2021 Danimarka Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Danimarka Vizesi İşlemleri

Danimarka Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Danimarka Turistik Vize

Danimarka Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – danimarka turistik vize

Danimarka seyahatlerinizi gerçekleştireceğinizde vize başvurusunda bulunmanız gereken durumlarda sizlere yardımcı oluyoruz.

Güncel evrakları mail adresleriniz üzerinden sizlere ulaştırıyoruz. Böylece kısa sürede vize onayını alma ihtimalinizin artmasını istiyorsanız, mutlaka profesyonel destekleri almalısınız.

Başvurularınızın doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi herhangi bir hatayı barındırmaması gibi faktörlerde bizlerle iletişime geçmenizi sağlıyoruz.

Vize evrakları arasında yer alan standart belgeleri ve durumunuza göre değişebilecek ek belgeleri tamamlamanız esnasında zorluk çektiğinizde bizlere ulaşabileceksiniz.

Schengen vizeleri kapsamında Danimarka’ya 90 günden daha az süreyle turistik olarak seyahat etmek istediğinizde öncelikle adreslerimizi ziyaret etmeniz ve güncel evrakları öğrenmeniz gerekmektedir.

Bordo pasaport sahiplerinin Schengen vizeleri kapsamında değerlendirilecek olan başvurularını gerçekleştirmeleri için özenle hareket ediyoruz.

Sizler de seyahat amaçlarınızın net bir şekilde belirtileceği dilekçelerinizle ve diğer evraklarınızla kaliteli ve hızlı bir biçimde süreçleri ilerletebileceksiniz.

Seyahatlerinizi 5 yaş ve altında olan çocuklarınızla gerçekleştireceğinizde vize ücretini çocuklarınız için ödemeniz gerekmemektedir. Belgelerinizin arasında rezerasyonlarınıza dair içeriklere yer vermeniz gerekecektir.

Hangi tarihlerde seyahat edeceğinizi belirten dilekçenizin ve diğer evraklarınızın ibrazı için ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. VIS uygulamasına göre pasaportlarınızda bu ibarenin yer alması halinde parmak izi ibrazını gerçekleştirmeniz gerekmeyecektir.

5 yıl içerisinde aldığınız vizeler için bir kez parmak izi vermeniz halinde geçerliliğini devam ettirecektir.  Ancak parmak izi ibrazını mutlaka gerçekleştirmesi gereken ülkeler bulunmaktadır. Örneğin Danimarka, Malta veya Finlandiya gibi ülkeler bu kategoride yer almaktadır.

Vize ofisi olarak deneyimli çalışanlarımızla hangi evrakları hazırlayacağınızı net ve açık bir şekilde belirtmekteyiz.

Danimarka Turistik Vize Evrakları 2021

 • Seyahatinizden sonra 3 ay daha geçerli olacak pasaportunuz,
 • 2 adet biyometrik ölçülerde ve özelliklerde son 3 aylık süreçte çekilmiş fotoğrafınız,
 • Kimlik ve vukuatlı nüfus kayıt örneği belgelerinizin fotokopisi,
 • Seyahat sağlık sigortası ve vize ücretlerini yatırdığınıza dair resmi ve onaylı evraklar,
 • Maddi durumunuzu gösterir son 3 aylık bilgileri yansıtacak olan banka hesap dökümleri,
 • Bir eski yıla ait olarak sunulacak vergi levha fotokopisi,
 • Masrafları kimin üstleneceğine dair bilgileri içerecek olan vize talep dilekçesi,
 • Kira gelirleri, tapu ve aracınızın ruhsat fotokopileri

Yukarıdaki evraklara ek olarak mesleğinize uygun bazı belgeleri tamamlamanız istenebilmektedir. Şirket çalışanlarının, kamu dairesi çalışanlarının, emeklilerin, öğrencilerin ve ev hanımlarının sponsorluk, maddi durum gösterir belge veya başvru esnasında istenecek diğer evraklarla ilgili bilgi almaları adına telefonlarımızla hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Danışmanlık hizmetlerimizden kaliteli bir şekilde faydalanmak adına bizleri ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Başvuru sahiplerinin 18 yaşından daha küçük olmaları halinde ebeveynleri tarafından verilecek olan muvakatname belgesine ihtiyaç duyulacaktır. İstenen belgelere ve içeriklerine dair tüm sorularınızı bizlerle paylaşmanız mümkün olacaktır.

Danimarka en yeni ve güncel eksiksiz evrak listesine >> vizeofisi.com/danimarka-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Danimarka Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 2 – danimarka ticari vize islemleri vizeofisi

Danimarka Ticari Vize

Güncel şartlara göre değişiklik gösterebilen Danimarka Ticari vize başvurularınızda evraklara ulaşmak adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Email adresleriniz üzerinden göndereceğimiz evrak listesini tamamladıktan sonra ofislerimize kargo ya da kurye ile tekrar göndermeniz, sorunsuz bir şekilde başvuru yapmanızı sağlayacaktır.

Danimarka ticari vizelerinde sizler için eksiksiz bir şekilde hareket etmenizi sağlayan ekiplerimizin yönlendirmesiyle herhangi bir problemi yaşamayacaksınız.

İthalat ve ihracat oranlarında son yıllarda yaşanan gelişmelere ve artışlara göz atmak mümkündür. Türkiye’de faaliyet gösteren yüzlerce Danimarka firmasının olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Türk Firmalarının ise 2002’den bu yana ciddi yatırımları yaptığını söylemek mümkündür.

Kısa süreli olarak gerçekleştireceğiniz ticari vize başvuruları sayesinde şirketinizin Danimarka’da düzenlenecek konferans veya fuar gibi etkinliklerine katılabilirsiniz.

Ancak bunun için uymanız gereken prosedürler bulunmaktadır. Danimarka’da faaliyet gösteren şirketin göndereceği davet mektubu ve diğer evraklarla birlikte başvurularınızı hızla gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Şirket sahiplerinin bilgilerinin yer alacağı izin yazısında hangi tarihlerde izinli olacağınızın belirtilmesine önem verilmektedir.

Türkiye’deki işinizi sürdüreceğinizin belirtileceği bu dilekçenin kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulması gerekmektedir.

Ticari vize başvurularında dosya sahibi şirket sahibi statüsünde ise bu durumda yazılacak olan dilekçenin şirketin antetli kağıdına yazılması ve Konsolosluğa hitaben olması gerekmektedir.

Böylece başvurularınızı değerlendirecek tek yetkili merci olan konsolosluk / büyükelçilik değerlendirmelerinde olumlu bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Danimarka Ticari Vize Başvuru Detayları

Başvurularınızı gerçekleştireceğiniz pasaportlarınızın seyahatten sonra 3 ay daha geçerli olması önemlidir. Ayrıca 10 yıldan daha eski süreçte almamış olmanıza dikkat edilecektir. 2 adet boş sayfasının yan yana olması ve vize basımı için uygun koşullarda olmasına özen gösterilmektedir. Ancak herhangi bir sorunun yaşanması durumunda büyükelçilik veya konsolosluk tarafından pasaportların yenilenmesi talep edilebilmektedir. Başvuruların yeni pasaportla tekrardan yapılması istenecektir.

Danimarka’da hizmet veren firmanın iletişim bilgilerinin, ziyaret amaçlarının, yakınlığın hangi dereceden olduğunun ve hangi tarihlerde seyahatlerin gerçekleştirileceğinin yer alacağı detaylı bir şekilde hazırlanmış davet mektuplarını göndermeesi gerekmektedir.

Bu mektuba seyahat masraflarınızın ve kalacak yerle ilgili bilgilerinizin de ekleneceğini söyleyebilriz.

Vize Ofisi danışmanlarımız sizin için evrakların listesini ulaştıracaktır. Ofislerimize gelmeden başvurularınızı gerçekleştirmekte olup, bizlere evraklarınızı ulaştırmanız halinde sizler için tüm prosedürleri gerçekleştirmekteyiz.

Evraklarınızın adreslerimize ulaşmasına kadar geçen süreçte soracağınız tüm soruları özenle ve ücretsiz bir şekilde yanıtlıyoruz. Güvenilir bir vize ofisi ile çalışmak istediğinizde daima sizlerle birlikte olduğumuzu unutmamanızı istiyoruz.

Danimarka Ticari Vize Evrakları 2021

 • İngilizce dilinde yazılmış vize talep dilekçesinin yetkili kuruma hitaben yazılması,
 • Pasaportların yukarıda belirttiğimiz şartlara uygun olması,
 • Kimlik fotokopilerine ve tam tekmil nüfus kayıt örneğine yer verilmesi,
 • Seyahat sağlık sigortası ve vize ücretlerinin yatırılmasına dikkat edilmesi,
 • 2 adet biyometrik fotoğrafın daha önceki pasaportlarda kullanılmamış şekilde sunulması,
 • Ticari Davetiyelerin elinize geçmiş olması,
 • Davet eden firmalara dair bilgilerin ve seyahat amacının belirtilmesi,
 • Hangi tarihlerde seyahatlerin gerçekleştirileceğinin aktarılması,
 • Fuarlara veya sergilere giriş amacıyla gidileceğinde katılımları gösterir giriş biletlerinin ilavesi,
 • Son 3 aylık banka hesap dökümleri ve şirket faaliyet belgesi,
 • Şirkete ait bazı özel belgelerin talep edilmesi,
 • Kişinin mesleki durumuna özel belgelerin hazırlanması,
 • Otel ve uçak rezervasyolarının bildirilmesi gerekecektir.

Seyhat edecek olan kişinin hangi ücretleri ödeyeceğini ve 7-10 iş günü içerisinde açıklanması beklenecek olan vize taleplerinizin sonrasında pasaportlarınızın teslimine dair detayları öğrenmek üzere bizleri arayabilirsiniz.

Bu sayede orijinal olarak sunmanız gereken belgelerle ve sonrası ile ilgili tüm detaylara hakim olabileceksiniz. Vize işlemleriniz sonuçlanan dek sizleri yalnız bırakmıyoruz.

Danimarka Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 3 – danimarka aile ziyareti vize islemleri vizerandevu

Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyaret Vize

Ofislerimizle iletişime geçerek elde edeceğiniz bilgiler sayesinde tüm işlemlerinizin kısa sürede tamamlanacağını görebileceksiniz. Arkadaş ve aile ziyaretlerini gerçekleştirmek ve Danimarka’ya giriş yapabilmek için, bu seyahatlerinize uygun evrakları tamamlamanız istenmektedir.

Bu nedenle harekete geçmek istediğinizde öncelikle danışmanlık hizmetlerini profesyonelce aldığınızdan emin olmalısınız. Bu aşamada en yakın şubelerimizle iletişime geçmenizin işinizi kolaylaştıracağını belirtebiliriz.

Hangi süreçlerde başvuruları yapmanız gerektiğinden, hangi evraklarla başvurmanızın kısa sürede sonuca ulaşmanızı sağlayacağına kadar pek çok detayla karşılaşmış olacaksınız. Ekiplerimiz sizleri son aşamaya kadar yalnız bırakmayacaktır.

Danimarka vatandaşı olan veya ülkede oturum iznini elde etmiş durumda olan aile bireylerinizi, arkadaşlarınızı ya da akrabalarınızı ziyaret etmek istediğinizde prosedürlerin doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Öncelikle aranızdaki bağları, seyahat amaçlarını ve tarihlerini içeren davetiyeleri yakınlarınızdan almanız gerekmektedir. Danimarka’dan davet yazısı gelmeden, bu vize başvurularınızı gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır.

Bu davetiyeye göre başvurularınızı Danimarka vizesi için gerçekleştiriyorsanız, ilk giriş yapmanız gereken ülke mutlaka burası olmalıdır. Ayrıca size verilecek olan sürelerin dışında hareket etmemeye özen göstermelisiniz.

Seyahatiniz boyunca rahatsızlık vereceğiniz durumları yaşatmanız, yasalara aykırı davranmanız, sürenizin bitiminde dönmemeniz ve buna benzer sorunlara sebep olmanız, bir sonraki vize başvurularınızı etkileyecek faktörlerden olacaktır.

Hangi tarihlerde Danimarka’da olmanız gerektiğini bizimle paylaşmanız halinde, sizler için en uygun tarihlerde bu işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. En fazla 90 günlük süreçte Danimarka ziyaret başvurularınızla ilgili gelişmeleri yaşamanıza olanak veriyoruz.

Ancak bu sürenin en az 1 aya kadar düşebileceğini, daha az bir süre kalması durumunda ise seyahat tarihlerinizi aşabileceğini unutmamalısınız. Bu durumlardan sizleri haberdar edecek olan Vize Ofisi adreslerimize ve ekiplerimize olan güveninizin asla boşa gitmeyeceğini belirtebiliriz.

Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrakları 2021

 • Konsolosluğa hitaben yazılacak olan vize talep dilekçesinin istenen dillerde hazırlanması ve içeriğinin doğru olması,
 •  Pasaportların seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha geçerliliğini devam ettirmesi,
 •  Kimlik ve nüfus kayıt örneği fotokopilerinin dahil edilmiş olması,
 • Biyometrik fotoğrafların 2 adet, güncel ve beyaz arka fonlu olacak şekilde sunulması,
 •  Masraflarınızın giderileceğine dair sponsorluk yazılarının davet eden kişinin göndereceği evraklarda yer alması,
 •  Son 3 aylık banka hesap dökümlerinin ve gelir belgelerinin ibrazı,
 •  Kira sözleşmesi veya varsa tapu bilgileri ile araçların ruhsal belgeleri,
 •  Ailelere ve adreslere ilişkin bilgilerin sunulması şeklindedir.

Danimarka vize başvurularınız için dosyaya eklenecek olan biyometrik özelliklere sahip fotoğraflarınızda yüzünüzün net olarak görülmemesi halinde evraklarınız kabul edilmeyecektir.

Eğer herhangi bir aksesuarı kullanmışsanız, bu durumda fotoğraflarınızın geçerli olmayacağını belirtebiliriz. Ayrıca eski fotoğrafların ibrazı da bu süreçleri olumsuz etkileyecektir.

Bu nedenle önlemlerinizi baştan almaya özen göstermelisiniz. Eksiksiz ve hatasız başvuru yapmanız için sizleri yönlendirecek olan ekiplerimizden gerekli tüm destekleri hızlı bir biçimde alabilirsiniz.

Kişilerin yaşlarına ve başvuru şartlarına göre değişen, vize türlerine göre farklı olabilen vize ücretlerinin 2021 yılında hangi tutarlarda ödenmesi gerektiğini merak ediyorsanız, bu sorularınıza yanıt vereceğiz. Şirket çalışanı veya sahibi olarak yapacağınız başvurularda ek belgelerin istenebileceğini göz ardı etmemelisiniz.

Öğrencilerin seyahat etmesi durumunda ve 18 yaşını doldurmamış olmaları halinde ebeveynlerinden muvafakatname belgelerini elde etmeleri gerekecektir.

Çağrı merkezlerimizi arayarak iletişime geçmeniz halinde yetkililerimiz sizleri süreçlerle ilgili bilgilendirmeye devam edecektir.

Tüm işlemleriniz bittikten sonra yaklaşık 5-15 iş gününde yanıtları alarak sizlerle paylaşacak olan ekiplerimiz sayesinde zorda kalmayacaksınız. Tüm süreçlerin hızla tamamlanacak olması sizleri de bir hayli rahatlatacaktır.

Danimarka Şoför Vizesi

Şahsen başvuru yapma zorunluluğu olmayan Danimarka Şoför vizesi için tüm hizmetleri bizler sayesinde alabilirsiniz.

Çeşitli iletişim yollarından yapacağımız bilgilendirmelerde herhangi bir ücreti almıyoruz. Email üzerinden, telefonlardan ya da sms üzerinden bizlere kaliteli ve hızlı bir biçimde ulaşabilirsiniz. Bu sayede kuracağınız iletişimin sizler için ne denli ayrıcalıklı olacağının farkına varabileceksiniz.

Schengen vizeleri kapsamında değerlendirilen şoför vizesi ile şirketinizin nakliye işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunun için konsolosluğun yapacağı araştırmalar neticesinde vize alma hakkınızın bulunması gerekmektedir. Herhangi bir aykırı durumun olması halinde ülkeye giriş yapmanızın mümkün olmayacağını göreceksiniz.

Sizleri bekleyen bu fırsatları elde etmek ve yetkili kurumun ikna olacağı biçimde adım atmak için harekete geçebilirsiniz. Vize Ofisi merkezlerimiz tarafından bordo pasaporta sahip olmanız halinde şoför vizesi alabilmeniz için gerekli adımları atabilirsiniz.

Seyahat sonrasında da geçerliliğini bir süre devam ettirmesi gereken pasaportlarınızın yanında bazı evrakları hazırlamanız gerekecektir. Bu evraklarda aynı zamanda hangi sürelerde ülkede kalacağınızı beyan etmeniz gerekmektedir. Bu sürelerin dışına çıkmadan adım atmanız istenmektedir.

Danimarka şoför vizesini almak isteyen kişilerin de dahil olduğu, Türkiye’de faaliyet gösteren firmanın kayıtlı şoför listesi hazırlanmalıdır.

Şirket yetkilisinin imzalayacağı belge kaşeli olarak sunulmalıdır. Schengen vizelerinden olan şoför vizesini alarak ilk girişin Danimarka’ya sağlanması halinde, diğer ülkelere de geçiş yapılabilecektir.

Danimarka Şoför Vizesi Evrakları 2021

 • Pasaportların 3 ay geçerliliğinin devam etmesi halinde kabul edileceğini aktarırken, diğer evrakların arasında önemli ve standart olarak görebileceğiniz çeşitleri paylaşıyoruz.
 • 2 adet biyometrik ölçülerde fotoğraflarınızın güncel olması ve beyaz arka fonlu olması gerekmektedir.
 • Vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına yazılması ve ıslak imzalı olarak sunulması istenecektir.
 • Güncel şirket evrakları arasında yer alan faaliyet belgesinin, ticaret sicil gazetesinin, vergi levhalarının ve imza sirküleri fotoğraflarının orijinal olarak yer almasına dikkat edilecektir.
 • SGK işe giriş bildirgesinin ve hizmet dökümünün yer alması halinde evraklarda eksikler kalmayacaktır.
 • Diğer yandan başvuru yapan kişinin kimlik fotokopisine ve tam tekmil nüfus kayıt örneğine gereksinim duyulacaktır.
 • Müracaat tarihinden önce Schengen ülkelerine yapılan seferlerin bildirilmesi gerekmektedir.
 • Şoförlük yapacak olan kişiye ait sürücü ehliyetlerinin ilavesi istenecektir.
 • İşverenin hazırlaması gereken evrak türlerine dikkat edilmelidir. C2 nakliye izni ile birlikte araç ruhsatları ve giriş çıkış tarihinin planlanması gerekmektedir. Danimarka’da sözleşme yapılan şirkete ait bilgilerin ve belgelerin yer alması önemli bir husus olacaktır.

Danimarka Şoför Vizesi Ücretleri 2021

Güncel olarak talep edilecek olan fiyatlar hakkında sizlere gerekli bilgileri veriyoruz. Vize harcını hangi rakamlardan yatırmanız gerektiğini açıklayacağız. Başvuru yapacağınız şoför vizesi için harç bedellerine dahil edilen danışmanlık hizmetleri gibi bedellerin de yatırılması gerekmektedir.

Toplu olarak ne kadar ücret ödeyeceğinizi sizlerle paylaşacağız. Eksiksiz ve doğru bir biçimde hareket etmeniz, sizleri büyük oranda olumlu sonuçlara götürecektir.

Tatil günlerini ve konsolosluğun yoğunluğunu da hesap ederek en uygun tarihlerde başvuruları gerçekleştirecek olan ofislerimiz, konsolosluğun yaklaşık 10 iş günü içerisinde yanıtlarını aktarmasını bekleyecektir.

Bu sürelerin uzaması, sürecin olumsuz ilerlemesi ve beklenmedik durumların yaşanması sebebiyle moralinizi bozmanıza neden olacak olayların meydana gelmesi durumunda sizler de adımlarınızı nasıl atmanız gerektiğinin yanıtını öğrenmiş olacaksınız.

Yaklaşık 1 ay öncesinden yapmanız gereken başvurularla ilgili süreçlerin adreslerimiz üzerinden takip edileceğini belirtebiliriz. Bu sayede seyahat sürelerinizi aşmamasına özen gösterileceğinin altını çizmekteyiz.

Danimarka Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 4 – danimarka egitimvize

Danimarka Eğitim Araştırma Vizesi

Bordo pasaport sahibi olarak Danimarka vizesine başvurmak istediğinizde hangi amaçlarla bu işlemleri gerçekleştirmek istediğiniz son derece önemli olacaktır.

Diplomatik pasaporta, hususi ya da hizmet pasaporta sahip olanlar 180 günlük süreçte 90 günü aşmadan ülkeye kısa süreli Schengen vizeleri ile giriş yapmaktadırlar. Ancak bu süreyi aşacakları durumlarda ya da bordo pasaporta sahip olduklarında vize almaları gerekmektedir.

Danimarka Eğitim araştırma vizesi de 90 günden fazla kalmak için başvuruları gerçekleştireceğiniz uzun süreli başvuru türleri arasında yer alacaktır.

Üniversite eğitimini Danimarka’da alacak olan kişilerin bu başvuruları Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla gerçekleştirebileceklerine değiniyoruz.

Başvurularınız esnasında yanınızda bulundurmanız gereken belgelerin fotokopilerini de dahil etmenizi tavsiye etmekteyiz. Eğitim ve araştırma vizesi ile Danimarka seyahatlerini gerçekleştirecek olan kişilerin evrak listesini güncel bir şekilde elde etmelerine olanak veriyoruz.

Danimarka Eğitim ve Araştırma Vize Evrakları 2021

 • İstenen dillere tercüme edilecek başvuru formunun eksiksiz bir şekilde sunulması gerekmektedir.
 • Pasaportların 3 ay daha geçerli olduğunun ispatlanması, 2 veya 3 adet boş sayfasının olması yeterli olacaktır. Diğer yandan daha önce işlem görmüş olan ve vize basımı yapılan sayfaların fotokopilerinin ilavesi gerekecektir. Aynı zamanda pasaportların da eskiye dair olması halinde bunların ibrazı gerekecektir.
 • Fotoğraf boyutlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Beyaz arka fonun beyaz renk dışında olmaması gerekmektedir. 3 aydan daha eski olan fotoğraflarla işlemlerinizin sürdürülmesi risk taşıyabilir. Eğer yüzünüz net değilse resimleriniz kabul edilmeyecektir. Burun, alın, kaş, göz uzuvlarınızın net olarak görülmesi istenmektedir.
 • Seyahat amacınızın eğitim olması durumunda buna uygun davetiyelerin eklenmesi gerekmektedir. Orijinal davet mektuplarının dahil edilmesine önem verilecektir.
 • Başvuru yapılacak olan programın AB destekli olduğunu ispat eden belgelerin eklenmesine dikkat etmelisiniz.
 • Seyahat tarihlerinizden bir gün öncesi ile bitiminden bir gün sonrasını kapsayacak şekilde yatırılan seyahat sağlık sigortası,
 • Uçuş ve otel rezervasyon bilgilerine dair net ifadelerin yer alması,
 • Geçiminizi sağlayacağınıza dair bakiye bilgileri ve belirli miktarda paraların olması,
 • Masraflarınızı karşılayacak ve sponsorluk yapacak kişilerin belirtilmesi,
 • Öğrenci belgelerinin dahil edilmesi istenmektedir.
 • Ayrıca 18 yaşından küçük olan başvuru sahipleri için aile bireylerinin noterden onayları gerekmektedir. Bu durum, ebeveynlerin yolculuk yapmaları ile alakalı olacaktır. Başvuru sahibi olan reşit olmayan çocuğun ailesiyle birlikte seyahat etmesi durumunda muvafakatname alma zorunluluğu yoktur.

Danimarka vize başvurularınız için yakından ilgilenecek olan ekiplerimizle tüm sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Sıkıntısız ve profesyonel yaklaşımları sergileyecek olan danışmanlarımız sayesinde soru işaretlerinizden kurtulmuş olacaksınız.

Sizleri asla yalnız bırakmayacak olan danışmanlarımız sayesinde doğru adımları atmış olacaksınız. Büyük bir riskten uzaklaşmak ve vize reddi almadan işlemlerinizi tamamlayabilmek için bizlere ulaşmanız gerekecektir.

Vize reddi almanız halinde vize ücreti ve diğer masraflarınız iade edilmeyecektir. Bu nedenle konsolosluğun ek belgelere, mülakata ve vize reddine gerek duymadan en kısa sürede onay vermesi için harekete geçiyoruz.

Uzun süreli vize başvurularınızın en az 20 iş günü içerisinde açıklanacağını göz ardı etmemelisiniz. Bu süreler 90 iş gününe kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle seyahat edeceğiniz tarihten önce başvurularınızı yapmalısınız.

Herhangi bir deneyiminizin ya da bilginizin olmadığı durumlarda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Tüm tutarsızlıkları yok edecek adımları atmaya devam ediyoruz. Bu sayede sizler de tüm faaliyetlerinizi tam zamanında gerçekleştirmiş olacaksınız.

Danimarka Kültürel, Spor ve Konferans Vize İşlemleri

Schengen ülkeleri arasında bulunan Danimarka vize başvurularınızı kültürel, spor ve konferans amacıyla gerçekleştirmek istediğinizde buna uygun başvuruları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bordo pasaport sahibi olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alma işlemlerine tabi tutulacaksınız.

Deneyimi ve bilgisi bulunmayan vatandaşlarımız, bulundukları konumlara yakın olan şubelerimizle iletişime geçerek gerekli yanıtları alabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportlarının diplomatik, hizmet veya hususi olması halinde 180 gün içerisinde 90 güne kadar kısa süreli seyahatleri için vize muafiyetleri bulunmaktadır.

Ancak bu süreyi geçecek olan kişilerin hangi pasaporta sahip olursa olsun, başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca bordo pasaport sahibi olan kişiler 90 günü aşmamak şartıyla amaçlarına uygun seyahatleri gerçekleştirebilmektedirler.

Danimarka Kültürel, Spor ve Konferans Vizesi almak istediğinizde güncel evrak listesine ulaşabilmek için Vize Ofisi adreslerimizle görüşebilirsiniz.

Bu sayede mail adresleriniz üzerinden tüm belgelere kısa sürede ulaşmanıza olanak veriyoruz. Şahsen başvuruları kabul etmeyecek olan konsolosluğun ikna olacağı biçimde hazırlamanız gereken evrakları randevu tarihlerinde ibraz etmekteyiz.

Sizler de pratik bir şekilde randevularınızın alınması, evraklarınızın istenen dillere tercümeli ve onaylı bir şekilde sunulması, sonuçların alınmasının ardından pasaportlarınızın adreslerinize ulaştırılması aşamalarına kadar her türlü sorununuzu çözecek ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede atacağınız adımların son derece kaliteli olduğunu keşfedebileceksiniz.

Pasaportlarınızın geçerlilik süresinin 3 ay daha olması halinde, herhangi bir problemle karşılaşmadan çözümleri elde edebilirsiniz. Danimarka seyahatlerinizin dönüşü itibariyle bu tarihlerin ele alınacağını göz ardı etmemelisiniz.

10 yıldan eski olan pasaportlarınızla işlem yapmanıza izin verilmeyecektir. Dosyalarınız değerlendirilmeye alınsa dahi, konsolosluk ek belge veya vize reddi yanıtını verecektir.

Schengen vizeleri kapsamında C tipi kısa süreli vizeyi alırken parmak izi ibrazında bulunmanız gerekmektedir. Ancak son 5 yılı kapsayacak süreçte bu işlemi gerçekleştiren kişilerden yeniden biyometri veri ibrazı alınmayacaktır.

Danimarka Kültürel, Spor ve Konferans Vizesi Gerekli Evraklar

 • Başvuru vize formunun eksiksiz ve İngilizce dilinde doldurulması,
 • Pasaportun 3 ay daha geçerliliğini koruması ve 10 yıldan eski olmaması,
 • Eski pasaportların ibrazı ve mevcut pasaportta eski işlenmiş sayfaların fotokopisi,
 • İstenen ölçülerde 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Fotoğrafta beyaz arka fon ve net olarak görünmüş olmak,
 • Organizatörün göndereceği davetiye yazısı,
 • Tam vukuatlı aile bilgilerini içerir nüfus kayıt örneği ile kimlik fotokopisi,
 • Sağlık sigortası ve vize ücretlerinin ödendiğine dair dekont,
 • Uçak ve otel rezervasyonları,
 • Başvuru sahibinin çalıştığı alana göre istenen ek evraklar,
 • Geçimin sağlandığına dair son 3 aylık hesap dökümleri,
 • 18 yaşından küçüklerin ebeveynleri tarafından verilen muvafakatname belgesi,
 • Adli sicil yoktur kaydının alınması ve onaylı sunulması şeklindedir.

Başvuru sahibi tarafından yapılacak başvurular doğrudan kabul edilmeyecektir. Kısa süreli Schengen vizesi ile 90 güne kadar bu amaçlarla seyahatlerinizi gerçekleştirmek istediğinizde bizlere ulaşabilirsiniz. Sizler için vize onayı alana dek geçecek süreçte tüm başvurularınızı takip ediyoruz.

Bu sayede zahmetsizce vize onayını almanıza olanak vermekteyiz. Sizler de bu hizmetlerimize göz atmak ve daha fazlasıyla karşılaşabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayede Türkiye’nin neresinde olursanız olun, Danimarka seyahatlerinizi problemsiz bir biçimde tamamlamış olacaksınız.

Danimarka Grönland ve Foreo Adaları vizesi

Danimarka’nın kuzey batısında, Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde yer alan Grönland ve Foreo Adaları’nı ziyaret edebilmek için Türkiye Danimarka temsilcilikleri tarafından değerlendirilecek olan vize taleplerinizin onaylanması gerekmektedir.

Yalnızca yetkili kurumlar ve seyahat acenteleri tarafından yapılan başvuruların kabul edilmesinin yanında, şahsen yapılacak olan başvuruların ise değerlendirilmeye alınmayacağını aktarabiliriz.

Sizler de hızlı bir şekilde başvurularınızı yapmak ve pratik olarak alacağınız yanıtlarla birlikte hareket etmek için Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka Grönlans Vizesi Evrakları 2021

 • Vize başvuru formunun başvuru sahibi tarafından eksiksizi bir şekilde doldurulup, imzalı olarak ibrazı,
 • Pasaportların işlenen tüm sayfalarının fotokopileri, 10 yıldan eski olmaması, eski pasaportların ibrazı,
 • Beyaz arka fona işlenen 2 adet biyometrik ölçülerde fotoğraf,
 • Davet mektubunun Grönland’dan ve imzalı olarak gelmesi,
 • Tam tekmil nüfus kayıt örneğinin ibrazı ve aile bilgilerini göstermesine dikkat edilmesi,
 • Kalınacak otele ve özerk ülkeye giriş için uçak bileti rezervasyonlarına,
 • Sağlık sigortasının tüm seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde yaptırılmasına,
 • Son 15 günlük süreçte alınmış olan güncel hesap hareketlerini içeren banka hesap özetlerine gerek duyulmaktadır.

Başvuru sahibinin bir şirkette çalışıyor olması halinde işvereni tarafından hazırlanacak izin mektubunun belgelerde yer alması gerekecektir.

Ayrıca Schengen bölgelerini kapsayan vizelerini alarak gerçekleştirecekleri seyahatlerin bitiminde yeniden işlerine devam edeceklerinin belirtilmesi gerekmektedir.

SGK işe giriş bildirgesinin, SGK bildirilerinin ve faaliyet belgelerinin dahil edilmesi oldukça önemlidir. İmza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve son 4 aya dair maaş bordrolarının ilavesi, bu hususlarda değer kazanmaktadır.

Serbest meslekle uğraşan ve işveren konumunda başvuru yapacak olan kişilerden istenen evraklar farklı olabilmektedir.

Vize Ofisi danışmanlarımızın eşliğinde sizler de belgelerin hazırlanması ve ibrazı aşamasında ciddi yardımları alabilirsiniz.

Sicil gazetesi, yetki belgeleri ve imza sirküleri gibi evrakların tam olması aşamasında sizlere daima yardım edecek olan ekiplerimizden faydalanabileceksiniz.

Başvuru sahibinin öğrenimine devam ediyor olması halinde, eğitim gördüğü kurumdan öğrenci belgesinin orijinalinin ibrazı gerekmektedir.

Hangi bölümde, hangi dönemde olduğunu açıkça belirtecek olan bu evraklar sayesinde konsolosluğun kısa sürede yanıt vermesini sağlayacak adımlar atılacaktır.

Grönland Turistik ve Aile-Arkadaş Ziyareti ile Ticari vize başvurularında benzer aşamaları tamamlamanız gerekecektir.

Vize Ofisi danışmanlarımız 2021 güncel evrak listesini sizlere mail üzerinden aktaracaktır. Pasaport, fotoğraf, kimlik, davet mektubu, sağlık sigortası ve vize ücreti, rezervasyonlar, finansal durum belgeleri gibi evrakların tamamlanması hususunda sizleri yönlendirecektir.

Başvuru sahibinin mesleğine göre farklı olabilen evrak türleri hakkında detaylı bir şekilde açıklamaları gerçekleştirecektir.

Danışmanlarımız sayesinde konsolosluğun vize onayını verebilmesi için ikna edici belgeleri sunarken titizlikle hareket etmiş olacaksınız.

Meslek gruplarına göre değişebilen vize başvurularının her aşamasında sizler için en iyi performansı sergileyecek olan danışmanlarımızla hareket etmenizin fadalarını görebileceksiniz.

Vize reddi durumunda yaşayacağınız problemlerin bu sayede dağılacağının da farkına varmış olacaksınız. Sizler için sıkıntısız bir şekilde gerçekleşecek tüm vize aşamalarında ofislerimizin desteğini görebileceksiniz.

Seyahatlerinizi 90 güne kadar planladığınızda kısa süreli vize başvurularının gerçekleştirilmesi esnasında tüm sorularınızı içtenlikle yanıtlayarak mağdur etmeyecek olan ekiplerimizle bu sayede tanışabileceksiniz.

Ayrıca yalnızca kısa süreli seyahatlerinizde değil, aile birleşimi gibi uzun süreli seyahatlerinizde de yine başvurularınızın değerlendirileceğini belirtebiliriz.

Vatandaşlık ve oturum izinlerini bu sayede nasıl alabileceğinizin yanıtını sizlerle hızlı bir biçimde paylaşıyoruz. Eşlerin, çocukların ve aile bireylerinin aile birleşimi kapsamında başvuru şartlarını aktararak, sizlere büyük kolaylıkları sağlıyoruz.

Göçmen Bürosu’nun Danimarka’da kabul edeceği başvurulara ilişkin detayları elde etmiş olacaksınız. Eşin veya hayat arkadaşının Grönland hukukuna bağlılığını gösteren belgelerle birlikte tercihler hızla tamamlanmalıdır

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka seyahatlerinizin kısa süreli olarak gerçekleşmesi Schengen vizeleri kapsamında değerlendirilmektedir. 90 günden daha az süreyle seyahat etmek için amaçlarınıza uygun evrakları hazırlayarak konsolosluğa sunmanız gerekmektedir.

Vize ofisi elemanlarımız sayesinde her başvuru çeşidine göre değişecek olan evrak listesine güncel bir biçimde ulaşabilirsiniz.

2021 yılında Danimarka kısa süreli vizelerine başvuru yapacak olan kişilerin ortak olarak hazırlayacakları evraklar ile seyahat amaçlarına göre değişen birtakım evraklar bulunmaktadır.

Sizler de buna göre hazırlayacağınız evrakları bizlere ulaştırabilirsiniz. Kısa süreli seyahatlerinizi gerçekleşirmeniz için ihtiyacınız olan vizeleri alacağınıza bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Süreçlerin olumsuz bir şekilde ilerlememesi ve zamanından uzun sürmemesi için sizlere destek oluyoruz.

Konsolosluğun kısa süreli vize taleplerini değerlendirdiği 7-10 iş günü içerisinde yanıtları almak ve seyahatlerinizi aksatmamak için profesyonel destekleri almanız gerekmektedir.

Ek belge talep etme hakkı olan konsolosluğun mülakata çağırma hakkı da bulunmaktadır. Ancak bu süreçlerin vize sonucunu almanızı geciktireceğini unutmamalısınız.

İşte sizler de bu hususlarda dikkatle hareket etmeli ve sizleri yönlendirecek olan ekiplerimizi tercih etmelisiniz.

Başvuruların, konsolosluğun yoğunluğuna göre en erken süreçte yapılmasına olanak veriyoruz. Vize süreçlerini başlatabileceğimiz en erken dönem olan 90 gün öncesinden harekete geçebilmekteyiz.

Ancak bizlere hazırladığınız dosyaları sunmanız gerekecektir. Bu süreler en fazla 30 güne kadar düşebilmektedir.

Eğer 15 gün gibi bir süre kaldığında başvurmaya çalışırsanız, sonuçları seyahatlerinize kadar elde etmeniz mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmanız sizleri maddi olarak da etkileyecektir.

Uzun Süreli Vize Sonuçlanması

Turistik, ticari, ziyaret, kültürel ve sportif, eğitim ve araştırma, şoför gibi vize türlerinde başvuru yaparken uzun ve kısa süreli olmasına göre farklı prosedürlerden geçeceğinizin altını çiziyoruz.

D tipi olarak adlandırılan uzun süreli ulusal vizeler içerisinde çalışma, Erasmus, Lisans ve Doktora vizesi gibi çeşitler yer almaktadır. Bu süreçlerin sonuçlanması daha uzun süreceğinden, işlemlerinizi öncesinde başlatmanız gerekmektedir.

Yaklaşık olarak 20 iş gününden başlayarak, 90 iş gününe kadar çıkabilen uzun süreli vize sonuçlanma sürelerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Vize başvurularınızın daha uzun sürmesine etken edecek faktörlerin bilincinde olmalısınız. Eğer evraklarınız hatalı bir şekilde ibraz edilirse ya da eksiklikler olursa, bu durumda sonuçları hemen almanız mümkün değildir.

Konsolosluk ek belge talep ettiğinde, düzeltmelerin yapılması zaman alacaktır. Sizleri yüz yüze görüşmek üzere mülakata çağırma ile ilgili bir prosedürden geçmek istemediğinizde, detaylı incelemeleri yapacak olan ekiplerimize başvurabilirsiniz.

Dosyalarınızdaki eksikliklerden ve tutarsızlıklardan kurtulabilmek için önlem almak istediğinizde sizlere yardımcı olacağız. Temsilcilerimiz sayesinde tecrübelerinden faydalanabileceksiniz.

Evrak dosyalarınız konsolosluğun istediği şekilde düzenlenecektir. Uygun formların hazırlanması için sizlere daima destek olacağımızı unutmamalısınız.

Bu sayede sorunlarınızın kısa sürede çözüme ulaşacak olması büyük bir konforu sağlayacaktır.

Vize reddi almanıza neden olacak durumlardan kaçınmadığınızda ekstra masrafları yapmak zorunda kalabileceksiniz. Zahmetli süreçlerden kurtulabilmenizi sağlayacak adımları atan ekiplerimizle hareket etmek sizlere çok şey kazandıracaktır.

Başvuru merkezlerimize bulunduğunuz konumlara en yakın adreslerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Görev bölgelerimize göre farklı olabilen şubelerimiz sayesinde işlerinizin kısa sürede çözüme ulaşacağını görebileceksiniz.

Danışmanlarımız sayesinde tüm sorunlarınıza kısa sürede çözüm bulabileceksiniz. Her türlü yardımı gerçekleştirecek olan elemanlarımız, sizleri hiçbir aşamada yalnız bırakmayacaktır.

Danimarka vizeleri hakkında sorunlarınızı paylaşarak, en iyi çözümleri elde etmek istediğinizde sizler de harekete geçebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×