Fransa Vize Ücreti – VFS Global Fransa Vize Ücreti

Vize başvurularınızı gerçekleştirirken ödemeniz gereken Fransa vize ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri bizlerden elde edebileceksiniz.

 • Fransa vize talep adımlarında Schengen kapsamında değerlendirilmektedir. Bu ortak vize sistemi kapsamında Fransa vizesi ile diğer Schengen ülkelerine de girilmesine imkan tanınmaktadır.
 • Geçtiğimiz senelerde 60 Euro olan Fransa vize ücretine zam uygulanmıştır. Bunun üzerine vize harç bedelinin güncel tarifesi 80 Euro şeklinde ele alınmıştır.

Fransa Vizesi Ücretleri 2023

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize Türü Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti
Fransa Turistik Vize Ücreti 110€
Fransa Ticari Vize Ücreti 110€
Fransa Transit Vize Ücreti 110€
Fransa Ziyaret Vizesi Ücreti 110€
Fransa Kültürel Vize Ücreti 110€
Fransa Şoför Vizesi Ücreti 110€
Fransa 0-6 Yaş Arası Ücreti 26€
Fransa 6-12 Yaş Arası Ücreti 66€
Fransa Çalışma Vizesi Ücreti Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.
Fransa Gemici Vizesi Ücreti Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.
Fransa Erasmus Vizesi Ücreti Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.
Fransa Geri Dönüş Vizesi Ücreti Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

 

 • Ekstra hizmetlerin hangi durumlarda alınacağını ve ne kadar ücretlere sebep olacağını sizler için açıklıyoruz. Kendi başvuru şartlarınızı oluşturmanızda, Fransa vize ücretlerinin ve biyometrik verilere dair işlem ücretlerinin tahsilinde sizleri hangi rakamları beklediğini açıklıyoruz.
 • Hizmet bedelleri, konsolosluk harcı ve biyometrik veri işlemlerinin tutarlarını hesaplayarak, bilgilenmenizi sağlayacak olan adreslerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.
 • Vize türlerinize göre talep edilecek olan rakamlara eklenecek danışmanlık hizmetleri ile birlikte toplamda ne kadar tutarı ödemeniz gerektiğini sizler için açıklıyoruz. Turistik, ticari, VIP, ziyaret, öğrenci, şoför ve gemici vizesi gibi vizeleri alırken yaş gruplarına göre muafiyetlerin olup olmadığının yanıtını veriyoruz.

Fransa Vize Ücreti 2021 Güncel Liste

Fransa Vizesi Danışmanlık Bedeli 2023

Fransa vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 30  danışmanlık bedeli almaktadır.

 Hizmet  Hizmet Bedeli
 Genel Vize Danışmanlık Hizmeti
 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 30 EUR

EK HİZMETLERİMİZ

 Hizmet  Hizmet Bedeli
 Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti  20€
 İngilizce Motivasyon Mektubu  300₺
 Vize Kapınızda Hizmeti  100€
 Vize – Pasaport Kurye Hizmeti  100₺

Fransa Vizesi Hizmetlerimiz

Vizelerin içerisinde bulunduğunuz durumlara göre alınmasında uygun şartların sağlanacağını görebileceksiniz. Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde evraklarınızı hızla hazırlayabileceksiniz. Eksiklerinizin tespit edilmesi için gerekli tüm adımlar hızla atılacaktır.

 • Analizlerin yapılması ve vize reddi yanıtını almanıza yönelik risklerin en aza indirilmesinde etkilerimizi görebileceksiniz.
 • Dosyaların bilgisayarlarda hazırlanması ve çıktı olarak alınması, fotokopilerinin ilave edilmesi ve onaylatılması gibi süreçlerle ilgili olarak tüm detaylara ulaşabileceksiniz.
 • Fransa vizeleri için başvurularınızı yaparken, mesleğinizle ve diğer bilgilerinizle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Hataya yer vemeden ve eksiklerin giderileceği şekilde adımlarınızı atmalısınız.
 • Dosyalarınızı hazırlarken ve kuruma ibraz etme aşamalarında sizleri nelerin beklediğinin yanıtını veriyoruz. Başvurularınızın gerçekleştirilmesinden sonuçlanmasına kadar geçecek süreçte asla yalnız kalmayacaksınız.
 • Tüm bu adımları atarken nasıl randevu alacağınızı veya randevuya tek başınıza gidip gitmeyeceğinizi merak ediyorsanız, netleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Çünkü biyometrik veri ibrazlarını gerçekleştirmeniz gerektiğinde sizleri yalnız bırakmıyoruz. Ancak bu işleme gerek duyulmadığında, şahsen konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan sizin yerinize tüm adımları atmaya devam ediyoruz.
 • Sizler de vizelerinizin sonuçlarını öğrenmek ve pasaportlarınızın yetkili kurumlardan alınmasını sağlayacak olan ekiplerimizle iletişime geçmek için bizleri arayabilirsiniz.

Fransa Vizeleri Ek Hizmet Detayları

Fransa Vizeleri Ek Hizmet Detayları

Zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak olan başvurular için VIP karşılama hizmetlerine göz atabilirsiniz. Eğer pasaportlarınızı aynı gün içerisinde teslim almak isterseniz, mesafelere göre değişecek olan ücretlerle motokurye hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortasının sizlere uygun sürelerde yatırılması gerekmektedir.

 • Başvurularınızın erken saatlerde yapılması için ekiplerimiz sizlere yardımcı olacaktır. Mobil karşılama servislerimizde, parmak izi ibrazlarınızı bulunduğunuz yerde vermenize olanak tanınmaktadır. Evlerinizden ya da iş yerlerinizden ayrılmadan, biyometrik veri ibrazlarında sizler için kaliteli hizmetleri sunmaktayız.
 • Ek hizmetlerimizin her birinin farklı hizmet bedelinin olduğunu göz ardı etmemelisiniz. VIP karşılama, kurye, sigorta, randevu, erken başvuru ve mobil biyometri hizmetlerimizin karşılığında belirli tutarları talep ediyoruz.
 • Tüm detayları elde etmenizi sağlayacak olan ekiplerimiz sayesinde rahat edeceğiniz sonuçları alabilirsiniz. Kişi sayısına göre değişen mobil biyometrik hizmetlerimiz sayesinde zamandan kayıp yaşamayacaksınız.
 • İş veya ev hayatınızda yaşadığınız yoğun tempodan ya da çeşitli problemlerinizden dolayı konsolosluğa gidemeyeceğiniz durumlarda ekiplerimiz sizlere gelecektir.
 • Vize ücretlerinin ödenmesi halinde, vize reddi yanıtı alınsa dahi geri ödeme yapılmayacaktır. Vize başvuru ücretlerinin tek sefere mahsus olduğunu belirtebiliriz.
 • Bu durumda yeniden başvuru yapmanız gerektiğinde ücretleri tekrar ödemeniz istenecektir. Ayrıca ücreti ödemenizin ardından yalnızca Fransa seyahatlerinizde yararlanabilirsiniz.
 • Başka bir ülke için vize başvurusu yapacağınızda güncel tarifelerden yeniden ödemeleri yapmanız gerekmektedir. Vize ücretlerinin bir başkası tarafından kullanılamayacağının altını çiziyoruz.
 • Buna göre ihtiyaç duyduğunuz anda tüm bilgileri hızla almanın nasıl mümkün olacağını görebilirsiniz. Tüm bu hususlarda sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimizi aramanız veya internet üzerinden iletişime geçmeniz halinde yanıtları elde etmiş olacaksınız.

Fransa Vize Ücreti

Fransa’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Fransa’nın vize talep adımlarının sonrasında başvurunun onaylanması için yatırılması gereken en düşük tutar 60 Euro olarak belirlenmiştir. Yatırım adımının hemen sonrasında ödemenin yapıldığına dair size verilen bilgilendirme makbuzunu kontrol etmelisiniz.

Fransa’ya giriş sırasında otel – uçak rezervasyonları dikkate alınır. Aynı zamanda en az 1 hafta kadar konaklayacak olan vatandaşların hesaplarında minimum 10 bin TL’ye kadar bakiyenin bulunması gerekir.

Fransa Schengen Vize Ücreti 2023 Ne Kadar?

Schengen vize ücreti olan 60 Euronun ödenmesinin sonrasında Fransa vize reddi olması durumunda yatırmış olduğunuz bu tutarın tarafınıza iade edilmesine imkan tanınmayacaktır.,

YouTube video

Fransa Vize Ücreti Öğrenci Başvuru Detayları Nelerdir?

Ödeme adımının yanı sıra Fransa’da öğrenci olacak olan kişilerin eğitim masraflarının nasıl karşılanacağına ilişkin de bir beyan sunulması gerekmektedir. Bu alanda bursunuz varsa bursunuza dair bilgilendirmeleri eksiksiz sunmanız yeterli olacaktır.

Fransa Vize Ücreti Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Vize başvurularını hali hazırda devam ettirebilirsiniz. Fakat ülkeye giriş çıkış aşamalarında seyahat kısıtlama durumlarını konsolosluğun duyurular kısmında takip etmeyi unutmamalısınız.

Vize başvuru adımlarının başlama süreci aktiftir. Konsolosluktan gerekli olan randevunun alınmasının sonrasında, gerekli olan belgeleri temin ederek başvuru adımının tamamlanmasına imkan sunulmaktadır. Konsolosluğun internet sayfasından talep ettiğiniz vizeye uygun başvuru formunu da anında iletebilirsiniz.

Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadar?

60 Euro olan ücreti dilediğiniz metot ile sorunsuz şekilde ödeyebilirsiniz. Ödeme adımlarını dijital olarak tamamlamanıza da izin verilmektedir.

Fransa Vize Başvurusu ve Ücreti Nasıl Yapılır?

Fransa başvuru adımlarının tamamlanma sürecinde pasaportunuzun güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Pasaportunuz güncel değilse vize adımlarında sorunlar ile karşılaşmanız mümkündür. Bu aşamada talep edilen eğitim ve kalacak yer ile alakalı bilgileri de dokümanlar üzerinden kanıtlamanız oldukça verimli olacaktır.

Fransa Vize Ücreti 2023 ne Kadar Oldu?

2023 yılına özel olarak zam oranları açıklanmıştır. Bunun üzerine vatandaşlara 80 Euro bedeli eşlik eder. Toplamda vize işlemlerine dair ödenmesi gereken tutar ise 110 Euro şeklinde ele alınır.

Schengen Vizesi Ücreti Ne kadar Oldu?

Schengen ülkelerine seyahat etmek isteyen vatandaşlardan da 80 Euro olarak ödeme yapmaları istenir. 26 ayrı ülke için harç bedelinin ödenmesi kadar ilgili belgelerin de ibraz edilmesi gerekir.

Fransa Vize Ücretleri 2023 Güncellendi?

20 Euro olarak zam bedeline yer verilmiştir. 2023 yılında Fransa’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlardan başvuru formunu doldurmaları ve de belgelerini toplamaları istenir. Son olarak 110 Euro olan toplam vize ücretinin ödenmesi gerekir.

Fransa Schengen Vize Ücreti 2023 Değişti mi?

2021 yılına dair 60 Euro tarifesine yer verildiği görülüyor. Ancak 2023 yılına gelindiği zaman bu tarife 80 Euro olacak şekilde güncellenmiş ve belgelerden ziyade ödemelerin yapılması da dikkate alınmaktadır.

Fransa İçin Vize Gerekli Mi? Vize Ücreti ödenmeli mi?

Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan kişilere vize şartı öne sürülür. Geçerli pasaport, başvuru formu ve belgeler dahilinde müracaat etmeleri istenir. Biyometrik fotoğraf ve parmak izi işlemleri neticesinde ödemeyi yaparak başvurunuzu iletirsiniz.

Fransa’ya Çalışmaya Nasıl Gidilir? Vize ücreti ne kadar?

Çalışma vizesine başvurmanız beklenir. Tekrardan belgelerinizi toplar ve harç bedelini ödersiniz. Konsolosluk bünyesinde her biri değerlendirilir ve çalışma iznine dair yanıt verilir.

Fransa Vize İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Fransa ziyareti gerçekleştirmek için vize işlemleri esnasında hesapta en fazla 10 bin TL bulunmalıdır.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir