Danimarka Vize Form ve Dilekçe 2021 - Vize Ofisi
Danimarka Vizesi İşlemleri

Danimarka Vize Form ve Dilekçe 2021

Danimarka Form Ve Dilekçe

Danimarka Vize Formu

Danimarka Biyometrik Fotoğraf Örneği

Danimarka Vize Dilekçe Örnekleri

Danimarka Vize Dilekçe İngilizce

Danimarka Vize Formu

Danimarka ülkemiz vatandaşlarının vize alarak gitmesi gereken yerlerden biridir. Eğer diplomatik (siyah),hizmet(gri) ve hususi(yeşil)pasaportlardan birine sahipsek 90 günü geçmeyecek seyahatlerimizde vize almamıza gerek yoktur. Umumi (bordo) pasaport sahibiysek 90 günü geçmeyecek seyahatlerimizde Schengen vizesi alarak Danimarka’ya gidebiliriz. Daha uzun süre kalmayı planlıyorsak uzun süreli (D tipi vize) vizeye başvurmamız gerekir.

Danimarka Vize Türleri

Danimarka turist, ticari, şoför, aile ziyareti, araştırma, eğitim, transit, kültürel ve sportif faaliyetlerle ilgili olmak üzere çeşitli vize seçenekleri sunar. Burada önemli olan Danimarka’ya yapacağımız seyahatin hangi amaçla olduğunu belirlememiz ve ona uygun vizeye başvuru yapmamızdır.

Danimarka Başvuru Evraklar

Danimarka tarafından vize için istenilen bazı evraklar vardır.

Bu evraklar;

 • Danimarka vize formu, (bu form bir başvuru formudur. Kişisel bilgilerimiz, ailemizle ilgili bilgiler ve seyahat bilgilerimiz gibi alanlar bulunmaktadır. Bu formu doğru bir şekilde doldurmamız vize işlemlerimiz sırasında bize kolaylık sağlayacaktır.)
 • Pasaportumuz, (seyahatimizi tamamlayıp ülkemize döndükten en az 3 ay sonrasında da geçerli olmalı ve en az 2 sayfalık boş yeri olmalıdır.)
 • Dilekçe, (bu seyahatimizi hangi amaçla yaptığımızı net olarak ifade eden)
 • Kimlik fotokopimiz,
 • Son 3 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Seyahat belgelerimiz, (uçak ve konaklama rezervasyonlarımızı gösteren belge)
 • Ülkemize döneceğimize dair bir taahhüt dilekçesi,
 • Son üç aylık bankamızdan aldığımız ıslak imzalı hesap dökümümüz,
 • En az 30.000 Euro’luk seyahat sağlık sigortamız,
 • Mali durumumuzu gösteren belgedir.

Her vize türü için farklı evraklar istenilebilir. Ev hanımı, işveren, çalışan ve öğrenci olma durumlarımıza göre de çeşitli evrak talebinde bulunulabilir.

Danimarka Vize Başvurusu

Uzun süreli vize alımlarında başvurumuzu konsolosluğa yapmamız gereklidir. Eğer kısa süreli vizelerden birine başvuru da bulunacaksak konsolosluğun yetki verdiği başvuru merkezlerinden birine başvurumuzu yapmalıyız. Randevu günü evraklarımızı teslim ettikten sonra vize sürecimiz başlamış olur.

Başvuru sırasında biyometrik işlem olan parmak izi taramasını da yaptırmalıyız. Eğer son 5 yıl için de Schengen vizesi aldıysak parmak izimiz vize bilgi sisteminde (VSI) kayıtlı olduğu için tekrar parmak izi taraması yaptırmamıza gerek yoktur.

Danimarka Vize Süresi

Danimarka vizesi işlemlerimizi tamamlandıktan sonra başvurumuz 7-15 gün içerisinde sonuçlanır.

Danimarka vize nasıl alınır >> vizeofisi.com/danimarka-vize sayfasından başvurunuz için gerekli olan koşulları öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×