Fransa Vizesi 2023 Nasıl Gidilir?

Fransa vizesi 2023 almak isteyen kişilerin aile, çalışma, iş seyahati, turistik seyahat, aile ziyareti, aile birleşimi gibi seçeneklerden istifade etmesine imkan verilmektedir. Kişilerin başvuru yapacakları vize türüne göre başvuru formunda vermeleri gereken bilgilerde de değişim söz konusu olmaktadır. Her başvuru türü için atanmış olan başvuru formunu konsolosluğun internet sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. Bu konuda direkt olarak konsolosluklara gelmeden işlemlerinizi halletmenize imkan verilmektedir.

 • Vize işlemleri sırasında tüm bu prosedürleri tek başınıza kontrol etmek istemiyorsanız, danışma firmalarından da destek almanıza imkan verilmektedir. Danışma firmalarından destek almak süreci sizin için daha kolay bir hale getirecektir. Başvuru adımlarının her bir noktası tarafınıza iletişim numaraları üzerinden bildirilecektir. Bilhassa ilk başvurularında vize reddi alan kişilerin sonraki başvurularında uzman kadrolardan istifade etmesi harika bir fırsat olacaktır. İşlem akışı ve tüm prosedürler konunun uzmanları tarafından eksiksiz yerine getirilecektir.

Fransa hakkında

Fransa Orta Avrupa’nın tarihi ve kültürel doku bakımından en zengin ülkeleri arasında yer almaktadır. Hem kış hem de yaz turizmi için muhteşem bir alternatif oluşturmaktadır. Tarihi dokusu milattan önceye dayanan bu ülkede dilediğiniz gibi gezintilere çıkarak eşsiz bir tatilin tadını çıkarabilir ya da iş arayabilir, aile birleşimi ile ülkeye yerleşmek için talepte bulunabilirsiniz. Avrupa ülkeleri arasında vize konusunda en kapsamlı araştırmalar yapan ülkelerden biri olduğunun da bildirilmesi gerekmektedir.

 • Fransa vize işlemleri sırasında özellikle pandemi koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Pandemi koşulları ülkeye giriş çıkışlar da dahil olmak üzere birçok aşamada kısıtlamaları beraberinde getirmektedir. Fransa vizesi 2023 alma aşamasında pandemi kısıtlamalarının ne yönde olduğuna ilişkin bilgi almanız yeterli olacaktır.
 • Örneğin pandemi vakalarının yüksek olduğu bazı zaman dilimlerinde ülkeye turist kabul edilmemektedir. Bu aşamada kişilerin seyahatleri ile alakalı aksaklık meydana gelmemesi için tüm detayları göz önünde bulundurarak başvuruyu iletmeleri gerekir. Sadece seyahat planı için değil, vize başvurularının hemen sonrasında vize onay aşamasına geçilmesi için de denetleme süreci pandemi sebebi ile uzayabilmektedir.
YouTube video

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Fransa vizesi gerekli evraklar 2023 derlenirken başvuru formunu eksiksiz doldurarak 2 nüsha halinde sunmanızın yanı sıra şu detaylara da dikkat etmeniz gerekmektedir;

 • Vize başvuru adımında pasaportunuzu sunmalısınız. Ayrıca pasaportunuzun tüm sayfalarının fotokopisini de bilahare sunmanız istenir. Bunun yanı sıra kişilerin daha önceki senelerde kullanmış oldukları pasaportları da sunmanız istenebilmektedir. Bu farklı bir ülkeden deport edilip edilmediğinizi incelemek için atılan bir adımdır.
 • Vize başvuru adımlarına dair sorun meydana gelmemesi için kişilerin öncelikli olarak kimlik ve adres bilgilerinizi beyan eden belgeleri sunmalısınız. Bu belgelerin, güncel olmasına dikkat edilmelidir. Güncel olmaması durumunda ret yanıtı almanız söz konusu olabilir. Ayrıca E-devlet üzerinden alınan belgeler de geçerliliğini korumaktadır.
 • Vize başvuru adımlarında seyahat ve sağlık sigortanız da aktif olmalıdır. Tüm seyahat sürecini kapsayacak şekilde seyahat ve sağlık sigortasının bulunması istenmektedir. Son alınan karara göre sigortanın 30 bin Euro değerinde olması talep edilmektedir. Ülkeye giriş amacınıza uygun olarak vermeniz gereken belgelere dair de ek belge istekleri meydana gelebilmektedir.

Fransa vizesi gerekli evraklar 2023 arasında bir eksiklik olması ya da verilen belgelerde bir yanlış bilgilendirmenin bulunması vize başvurunuzun ret yanıtı almasına neden olabilmektedir. Fransa vizesi 2023 alırken konusunda uzman olan danışmanlık firmalarından destek almak sizin için çok daha kolay bir hal alacaktır. Başvuru adımlarını tamamlarken, tüm belgeler detaylı şekilde analiz edilecektir.

Fransa Vizesi Aile Birleşimi 2023

Fransa vizesi 2023 kategorisinde en kapsamlı denetimlerden geçen unsurların başında aile birleşimi gelmektedir. Aile birleşimi aracılığı ile ülkeye giriş yapmak diğer seçeneklerden daha detaylı denetime tabi tutulacaktır.

Fransa vizesi aile birleşimi 2023 uygulayacak olan kişilerin ülkeye girişlerinin sonrasında entegrasyon sorunu yaşamamaları için temel seviyede Fransızcaya hakim olmaları gerekmektedir. Aile birleşimi ile vatandaşlık başvurusunun karıştırılmaması gerekir. Vatandaşlık başvurusu yapmanız için süresiz oturum talep etmeniz ve daha sonrasında vatandaşlık talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Süresiz oturum talep etmek için de en az 5 sene ülkede ikamet eder durumda olmanız istenmektedir.

 • Fransa vizesi aile birleşimi 2023 talep edilirken sunduğunuz pasaportunuzun güncel olmasına büyük önem verilmelidir. Pasaport talep adımlarını ve yenileme işlemlerini il ya da ilçe merkezlerinde yer alan NVİ üzerinden tamamlamanız gerekmektedir. Pasaport başvuru adımlarını tamamlarken kişilerin bilhassa pasaport türü seçerken dikkatli olmaları gerekmektedir. Yeşil, siyah, bordo ve gri pasaport talep etme hakkınız bulunmaktadır. Standart olan ve herhangi bir önceliğe sahip olmayan pasaport bordo pasaporttur.
 • Siyah pasaport diplomatiktir. Gri pasaport ise genel olarak özel görevlendirmeler aracılığı ile yurtdışına gidildiğinde alınmaktadır. Yeşil pasaport birçok avantajı içerisinde bulundurmaktadır Memuriyetinin birinci, ikinci, üçüncü seviyesinde olan kişiler, görev süreleri boyunca belediye başkanları, eski bakanlar ve meclis üyeleri de bu pasaporttan faydalanma hakkına sahiptir. Yeşil pasaportun asıl hak sahibinin yanı sıra eşi ve çocuklarının da bu haktan istifade etmesine imkan verilmektedir. Çocukların 25 yaşına kadar yeşil pasaporttan istifade etme hakkı bulunmaktadır.
 • Aile birleşimi gibi kapsamlı denetimlerden geçirilen ve bunun yanı sıra sunmanız gereken belgelerin de oldukça çeşitli olduğu seçeneklerdense direkt olarak turist vizesi ile de giriş adımınızı tamamlama hakkınız vardır. AB üyesi olan ülkelerde temelde 2 adet vize türü bulunmaktadır; C tipi ve D tipi. C tipi ülkede 90 günden az kalacak olan kişilere özel olarak hazırlanmıştır. D tipi ise 90 günden fazla kalacak ve oturum çalışma izni talep edecek kişilere özeldir.
 • C tipi turistler için daha uygun olacaktır. Fransa’ya turist olarak giriş yapacak olan kişilerin, otel rezervasyon bilgilerini ve uçak bilet bilgilerini eksiksiz sunması gerekmektedir. Bu şekilde ne zaman ülkeden çıkış yapılacağı ve kişinin nerede ikamet edeceğine dair de bir fikir sahibi olunması gerekmektedir. Turist olarak giriş yapmanızın sonrasında eğer özel bir aktiviteye katılım sağlayacaksanız o etkinliğin biletini de sunabilirsiniz. Kültürel ve turistik aktivitelere katılımı kesin olan kişilere onay verilmezi daha kolay olmaktadır.

Fransa Aile Birleşimi Gerekli Evraklar 2023

Fransa aile birleşimi gerekli evraklar arasında şu detaylar dikkat çekmektedir;

 • Aile birleşimi talep eden kişilerin Fransa vatandaşı ile evlendiğine dair tüm resmi belgelerin eksiksiz bir biçimde sunulması gerekmektedir. Bu aşamada uluslar arası evlilik belgesinin noter onaylı şekilde Fransızcaya tercümesini sunmanız talep edilebilmektedir.
 • Aile birleşimi için temel seviyede Fransızca bildiğinizi de kanıtlamanız gerekmektedir. Bu konuda devletin kabul ettiği sınavlardan birine girerek sürece dair yetkinliğini belirtmeniz yeterli olacaktır.
 • Aile birleşimi talep edilirken tam tekmil nüfus kayıt örneği de alınacaktır. Tam tekmil nüfus kayıt örneğinde daha öncesinde evlendiğinize dair bilgiler bulunuyorsa bu evliliğin sonlandığını da ayrıca boşanma belgeleri ile iletmeniz gerekmektedir. Sadece boşanma evrakları değil, önceki evliliğinizden olan çocukların velayet durumlarına ilişkin de başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.
 • Fransa vatandaşı olan eşin ikamet belgesini sunması gerekir. Bu ikamet belgesinin kesinlikle ıslak imzalı olması talep edilmektedir. Bu nedenle posta ile gönderilmesi gerekir. online olarak sunulan belgelerin kabul edilmediğinin de ayrıca bildirilmesi lazımdır.

Fransa aile birleşimi gerekli evraklar kapsamında eksiklik olmaması durumunda ortalama 90 günlük bir bekleme sürecinin sonrasında aile birleşimi başvurunuzun onaylanması mümkün kılınacaktır. Pandemi dolayısıyla, başvurunun değerlendirmeye alınması ile alakalı olarak ertelemeler ve yanıt süresinde uzamalar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle tüm gecikme olasılıklarını dikkate alarak başvuru aşamasının şekillendirilmesi talep edilir.

Fransa vizesi 2023 kategorisinde en detaylı denetimlerin yapıldığı kategorilerin başında aile birleşimi gelmektedir. Bu kategori üzerinden onay alan kişilerin, verdikleri ikametgah adresi detaylı şekilde kontrol edilecektir. Bu kontrollerde sadece oturum izni almak için aile birleşimi talep ettiği tespit edilen kişilerin oturum izinlerinin ret yanıtı ile karşı karşıya kalabileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir. Ülkelere giriş aşamasında belirtmiş olduğunuz gerekçe ile ülkede dahil olduğunuz diğer etkinliklerin de uyum içerisinde olması gerekmektedir.

Fransa Çalışma Vizesi 2023

Fransa vizesi 2023 alma aşamasında kişilerin bilhassa öncelikli alanlarda etkin olması gerekmektedir. Tıp, sağlık bilimleri ve mühendislik bilimleri gibi uygulama alanına has olanların yanı sıra kültür ve sanat alanında çalışacak olan kişilere de öncelik verilmektedir.

 • Fransa çalışma vizesi 2023 alırken özellikle diplomanızı ve iş deneyiminizi de bildirmeniz gerekmektedir. Eğer çalışma izni olmadan istihdam edilirseniz tespit edildiğinizi anda bu durumun sınır dışı edilmenize neden olacağını bilmelisiniz.
 • Fransa çalışma vizesi 2023 almadan istihdam edilen kişilerin herhangi bir iş kazası ya da işten çıkarılma gibi durumlarda özlük haklarını korumasına ilişkin de bir fırsat verilmemektedir.
 • Örneğin işten çıkarılmanız durumunda normal koşullarda devletin verdiği imkanlardan istifade edebilirsiniz. İllegal çalışan kişiler için ise bu gibi bir durum söz konusu değildir. Hatta çalıştıran kurumun da adli ve idari cezaya çarptırılacağının belirtilmesi lazımdır.

Fransa Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Fransa çalışma vizesi alırken kişilerin özellikle iş deneyimi ve mesleki yeterlilik konusunda eksiksiz bir şekilde bilgi vermeleri gerekmektedir. Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar arasında kurumsal olarak istihdam edildiğinizi firmanın bir davet mektubu da bulunmalıdır. Bu şekilde ülkeye giriş aşamasında bu firmanın size kefil olacağının da ayrıca iletilmesi gerekir.

Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar derlenirken daha öncesinde bir Avrupa ülkesinde eğer onay aldıysanız ve deneyim kazandıysanız bunu da bildirmelisiniz. Avrupa ülkelerinde daha öncesinde çalışma izni almış olmak Fransa’da onay almanızı daha kolay bir hale getirecektir. Çalışma vizesi alabilmek için lisans, yüksek lisans ya da ön lisans programlarına dair mezuniyet bilgilerinizi de sunmalısınız. Bu şekilde eğer öncelikli alanlarda çalışmalarınızın olduğunu kanıtlarsanız ret yanıtı alma olasılığı oldukça düşecektir.

Fransa Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Fransa öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında mevcut öğrencilik durumunuzu belirten güncel belge bulunmalıdır. Ayrıca klasik olarak talep edilen pasaport, biyometrik fotoğraf ve başvuru formu gibi belgelerin de bulunması gerekmektedir. Fransa öğrenci vizesi gerekli evraklar derlenirken Fransa’da bulunan bir akrabanızın davetiye sunması da kabul görmenizi mümkün kılabilirsiniz. Bu davetiye ile hem kalacağınız adresi beyan etmiş olursunuz hem de bir Fransa vatandaşının sizin için ülkeye girişte kefil olmasını mümkün kılabilirsiniz.

Fransa Vizesi Ücreti 2023

Fransa vizesi ücreti 2023 ödeme adımlarını tamamlamadan vize başvuru adımının geçerli olmasına imkan tanınmamaktadır. Öncelikli olarak vize harcını ödemeli ve daha sonrasında vizenizin değerlendirmeye alınmasını sağlamalısınız. Her sene ödemeniz gereken tutar zamma tabi tutulacaktır. Fransa vizesi ücreti 2023 ödeme aşamasının hemen akabinde size anında bir makbuz sunulacaktır. Bu makbuzu da muhafaza etmeniz gerekmektedir. Başvuru aşamasında sizden talep edilebilmektedir.

 • Fransa vizesi almak kolay mı; vize başvuru adımlarının tüm kurallara uygun olmasının, tüm belgeleri eksiksiz bir biçimde içermesinin ve vize harcının da yatırılması durumunda oldukça kolay şekilde vize alabilirsiniz. Fransa vizesi için neler gerekli; son aşama olarak ödemenizi tamamladığınıza dair bilgiyi sunmanız istenmektedir. Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda harcınızın da yanmış sayılacağını unutmamanız gerekir. Fransa vizesi 2023 kategorisinde kişilerin tüm bu işlem akışını finansal işlemlerden başvuru için gerekli olan belgelerin derlenmesine kadar alanın uzmanı olan danışmanlık firmalarından destek alarak tamamlama hakkınız da olacaktır.

Fransa İş Arama Vizesi 2023

Fransa iş arama vizesi 2023 almak, bir iş yerinde kabul almanızın sonrasında çalışma izni almaya göre çok daha zordur. Fransa iş arama vizesi 2023 almak isteyen kişilerin dikkate alması gereken biri diğer nokta da staj ile alakalıdır. Öğrencilerin staj yapmak için de iş arama vizesi alması gerekmektedir. Fransa vizesi 2023 kategorisinde kısmi zamanlı çalışma vizesi almanızın sonrasında staj işlemlerini sorunsuz şekilde yerine getirebilirsiniz. Bu konuda kısıtlama getirilmemesi ve stajınızın uluslar arası arenada da kabul görmesi için kısmı zamanlı çalışma izni aldığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

Fransa Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Fransa eğitim & Erasmus vizesi 2023 en sık talep edilen ve gençlerin oldukça kısa sürede onay aldığı seçeneklerin başında gelmektedir. Fransa eğitim & Erasmus vizesi 2023 almak isteyen kişilerin öncelikli olarak okulları vasıtası ile Erasmus programına dahil olmaları gerekmektedir. Bu aşamada lisans not ortalamanız, yabancı dil seviyeniz gibi hususlarda da kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu şekilde hibe alarak lisans eğitiminizin bir kısmını yurt dışında tamamlama hakkını elde edebilirsiniz. Erasmus Ofisleri sizi vize işlemleri konusunda da yönlendirecektir.

 • Fransa vizesi 2023 alım aşamasında öğrenci olsanız dahi ülkeye giriş yapmanızın sonrasında eğitim masraflarının hangi maddi kaynaklar ile karşılanacağına dair bilgi vermeniz istenecektir. Bu noktada hibeniz ya da hesap ekstreniz üzerinden maddi durumunuzun bu masrafları karşılamak için yeterli olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Bu tür alınan önlemlerin asıl sebebi kişilerin ülkeye giriş adımlarının sonrasında kamuya herhangi bir yük teşkil etmemelerini sağlamaktır.

Fransa Vize Reddi 2023

Fransa vize reddi 2023 alan kişilerin konsolosluk tarafından belirlenen gün ve saatte reddi itiraz başvurusunda bulunma hakkı vardır. Reddi itiraz başvurusunda bulunmanız durumunda vize talebinizin yeniden dikkate alınması mümkün kılınacaktır. Fransa vize reddi 2023 durumunda vize almak için yatırmış olduğunuz vize harcının tarafınıza iade edilmeyeceğini de bilmeniz gerekmektedir.

 • Fransa vizesi 2023 için yatırılan harcınız ret yanıtı almanız ile beraber yanmış sayılır. Bir iade söz konusu olmayacaktır. Bu durum sadece Fransa’da değil, birçok Avrupa ülkesinde aynı şekilde geçerliliğini sürdürmektedir. Pasaport talep adımlarında ise bu tür bir durum mevcut değildir. Pasaport almak için yatırmış olduğunuz harcın ve defter bedelinin tarafınıza iadesi mümkün kılınmıştır.

Fransa Vizesi İçin Dil Şartı Var Mı?

Fransa’ya turist olarak giriş yapacak kişiler için Fransızca bilme ya da bu bilgiyi sınavlar ile ispatlama gibi bir zorunluluk söz konusu değildir.

fransa Vize Reddi Durumunda Ne Yapılmalı?

Vize reddi alan kişilerin konsolosluklara reddi itiraz başvurusunda bulunması gerekmektedir.

fransa Vize Başvuru Adımlarında Pasaport Sunulur Mu?

Vize başvuru adımlarında güncel tarihli pasaportunuzu da sunmanız gerekmektedir. Pasaportun tarihinin güncel olmaması vize başvurunuzun ret yanıtı almasına neden olur.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir