Fransa Oturum Başvurusu - Vize Ofisi
Fransa Vizesi İşlemleri

Fransa Oturum Başvurusu

Fransa Çalışma Vize İşlemleri

Güncel olarak hazırlayıp başvurmanız gereken Fransa Çalışma vizesi evrakları ile ilgili tüm detayları aktarıyoruz.

Onay sürecini sizler için takip edecek olan Vize Ofisi merkezlerimizle görüşebilirsiniz. Tam ve kesin olarak yetkilerini kullanarak, başvurularınızı neticelendirecek olan konsolosluğun onayından geçebilmeniz için bazı hususlarda titizlikle adım atmanız gerekmektedir.

Hızlı bir biçimde harekete geçmek ve sonuçları elde etmek için sizler de iletişim bilgileri üzerinden adımlarınızı sorunsuzca atabilirsiniz. En doğru süreçleri yaşayabilmek ve adımlarınızdan pişman olmamak adına bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Fransa Oturum Başvurusu 1 – fransa calisma vizesi

Fransa Çalışma İzni Vize Alımı

Fransa seyahatlerinizi 90 günün üzerinde planlıyorsanız ve çalışma amacıyla ülkeye gitmek istiyorsanız, bu durumda başvurularınızı uzun süreli çalışma vize iznine yönelik olarak gerçekleştirmelisiniz. Böylece tüm imkanlarından faydalanabileceğiniz ülkede oturum izni almanız mümkün olacaktır.

Genel olarak 1 yıl süreyle alınan vize ve oturum izinlerinin ardından, her yıl bu süreleri uzatma hakkınız bulunmaktadır. Ancak vizenizin süresini uzatırken, oturum izni ve çalışma izni gibi haklarınızın da daha uzun sürebilmesi için yetkili kurumlara başvuru yapmanız gerekmektedir.

Fransa Çalışma İzni Başvurusu Yapma

Türkiye’den ve Fransa’dan, çalışma izni başvurusunu yapabilmeniz için bazı prosedürleri tamamlamanız gerekmektedir.

Büyükelçilik ve konsolosluk tarafından bu izinleri alabilmenizi sağlayacak sözleşmeleri, Fransa’da bulunan işveren tarafından yaptırmanız ve evrakları elde etmeniz gerekecektir.

İşveren kişinin şirket sahibi olarak hazırlaması gereken evraklar ile personel statüsünde hangi sürelerde çalışacağınızı ve hangi konumda işlere sahip olacağınızı belirten detaylı başvuru evraklarını elde etmeniz halinde Vize Ofisi aracılığıyla gerekli adımları atabilirsiniz.

Fransa Çalışma İzni Randevusu

Fransa’da çalışmak istediğinize dair başvuruları yaparken, elinizde mutlaka evraklarınızın bulunması ve tam olması gerekmektedir. Türkiye’nin yetkili kurumları olan konsolosluk ve büyükelçililk tarafından bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde, ülkeye giriş yapma hakkını elde etmiş olacaksınız.

Hemen ardından Fransa Göç ve Entegrasyon ofisi tarafından kayıtlarınızın yapılması için başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Yanınızda bulundurmanız gereken evrakların neler olduğunu ve hangi aşamaları tamamlayacağınızı sizler için aktarıyoruz.

Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren konsolosluklarla işlemlerinizde herhangi bir problemi yaşamamanız için istenen dillerde orijinallerini ve fotokopilerini yanınızda bulundurmanız gereken evraklarla ilgili olarak Vize Ofisi merkezlerimizi arayabilirsiniz.

Fransa Çalışma Vize Başvuru Evrakları 2021

 • 10 yıldan daha eski olmayan, 6 ay daha geçerliliği bulunan ve vize basımı için en az 2 adet sayfanın yan yana boş olması halinde geçerli olan pasaport
 • 2 adet güncel fotoğraf biyometrik ölçülerde ve özelliklerde
 • Kimlik fotokopisi ve aile bilgilerini içeren tam tekmil nüfus kayıt örneği,
 • Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz, üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda ülkede oturum izninizin olduğuna dair belge,
 • Fransa’da işveren konumunda olan kişinin hazırlayacağı iş izni iş sözleşmeleri

Yukarıda belirttiğimiz tüm belgelerin İngilizce ya da Fransızca dilinde hazırlanmış olması, çevirilerinin noter onaylı olarak gerçekleştirilmesi ve kaymakamlıktan apostilli şekilde sunulması gerekecektir. Aksi halde istenen dillere çevrilmeyen ve Türkçe dilinde hazırlanan evrakların kabul edilmesi söz konusu olmayacaktır.

Fransa vizesi yeni yılda hazırlanan gerekli belgelere  >> vizeofisi.com/fransa-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Fransa Çalışma Vizesi Detayları

Konsolosluğun talep ettiği belgelerin güncel şekilde hazırlanması ve ibrazı halinde tüm süreçleriniz başlatılacaktır. Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde tüm süreçleri sorunsuzca ve kısa sürede tamamlayabileceksiniz.

Vize başvurularınızın karara bağlanmasında etkili adımları atacak ve sizleri de mağdur etmeyecek olan ekiplerimiz sayesinde vize reddi alma ihtimalinizin son derece düşük olacağını görebileceksiniz.

Bu konudaki detaylı incelemeleri gerçekleştirebilmek için adreslerimizi ziyaret etmenizin yeterli olacağını vurgulamaktayız.

Bizlere en yakın ofislerimizden ulaşabilir ve randevu sürecinden itibaren, pasaportların teslimine kadar tüm adımları hızla atabilirsiniz. Sizler için gerekli çalışmaların gerçekleştirilmesi için özenle hareket etmekteyiz.

Fransa Öğrenciler İçin Oturum Vizesi

Uzun dönem olarak 90 günün üzerinde öğrenci vizesi alımlarını gerçekleştirmek ve Fransa’da eğitimlerini sürdürmek isteyen kişilerin başvurularını gerçekleştirmelerinde Vize Ofisi ayrıcalıklarından faydalanmalarını sağlıyoruz.

90 günden az olan kısa süreli seyahatlerinizde Schengen vizesi almanız gerekirken, daha uzun başvurularınızı uzun süreli vize kapsamında gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Detaylı bir şekilde bilgileri alabilmek ve profesyonel desteklerden faydalanabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Adreslerimiz üzerinden bilgileri almak için bizlere telefonlardan ya da web sitelerimizden ulaşabilirsiniz.

Fransa Büyükelçiliğinin hizmeti olan Campus Fransa tarafından uzun dönem öğrenci vize başvurularının gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Campus Fransa tarafından onaylatılması gereken evrakların Türk vatandaşı olan öğrenciler tarafından hazırlanması veya Türkiye’de oturum izni olan yabancı öğrenciler için hazırlanması gerekmektedir.

Tüm onayları alarak olumlu sonuçları elde etmeniz halinde, Fransa’da yaşayacağınız şehirde oturum iznine başvuru yapmanız gerekmektedir. Ulusal D vize tipi ile ülkeye giriş yapmanızın ardından, bu işlemleri ihmal ettiğinizde giriş çıkış işlemlerinin ardından problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Türkiye’ye dönüş yapıp, yeniden Fransa seyahatlerini gerçekleştirmek istediğinizde bazı soru işaretleriyle karşılaşabilirsiniz.

Fransa adreslerinizdeki il ve bölgelerden alacağınız evrakları ve sağlık raporlarınızı göndermenizin ardından, tüm süreçlerin olumlu olarak ilerleyeceğini görebileceksiniz.

Fransa Oturum Başvurusu 2 – fransa ogrencivizesi

Fransa Öğrenci Vize Alımı

Fransa’da eğitim göreceğiniz okuldan alınacak olan davetiye mektupları ile birlikte, bazı evrakları hazırlayarak başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Resmi olarak alacağınız başvuru formu ve diğer evrakların ibrazında sizleri yalnız bırakmıyoruz.

90 günden az olan kısa süreli vize başvuruları ile fazla olan uzun süreli başvurularınızda onay süreçlerinizin beklediğiniz gibi ilerlemesini sağlıyoruz. Fransa Göç ve Entegrasyon Dairesi aracılığıyla uzun süreli başvurularınızda herhangi bir problemi yaşamayacağınız aşamaları sürdürebilirsiniz.

Fransa Öğrenci Vizesi İle Oturum İzni

Fransa seyahatlerinizin öğrenci ve eğitim statüsünde yapılabilmesi, uzun süreli vize başvuruları ile mümkün olacaktır.

Ancak ülkeye giriş yaptıktan sonra kısa sürede oturum izni başvurularını gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Eğer eğitim göreceğiniz okul, Fransa Göç ve Entegrasyon dairesinin çalışma alanları içerisinde yer alıyor ise oturum izinleri ile ilgili işlemleriniz de okulda öğrenci işleri tarafından gerçekleştirilecektir.

Fransa Öğrenci Vizesi Evrakları 2021

 • Pasaportlarınızın güncel tarihli olması ve 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi,
 • 2 adet güncel biyometrik fotoğrafın olması ve istenen ölçülerde yer alması,
 • Kimlik fotokopisinin ilave edilmesi ve tam tekmil nüfus kayıt örneğinin eklenmesi,
 • Oturum iznini üçüncü ülke vatandaşlarının ibraz etmesi,
 • Eski pasaportların ve güncel pasaporttaki eski vizelerin fotokopisi,
 • Campus Fransa sitesinden elde edilecek kayıt belgesi ve Üst kısmı reşit öğrenciler tarafından doldurulmuş OFII formu,
 • Fransa’da geçiminizi sürdüreceğinizi gösteren belgeler ile ailenin sponsorluk belgeleri,
 • Ebeveynlerin gelirlerini gösteren evrakların ibrazı,
 • Otelden veya resmi kurumda rezervasyonların yaptırıldığına dair evraklar ya da konaklamanın herhangi bir adreste yapılması halinde beyan, ikamet ve kimlik kartı fotokopisi şeklindedir.

Fransa Vize Sonuçlanma Süresi

Fransa öğrenci vize başvurularının gerçekleştirilmesinde profesyonel destekleri Vize Ofisi adreslerimizden almanız mümkün olacaktır.

Bu sayede başlatacağınız işlemlerinizde herhangi bir eksikliğin ve problemin çıkmaması halinde 7 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanması beklenecektir. Ek evrakların veya mülakatın talep edilmesi halinde bu süreçler uzayabilecektir.

Karar verme yetkisinin yalnızca konsoloslukta olduğunu unutmamalısınız. Bu sürelere herhangi bir etkimiz olmasa dahi, sizleri rahatlatacak sonuçlarla karşılaşmanızı sağlıyoruz. Başvurularınızın en az 1 ay öncesinden gerçekleştirilmesi için harekete geçiyoruz.

Randevularınızın alınması, işlemlerinizin gerçekleştirilmesi, biyometri veri ibrazlarının yapılması ve pasaportlarınızın belirteceğiniz kişi veya adreslere teslim edilmesi halinde sizler de rahat edebileceksiniz. Vize ücreti veya evrakları hakkında bilgileri almanın adreslerimiz sayesinde kolaylıkla gerçekleşeceğini görebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×