• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353
İtalya Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste

İtalya Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste

 • 22
 • 20
 • İtalya Vizesi
İçindekiler

Başvuru sahiplerinin belirli kriterleri yerine getirerek, atacakları adımlar neticesinde İtalya seyahatlerini sorunsuz olarak gerçekleştirebileceklerine değiniyoruz.

Bununla birlikte Vize Ofisi adreslerimizi aramaları neticesinde tüm danışmanlık hizmetlerini sergiliyoruz.

Böylelikle güncel evrak listesini elde etmenize olanak veriyoruz. Bu listede yer alacak olan maddelerden birisi de vize ücretleri ile ilgili olacaktır.

Başvuru sahiplerinin vize türlerine göre yatırmaları gereken bazı ücretlerin olduğunu belirtebiliriz.

 • Sizler de 12 yaş altında olan çocukların bazı istisnai durumları yaşayacaklarını görebileceğiniz vize ücretleri hakkında bilgi almak ve diğer evrakları öğrenebilmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz.
 • 6 yaşından küçük olan çocuklar adına yapılacak başvurularda muafiyetlerin bulunduğunu  belirtebiliriz.
 • 6-12 yaş arasında ise hangi tutarların ödeneceğini aktaracak olan ekiplerimiz, 12 yaş üzerinde olan kişilerin başvuru yapacakları seyahat türüne göre, danışmanlık hizmetlerinin eklenmesine ve toplamda elde edilecek olan vize ücretlerine dair tüm merak ettiklerinizi açıklayacaktır.
 • 2021 yılında gelen zam ile birlikte ödenmesi gereken yeni tutarları sizlerle paylaşıyoruz. Eğer Erasmus kapsamında başvuru yapacaksanız, fiyatların ekstra artabileceğini aktarıyoruz.
 • Bu hususlarda edinmek istediğiniz tüm bilgilerde bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ücretleri ilgili alanlara yatırmanızın ardından dekontlarını alarak dosyalarınıza eklemeniz gerekmektedir.
 • Orijinalleri ile birlikte fotokopilerini ibraz etmeniz gereken evraklarla ilgili doğru adımları atmanızı sağlıyoruz. Herhangi bir eksiğinizin olması halinde sizleri bilgilendiriyoruz.
 • Mutlaka doğru süreçleri yaşamanız ve kısa sürede büyük bir ihtimalle olumlu yanıtları almanız için harekete geçiyoruz.
 • Başvuru ücretlerini yatırmanızın ardından, vize başvurularınız olumsuz geldiği takdirde ücretlerin iadesi söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle adımlarınızı ölçülü bir şekilde atmaya özen göstermelisiniz.

 

İtalya Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste

İtalya Vizesi Ücretleri 2021

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize Türü
Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti
İtalya Turistik Vize Ücreti
110€
İtalya  Ticari Vize Ücreti
110€
İtalya  Ziyaret Vizesi Ücreti
110€
İtalya  Kültürel Vize Ücreti
110€
İtalya  Eğitim Vizesi Ücreti
110€
İtalya  0-6 Yaş Arası Ücreti
30€
İtalya  6-12 Yaş Arası Ücreti
70€
İtalya  Erasmus Ücreti
Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.
İtalya  Gemici Vizesi Ücreti
Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.
İtalya Aile Birleşimi  Ücreti
Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

 İtalya Vizesi Danışmanlık Bedeli 2021

İtalya vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 30  danışmanlık bedeli almaktadır.

 Hizmet
 Hizmet Bedeli
 Genel Vize Danışmanlık Hizmeti
 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 30 EUR

 

EK HİZMETLERİMİZ

 Hizmet
 Hizmet Bedeli
 Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti
 20€
 İngilizce Motivasyon Mektubu
 300₺
 Vize Kapınızda Hizmeti
 100€
 Vize – Pasaport Kurye Hizmeti
 100₺

İtalya Vize Ücret Detayları

 • Vize ücretlerinin iade edilmesi hiçbir durumda söz konusu olmayacaktır. Sonuçların olumsuz gelmesi halinde dahi vize ücretleri kişilere aktarılmayacaktır.
 • Diğer yandan vize ücretlerinin başkasının devredilmeyeceğini aktarmaktayız. Başka şahıslara satılamayacak olan vize ücretleri ile ilgili tüm detayları bizlerden öğrenebilirsiniz.
 • Ücretleri yatırmanızın ardından tek başvuru hakkından faydalanabilirsiniz. Yeni başvurularda tekrar ödemeniz gereken vize ücretleri güncel tarifelerden değerlendirilecektir. Bu nedenle ilk aşamalardan itibaren profesyonel destekleri almayı ihmal etmemelisiniz. Alanında uzman olan danışmanlarımız soru işaretlerinizi hızla gidecektir.
 • İtalya vize başvuruları ile ilgili sorunlarınızın hızla çözüme kavuşmasını istiyorsanız, bizleri haberdar edebilirsiniz.
 • İtalya vizesi için kullanılacak olan bu ücretlerin, başka ülkelere giriş için geçerli olmayacağını vurguluyoruz.

İletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak talep edeceğiniz bilgileri aktarabilirsiniz. Başvuru yapacağınız vize başvuru süreçleri hakkında gerekli detayları bizlerle paylaşabilirsiniz. Mail üzerinden gerekli bilgileri aktarmakta olup, vize başvurularınız için uygun zamanlarda gerekli adımları atıyoruz.

Vize ücretleri, vize evrakları, randevular ve vize reddi gibi konularla ilgili tüm bilgileri paylaşıyoruz. Konsolosluklar hakkında bilgi alabilmek, oturum ve vatandaşlık şartlarına göz atmak ve İtalya vize formu gibi formlara hızla ulaşabilmek için sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Seyahatlerinizi planladığınız tarihlerden itibaren ülkeye neden giriş yapacağınıza göre şekillenecek olan aşamalar hakkında bizleri arayabilirsiniz.

Eksiksiz ve net bir şekilde hareket etmek ve konsolosluğun talep edeceği biçimde harekete geçmek için bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Tüm işleyiş hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını aktarıyoruz. Önem vermeniz gereken hususlarda sizler için kaliteli sonuçları ortaya koymaktayız.

Pasaport, kimlik, ücret, poliçeler ve meslek gruplarına özel belgeler için tek yapmanız gereken şey bizlere ulaşmak olacaktır. Güvenilir bir şekilde ilerleyebilecek ve tüm tedbirleri alabileceksiniz. Online olarak tüm sorunların çözülmesinde titizlikle hareket ediyoruz.

Davetiyeler ve evraklar hakkında sizleri mağdur etmeyecek süreçlerle karşılaşmanıza olanak veriyoruz.

Başvuruların ilk aşamalarından son basamaklarına kadar ne yapacağınızı bilemediğiniz durumlarda bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İtalya Vizesi Almak Zor Mu?

İtalya vizesi almak zor değildir bunun için ülkenin belirlemiş olduğu prosedürüne uygun şekilde başvuru yapılması gerekmektedir.

İtalya şu an Vize Veriyor Mu?

İtalya devleti şu an Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşlar ile ülkede yaşayan 3. ülke vatandaşlarına vize vermektedir.

İtalya Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

3 ila 5 gün konaklama olacak şekilde İtalya Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan vatandaşların ulaşım ve konaklama giderleri dışında banka hesabında en az 6000 TL bulundurması gerekmektedir.

Yorumlar (20)

 Mustafa Barut
Mustafa Barut

İtalya vizesi almak istiyorum ve bazı evraklarımı hazırladım ama gerekli tüm evrakları bilmiyorum İtalya vizesi gerekli evraklar nedir?

 Aslan Kemirgen
Aslan Kemirgen

Merhabalar İtalya vize şartları 2021 yılında değişti mi?

Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

whatsapp