya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Çekya’da eğitim amacıyla 90 günün üzerinde konaklamak istediğinizde öncelikle Uzun dönem D vize tipine başvurmanız gerekmektedir. Vize ofisi adreslerimiz sizler için hangi evrakların tamamlanması gerektiğini belirleyecektir.

Bizleri aramanız halinde mail adresleriniz üzerinden aktarılacak olan güncel evrak listelerini tamamlamanız istenmektedir. Schengen vizeleri kapsamında son 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazında bulunmuş iseniz bu durumda yeniden istenmeyecektir.

Ancak böyle bir işlemi gerçekleştirmediğinizde, konsolosluğa şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca hazırlamanız gereken evrakların güncel olmasına özen göstermelisiniz. Orijinalleri ile birlikte fotokopilerini sunmanız ve gerekli aşamaları hızla tamamlamanız istenmektedir.

Bu durumda danışmanlarımızla iletişime geçerek D vize türü için istenen evrakları ve bulunduğunuz konumlara göre ekstra evrak taleplerinin neler olacağını öğrenebilirsiniz. Çekya aile birleşimi vizesi aldığınızda oturum daha kolaydır.

Çekya Oturum Başvurusu

D Vize Tipi Erasmus Öğrenci Evrakları 2020

  • Son 10 yıl içerisinde alınan ve 2 adet boş sayfası bulunan pasaportlarınızın 3 ay daha geçerliliğinin olması,
  •  Uzun dönem vize başvuru formlarının ve oturum izninin Erasmus programlarına göre alınması,
  •  3 adet biyometrik fotoğrafların ibrazı,
  •  Kabul mektuplarının Çekya’da bulunan üniversitelerden orijinal olarak elde edilmesi,
  •  Konaklama belgelerinin ibrazı,
  • Erasmus programı kapsamında faydalanılacak olan Hibe belgesi,
  •  Orijinal olarak alınan sabıka kayıtlarının apostilli olarak sunulması,
  •  Seyahat sağlık sigortalarının yatırıldığına dair poliçelerin ibrazı,
  •  Eski pasaportların ve vizelerin giriş çıkış mühürlerini gösteren sayfaların fotokopileri

Bu evrakları istenen dillerse hazırlamalı ve onaylı bir şekilde sunmalısınız. Tercümesi ile birlikte sunulması gereken evrakların hangileri olduğunu sizler için açıklıyoruz.

Öğrencilerin 18 yaş altında olması halinde ve vize başvuruları yapmaları durumunda ailelerinden muvafakatname belgelerini almaları gerekmektedir.

Kişilerin ödemesi gereken vize ücretlerinde tüm detayları aktararak, bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz. Vize ücretlerinin yanı sıra, vize reddi yanıtının alınması halinde iptal olacak olan bu ödemelerinizin yanmaması ve haklarını kullanabilmeniz doğru içeriklerle başvurmanızı sağlıyoruz. Adreslerimiz sizleri en hızlı ve en iyi şekilde yönlendirecektir.

Erasmus programları kapsamında Çekya’da bulunan yükseköğretim kurumları ile iş birliği içerisinde düzenlenen eğitimlere katılmak istediğinizde bizlerden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

AB tarafından geliştirilen öğrenci değişim programları olarak bilinen Erasmus boyunca yapacağınız masrafların nasıl karşılanacağını belirtmeniz gerekecektir.

Hibe programlarından faydalanmayacak olan kişiler için sponsorluk belgelerinin isteneceği durumlar olabilmektedir.

Sizlere deneyimli kadrolarımızla sunduğumuz hizmetler sayesinde online olarak tüm sorularınızın yanıtlarını alabileceksiniz.

Vize başvurularının hatasız bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacak olan ekiplerimiz, sizleri mağdur etmeyecek süreçlerde gerekli başvuruları gerçekleştirecektir.

Randevu alımlarından, belgelerin teminine kadar tüm aşamalarda gerekli yanıtları alabilirsiniz. Farklı ülkelerin kültürlerini yakından tanımanızı sağlayacak olan bu programlar dahilinde hareket etmenizin ne denli avantajlı olacağını keşfedebilirsiniz.

İkamet ettiğiniz adreslere en yakın konumlarda bulunan şubelerimiz üzerinden gerekli adımları atabilirsiniz. Sizlere güven verecek olan çalışanlarımız sayesinde zor durumda kalmayacak ve mağduriyetlerinizin giderileceğini görebileceksiniz.

Tek yapmanız gereken şey ofislerimizi arayarak danışmanlık hizmetlerimizle ilgili bilgileri almaktır. Böylece profesyonel hizmetlerin adresi olan Vize Ofisi danışmanlık merkezlerimizde beklediğinizden daha iyi sonuçlarla karşılaşabileceksiniz.

Konsolosluğun vize reddi vermemesi adına ikna edici şekilde başvuruların gerçekleştirileceğini görmüş olacaksınız.

Sizler için sorunsuz bir şekilde sürdürülecek olan çalışmaların neticeleri hızla aktarılacaktır. Tüm takipleri gerçekleştirecek olan ekiplerimizin desteğiyle tüm detayları keşfetmiş olacaksınız.

Sizleri de zor durumda bırakan durumlar karşısında destekleri işini bilen kişiler aracılığıyla almak istediğinizde bizlerle iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Güncel evrak listesini eposta adreslerinizde bulabilmek ve Erasmus programlarına uygun tarihlerde katılabilmek için prosedürleri aktaracak olan ekiplerimizi hemen arayabilirsiniz. Çekya vizesi detayları için tıklayın.

Çekya Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Çekya vatandaşlığının alınabilmesi için göç idaresine başvuru talebinde bulunmalı.

Macaristan Vatandaşı Nasıl Olunur?

Macaristan vatandaşı olabilmek için Macaristan Konsolosluğuna ya da göç idaresine başvuru talebinde bulunulduğu takdirde konu ile ilgili detaylı bilgi edinilebilir.

Çek Cumhuriyeti Vize Ne Zaman Çıkar?

Çek Cumhuriyeti 7 ile 15 gün içerisinde elinize ulaşır. Evrakların eksiksiz olması burada önemli bir detaydır.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı