2021 Litvanya Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Litvanya Vizesi İşlemleri

Litvanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Litvanya Vizesi

Baltık Güneydoğu kıyısında bulunan Litvanya 3 Baltık ülkesinden bir tanesidir. Ülkenin %30’u ormanlarla kaplı olup, küçük tepelerin bulunduğu büyük düzlük alanlar mevcuttur. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken Litvanya yeşilin en güzel halini sunuyor.

Farklılıkları bünyesinde bulunduran ve gelişim açısından iyi seviyede olan bu ülkeye gitmek için vize almanız gerekmektedir.

Almanız gereken Litvanya vizesi belirlenen kurallar çerçevesinde hareket edildiğinde kısa sürede sonuç alınabilmektedir. Hangi amaçla Litvanya’ya gitmek istediğinize karar verdikten sonra işlemleri kısa sürede sizlerin adına yürütebiliriz.

Uzun yıllar sektörde hizmet veriyor olmamız vize başvurusu konusunda olumlu etkiyi de beraberinde getirmektedir. Bünyemizde çalışan uzman kadromuz alanında en iyilerden oluşmaktadır.

Sorunsuz şekilde başvurunuzu sunabilmenizde doğru etkiyi oluşturacak yapı mevcuttur. Litvanya vizesi başvurularında doğrudan konsolosluğa başvuru mümkün olmadığı için yetkilendirilmiş vize merkezleri aracılığı ile başvurunuzu sunmanız gerekmektedir. Doğrudan yapılan başvuruların kabulü söz konusu dahi değildir.

Litvanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – litvanya turistik vize

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya 26 ülkenin dahil olduğu Schengen grubunda bulunan yapıya sahiptir. Bu yüzden vize başvurusu esaslarının Schengen vizesine göre yapılması gerekmektedir. Oldukça avantajlı olan bu vize birçok ülkeye geçişin de anahtarı niteliğindedir.

Esaslar ve kurallar neticesinde elde edeceğiniz vize kısa sürede işinizi halletmenizi sağlayacaktır. Peki, belirlenen kurallar çerçevesinde Litvanya vizesi nasıl alınır? Öncelikle seyahat amacı belirlenmeli ve amaca yönelik işlem yapılmalıdır.

Amaç hem evrak hazırlığını hem de başvuru esnasında doldurulması gereken formları belirlemektedir. Hatta vize ücretlerinin de ödenmesi seyahat amacı ile doğru orantılıdır. Seyahat amacınız vize türünü belirleyeceği için de özellik bakımından farklılıkları tespit etmelisiniz.

Amaç belirlendikten sonra belirli bir geçerliliğe sahip pasaport temini ilk sırada yer almalıdır. Gerekli belgelerin temini konusunda doğru araştırma yapmak ve evrak listesine göre hareket etmek çok önemlidir. Litvanya vize başvurusu konusunda evrak teminleri 2 – 3 gün içerisinde hazırlanabilecek düzeydedir. Zamanlamayı iyi yapıp dosyanızı teslim edip, değerlendirme sürecini beklemelisiniz.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Seyahat tarihinin belirlenmesi ile birlikte evrak temini süreci başlayacaktır. Elinizi çabuk tutup bir an önce evrakları temin etmek süreç açısından çok önemlidir. Genellikle Litvanya vizesi eksik belge ya da eksik bilgi yoksa 7 iş gününde nihayete erdirilmektedir.

Fakat randevu işlemleri, konsolosluğun iş yoğunluğu ve resmi tatil günleri bu sürenin uzamasına sebep olabilir. Ayrıca sunulan belgeleri destekleyici ek belge talebi de söz konusu olabilir. Böyle bir durum sürenin uzamasına sebep olmaktadır.

Aksi haller ile karşılaşmadan risksiz şekilde başvurunuzu 1 ay önceden sunmanızı tavsiye ederiz. Sürecin sizi sıkıntıya düşürmemesi adına belirlenen seyahat tarihine yaklaşmadan eksiklerinizi gidermeniz daha doğru olacaktır. İstediğiniz tarihte seyahati gerçekleştirebilme adına bu tür etkenler oldukça önemlidir.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Başvuru Evrakları

Her seyahatin kendine amacına göre değişen evrakları ve bu evraklara bağlı olarak yürütülmesi gereken işlemler vardır. Talepler doğrultusunda hareket ederek Litvanya vizesi için gerekli başvuru evrakları sunulmalıdır. Bu evrakların bazıları orijinal olarak istenirken bazıları ise fotokopi olarak istenmektedir.

Fotokopisinin kabul görmediği evrakları mutlaka orijinal olarak sunmalısınız. Seyahat amacınıza göre temin etmeniz gereken belgeler konusunda detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Doğru etkiyi oluşturabilme ve sorunsuz şekilde Litvanya vizesi başvurunuzu sunabilmeyi elde edebilirsiniz.

Güvenli ve risklerden uzak şekilde başvurunuzu yapabilmeniz adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Planlamış olduğunuz tarihte Litvanya seyahatini gerçekleştirmeniz mümkün kılınmaktadır.

Başvuru esaslarını doğru şekilde yerine getirdiğinizde ve seyahat için ekonomik gücünüzün olduğunu gösterdiğinizde vizeyi almanız engel teşkil edecek bir durum olmayacaktır. Dilediğiniz seyahati gerçekleştirmeniz de bu sayede daha kolay olacaktır.

Litvanya Turistik Vize İşlemleri

Baltık ülkesi olan Litvanya doğal güzelliklere sahip yapısı ile turizm açısından popüler mekanlara sahiptir. Farklı kültürel yapılara sahip olmasından dolayı da tercih edilen ülkelerden bir tanesidir.

Sizde Litvanya tatilini gerçekleştirmek isterseniz Litvanya turistik vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Başvuru esaslarına göre hareket etmeniz önceliğiniz olurken doğru planlama başvuru açısından önemlidir.

90 güne kadar kalmanızı sağlayacak kısa süreli bu vize 6 aylık zaman dilimini kapsamaktadır. Bu yüzden pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekir.

Litvanya Schengen Turistik Vizesi

Schengen grubuna dahil olan 26 ülkeden bir tanesi de Litvanya’dır. Bu 26 ülke arasında geçişlerin mümkün kılınmasını sağlayan Schengen vizesi çoklu gezilerde oldukça avantajlıdır. Fakat burada dikkat edilecek husus ilk seyahat yeridir.

Schengen ülkeleri arasında geçiş yapabilmek için öncelikle vizeyi aldığınız ülke topraklarına giriş yapmalısınız. Litvanya Schengen turistik vizesi aldığınızda uçak biletinizi öncelikle Litvanya’ya göre almalısınız. Sonrasında ise 26 ülkeden dilediğinize geçebilirsiniz.

Geçişler konusunda belirlenen kurallara göre hareket etmeli ve mutlaka pasaportunuzun esaslara uygun olması gerekir. Sizden vize için talep edilen belgeleri de eksiksiz şekilde sunmalısınız. Başvuru sahibinin yaptığı işe göre belirlenen evrakları mutlaka usulüne uygun şekilde sunmalısınız.

Litvanya Turistik Vizesi İçin Gereken Belgeler

Başvuru esasını doğru şekilde yerine getirdiğinizde vizeyi almanıza engel teşkil edebilecek tüm unsurlar ortadan kaldırılacaktır. Sunmanız gereken belgelerin eksiksiz şekilde sunulması vizenin alınabilir olması noktasında önemlidir.

Sunduğunuz bilgilerde yanlış beyan olmaması da çok önemlidir. Verilen tüm bilgiler ilgili resmi kurumlara sorularak teyit ettirilmektedir. Sahte belge ya da yanlış bilgi kısa sürede teyit ettirilip öğrenilmektedir. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmama adına Litvanya turistik vizesi için gereken belgeler şu şekilde olmalıdır;

 • Litvanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahat bitişinden itibaren de en az 6 aylık süre boyunca da geçerliliğe sahip pasaport olmalıdır. İçerisinde en az 2 boş sayfa olmasına dikkat etmeli ve pasaportun yıpranmamış olmasına da ayrıca özen göstermelisiniz.
 • Başvuru yapacak kişinin aile ve adres bilgilerini ayrıntılı şekilde içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği sunulmalı,
 • T.C. kimlik numarasının üzerinde bulunduğun kimliğin arkalı önlü fotokopisi,
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık banka hesap özeti sunulmalıdır. Bu 3 aylık hesap özeti banka personeli tarafından hazırlanmalı, imzalanmalı, kaşelenmeli ve imzayı atanın imza sirküleri ibraz edilmelidir. Ayrıca başvuru sahibinin banka hesabında en az 4.000 TL bakiye olmasına da dikkat etmelidir.
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan ve başvuru esnasında kişinin güncel halini yansıtan 2 adet biometrik fotoğraf. Bu fotoğrafın arka fonunun beyaz olmasına ve ölçülerinin de 35 x 45 mm olması elzemdir.
 • İngilizce olarak hazırlanması gereken vize talep dilekçesi konsolosluğa hitaben olmalıdır. Hazırlanış konusunda profesyonel destek almak önemli olup, olumsuz hallere sebep olmama açısından dikkat edilmelidir.
 • Litvanya turistik vize başvuru formu esaslara uygun şekilde doldurulmalı ve her soruya dikkatli cevap verilmelidir. Formun doldurulması konusunda pür dikkat olunması vizenin selameti açısından çok önemlidir. Sizden istenen bilgileri eksiksiz şekilde doldurmanız gereken bu form diğer belgelerle de örtüşmelidir. Çelişkili hallerden uzak şekilde hazırlanmasının vizeyi almanızda ki etkisini unutmamalısınız.
 • Seyahati gerçekleştirmek isteyen kişinin otel ve uçak rezervasyonları eksiksiz şekilde dosya da bulunmalıdır.
 • Seyahat sigortası en az 30.000 Euro kapsamında olmalıdır.
 • Mesleki durum ile ilgili belgelerin hazır hale getirilmesi ve bu belgelerin firma çalışanlarına göre farklılık söz konusu olabilirken resmi kurumlarda çalışanların ki kurumca verilmelidir. Sponsorluklara göre yapılan seyahatlerde de açıklamalar eksiksiz şekilde sunulmalıdır

Litvanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 2 – litvanya ticari vize

Litvanya Ticari Vize İşlemleri

Ticari faaliyetler ile alakalı Litvanya ile etkileşime geçtiğinizde almanız gereken vize, işlerinizi düzene koyabilme de oldukça önemlidir. Litvanya’ya ticari amaç ile gerçekleştirmek istediğiniz seyahat öncesi vize başvurusunda bulunmanız önemlidir.

Litvanya ticari vize konusunda bizlere ulaşıp detaylı bilgi edinebilirsiniz. Başvuru esasları ile alakalı bilgi aktarımı tarafınıza yapılırken başvurunuzu da uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilecektir. Ticari vizeniz ile alakalı Schengen vizesi esaslarına göre hareket etmeniz gerekmektedir. Parmak izi ibrazı ve randevulu görüşmenin söz konusu olduğu bu vize kurallar esası dikkate alınarak yapılmalıdır.

Prosedürler, formlar, parmak izi ibrazı ve randevu gibi işlemlerin takipleri konusunda sizlere destek sunabiliriz. Sorunsuz şekilde vizenizi alıp ticari anlaşmalarınızı yapmanız için de önünüzde herhangi bir engel kalmayacaktır. Belirlenen kurallara göre hareket edip tüm bilgi ve belgeleri eksiksiz sunduğunuzda sonucun başarılı olma ihtimali daha yüksektir. Vize onayı konusunda tek yetkili merci Litvanya konsolosluğu olduğu için de yüzde yüz vize onayı vaadinde bulunan kuruluşlara dikkat etmelisiniz.

Litvanya Ticari Vize Başvurusu

Litvanya ticari ilişkiler konusunda doğru tercihlerden bir tanesidir. Bu ticari ilişki için almanız gereken vize sizin büyük anlaşmalara imza atmanızı da doğrudan etkileyecektir. Litvanya ticari vize başvurusu bu noktada ne denli önemli olduğunu da göstermektedir. Bu vize ile Litvanya’da 6 aylık zaman diliminde 90 gün kalmanız mümkündür. Bu süre sizin gidiş gelişleriniz ile alakalı olabileceği için tekli ve çoklu şekilde vize alınmasını mümkün kılmaktadır. Schengen vizesi kurallarına göre hareket etmeniz gereken usuller doğru sonuç açısından önemlidir.

Litvanya Ticari Vize Kaç Günde Sonuçlanır?

Sizden istenen vize evraklarının eksiksiz şekilde teslim edilmesi ile birlikte değerlendirme süreci başlayacaktır. Değerlendirme süreci değişen faktörler ve ek belge taleplerinden dolayı uzayabilmektedir. Herhangi bir aksi durum söz konusu olmaz ise ve kurallar dahilinde başvurunuzu sunmuşsanız 7 – 10 iş günü içerisinde sonuç alınabilmektedir.

Başvuru yaptığınız tarih resmi tatillere denk gelebileceği gibi o zaman diliminde konsolosluğun iş yoğunluğu da başvuru değerlendirme süresini uzatabilir. Bu tür etkenleri düşünerek hareket etmeniz sizin için çok daha doğru olacaktır. En güvenli şekilde başvurunuzu sunmak isterseniz seyahat tarihinden 1 ay önce belgeleri teslim etmenizi öneririz.

Litvanya Ticari Vize Başvurularında Davet Mektubunun Önemi

Ticari amaçlı seyahatlerde başvuru yapacağınız vize de en önemli faktör davetiye temin etmektir. Davetiyeniz olmadan ticari amaçlı seyahati gerçekleştirmeniz gibi bir durum söz konusu değildir. Gerekli görüşmeleri ve anlaşmaları yapacağınız firmanın sizi Litvanya’ya davet ettiğine dair belgenin orijinal halini size göndermesi gerekir.

Orijinal olarak sunulmayan davetiyeler dikkate alınmayacağı için başvurunuz ret edilecektir. Başvuru dosyasında bulundurulması gereken davetiye de firma bilgileri verilmeli ve açıklayıcı şekilde ne tür işlerin yapılacağını anlatılmalıdır. İletişim bilgileri ve adres bilgilerin net şekilde ifade edilmesi önemli olurken kimlik bilgilerinin de bulunması önemlidir. Litvanya ticari vize başvurularında temin edilmesi gereken bu davetiyenin ayrıca Litvanya’da ki yetkili kurumca onaylanması da gerekmektedir.

Litvanya Ticari Vizesi Başvuru Evrakları

 • Vize talep dilekçesi konsolosluğa hitaben yazılmalı ve İngilizce olarak hazırlanmalıdır.
 • 35 x 45 mm ebatlarında beyaz arka fona sahip biometrik fotoğraf 2 adet olmalıdır.
 • Seyahat bitiş tarihinden sonra geçerliliğinin en az 3 ay daha olması zorunludur.
 • Seyahatin gerçekleştirilebilmesi için orijinal nüsha ticari davetiye,
 • Kimlik fotokopisi arkalı önlü çekilmeli ve üzerinden T.C. numarası net şekilde görünüyor olmalıdır.
 • Şirkete ait finansal belgelerin tamamı sunulmalı ve eksik belge olmamalıdır.
 • Hem banka hesap özetleri hem de hizmet dökümleri 3 aylık bilgiyi içermelidir.

 

Litvanya Aile Arkadaş Ziyaret Vize İşlemleri

Litvanya’da yaşamını sürdüren aile fertlerinden birinin ziyaretine gitmeniz mümkündür. Tabi bunun için öncelikleri yerine getirmeniz ve vize başvurusunu yapmanız gerekmektedir. Litvanya aile arkadaş ziyaret vizesi ile alakalı geniş çaplı araştırma yapmak risksiz vize almanızı sağlayacaktır.

Bu konuda uzmanlarımızdan destek alabilir ve başvurunuzu bizler aracılığı ile yapabilirsiniz. Sizlere uzun yıllar sektörde hizmet veren profesyonel kadromuz doğru etkeni de sunacaktır. Sorunsuz şekilde vizenizi alabilmeniz ve seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz için katkı sağlayacaktır. Zamanında olumlu sonuç elde edebilmede adına işlemler öncesi bizleri arayabilirsiniz.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Davetiye

Litvanya’ya aile ziyareti için gidebilme şartı öncelikle davetiyeye sahip olmaktır. Davetiyeniz olmadan Litvanya aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Başvursanız dahi ret cevabı alırsınız ve sonra ki başvurularda sıkıntıya düşersiniz. Oldukça önemli olan davetiye doğru şekilde hazırlanmalı ve mutlak suretle orijinal olarak sunulmalıdır.

Davetiye hazırlayacak olan kişi Litvanya’da ki iş durumunu, adres bilgileri ve iletişim bilgileri açıklayıcı şekilde davetiye de bildirmelidir. Davetiyenin ayrıca Litvanya’da ki ilgili kurum tarafından da onaylanması gerekmektedir.

Onaylanmadan temin edilen davetiyelerin de geçerliliği olmayacaktır. Davetiye esasları konusunda uzman çalışanlarımızla görüşüp bilgi edinebilirsiniz. Vizenin alınabilir olması noktasında büyük öneme sahip olması ayrıca ilgilenilmesi gerektiğini de göstermektedir. Sizden istenilen düzeyi ortaya koymanız sonucun olumlu olmasını da doğrudan etkileyecektir.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Davetiye ve sizden istenen diğer belgeler tedarik edildikten sonra değerlendirme süreci başlayacaktır. Birçok belgenin ve bilginin denetlendiği bu süreç zorlu halleri ile dikkat çekmektedir. Litvanya aile arkadaş ziyareti vizesi 7 – 10 iş günü arasında sonuçlanmakta olup, farklı etkenlere bağlı olarak uzayabilir.

Uzama sebepleri arasında en fazla ön plana çıkan olgu ise konsolosluğun başvuru döneminde iş yoğunluğuna sahip olmasıdır. Resmi tatil gününe denk gelen başvurularda değerlendirme süreci uzayabileceği gibi ek belge istenmesi durumu da sürenin uzamasına neden olmaktadır. Riskli haller ile karşılaşmamak adına başvurunuzu seyahatin gerçekleşeceği tarihten 1 ay öncesinde yapmanız daha güvenli olacaktır.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vize Ücretleri

Başvuru dosyanızı hazırladıktan sonra ödenmesi zorunlu olan vize harçları olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Vize türünüze göre yapmanız gereken bu ödemenin dekontu başvuru dosyasında yoksa değerlendirme dışı kalırsınız. Ayrıca doğru vize türüne yapılanmayan ödemeler sonucunda da ret cevabı alabilirsiniz.

Başvurunuzun ret edilmesi durumunda iade alamadığınız gibi yapılan yanlış ödemelerde de iade alma şansınız yoktur. Başvurunun selameti açısından dikkatli olmak çok daha doğru olacaktır. Hem ücret ödemelerinde hem de evrak teminlerinde uzman kadromuz sizlere destek olacaktır. Sorunsuz şekilde başvurunuzu zamanında yapmanız mümkün kılınacaktır.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Belgeler

 • Kimlik fotokopisinin arkalı önlü ve T.C. numarası olacak şekilde hazırlanması,
 • 35 x 45 mm ölçülerine sahip güncel fotonuz mutlaka arka fonu beyaz olmalı ve biometrik olmalıdır. 2 adet sunmanız gereken fotoğraflar başka vizede kullanılmamış olmalı ve pasaportta da bulunmamalıdır.
 • Seyahatinizin bitiş tarihi dahil 6 ay daha geçerli olması şartını sağlayan pasaport olmazsa olmazdır.
 • Başvuru sahibinin ekonomik durumunu en iyi şekilde gösteren banka hesap özeti 3 aylık kısmı içermelidir. Banka görevlisinin hazırlaması gereken hesap hareketleri ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Ayrıca bankanın evrakı imzaladığına dair ispat niteliği taşıyan imza sirküleri de dosya da olmalıdır. Hesabınızda en az 4.000 TL bakiye olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz.
 • Litvanya’da ki belediye tarafından onaylanmış davet mektubu orijinal hali ile sunulmalıdır.
 • Başvuru sahibinin aile ve adres bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği tasdikli şekilde sunulmalıdır.

Litvanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 3 – litvanya vizesi gerekli evraklar

Litvanya Kültürel, Sportif ve Konferans Vizesi

Seyahat amaçları başvuru sürecini etkileyen en önemli faktör olduğu için öncelikle neden gideceğinizi hesabını iyi yapmalısınız. Amaçlar belirlendikten sonra hangi yol haritasına göre hareket edeceğiniz ortaya çıkacaktır. Kültürel etkileşim konusunda oldukça etkileyici haller sunan Litvanya, birçok etkinlik ve farklılıkları bir araya getirmektedir.

Farklı amaçlarla seyahatinizi gerçekleştirmeniz de önemli etkenleri hesaba kattığınız zaman vizeyi almanız daha kolay olacaktır. Litvanya kültürel, sportif ve konferans vizesi alabilmeniz yapacağınız seyahatin gereklilikleri ile doğru orantılıdır. Gidiş amacınızın ispatlanması istendiği için bu hususta davetiye temininin önemini ortaya koymaktadır.

Davetiye üzerine sağlam adımlar attığınız da vizenin alınması hızlı şekilde gerçekleşebilir. Vize özelliklerini ve gerekli belgelerini bilmeden yapacağınız başvuruların sonucu hüsran olacaktır. Bu alanda profesyonel kadromuza güvenebilir ve başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Yılların tecrübesi ile sektör de ne denli başarılı işlere imza attığımızı sizde görebilirsiniz.

Litvanya Kültürel, Sportif Ve Konferans Vizesi Evrakları

 • Hiçbir eksik bilgi içermeyecek şekilde doldurulması gereken Litvanya kültürel, sportif ve konferans vizesi başvuru formu titizlikle hazırlanmalıdır. Verilen bilgilerin hem doğru olması hem de diğer belgelerle uyuşması elzemdir.
 • Başvuru esnasında sunacağınız pasaport eski tarihli olmamalı ve içerisinde de en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Dönüş tarihinden itibaren de 3 ay geçerliliğin devam etmesi gerekmektedir. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına özen göstermeli ve bu konuda hassas olmalısınız. Vizeyi aldığınızda sıkıntı yaşamasanız dahi sınır kontrolünde sıkıntılı haller sizi bekliyor olabilir.
 • En az 30.000 Euro teminata sahip olması gereken seyahat sağlık sigortası seyahat süresince geçerli olmalıdır. Seyahat sigortasının teminleri konusunda araştırma yapmanız çok önemlidir. Bu hususta titiz davranılması güvenli seyahatin esaslarını oluşturmaktadır.
 • Nakit olarak ödenmesi gereken vize ücreti doğru vize türüne göre yapılmalıdır. 0 – 12 yaş grubunda olan çocuklardan vize ücreti alınmamaktadır.
 • Seyahat hava yolu ile yapılacaksa uçak rezervasyonu sunulmalıdır. Eğer kara yolu ile gidilecekse ki bu oldukça teferruatlı olmakla birlikte ruhsat, araç sigortası ve ehliyet sunulmalıdır.
 • Seyahati hangi şehre yapacağınızı en net şekilde gösteren otel rezervasyonları dosyada olmalıdır. Gidiş ve dönüş tarihlerine göre ayarlı olmasına da dikkat etmelisiniz.
 • Hangi amaç ile seyahat gerçekleştirilecekse o amaca göre davetiye temin edilmelidir. Kültürel amaçlı seyahatlerde değişen davetiyeler sportif ve konferans amacı ile değişen özelliklerde olması gerekir. Ayrıca katılmak istediğiniz organizasyon ile alakalı bilet sunulması da gerekir.
 • 35 x 45 ebatlarında arka fonu beyaz 2 adet fotoğraf, Fotoğraflar biometrik olmalı ve mutlaka güncel halinizi yansıtmalıdır. Eski fotoğrafları kullanmamanız önemli olurken bu fotoğraflar önce ki vizelerde de kullanılmamış olması gerekir. Ayrıca pasaportta ki fotoğraf ile de aynı olmaması önemli konulardandır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişi bir iş yerinin sahibi ise firma ile alakalı bilgiler sunulmalıdır. Vergi levhası, ticari gazetesinin fotokopisi, faaliyet raporları, imza sirküleri, meslek odası kayıt belgesi ve finansal veriler gibi evrakları hazırlanmalıdır. Kişi firma adına başvuruda bulunuyorsa çalıştığını gösteren belgeler ve hizmet dökümleri sunulmalıdır. Ayrıca firma tarafından kaşeli ve imzalı belge çalıştığını onaylayan nitelikte hazırlanmalıdır.
 • Daha önce gerçekleştirilen seyahatler varsa bunlarla ilgili pasaportlar ve vizelerin mutlaka fotokopisi sunulmalıdır. Bu fotokopiler vizenin alınabilir olmasında size fayda sağlayacaktır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişi 18 yaşından küçükse noter onaylı muvakafatname ibraz etmesi gerekir. Orijinal hali ile sunulması gereken bu belgeye ek olarak ebeveynlerin kimlik bilgileri de olmalıdır.
 • Seyahat belirli bir araştırma ya da eğitim amacıyla gerçekleştirilecek yapıya sahipse gidilecek eğitim kuruluşun ya da üniversitenin davetiye göndermesi gerekir.

Litvanya Eğitim ve Araştırma Vizesi

Bazı seyahatlerin süresi 90 günü aşabilmektedir. Bu sürenin 90 günü aşması durumunda uzun dönem vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Uzun dönem vizeler D tipi olarak adlandırılmakta olup, başvuru esasları kısa süreli vizelere göre farklılık göstermektedir.

Kalmalar konusunda belirli bir düzeni ortaya koyan yapıya sahip olduğu için oldukça dikkatli hareket edilmelidir. D tipi olarak geçen Litvanya eğitim ve araştırma vizesi teferruatı ve gerekliliği fazla olan yapıdadır. Eğitim ya da araştırma amacı ile Litvanya’ya gitmek istediğinizde başvurmanız gereken bu vize türünde evrakların hazırlanışı çok önemlidir. Her bir evrakın 2 adet fotokopisini bulundurmak daha iyi olacaktır.

Evrak teminleri ve başvuru sürecinde nelerin yapılması gerektiği konusunda sizlere detaylı bilgi aktarımı sunabiliriz. Başvurunuzun yapılmasında ve sonuç elde edilme sürecine kadar ki alanda profesyonel desteğimizi alabilirsiniz.

Litvanya Eğitim ve Araştırma Vizesi Evrakları

Standart olarak istenen belgelere ek olarak sizden eğitime ya da araştırmaya ilişkin belgeler istenebilir. Standart olarak Litvanya eğitim ve araştırma vizesi evrakları listesi şu şekildedir;

 • İçerisinde en az 2 boş sayfanın bulunması gereken pasaport ayrıca seyahatten sonra da bir 6 ay daha geçerli olmalıdır. Yıpranmamış olmasına dikkat etmeniz gerekirken eski pasaportların da fotokopileri sunulmalıdır.
 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi mutlaka T.C. kimlik numarasını içermelidir.
 • Son 3 aya ait banka hesap özeti ibraz edilmeli ve en az 4.000 TL bakiyeye sahip olmalıdır. İbraz edilmesi gereken hesap özeti banka personeli tarafından hazırlanmalı ve kaşesi vurulmalıdır. Islak imzalı şekilde sunulması gereken hesap özeti ayrıca hazırlayan kişiye ait imza sirkülerini de içermelidir.
 • Arka fonu beyaz fona sahip olması gereken 35 x 45 mm ölçülerinde 2 adet biometrik fotoğraf güncel hali yansıtmalıdır.
 • Vize talep dilekçesi İngilizce olarak hazırlanmalı ve konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. Başvuru sahibinin ıslak imzası olması da önemlidir.
 • Başvuru sahibinin aile ve adres bilgilerini en ince ayrıntısına kadar aktaran tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,

Standart olarak istenen bu belgeler dışında seyahatin mahiyetine uygun şekilde ek belgeler söz konusudur. Sizden istenen ek belgelerin sıralaması şu şekilde yapabiliriz;

 • Eğitimin gerçekleştirileceği üniversiteden kabul ve kayıt belgesi alınmalıdır. Bu belgelerin mutlak suretle orijinal hali sunulmalıdır.
 • Gerçekleşecek eğitim staj üzerine ise bu hususta eğitim verecek kurumun ücretsiz şekilde stajı kabul ettiğini gösterir belge olmalıdır. Yine bu belge de orijinal hali ile ibraz edilmelidir.
 • Eğitimin ve seyahatin bir sponsor aracılığı ile karşılanıyor olması durumunda gerekli anlaşmalar ve belgeler dosyada olmalıdır.
 • Eğitim süresince burs alan kişiler burs belgelerini hazırlamalıdır.
 • Seyahati gerçekleştirecek kişi çalışıyor ise bu durumda 3 aylık maaş bordrosu ibraz edilmelidir. Firma sahibi ise ticaret oda kaydı, vergi levhası ve vergi beyannamesi gibi firmasına ait belgeleri sunmalıdır.
 • Eğitim ya da araştırma için seyahat edecek kişi 18 yaşın altında ise velisinden onaylı yasal belgeler noter onaylı olmalıdır.

Talep edilen belgelerin tamamı usullere uygun olmalı ve istenile düzeyi tam olarak karşılamalıdır. Eksik belge ve yanlış bilgi beyanı başvurunun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Litvanya eğitim ve araştırma vizesi başvurusundan ret cevabı almamak adına profesyonel destek almayı seçebilirsiniz. Güvenli ve sorunsuz şekilde başvurunuzu yapabilmeniz için bizlere ulaşabilirsiniz. İster telefonla isterseniz de mail yolu ile ulaşıp bilgi edinebilirsiniz. Ayrıntılar hakkında yüz yüze görüşmek isterseniz de ofislerimizde sizleri bekliyor olacağınız. Kısa sürece sonuca ulaşabilmeniz için gerekli olan tüm faktörler hesaba katılarak hareket edilmektedir.

Litvanya Transit Vize İşlemleri

Yurt dışı seyahatlerinde gitmek istediğiniz ülkeye doğrudan uçak bulmak mümkün olmayabilir. Doğrudan uçuş bulamadığınız durumlarda transit vize almanız gerekmektedir. Seyahatinizin sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilmesi için alınması gereken bu vize ülkeler arası farklı uygulamaları da beraberinde getirmektedir. Seyahat edeceğiniz ülkeye Litvanya üzerinden gitmeniz gerektiğinde yapacağınız başvuru türü kısa sürelidir.

Kısa süreli Litvanya transit vize için belirlenen hususlara harfiyen uymalısınız. Herhangi bir şekilde ülke içerisinde gezme gibi bir durum söz konusu olmadığı için de geçiş esnasında size ayrılan bölümde beklemelisiniz. Genellikle 48 saat için verilen bu vize de geçişlere dair bilgi edinmeniz daha doğru olacaktır.

Herhangi bir sorunla karşılaşmama ve asıl gitmek istediğiniz ülkeye zamanında seyahat edebilme adına tüm etkenleri hesaba katmalısınız. Başvurmak istediğiniz vize ile alakalı bizlere ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Sorun yaşamadan başvurunuzun yapılmasını sağlayacak uzman ekibimiz uzun yıllar sektörde hizmet vermektedir.

Litvanya Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Asıl gitmek istediğiniz ülkenin vizesini aldıktan sonra Litvanya transit vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Asıl gidilmek istenen ülkeye dair vizeniz olmadan bu vize türünde başvuru yapmanız mümkün değildir.

Vizenizi aldıktan sonra kişisel bilgileriniz ile birlikte uçak biletlerini ibraz ederek başvuru da bulunabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken en önemli detay geçişlerin belirli bir süreyi kapsıyor olmasıdır. Ayrıntılı şekilde sizden istenen belgeleri teslim ettiğinizde vizeniz zamanında tarafınıza verilecektir.

Litvanya Transit Vize Kaç Günde Çıkmaktadır?

Vizelerin belirli bir süre aralığına bağlı olarak çıkması seyahat tarihini planlama da zorluklar sunmaktadır. Bu noktada oldukça ayrıntılı işlem hacminin olması da başvuru esasını etkilemektedir. Litvanya transit vizebaşvurusunun sonuçlanma süresi 5 – 7 gün arasında değişmekte olup, bu sürenin uzamasına sebep olacak etkenleri hesaba katmalısınız.

Belirlenen tarihte uçağa binebilmek adına başvuruyu erken yapmak en güvenli yoldur. Başvurunuzu yaptığınız esnada yoğun iş düzeni ya da resmi tatil söz konusu olabilir. Bunun dışında belgeleri yetersiz görüp ek belge istenmesi de sürenin değişmesine neden olabilmektedir. Her ayrıntıyı hesaba katmak ve risklerden uzak durmak en doğru tercih olacaktır.

Litvanya Transit Vize Ücretleri

Başvuru dosyanızın hazırlanması ile birlikte vize harcı ödemesini gerçekleştirmeniz gerekir. Eksiksiz şekilde ödemesini yapmanız ve dekontu da başvuru dosyasında bulundurmanız gerekmektedir. Hatalı ödeme yapılması durumunda başvurunuz ret ile sonuçlanacağı gibi ödemiş olduğunuz bedelde size iade edilmemektedir.

Bundan dolayı ödemeyi doğru şekilde ve eksiksiz yapmanız önemlidir. Litvanya transit vize ücretleri konusunda bizlerle iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ödemeler konusunda farklılıklardan dolayı sıkıntıya düşmeden işlemleri yürütebilirsiniz. 0 – 5 yaş grubunda ki çocuklardan herhangi bir şekilde vize harç bedeli de alınmamaktadır.

Litvanya Transit Vize Evrakları

 • Vize başvuru formu hiçbir eksik bilgi içermeyecek şekilde ve boş alan bırakılmayacak düzende hazırlanmalıdır.
 • Son geçerlilik tarihi seyahatten sonra da 3 ay daha olan pasaport içerisinde en az 2 boş sayfaya sahip olmalıdır.
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan arka fonu beyaz 35 x 45 mm ebatlarında 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Nakit olarak ödenmesi gereken vize ücretinin eksiksiz şekilde yapılması gerekir.
 • Asıl seyahatin gerçekleştirileceği ülkenin vizesi başvuru dosyasında olmalıdır.
 • En az 30.000 Euro teminatına sahip olması gereken seyahat sağlık sigortası geri dönüş tarihine kadar geçerli olmalıdır.
 • Uçak bileti rezervasyonları eksiksiz şekilde sunulmalıdır.
 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi üzerinde T.C. kimlik numarası olacak şekilde ibraz edilmelidir.
 • Seyahati gerçekleştirecek olan kişinin mesleki durumu ve finansal olarak sunması gereken banka hesap özeti orijinal olarak sunulmalıdır.

Litvanya Oturum İzni

Yaşam döngüsünde daha kaliteli hayat için farklı yollar ve ülkeler tercih edilebilmektedir. Bu tercihler bundan sonra ki yaşamı etkileyeceği için seçim öncesinde farklılıkları hesaba katmak gerekir. Sizde yaşamınızın kaliteli olması yönünde ilerleme kat etmek adına Litvanya’yı seçebilirsiniz.

Oldukça rağbet gören ülkelerden bir tanesi olmasında ekonomik gücünün iyi olması etkilidir. Güçlü ekonomiye sahip Litvanya oturum izni konusunda belirli hususlara göre karar vermektedir. Yasalarla belirlenen esaslar Litvanya’da oturabilir olmayı etkilemektedir.

Bu hususta belirli şartları yerine getirmeniz ve eksiksiz şekilde başvurunuzu sunmanız gerekir. Oturum izinleri ile alakalı bilgi edinmek ve başvuru da bulunmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Esaslara ve kurallara göre yapacağınız başvuru da size destek olarak oturum iznini almanızı sağlayabiliriz. İzinler, vizeler ve seyahatler konusunda uzun yıllar sektörde bulunuyor olmamızın artılarını sizde görebilirsiniz.

Litvanya Oturum İzni İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Başvuru esaslarının hızlı şekilde tespit edilmesi ve sonucun kısa sürede elde edilebilmesi için aceleci olmak daha iyi olacaktır. Başvurunuzu ne kadar erken yaparsanız değerlendirme de o denli kısa sürer ve sonucu elde edebilirsiniz. Peki, merak edilen konu Litvanya oturum izni için nereye başvuru yapılmalıdır? Bu hususta eğer Litvanya’da bulunuyorsanız Litvanya Göçmenlik Bürosu’na sizden istenen evraklarla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye’den başvuru yapmanız gerektiğinde ise Litvanya konsolosluğuna başvuru da bulunmanız gerekmektedir. Başvurularla alakalı mutlaka ayrıntılı araştırma yapmalı ve esaslara uygun hareket etmelisiniz. Yapacağınız hatalı işlemler yüzünden başvurunun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Ret cevabı aldığınızda da sonra ki başvurularda sizin önünüzü engel teşhis edecek şekilde çıkabilir. Böyle bir durum oturum izninin riske girmesine sebep olacaktır.

Litvanya Oturum İzni Ne Zaman Sonuçlanır?

Başvuruları erken yapmanın değerlendirme sürecinde beklemeyi daha kolay hale getirmesi söz konusudur. Tarihler konusunda acele etmek ve başvuru esaslarını çok doğru şekilde yapmak için bilgi edinebilirsiniz. Belgelerin hazırlanıp teslim edilmesi ile birlikte oturum izni 2 hafta içerisinde belli olmaktadır.

Olumlu ya da olumsuz cevabı bu süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Fakat konsoloslukta o dönem iş yoğunluğu söz konusu ise sonuçlanma süresi 1 aya kadar da uzayabilir. Sürelerin değişkenlik göstermesinde resmi tatiller etkili olurken ek belge talepleri de süreyi doğrudan etkilemektedir.

Litvanya Oturum İzni Başvurusunda Gereken Belgeler

 • Seyahat bitiş tarihinden sonra da geçerliliğinin devam etmesi gereken pasaport son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaportun yıpranmamış olmasına özen göstermeli ve mutlaka içerisinde en az 2 boş sayfa içermesine dikkat etmelisiniz.
 • Güncel tarihleri içeren ve adres bilgilerini eksiksiz şekilde içerisinde barındıran tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibraz edilmelidir.
 • Nüfus cüzdanının üzerinde T.C. kimlik numarası mutlaka olmalı ve kimlik arkalı önlü fotokopi çekilmelidir.
 • Evlilikler ile ilgili kayıtlar uluslararası geçerliliğe sahip olmalıdır.
 • 35 x 45 mm ebatlarına sahip olması gereken biometrik fotoğraf 2 adet olmalı ve arka fonu da beyaz olmalıdır. Güncel halinizi yansıtması önemli olup, son 3 ay içinde çekilmesine özen göstermelisiniz.
 • Litvanya oturum izni için başvuru da bulunacak kişi 18 yaşından küçük ise noter onaylı belge sunması gerekir. Orijinal olarak sunması gereken muvafakatname anne ve baba onayı gerektirir.
 • Başvuru sahibinin önceden yapmış olduğu evlilikler var ise bunlarla ilgili boşanma kararı ibrazı gerekir.
 • Oturum izni alınabilmesi için Litvanya’daki eşe ait oturumlar, kimlik kartları ve pasaportlar dosyada olmalıdır.
 • Oturum izinlerinde yeterli seviyede dil bilgisine sahip olunduğu ispat edilmelidir. Bu ispatlar için dil sınavları ve diplomalar geçerliliğe sahiptir.

Litvanya Aile Birleşimi İşlemleri

Birliğin ve beraberliğin sağlanmasında aile fertlerinin bir arada yaşaması çok önemlidir. Size her türlü etkiyi oluşturacak bu yapıda aile birleşimi kolaylık sunacaktır. Litvanya’da yaşamınızı herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan sürdürmeniz mümkün. Bunun için Litvanya aile birleşimi başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

Başvuru esasına göre uygun şartlar tesis edildiğinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İster Litvanya’da isterseniz de Türkiye’den bu başvuruyu yapmanız mümkündür. Başvurular konusunda ve evrak teminleri ile alakalı ayrıntılı bilgileri bizlerden öğrenebilirsiniz.

Gereken şartların uygunluğu ile alakalı neler yapılması gerektiği de tarafınıza iletilecektir. Bu sayede riskleri azaltarak başvuruyu yapmak daha kolay olacaktır. Aile birleşimi konusunda birbirini destekleyen evrakların temin edilmesi de en önemli husustur. Ayrıntılar konusunda sizlere bir telefon kadar yakınız.

Litvanya Aile Birleşimi İçin Gereken Belgeler

Başvuru belgeleri konusunda eksiksiz bilgi beyanında bulunmak çok önemlidir. Sunacağınız bilgilere göre yapılan değerlendirme sorun yaşamama adına önemlidir. Sorunsuz şekilde başvurunuzun onaylanması için evrak teminine ayrı bir önem vermelisiniz. Litvanya aile birleşimi için hazırlamanız gereken belgeler şunlardır;

 • Başvuru sahibinin 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaportu olmalıdır. Bu pasaportun geçerliliği en az 6 ay olmalı ve içinde de en az 2 boş sayfanın yeni işlemler için bulunması gerekir. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına ve eksik sayfa içermemesine de dikkat etmelisiniz.
 • Başvuru da bulunacak kişinin eşine ait pasaportta aynı şekilde sunulmalıdır.
 • Aile birleşimi için Litvanya Göçmen bürosuna başvurup onaylı davetiye alınmalıdır. Bu davetiye başvuru sahibinin eşi tarafından alınarak gönderilmeli ve mutlak suretle orijinal olarak sunulmalıdır.
 • Litvanya tarafından düzenlenmiş olan evlenme cüzdanı fotokopisi ibraz edilmeli,
 • Ekonomik yeterlilik bakımından başvuru sahibinin belirli bir tutara sahip olduğunu ispat etmesi gerekir. Ekonomik gücü olmadan yapılan başvuruların ret ile sonuçlanması söz konusu olabilir.
 • Büyük harflerle doldurulması gereken özel başvuru formu mutlaka Litvanca olarak hazırlanmalıdır. Bu özel başvuru formunu Göçmen bürosundan temin etmeniz mümkün.
 • Gayrimenkuller konusunda mutlaka başvuru sahibinin eşinin belgeleri sunması gerekir. Bu belgeler noter tasdikli olmalıdır.

Başvuru esaslarına göre hazırlamanız gereken belgeler noter onaylı olmalıdır. Türkçe olarak sunmanız gereken belgeleri Türkiye’de ki noterler onaylaması gerekirken, Litvanca sunulması gereken belgeler Litvanya’da ki noter tarafından onaylanmalıdır. Ayrıca sunduğunuz Türkçe evrakların tamamı Litvancaya tercüme edilmelidir. Tercüme konusunda yeminli tercüman olması ve tasdiklemesi gerekmektedir.

Litvanya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belirtilen evraklar eksiksiz şekilde teslim edildikten sonra en önemli husus olan değerlendirme vakti gelmiş demektir. Teferruatı içerisinde bulunduran ve oldukça zorlu süreçte eksiksiz belge sunulması önemlidir.

Tüm evrakların teslim edilmesi ile birlikte başvuru değerlendirmesi 10 – 15 iş gününü bulmaktadır. Elbette iş yoğunluğu ve değerlendirme konusunda ek belge temini süreyi uzatabilmektedir. Aksi hallerin söz konusu olması durumunda başvurunuzun sonuçlanması 1 aya kadar uzayabilir. Bu durumda beklemeniz ve gerekliliklerle ilgili sürecin dolmasını takip etmelisiniz.

Litvanya Aile Birleşimi Esaslar

Aile birleşimleri konusunda öncelikle akrabalık bağlarını ispat etmeniz gerekir. Birinci dereceden bağ olmadığı sürece aile birleşiminden olumlu sonuç alamazsınız. Eşlerin bu birleşimde ki etkileri çok önemli olurken çocukların da esaslara uygun olması son derece önemlidir.

Doğumlar ve evlilikler ile alakalı belgeler istenilen düzeyde olmalı ve orijinal olarak sunulmalıdır. Talepleri karşılama ile alakalı profesyonel destek almak en doğru tercih olacaktır. Sizlere bu husus ile alakalı destek olabilecek profesyonel kadromuz hatasız başvuru yapmanıza etki edecektir. Rahat bir şekilde başvurunuzu yapıp sonuçlanmasını beklemeniz yeterli olacaktır. Zorlu süreci en doğru şekilde atlatmanız da bu noktada önemlidir.

Litvanya Au Pair Vizesi

Birbirinden farklı özelliklere ve niteliklere sahip vize türleri seyahat amaçlarına bağlı olarak belirlenmektedir. Seyahatin amacını karşılayacak düzeyde evrak teslimi gerekirken doğru başvuru sayesinde sonuç elde etmek mümkün kılınıyor. Birçok kişinin ismini dahi yeni duyduğu Litvanya Au Pair Vizesi bir nevi çalışma amacı gütmektedir.

Litvanya’da çocuk bakabilmek için bu vize türüne başvurmanız gerekmektedir. Birçok test ve denetlemeden geçerek alacağınız bu vizenin başvuru şartları da oldukça ağırdır. Fakat bu vizenin ayrıcalıklarından faydalanmak isterseniz usullere uygun hareket etmelisiniz.

Sizden talep edilen belgelerin hazırlanması aşamasında her detayı incelemeli ve ona göre hazırlığınızı yapmalısınız. Evrak teminleri ve başvurular konusunda sizlere destek olacak kadromuz hızlı şekilde başvurunuzu yapmanıza yardımcı olacaktır. Risklerden uzak şekilde yapacağınız başvuru ile vizeyi alma ihtimalinizi de arttırmaktayız.

Au Pair Başvuru Şartları

Başvurularda öncelik adayın İngilizce ve Türkçe mülakatı tamamlaması gerekir. Bu mülakat vizenin alınabilir olması noktasında en önemli noktalardan bir tanesidir. Başvuru sahibi mülakat sonrası psikolojik teste tabi tutulur. Bu testteki amaç adayın çocuk bakma yetisine sahip olup olmadığını denetlemek içindir. Testten başarısız olmamak adına öncesinde hazırlıklarınızı yapmanız ve gerekli eğitimleri almanız elzemdir. Yapılan testte başarılı sonuç alan aday kesin başvuru hakkını elde etmiş olur.

Adayın kesin başvuru hakkını elde etmesinden sonra başvuru ücretini ödemesi gerekir. Yapılan mülakatlar ve testler aynı gün yapılıp, kesin başvuru o gün gerçekleşmektedir. Adaya teslim edilen başvuru formlarının nasıl hazırlanacağı ile alakalı bilgi aktarımı sağlanır. Dosyanın hazırlanması ile birlikte evraklar teslim edilir. Evrak tesliminden sonra ikinci ödeme yapılmalıdır. Dosyanın değerlendirmesi belirli bir süreci kapsadığı için beklemeniz gerekecektir.

Belirlenen şartların yerine getirilmesi ile birlikte de çocuklarına bakmayı istediğiniz aile karar verecektir. Bu noktada sizinle irtibata geçebilirler ve görüntülü görüşme talebinde bulunabilirler. Oldukça önemli olan bu görüşmelerde kendinizi çok iyi ifade etmeniz gerekmektedir. Sizin Litvanya Au Pair vizesi alabilmenizde bu etkenler çok önemlidir. Kazançlı adımlar atabileceğiniz yapının olması size ilerleyen dönemlerde de büyük kazanımları da beraberinde getirecektir. Esaslar ve uygulamalar konusunda detaycı olmaya özen gösterin.

Litvanya Au Pair Vizesi Başvuru Esasları

Seyahat amacınızla örtüşen gereklilikler yerine getirildiğinde belirli süreyi kapsayan vizeniz onaylanacaktır. Vizenizin detaylarını bilerek hareket etmeli ve esaslara göre sonuca gitmelisiniz. Her evrakın detaylı incelemesi olacağını da hesaplamalı ve hazırlıkları bu duruma göre yapmalısınız. Litvanya Au Pair vizesi alınabilmesinde dikkat edilen en önemli konu dil bilgisidir.

Gerekli eğitimleri almadan yapacağınız başvurulardan olumlu sonuç çıkması oldukça düşük ihtimallidir. Kurslar, eğitim ve sertifikalar değerlendirme aşamasında sizin en önemli silahınız olacaktır. Verilen bilgiler eşliğinde hareket edildiğini unutmadığınız sürece dilediğiniz vizeyi almanız daha kolay olacaktır.

Litvanya Au Pair Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Diğer vizelere göre daha fazla teferruat ve kontrol gerektiren Litvanya Au Pair vizesi 1 aya kadar sürebilmektedir. Sadece iş yoğunluğu ve resmi tatil günleri değil değerlendirmeye giren yapılarda süreyi uzatmaktadır. Yapacağınız iş ile alakalı denetlemelerin uzun sürmesinde Litvanya’da ki değerlendirme de etkili olmaktadır.

Sürecin zorlu halleri oldukça can sıkıcı olmakta ve riskleri hesaba katarak yol haritası çizmek daha doğru olacaktır. Sizden talep edilen belgelere ek olarak bilgi istenilmesi de süreci uzatacaktır. Yeterlilik ile doğru orantılı olmasından dolayı istenilen ek belgeleri kısa sürede temin etmeye çalışmalısınız. Sürenin sonunda istediğiniz düzeyi elde etmeniz daha kolay olacaktır.

Litvanya Çalışma Vize İşlemleri

Ekonomik gücü oldukça iyi durumda olan Litvanya çok sayıda yabancı işçiye kapılarını açıyor. Elbette belirli şartlar ve düzenler doğrultusunda çalışmaya dair başvurularda bulunabilirsiniz. Litvanya çalışma vizesi konusunda farklılıkları ile dikkat çekiyor. Özellik bakımından doğrudan başvurular mümkün kılınırken hem uzun hem de kısa süreli çalışmalara müsaade ediliyor

. Belirli bir süreyi kapsayan kısa süreli çalışmalarda oturum izni şartı da aranmaktadır. Bu oturum izinleri konusunda belirleyici unsurlar çalışmalar ile örtüşmektedir. Bundan dolayı da başvuru esasları doğru şekilde aksettirerek yapılmalıdır.

Çalışma vizesi konusunda bizlerle irtibata geçebilir ve başvurularınızı bizler aracılığı ile yapabilirsiniz. Kurallara uygun şekilde başvurularınızı yapacak personellerimiz takipler konusunda da bizzat işin başında olacaktır.

Litvanya Çalışma vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Sizden talep edilen belgeleri zamanında teslim ettikten sonra dosyanız değerlendirmeye alınacaktır. Yapılan değerlendirme neticesinde vizeyi almayı hak edip etmediğiniz tespit edilmektedir. Evrakların incelemeye alındığı dönemde iş yoğunluğu ve resmi tatil gününe denk gelen süreler süreci uzatabilir.

Bu durum sonuç almayı doğrudan etkilediği için başvurular konusunda hızlı olmanız sizin yararınıza olacaktır. Litvanya çalışma vizesi başvuruları genellikle 10 – 15 iş günü sürmektedir. Olumsuz hallerin oluşması ve değerlendirmeyi etkileyen faktörler gün yüzüne çıktığında başvuru sonucu 1 aya kadar uzayabilir. Sürelerin uzaması iş düzeninizin tesisi açısından zorlu sürece sebep olsa da beklemekten başka çarenizde yoktur.

Litvanya Çalışma İzni İçin Gereken Belgeler

 • Özel başvuru formu Göçmen bürosundan temin edilebilir ve hazırlanması konusunda özenli çalışma gerektiren yapıdadır. Formun tüm bölümleri hem Litvanca yazılmalı hem de büyük harfle yazılmalıdır. Ayrıca form üzerine fotoğrafınızı da yapıştırmanız gerekecektir.
 • Çalışma izni başvurusunda bulunacak kişinin pasaport fotokopisini ibraz etmesi gerekir. Pasaportun geçerlilik tarihine mutlaka dikkat etmeli ve süreler bazında uzun yılları kapsamalıdır. İçerisinde en az 2 boş sayfa olmalı ki başvurduğunuz vizenin işlenmesinin mümkün kılınması için.
 • Çalışmaların yapılacağı şirket ile ilgili sicil kaydının fotokopisi sunulmalıdır. Şirketin müdür ve genel müdür pozisyonlarına sahip olanlar için tüzük fotokopisi gereklidir.
 • Başvuru sahibinin ekonomik durumunu gösterir belge sunması gerekmektedir. Banka hesap özetleri aktarımları söz konusu olmakla birlikte gayrimenkuller var ise bu konuda da beyanda bulunulmalıdır. Hem taşınır hem taşınmazların durumları da açık şekilde ibraz edilmelidir. Banka hesap özeti sunulurken de mutlaka banka görevlisi tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır. Banka imza sirkülerini de beraberinde temin etmelisiniz.

Sizden istenilen belgelerle alakalı noter onaylı olmasına dikkat etmelisiniz. Litvanca sunulan evrakları Türkiye’de değil de Litvanya’da onaylatmanız gerektiğini unutmamalısınız. Aynı şekilde Türkçe evraklarda Türkiye’de ki noter de onaylattırılmalıdır.

Evrakların Litvanca olarak sunulması için de yeminli tercüman bulmanız gerekecektir. Bu tür hususlarda size destek olacak çalışanlarımız istenilen düzeyde evrak temini yapmaktadır. Sizde işlemlerinizi konsolosluğun istediği düzeyde sunabilirsiniz. Başvuruların hızlı şekilde nihayete erdirilebilmesinde bu tür faktörler oldukça önemlidir.

Birbiri ile bağlantılı olan evraklar arasında en belirgin farkı kuşkusuz başvuru formu ortaya koymaktadır. Dikkatli şekilde doldurulması gereken formun doğru bilgi içermesi de çok önemlidir. Sizin kim olduğunuzu en net şekilde belirten belgelerden bir tanesi olmasının yanı sıra seyahat amacınızı da ortaya koymaktadır.

Litvanya Vatandaşlık işlemleri

Litvanya hem ekonomik gücü hem de Avrupa birliğine dahil olan bir ülke olmasından dolayı vatandaşlık bakımında caziptir. Elbette bunun için çok sayıda kural ve kanun vardır. Litvanya vatandaşlık konusunda çok sayıda yasaya sahiptir. Doğrudan vatandaşlık alınmasının zor olmasından dolayı belli şartları yerine getirmeniz gerekecektir.

Yasalara uygun şekilde hareket etmeniz vatandaşlığın elde edilebilir olmasının öncelikli kuralıdır. Kendi özgür iradesi ile vatandaş olacağınızı beyan etmeniz de ayrı bir özeliktir. Kazanımlar açısından bakıldığında seçme ve seçilme hakkına sahip olmanız mümkündür. Ayrıca mamur dahi olmanız mümkün olacağı için diğer Litvanya vatandaşlarından bir farkınız olmayacaktır.

Onlar gibi ev ve araba alabilir istediğiniz işte çalışabilirsiniz. Hatta kendi iş yerinizi dahi kurup ticari faaliyetlerinizi hiçbir engel teşkil etmeden gerçekleştirebilirsiniz. Elbette bunun için kanunlara göre hareket etmeniz önceliğiniz olmalıdır.

Litvanya Vatandaşlık Başvurusu

Avrupa birliğine sahip olan Litvanya vatandaşlık hakkını elde etmeniz ile birlikte Avrupa vatandaşlığına da geçmiş oluyorsunuz. Geniş bir alana sahip olan imtiyazları elde edebilmenizi sağlamasından dolayı her isteyen vatandaşlığa kabul edilmemektedir. Birçok farklı yöntem ile vatandaşlığa geçmeniz mümkündür. Litvanya vatandaşlık başvurusu ile ilgili şu yöntemler kullanılmaktadır.

 • Hayatınızın 10 yıllık süresinin Litvanya’da geçirmişseniz vatandaşlık başvurusunda bulunma hakkına sahip olursunuz. Elbette bunlar için öncelikle oturum izni almanız ve çalışma iznine sahip olmanız gerekir. Kalmış olduğunuz 10 yıllık süreyi ispat eden belgelere sahip olmalısınız. 10 yıllık ikame belgeleriniz var ise başvuruda bulunmanıza hiçbir engel yok demektir.
 • Oldukça etkili yöntemlerden bir diğeri ise Litvanya vatandaşı olan birisi ile evlilik yapmaktır. Bu yöntemle vatandaşlık hakkını elde etmeniz mümkün kılınmaktadır. Fakat bu hususta sahte evlilik düşüncesine girmemeniz daha doğru olacaktır. Oldukça büyük yaptırımların söz konusu olacağını unutmamalısınız. Ayrıca resmi evlilik gerçekleştikten sonra yaklaşık 4 – 5 yıl Litvanya’da kalmanız gerekmektedir. Bu süreyi Litvanya’da değil de başka bir ülkede geçirirseniz vatandaşlığa geçiş süreniz uzayabilir.
 • Yatırım yolu ile vatandaşlık elde edilmekte olup, bu hususta ciddi paralara ihtiyacınız olacaktır. Vatandaşlık başvurunuzun kısa sürede sonuç vermesini istiyorsanız yatırım yöntemini seçebilirsiniz. Bunun dışında belirli bir yeteneğe ve bilgiye sahip olanlar için de başvuru seçeneği vardır. Elbette bunun için çok iyi seviyede olmanız ve bazı başarılara imza atmanız gerekir.
 • Vatandaşlık haklarından bir tanesi Litvanya’da doğmuş olmaktır. Birçok ülkenin doğum ile vatandaşlık hakkı sunması Litvanya’da da mümkündür. Doğumun üzerinden kaç yıl geçerse geçsin Litvanya vatandaşlık başvurusu yapma hakkınız vardır. Tabi bu durumu ispatlayan doğum belgesi olması gerekmektedir. Doğum belgesi başvurunuzun onaylanması noktasında en önemli evrakınız olacaktır.

Litvanya Vatandaşlığının Avantajları

Öncelikle Litvanya vatandaşı olmak Avrupa vatandaşlığını kazandığınız anlamı taşıdığı için birçok ülkeye özgürce gidebilirsiniz. Sadece Avrupa ülkesi değil Schengen grubuna dahil olan 26 ülkede dilediğiniz gibi git gel yapmanız mümkündür. Vatandaşlığın sadece ülke içinde değil diğer ülkelerle de bağlantısı olması size yeni ticaret alanları da sağlayabilir. Kısa sürede çok iyi işlere imza atmanızın yolu açılacağı gibi etkileyici yollarla da daha hızlı ilerleme kat edebilirsiniz.

Sahip olmak istediğiniz imtiyazların elde etmiş olmak aynı zamanda aile fertlerinize de fayda sağlayacaktır. Sizleri ziyaret etmek isteyen Türkiye’de ki akrabalarınız çok daha kolay Litvanya’ya gidebilir. Ziyaretler konusunda kolaylık sunmasından dolayı ilerleyen zamanlarda aile fertlerinizin de Litvanya vatandaşlığına geçmesini dahi sağlayabilirsiniz. Böylesine avantajlı hallere sahip olması da ne denli etkili olduğu açık şekilde göstermektedir.

Litvanya Form Ve Dilekçe

Litvanya Vize Bilgi Formu

Litvanya Biyometrik Fotoğraf Örneği

Litvanya Turistik-Ticari Dilekçe Örnekleri

Litvanya İngilizce Dilekçe Örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×