Norveç Vizesi

Kuzey Avrupa ülkesi Norveç’e seyahat edecek olan Türk vatandaşları Norveç vize istiyor mu konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Schengen bölgesi ülkesi olmasından dolayı Norveç’e giriş yapmak isteyenler Schengen vizesi müracaatı gerçekleştirmelidir.
Norveç vizesi bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için zorunlu iken gri, yeşil ya da siyah pasaport türlerine sahip olan vatandaşlar vizeden muaftır. Schengen ülkesi olmasından dolayı Norveç’te Avrupa Birliği vize politikası uygulanmaktadır.
Norveç vizesi başvurusu diplomatik temsilcilikler ile vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Başvuru yapabilmek için öncelikle diplomatik temsilcilikler olan büyükelçilik ya da konsolosluktan randevu talebi verilmek zorundadır.
Norveç vizesi evrakları diplomatik temsilcilikler tarafından başvuru sahiplerine bildirilmektedir. Gerekli görülmesi halinde ek evrak talep edilebildiği gibi aynı zamanda başvuru sahibi mülakata çağrılabilir. Vize başvurusunda bulunmadan önce Vize Ofis uzman personelimiz ile iletişime geçin.
Norveç vizesi ücreti ve harç bedeli başvuru sahibinin yaşına göre farklılık gösterir, 6 ila 12 yaş arası çocuklardan alınan vize ücreti yetişkinlere göre yarı yarıyadır. Ayrıca 0-6 yaş grubu için vize ücretsizdir.

Menü
Destek Hattı