Danimarka Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar - Vize Ofisi
Danimarka Vizesi İşlemleri

Danimarka Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar

Danimarka Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar 1 – danimarka aile ziyareti vize islemleri vizeofisi

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi

Birinci dereceden yakın akrabalarınızın veya eşinizin Danimarka vatandaşı olması ya da ülkede oturum iznini hak etmesi durumunda aile birleşimlerini gerçekleştirmek üzere başvuru yapabilirsiniz.

Belirli kriterlere uygun olmanız, prosedürlere göre hareket etmeniz ve tüm koşulları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız durumunda uygun adımları atmış olacaksınız.

Sizler de eşinizin, nişanlınızın, sözlünüzün veya partnerinizin Danimarka’da olması halinde bu başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 15 yaşının altında çocuklarınızın Danimarka’da olması da Aile birleşimi başvurularını yapacağınızı göstermektedir.

Oturum kartlarının kötü kişilerin eline geçmemesi, amacı dışında kullanılmaması ve taklit edilmemesi için tedbir amaçlı olarak fotoğraf ve parmak izi ibrazlarının bulunmasına olanak verilmiştir.

2012 tarihinden bu yana bu bilgilerin ve kişinin dijital imzasını taşıyan alanların kartlarda bulunmasına olanak verilmiştir. Böylelikle oturum kartını almayı hak kazanan kişinin sahip olacağı belgenin bir başkası tarafından kullanılması ve amacı dışında bir faaliyetin yapılması mümkün olmayacaktır.

Parmak izi ibrazlarınız esnasında parmaklarınızda herhangi bir boyanın lmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Böylelikle şahsen başvurmanız gereken bu aşamalarda gerekli bilgileri bizlerden alabilirsiniz.

Danışmanlık servislerimiz, hangi şehirde olursanız olun sizlere destek olacaktır. Orijinal evraklarla ve renkli fotokopileri ile birlikte sunacağınız dosyalarınızın seyahatlerinizi destekleyecek evrakları içermesine dikkat etmelisiniz.

Danimarka Aile Birleşimi Evrakları 2021

Eşler İçin Aile Birleşimi:

  •  Danimarka Göçmenlik Bürosu tarafından değerlendirileceği için, başvurularınızı resmi internet adreslerinden hiçbir ücret ödemeden indirebilirsiniz. Renkli bir şekilde çıkaracağınız formları eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız.
  •  Ayrıca fotoğraflarınızda yüzünüzün net bir şekilde çıkmasına önem vermeniz gerekmektedir.İstenen boyutlarda fotooğrafların 5 adet ve güncel olmasına önem veren kurumlara sunacağınız evraklarda eksikliklerin yer almaması için profesyonel destekleri almanız gerekmektedir.
  •  Pasaportlarınızda geçmişte işlenen tüm sayfaların fotokopileri istenecektir. Pasaportlarınızın 10 yıldan eski olmaması yeterlidir.
  • Evlilik cüzdanlarınızın orijinal olarak sunulmasını sağlamalısınız. Tüm sayfaların renkli fotokopilerinin alınmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca İngilizce tercümeli olarak sunulması halinde sonuçların olumlu geleceğini bilmelisiniz. Herhangi bir hatalı davranışınız, yetkili kurumların karar verme süreçlerini olumsuz etkileyecektir.

Çocuklar İçin Aile Birleşimi:

  • Yetkili kurumun resmi sitesinden alacağınız başvuru formunu renkli ve 1 adet olacak şekilde doldurmalısınız. Herhangi bir eksik bilginin olmamasına önem vermelisiniz.
  • Ayrıca fotoğrafların 5 adet olması gerekmektedir ve biyometrik fotoğraf olarak istenmektedir. Uygun ölçülerinin dışına çıkılmamasına dikkat edilmemektedir. Yakın zamanda çekilmiş olan fotoğraflarınızın eklenmesi süreçlerin olumlu olması açısından önem kazanmaktadır.
  •  Pasaportların son 10 yıllık süreçte alınmış olması halinde geçerli olacağının altını çizebiliriz. Ayrıca içeriğine bakıldığında yer alan tüm vizelerin fotokopilerinin çekilmesi gerekecektir. Sizler de yan yana 2 adet boş sayfası olan güncel pasaportlarınızı, Danimarka aile birleşimi için kullanabilirsiniz.
  • Tam tekmil nüfus kayıt örneğinin asılları ile tercümelerinin ilave edilmesine dikkat edilmektedir. Eğer ebeveynler boşanmış ise bu kararların aslını bulundurmalısınız. İngilizce çevrili olarak ilave etmeniz istenmektedir. Türkiye’de kalmaya devam eden ebeveynlerin muvakatnamelerinin onaylı olarak bulundurulması istenmektedir.
  •  Başvuru sahibinin 18 yaşının altında olması halinde, başvurularda ebeveynlerinin yanlarında olması istenecektir. Tüm sponsorsolukların ebeveynler tarafından karşılanması gerektiğini hatırlatıyoruz.

Aile birleşimi kategorisine göre başvurularınızı gerçekleştirirken, vize ücretlerinin uzun süreli vizelere göre değerlendirileceğinin altını çizmekteyiz.

Güncel kurlar üzerinden başvuru sahibinin yaşına ve seyahat amacına göre hesaplanacak olan tutarları sizlerle paylaşıyoruz.

Süreçlerin olumsuz ilerlemesi durumunda bu fiyatları geri talep edemeyecek olmanızdan ötürü adımlarınızı baştan itibaren düzenli bir şekilde atmanız için destek olmaktayız. Sizler de nakit olarak ödenecek tutarları ve diğer işlemleri öğrenebilmek adına vakit kaybetmeden hemen bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Danimarka vizesi için konsolosluk şartlarına göre hazırlanmış eksiksiz evrak listesine >> vizeofisi.com/danimarka-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×