Danimarka Vizesi

Danimarka vize istiyor mu ülkeye seyahat etmek isteyen umumi pasaport sahipleri 90 gün geçmemek üzere Schengen vizesi ile giriş yapabilir. Diğer pasaport sahipleri vizesiz giriş yapar ancak 90 günü geçecek ziyaretlerde uzun süreli D vizesi almak gerekir.
Danimarka vizesi turistik vize, ticari vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, eğitim araştırma vizesi, transit vizesi, şoför vizesi ile kültürel, spor ve konferans vizesi olmak üzere farklı türlere ayrılmaktadır.
Danimarka vizesi başvurusu uzun süreli seyahatler için konsolosluğa yapılmaktadır. Kısa süreli vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilmez. Yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden müracaat gerçekleşir. Vize Ofis tüm başvuru işlemlerini gerçekleştirmektedir.
Danimarka vizesi evrakları randevu alındıktan sonra talep edilmektedir. Hazırlanan evrak listesi ile birlikte başvuru süreci gerçekleştirilir, gerekli görülmesi durumunda ek evrak talebinde bulunulur. Randevuda temsilciliğe ya da konsolosluğa evraklar teslim edilir ve başvuru süreci tamamlanır.
Danimarka vizesi ücretleri yaş grubuna göre değiştiği gibi aynı zamanda vize türüne göre de farklılık gösterir. 6 ile 11 yaş arası çocuklardan alınan vize harç ücreti yetişkinlere göre çok daha düşüktür.

Menü
Destek Hattı