Danimarka Vizesi

Danimarka Aile Birleşimi; Gerekli Evraklar

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Danimarka vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Birinci dereceden yakın akrabalarınızın veya eşinizin Danimarka vatandaşı olması ya da ülkede oturum iznini hak etmesi durumunda aile birleşimlerini gerçekleştirmek üzere başvuru yapabilirsiniz.

Belirli kriterlere uygun olmanız, prosedürlere göre hareket etmeniz ve tüm koşulları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız durumunda uygun adımları atmış olacaksınız.

Sizler de eşinizin, nişanlınızın, sözlünüzün veya partnerinizin Danimarka’da olması halinde bu başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 15 yaşının altında çocuklarınızın Danimarka’da olması da Aile birleşimi başvurularını yapacağınızı göstermektedir.

Oturum kartlarının kötü kişilerin eline geçmemesi, amacı dışında kullanılmaması ve taklit edilmemesi için tedbir amaçlı olarak fotoğraf ve parmak izi ibrazlarının bulunmasına olanak verilmiştir.

2012 tarihinden bu yana bu bilgilerin ve kişinin dijital imzasını taşıyan alanların kartlarda bulunmasına olanak verilmiştir. Böylelikle Danimarka oturum kartını almayı hak kazanan kişinin sahip olacağı belgenin bir başkası tarafından kullanılması ve amacı dışında bir faaliyetin yapılması mümkün olmayacaktır.

Parmak izi ibrazlarınız esnasında parmaklarınızda herhangi bir boyanın olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Böylelikle şahsen başvurmanız gereken bu aşamalarda gerekli bilgileri bizlerden alabilirsiniz.

Danışmanlık servislerimiz, hangi şehirde olursanız olun sizlere destek olacaktır. Orijinal evraklarla ve renkli fotokopileri ile birlikte sunacağınız dosyalarınızın seyahatlerinizi destekleyecek evrakları içermesine dikkat etmelisiniz.

Danimarka Aile Birleşimi Evrakları 2022

Eşler İçin Aile Birleşimi:

 •  Danimarka Göçmenlik Bürosu tarafından değerlendirileceği için, başvurularınızı resmi internet adreslerinden hiçbir ücret ödemeden indirebilirsiniz. Renkli bir şekilde çıkaracağınız formları eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız.
 •  Ayrıca fotoğraflarınızda yüzünüzün net bir şekilde çıkmasına önem vermeniz gerekmektedir. İstenen boyutlarda fotooğrafların 5 adet ve güncel olmasına önem veren kurumlara sunacağınız evraklarda eksikliklerin yer almaması için profesyonel destekleri almanız gerekmektedir.
 •  Pasaportlarınızda geçmişte işlenen tüm sayfaların fotokopileri istenecektir. Pasaportlarınızın 10 yıldan eski olmaması yeterlidir.
 • Evlilik cüzdanlarınızın orijinal olarak sunulmasını sağlamalısınız. Tüm sayfaların renkli fotokopilerinin alınmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca İngilizce tercümeli olarak sunulması halinde sonuçların olumlu geleceğini bilmelisiniz. Herhangi bir hatalı davranışınız, yetkili kurumların karar verme süreçlerini olumsuz etkileyecektir.

Çocuklar İçin Aile Birleşimi:

 • Yetkili kurumun resmi sitesinden alacağınız başvuru formunu renkli ve 1 adet olacak şekilde doldurmalısınız. Herhangi bir eksik bilginin olmamasına önem vermelisiniz.
 • Ayrıca fotoğrafların 5 adet olması gerekmektedir ve biyometrik fotoğraf olarak istenmektedir. Uygun ölçülerinin dışına çıkılmamasına dikkat edilmemektedir. Yakın zamanda çekilmiş olan fotoğraflarınızın eklenmesi süreçlerin olumlu olması açısından önem kazanmaktadır.
 •  Pasaportların son 10 yıllık süreçte alınmış olması halinde geçerli olacağının altını çizebiliriz. Ayrıca içeriğine bakıldığında yer alan tüm vizelerin fotokopilerinin çekilmesi gerekecektir. Sizler de yan yana 2 adet boş sayfası olan güncel pasaportlarınızı, Danimarka aile birleşimi için kullanabilirsiniz.
 • Tam tekmil nüfus kayıt örneğinin asılları ile tercümelerinin ilave edilmesine dikkat edilmektedir. Eğer ebeveynler boşanmış ise bu kararların aslını bulundurmalısınız. İngilizce çevrili olarak ilave etmeniz istenmektedir. Türkiye’de kalmaya devam eden ebeveynlerin muvakatnamelerinin onaylı olarak bulundurulması istenmektedir.
 •  Başvuru sahibinin 18 yaşının altında olması halinde, başvurularda ebeveynlerinin yanlarında olması istenecektir. Tüm sponsorsolukların ebeveynler tarafından karşılanması gerektiğini hatırlatıyoruz.

Aile birleşimi kategorisine göre başvurularınızı gerçekleştirirken, vize ücretlerinin uzun süreli vizelere göre değerlendirileceğinin altını çizmekteyiz.

Güncel kurlar üzerinden başvuru sahibinin yaşına ve seyahat amacına göre hesaplanacak olan tutarları sizlerle paylaşıyoruz.

Süreçlerin olumsuz ilerlemesi durumunda bu fiyatları geri talep edemeyecek olmanızdan ötürü adımlarınızı baştan itibaren düzenli bir şekilde atmanız için destek olmaktayız. Sizler de nakit olarak ödenecek tutarları ve diğer işlemleri öğrenebilmek adına vakit kaybetmeden hemen bizleri ziyaret edebilirsiniz. Danimarka vizesi için tıklayın.

Danimarka Aile Birleşimi Şartları 2020

Danimarka’da bulunan eş ya da çocukların yanında uzun süreli ikamet izni alabilmek için kişilerin öncelikle Danimarka aile vizesi sahibi olması gerekmektedir. Bu vize uzun dönem oturma izni veren ve D tipi Schengen vize kategorisine dahil olan bir vize türüdür.

Bu vize sayesinde kişiler, ülke sınırları içerisinde 90 günden fazla ikamet edebilirler ve bunun için izinleri de vardır. Ancak bu vizeyi alabilmek için Danimarka aile birleşimi şartları içerisinde yer alan niteliklerin her birine sahip olmalıdırlar.

Danimarka aile birleşimi şartları 2020 yılında belirtilen verilere göre, öncelikle kişilerin ülkede konuşulan dile hakim olmaları ile başlıyor. Aile vizesi almak isteyen kişiler, hem dil seviyelerini hem de evliliklerinin geçerli olup olmadığına dair sorulan sorulardan oluşan bir mülakata katılıyor. Bu mülakattan ve incelenen evraklardan geçer not alanlar ise aile birleşimi vizesi alabiliyorlar.

Danimarka vatandaşı ile evlenmek ise, eşlere vatandaşlık hakkının tanınmasını sağlıyor. Ancak bunun için de bazı şartlar bulunmakta. Bu durum evlilik gerçekleştikten hemen sonra sağlanamıyor. Ayrıca vatandaşlık hakkı kazanan kişinin yine ülke diline hakim olduğunu ve toplumsal uyumluluğunu gerçekleştirmesini kanıtlaması gerekmektedir.

Danimarka’da yaşamak istiyorum diyen kişiler için bazı farklı alternatifler bulunmaktadır. Bunlardan ilki, bu ülkede iş bulmak ve uzun süreli vize sahibi olmak bir diğeri ise ülkedeki herhangi bir eğitim kurumundan uzun süreli eğitim almaktır. Bu sebepler doğrultusunda Danimarka’da oturma izni alabilir ve bu ülkede yaşayabilirsiniz.

Danimarka çalışma izni almak için ise öncelikle ülkede bir iş bulmanız ve buradaki kurumdan iş davet mektubu almanız gerekmektedir.

Danimarka Vatandaşı İle Evlenmek

Ülkelerden vatandaşlık hakkı kazanabilmek için çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Ancak özellikle uzun süredir yurtdışında yaşayanlar için bu hakkı elde etmek daha zordur ve her ülkeye göre vatandaşlık şartları değişmektedir. Ancak her ülkede en kısa yoldan vatandaşlık almak ise evlilik yolu ile vatandaşlık seçeneğinidir.

Bu yüzden Danimarka vatandaşı ile evlenmek kişilere vatandaşlık hakkı kazandıracaktır. Ancak bunun için vatandaşlık hakkı kazanacak olan kişinin dil seviyesini ölçen ve bir sınava tabi tutulması gerekmektedir. Çünkü bu durum aynı zamanda toplumsal uyumluluk seviyesini de ölçecektir. Aile birleşimi vizesi ve sonrasında verilecek olan vatandaşlık için bu iki kıstas önemli bir ölçüt olacaktır.

Danimarka aile birleşimi vizesi almak isteyen kişiler için de aşağı yukarı aynı şartlar geçerlidir. Kişiler bir mülakata sokulur ve bu mülakat içerisinde sorulan sorulara yanıt vererek hem dil seviyesinin ölçülmesini hem de belgelerde yazılı bilgilerle söylenenlerin karşılaştırılmasını sağlarlar.

Danimarka vatandaşlığı nasıl alınır sorusunun evlilik dışındaki alternatifi ise ülkede uzun süreli ikamet etmektir. Bu ülkede 8 yıl ve üzeri süredir yaşıyorsanız, gerekli şartları sağladığınız takdirde vatandaşlık hakkı kazanabilirsiniz. Bunun için;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Adli sicil kaydının temiz olması
 • Geçimi sağlayacak düzenli bir maaşın bulunması
 • Ülkede en az 3 yıl 6 ay sigortalı bir işte çalışmış olmak
 • Vatandaşı olduğu ülkenin vatandaşlığından çıkılması (Avrupa ülkeleri hariç)

Bunun dışında Danimarka’da yaşamak istiyorum diyen kişiler için öncelikle uzun süreli vize alınması gerektiğini söyleyebiliriz. Bunun için ülkede çalışmaya başlayabilir ya da uzun dönem eğitim programlarından birine kayıt olabilirsiniz.

Danimarka Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer?

Danimarka aile birleşimi vize işlemleri yaklaşık bir ay kadar süreci bulabilir. Bu sebepten dolayı seyahat ilanından bir buçuk ay öncesinde işlemler hazırlanmalıdır.

Danimarka’da Oturma İzni Nasıl Alınır?

Danimarka oturma izni Danimarka Konsolosluğu ya da Danimarka göç idaresine iletişime geçerek alınır.

Danimarka Vatandaşı Olmak İçin Ne Gerekli?

Danimarka vatandaşı olabilmek için belirli etmenler bulunur. Konsoloslukla iletişime geçirdiği taktirde detaylı bilgi edinilebilir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı