İrlanda Vizesi Fiyatları

İrlanda Vizesi, aracı kurumlarla alınabilecek ve ülkeye giriş yapmanızı sağlayan bir belgedir. Her ne kadar bu ülke Avrupa sınırları içinde yer alsa da, Schengen üyesi olmadığını hemen hatırlatmak lazım. Bundan dolayı Schengen vizesinin hiçbir geçerliliği İrlanda’da söz konusu değildir.

 

İrlanda Vizesi

 • İrlanda vizesi son yıllarda tercih edilen vizelerden olup çalışma vizesi veya turist vizesi gibi pek çok alternatifi de bulunmaktadır. Birçok amaç için İrlanda’ya gidilmesi mümkün olup bu süreçte vize almak şarttır.

 

 • İrlanda turist vizesi alabilmek mümkündür. Şartları sağlamanız ve evraklarınızın eksiksiz olması yeterlidir. Bunların başında seyahat sigortası ile birlikte baka hesap dökümünüz bulunmaktadır.

 

 • İrlanda vizesi kolay mı sorusu da sıklıkla sorulmakla birlikte evraklarınız yeterli olduğu sürece vize almanızı zorlayacak herhangi bir durum söz konusu değildir. Ancak evraklarınız yetersiz ise bu durumda elbette sıkıntı yaşanacaktır.

 

 • İrlanda’nın vize istemediği ülkeler olsa da Türkiye Cumhuriyeti bunlardan biri değildir. Bu nedenle hangi pasaporta sahip olursanız olun İrlanda vizesi almalısınız. Bu durum herkes için geçerli olup istisnası bulunmamaktadır.

 

 • Ancak şöyle bir istisna vardır ki bu nedenle İrlanda vizesi ile İngiltere’ye gidilir mi sorusu da sorulmaktadır. Eğer İngiltere vizeniz varsa ve öncelikle İngiltere’ye giriş yaptıysanız oradan İrlanda’ya geçerken İrlanda vizesi gerekmez. Bu nedenle tam tersi durum da sık sık merak edilmektedir.

 

 • İrlanda vize son durum güncellemeleri merak edilse de iki ülke arasında herhangi bir vize anlaşması bulunmaması nedeni ile vizeler zorunlu olarak alınmalıdır.

 

 • İrlanda vizesi yeşil pasaport için de gerekli olup her pasaport sahibi İrlanda’ya gidecek ise vize almalıdır. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi İngiltere’den giderseniz ve İngiltere vizeniz varsa böyle bir durum zorunlu değildir. Ancak İngiltere vizeniz yoksa ve tek ülkeye seyahat planlıyorsanız İrlanda vizesi almanız hali hazırda gayet yeterli olacaktır.

İrlanda Vizesi Ne Kadar / Fiyatları

İrlanda Vizesi ücretlendirme işlemleri, tek ve çoklu giriş olmak üzere iki farklı şekilde tanımlanmıştır. Konsolosluğun talep ettiği tekli vize fiyatı 95 Euro’dur. Çoklu bir vize almak isteyen kişilerin ise 135 Euro ödeme yapması gerekmektedir. Bu meblağın içerisinde biyometri işlemi, kargo tutarı, hizmet ve sigorta parası yoktur.

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda Vizesi almak iki farklı şekilde söz konusudur. Bunlardan birisi konsolosluk üzerinden yapılacak olan başvuru işlemleridir. Diğeri ise aracı kurumları yetkilendirmek şeklindedir. Bunun öncesinde sizden istenen her türlü belgeyi hazırlamanız, gerekli çeviri işlemlerini tamamlamış olmak gerekmektedir. Aracı kurumdan randevu alınmalıdır. Herhangi bir şekilde konsolosluğa gitmek durumunda böylelikle kalmamış olursunuz.

İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İrlanda Vizesi için istenilen evraklar şöyledir;

 • İrlanda Vizesi almakiçin geçerliliği en az 6 ay olan pasaport, nüfus cüzdanının hem ön hem de arka kısmının fotokopisi olmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği, 2 tane biyometrik fotoğraf taleplerin içinde yer almaktadır.
 • Gelir belgesi, varsa kira ve tapu ile araç ruhsatı evrakları bulunmalıdır.
 • Dilekçe, konaklama ve ulaşım rezervasyonu istenilen belgelerin arasında öne çıkar.
 • Aynı zamanda kişinin mesleğine göre de birtakım evrakların hazır edilmesi, bunların konsolosluğa sunulması şarttır.

İrlanda VizesiEn Hızlı İrlanda Vizesi

En hızlı İrlanda vizesi olarak tanımlanmış olan bir hizmet söz konusu değildir. Sadece belirtilen asgari günler içerisinde başvurusu yapılmış olan vizenin sahibi olabilirsiniz. Bunun haricinde işlemlerin hızlandırılması ve bunun için ek ödeme yapılması gibi bir durum yoktur. Sorunsuz bir sürecin sonrasında en erken 10 en geç ise 15 iş günü içinde vizeniz hazır hale gelecektir. Bunu bir aracı kurum üzerinden aldığınız zaman adresinize kargo ile ve pasaportla beraber yollanacaktır.

İrlanda Aile Ziyareti Vizesi

İrlanda Aile ziyareti Vizesi, C türü olarak tanımlanmıştır. Kısa süreli bir izindir. Klasik kurallar ve kriterler için geçerlidir. Yani başvuru formu, misafir olunacak olan şahıstan alınacak talep mektubu, sizi davet eden kişinin ismine bir fatura, akrabalığı gösteren belgeler, daveti yapanın vatandaş olması halinde bununla alakalı kimlik kartı ve diğer bilgilerin sunulması gerekmektedir. Masrafları yine İrlanda’da yaşayan kişi üstlenecekse son 6 aya ait olan banka hesap özetinin bulunması gerekmektedir. Diğer belgeler ise klasik vize işlemlerinde istenen evraklar olarak karşımıza çıkar.

İrlanda Vizesi Ret Sebepleri

İrlanda vizesi red sebepleri şöyledir;

 • İrlanda Vizesikabul edilmediyse, sizden istenen belgelerin bir kısmında eksiklik söz konusudur. Bunun en kısa zaman dilimi içinde tamamlanması gerekmektedir.
 • Aynı zamanda belirtilmiş olan günden sonra yapılacak olan başvurular da işleme alınmaz.
 • Vize dilekçesi içinde belirtilmiş bilgilerin, geri dönme ibaresi taşımaması ve iltica ve benzeri şeylerin önünün açabilmesi durumunda da ret ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Böyle hallerde yapılacak olan şey ise sürecin yeniden başlatılmasıdır. Böylelikle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İrlanda Oturum Vizesi

İrlanda oturum vizesi alabilecek olan kişiler şu şekilde sınıflandırılmıştır;

 • Stamp 0 olarak bilinen oturum izni kısa olanı ifade etmektedir. Buna göre bağımsız kişiler, gerekli şartları sağladıktan sonra bunun sahibi olabilirler.
 • Akademisyenler ve yaşı olan bir akrabaya bakmak isteyenler için de bu vize verilmektedir.

Bunun adına sağlık durumunun beyan edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda adli sicil belgesi resmi makamlar tarafından istenir. Sağlık sigortası bir diğer belge olarak dikkat çekmektedir. Pasaport fotokopisi, izin nedeni, yıllık sahip olunan gelir ve adınıza kayıtlı olan finansal yükümlülüklerin, İrlandalı olması şart bir muhasebeci tarafından hesaplanması şarttır. Uzun süreli İrlanda Vizesi yani oturumu almak isteyen kişilerin ise en az 5 sene yasal bir biçimde bu ülkede yaşaması gerekmektedir. Bunun sonrasında başvuru yapılabilir. Böyle hallerde adres, GNIB kartına ait olan bir fotokopi, göçmenlik izninin fotokopisi ve pasaportun bir sureti sunulmalıdır.

İrlanda Vizesi S.S.S

İrlanda’ya Vize Nasıl Alınır?

Konsolosluklara gerekli belgeleri şahsen ileterek veya belgeleri hazırladıktan sonra yetkili kurumlar tarafından yardım alarak başvuru yapılabilir.

İrlanda Vizesi ile Kuzey İrlanda’ya Gidilir Mi?

İrlanda vizesi olan kişiler günübirlik olmak üzere Kuzey İrlanda’ya gidebilir.

İrlanda Vizesi Açık Mı?

Pandemi dolayısıyla duran seyahatler tekrar yürürlüğe girmiştir.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir