• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353
İtalya Vize Evrakları: 2021 Tam Liste

İtalya Vize Evrakları: 2021 Tam Liste

 • 8
 • 20
 • İtalya Vizesi
İçindekiler

Hangi amaçlarla seyahat etmek istediğinizi belirtebileceğiniz Vize Ofisi merkezlerimiz sizler için vize evraklarını güncel olarak ulaştırılacaktır.

Mail üzerinden gönderilecek olan listeyi sıralı olarak hazırlayabilir ve dosyalarınızı bizlere ulaştırabilirsiniz. Bu sayede ofislerimizin şahsen başvuru yapmanıza gerek kalmadan hareket edeceğini göreceksiniz.

Sizler de İtalya vize alırken meslek gruplarınıza ve seyahat türlerine göre değişen vize başvurularını gerçekleştirmek için bizleri arayabilirsiniz.

Takıldığınız tüm sorunlarınızın ortadan kaldırılacağını bu sayede görmüş olacaksınız. Randevuların alınmasından, vize ücretlerinin yatırılmasına ve evraklarınızın eksiksiz bir şekilde sunulmasına özen gösteriyoruz.

İtalya Vize Evrakları: 2021 Tam Liste

İtalya Vize Evrakları 2021

 • Pasaportlarınızın geçerlilik süresinin 90 gün daha olmasına özen gösterilmektedir. Bu tarih seyahat bitimi itibariyle dikkate alınmaktadır. Eski pasaportların vize fotokopileri ile elinizde mevcut olan güncel pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının ibrazı istenmektedir. Buna göre sizler de 10 yıldan daha eski olmayan pasaportlarınızla işlem yapabilirsiniz. Vize  basımlarının gerçekleşmesi için 2 adet boş sayfasının olmasına önem verilecketir.
 • Kimlik fotokopisinin T.C. numarasını gösterecek biçimde ilave edilmesi gerekecektir. Yabancı uyruklu üçüncü ülke vatandaşlarının ise Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izinlerini olduğuna dair belgeleri sunmaları gerekmektedir.
 • Başvuru formunun hazırlanması ve herhangi bir eksiğin yer almaması gerekecektir. Bununla birlikte 90 güne kadar konaklamalarda ve tek-çok girişli seyahatlerde gerekli belirtmelerin yapılması istenmektedir. 90 günü aşacak olan seyahatlerde ise ulusal vize başvuru formu doldurulmalıdır. Schengen vizeleri kapsamında gerçekleştireceğiniz başvurularda olumlu yanıtları almanızın ardından 180 gün içerisinde 90 günü aşmamanız gerekecektir.
 • Biyometrik fotoğrafların 2 adet ve açık fonlu olacak şekilde ilave edilmesi gerekmektedir. Beyaz arka fon üzerine çekilecek olan fotoğrafların son 6 aylık süreçte elde edilmiş olması ve daha önce başka bir Schengen vizesinde kullanılmamış olması dikkate alınacaktır.
 • Bununla birlikte seyahat sağlık sigortası ve vize harçlarının yatırılması gerekmektedir. Sağlık sigortası poliçesinin seyahatten önceki bir gün ile seyahatten sonraki bir günü kapsayacak biçimde eklenmesi gerekmektedir.
 • Hangi vize türünü almak istediğinize daha kolay karar vermek ve şartlarınızın uygun olup olmadığının yanıtını alabilmek için sitelerimizde mevcut başlıkları inceleyebilirsiniz.
 • Bu sayede hazırlamanız gereken evrakları öğrenebilir ve daha fazla detayı bulabilmek için bizlere mail üzeriden ulaşabilirsiniz.
 • Sizler için ziyaret, turistik veya ticari amaçlarla gerçekleştireceğiniz seyahatlerde yardımlarını esirgemeyecek olan ekiplerimizin profesyonel çalışmalarını hemen görebilirsiniz.
 • Gerekli belgeleri incelemeniz neticesinde başvuru formlarına nasıl ulaşabileceğinizi görmüş olacaksınız. Bilgisayarlarınızda indirme işlemlerini tamamlayabilir ve hemen hazırlayabilirsiniz.
 • İçeriğinde seyahatlerinizin amacını ve tarihleri mutlaka belirtmeniz gerekecektir. Masrafların karşılanacağına dair teminatları belgeler ispatlamanız ve mesleki durumlarınıza göre hazırlamanız gereken ek belgeleri ilave etmeniz gerekmektedir.
 • Sizler de dosyaların hazırlanmasının ardından ofislerimize kargo ile ulaştırabilirsiniz. Eğer son 5 yıllık süreçte Schengen vizeleri kapsamında parmak izi ibrazında bulunmuşsanız, bu durumda şahsen başvurma zorunluluğunuz olmayacaktır.
 • Ofislerimiz sizler için evraklarınızın ibrazını kaliteli bir biçimde gerçekleştirecektir. Randevuların alınması ve konsolosluklarla iletişime geçilerek, ihtiyacınız olan tüm bilgilerin sunulmasında sizler için sürdürülecek aşamalar takip edilecektir.
 • Şirket sahibi veya çalışanı olarak, devlet memuru ya da çiftçi gibi işlerle ilgilenerek yapacağınız başvurularda sahip olmanız gereken ek belgelerle ilgili sizleri bilgilendireceğiz. Böylelikle maaş bordrolarınızı ve gelir belgelerinizi güncel olarak sunmanız gerektiğini hatırlatıyoruz. Evraklarınız doğru hazırlanmazsa İtalya vize reddi olabilir. 

18 yaşından küçük olan kişilerin yapacakları başvurularda muvafakatname belgelerine ihtiyaçları olacaktır. Ayrıca öğrenci ve ev hanımı olarak başvuru yapacak kişilerin maddi olarak sponsorlarının hazırlayacakları evrakları sunmaları gerekmektedir.

İtalya seyahatlerinizi ticari veya ziyaret amaçlarıyla gerçekleştireceğinizde ek olarak davetiyelere ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız. Detaylı bilgilere ulaşabilmek için bizleri hızla arayabileceğinizin altını çiziyoruz.

İtalya Vize Veriyor Mu?

Evet, İtalya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize vermektedir ancak sadece bordo pasaport için vize uygulaması vardır.

İtalya Vizesi Ne Kadar 2021?

İtalya vizesi her yıl konsolosluk tarafından güncellediğinden dolayı en son harç ücretleri hakkında resmi internet sitesinden bilgi almak gerekir.

İtalya Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

İtalya vize prosedürüne göre vize almak isteyenlerin banka hesabında masraflar dışında en az 6 bin TL olması gerekmektedir.

Yorumlar (20)

 Abdullah Kaçkar
Abdullah Kaçkar

İtayla’dan vize almak için uymam gereken vize şartları nedir acaba İtalya vize şartları 2021 yılında değişti diyorlar doğru mu?

 Muhammet Özdemir
Muhammet Özdemir

İtalya vize ücreti değişti diyorlar vize harcı tam olarak ne kadar oldu bilen var mı?

Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

whatsapp