Norveç Vizesi: 2021 Norveç Vize Başvurusu

  Norveç Vizesi Hakkında

  Norveç, Schengen Bölgesi’nde yer alan bir Avrupa ülkesidir. Dolayısıyla Norveç için yapacağınız seyahatlerde Schengen Vizesi başvurusunda bulunmanız bekleniyor.

  Norveç de tıpkı diğer Schengen ülkeleri gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep ediyor. Bunun için de gerek kısa süreli gerekse de uzun süreli vize çeşitlerine başvuruda bulunulması gerekiyor. Norveç için gerekli olan vize başvurularınızı Norveç vize ofisi aracılığı ile yapmanız mümkündür.

  Norveç İçin Vize Zorunluluğu

  Norveç, her sene binlerce turisti kabul eden bir Avrupa ülkesidir. Ülkenin, Avrupa Birliği ülkelerinden biri olması sebebi ile Schengen Vizesi uygulamasında yer aldığı da bilinen bir gerçektir. Bundan dolayı Norveç için seyahat planı oluşturmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusunda bulunmaları da zorunludur.

  Norveç için Schengen Vizesi ile Türkiyeli turistler ülke sınırları içerisinde 90 güne dek ikamet hakkını da elde etmiş olurlar. Bir diğer yandan da Schengen Vizesi ile diğer Avrupa Birliği ülkelerine de seyahat edilmesi sağlanmaktadır.

  Norveç, bordo pasaporta sahip kişiler için vize uygulamasını zorunlu kılmıştır. Bunun yanında yeşil ve diplomatik pasaport sahiplerinden herhangi bir vize talebinde bulunulmaz.

  Bu durum uzun süreli vize grubu için geçerli değildir. Uzun ya da kısa süreli vize çeşitleri hakkında da bilgi sahibi olmak isteyenlerin vizeofisi.com sitesine göz atmaları faydalı olacaktır.

  Norveç İçin Vize Çeşitleri

  Norveç için hem kısa hem de uzun süreli vize çeşitleri bulunuyor. Bu bağlamda vize gruplarında yer alan hangi vize sizin seyahat amacınıza uygun ise o yönde bir başvuruda bulunmanız gerekiyor.

  Norveç için kısa süreli vizeler arasında Turistik, Ticari, Aile Ziyareti ve Kültürel Vize çeşitleri yer alıyor. Kısa süreli vizeler ile ülke sınırları içerisinde 90 güne kadar ikamet hakkını elde etmiş bulunuyorsunuz.

  Uzun süreli vize grubunda ise oturum izni, çalışma izni ve Aile Birleşimi Vizesi gibi özel vizeler yer almaktadır. Norveç için uzun süreli vize çeşitleri ile 90 günden daha uzun bir süre ülkede ikamet etme hakkına sahip olursunuz.

  Aynı zamanda oturum izni ve çalışma izni gibi uzun süreli vizeler ile vatandaşlık hakkına sahip olmak için de bazı adımları atabilirsiniz.

  Uzun ve kısa süreli vizeler, seyahat amacınız ve ülkede kalacağınız süre kapsamında şekillendirilmektedir. Bu bağlamda vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınızı ve ülkede kalmayı planladığınız süreyi de beyan etmeniz istenmektedir.

  Norveç Vizesi Başvuru Süreçleri

  Norveç için herhangi bir vize başvurusunda bulunacak kişilerin Norveç vize ofisi ile ortak bir iş birliğinde olmaları mümkün kılınıyor. Bunun için Norveç Konsolosluk makamına gitmeden başvurularınızı gerçekleştirmenize izin veriliyor.

  Yalnızca daha önce Schengen Vizesi başvurusunda bulunmayan kişilerin biyometrik verilerini beyan etmeleri adına vize işlemlerini konsolosluk şubelerinde yapmaları gerekiyor.

  Norveç vize ofisi aracılığı ile vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin de vize ofisine gelerek bir başvuru formu doldurmaları isteniyor.

  Başvuru formunda yer alan “seyahat amacı” sorusu ile Norveç için almanız gereken vize de şekillendirilmiş oluyor. Bu yüzden seyahat amacınızın doğru bir şekilde beyan edilmesi büyük önem taşıyor.

  Norveç için vize başvurusunda bulunacak olan kişilerden bazı belgelerin eksiksiz olarak beyan edilmesi de isteniyor. Norveç vize ofisi temsilciniz sizin için gerekli olan belgelerin listesini hazırlayarak tarafınıza sunuyor. Belge listesinde her bir belgenin dosyalanıp ibraz edilmesi de vize başvuru sürecinde oldukça büyük bir öneme sahiptir.

  Norveç vize başvurularınızın takip sürecinde de vize ofisi temsilciniz ile iletişime geçmeniz mümkündür. Vizenizin son durumu hakkında bilgi almak için temsilciniz ile irtibat kurmanız önerilmektedir.

  Norveç Turistik Vize İşlemleri

  Norveç için kısa süreli vize çeşitlerinden biri olan Turistik Vize için başvuruda bulunabilirsiniz. Norveç Turistik Vize başvuruları için bazı prosedürleri uygulamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da bu prosedürler gereğince başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir. 90 güne kadar ikamet hakkı tanıyan Norveç Turistik Vizesi ile ülkede konaklayabilir ve turistik faaliyetlere katılım gösterebilirsiniz. Norveç vize ofisi aracılığı ile de gerekli olan vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Norveç Turistik Vizesi Nedir?

  Norveç için kısa süreli vize grubunda yer alan Turistik Vize, ülkede 90 günlük konaklama imkanı sağlıyor. Bunun için de ilk önce vize başvurusunda bulunmanız bekleniyor. Norveç, Schengen ülkeleri arasında yer alan bir Avrupa Birliği ülkesi olduğundan Schengen Vizesi için başvuruda bulunmanız bekleniyor.

  Daha önce Schengen Vizesi için başvuruda bulunmuş olan kişilerin gerekli başvuruları Norveç vize ofisi tarafından alınmaktadır. Buna göre Norveç Konsolosluk makamına gitmenden de Turistik Vize başvurunuzu yapmanız sağlanır.

  Böylece 90 güne kadar Norveç ülke sınırları içerisinde ikamet etme ve aynı zamanda turistik faaliyetlerde bulunma hakkını da elde etmiş olursunuz.

  Norveç için Turistik Vize alarak diğer Schengen ülkelerine de giriş çıkış yapmanız mümkündür. Bunun için vizenizin seviyesi de önem teşkil edecektir. Schengen Vizesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına vizeofisi.com sitesine de göz atmanız tavsiye edilmektedir.

  Norveç Turistik Vize Başvuru Süreci

  Norveç için Turistik Vize başvurusunda bulunacak kişilerin Norveç vize ofisine gelerek bu işlemlerini yapmaları mümkün kılınıyor.

  Bunun için de her şeyden önce bir vize başvuru formunun doldurulması şart koşuluyor. Vize başvuru formunda yer alan “seyahat amacı” kısmına Norveç’te turistik faaliyetlerde bulunulacağının da bilgisinin verilmesi gerekiyor. Böylece Norveç için Turistik Vize başvurusunda bulunacağınızın da sinyali verilmiş oluyor.

  Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmasının ardından vize başvurusu için gerekli belgelerin beyan edilmesi aşamasına geliniyor. Bu aşamada özen göstermek ve dikkatli olmak büyük önem taşıyor.

  Norveç için Turistik Vize başvurusunda talep edilen belgelerin kapsamlı listesi Norveç vize ofisi temsilciniz tarafından size gönderilecektir.

  Bu konuda size düşen görev ise listede bulunan her belgeyi beyan etmektir. Belgelerin doğru bilgileri içermesi ve güncel tarihli olması da bu aşamada büyük bir önem taşımaktadır.

  Belge beyanında bulunurken problem yaşanması halinde Turistik Vize başvurunuzun olumsuz yanıt alması mümkündür. Ayrıca sahte belge beyanında bulunan kişilerin de başvuruları direkt olarak reddedilecektir.

  Norveç Turistik Vize İçin Gerekli Evrakların Listesi

  Norveç Turistik Vize başvurusunda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı belgeleri beyan etmeleri isteniyor.

  İbraz edilmesi gereken belgelerin arasında; pasaport, seyahat sağlık sigortası, Turistik Vize talep dilekçesi, Turistik Vize başvuru formu, kimlik fotokopisi, sağlık belgesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, 2 adet biyometrik fotoğraf, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler yer alıyor.

  Başvuru sahibi çalışan isemaaş bordrosu, SGK hizmet döküm belgesi ve iş yerinden alına izin belgesi,

  Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, ticari sicil gazetesi, vergi levhası ve faaliyet belgesi,

  Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan iseNorveç’te geçirilen süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait kimlik ve finansal bilgileri içeren belgeler,

  Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Norveç’te geçirilen süre boyunca maddi sorumluluğu üstlenen sponsora ait kimlik ve finansal bilgileri içeren belgelerin de beyan edilmesi gerekiyor.

  Norveç Ticari Vize İşlemleri

  Norveç için kısa süreli vize grubunda yer alan bir diğer vize olan Ticari Vize ile 90 güne kadar ikamet hakkı elde edebiliyorsunuz. Ticari Vize, özel bir vize çeşidi olup bir takım kriterleri de beraberinde getiriyor.

  Norveç ülke sınırları içerisinde kısa süreli ticari faaliyet göstermenize olanak sağlayan bu vize ile ikamet hakkınız da doğuyor. Prosedürleri diğer vize çeşitlerine oranla daha farklı olan Ticari Vize için başvurunuzu Norveç vize ofisi ile yapabilirsiniz.

  Norveç Ticari Vize Nedir?

  Norveç Ticari Vize sayesinde ülkede 90 güne kadar ticari faaliyetlerde bulunmanız mümkün kılınıyor. Ticari Vize kapsamında aynı zamanda ülkede ikamet hakkınız da doğuyor.

  Kısa süreli vize grubunda yer alan bu vize ile iş toplantısı, seminer, fuar etkinliği ya da kısa süreli iş ortaklıkları gibi oluşumlara katılım sağlayabilirsiniz.

  Özel bir vize çeşidi olan Ticari Vize için Norveç’te bulunan bir iş kurumundan gönderilen davet mektubuna ihtiyaç vardır. Davet mektubunun da vize başvurusu esnasında ibraz edilecek belge dosyasında yer alması gerekiyor. Bu yüzden davet mektubunun vize başvurusunda bulunulmadan evvel yasal bir iş kurumu tarafından gönderilmiş olması bekleniyor.

  Ticari Vize de tıpkı Turistik Vize gibi Norveç Schengen Vizesi türündedir. Norveç ile ilgili diğer vize çeşitlerine de göz atmak için vizeofisi.com sitesine bakabilirsiniz.

  Norveç Ticari Vize Başvuru Süreci

  Norveç için Ticari Vize başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu taleplerini Norveç vize ofisi aracılığı ile gerçekleştirebilirler.

  Bu yüzden ilk olarak vize ofisine gelerek bir vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru formunda yer alan “seyahat amacı” kısmına da ticari faaliyetlerde bulunulacağı yönünde bilgi verilmelidir. Bu sayede Norveç için Ticari Vize başvurunuzun da ilk adımı atılmış olacaktır.

  Vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmasının ardından süreç sizi Ticari Vize için belge beyanı aşamasına getirecektir.

  Belge beyanı aşaması bir vize başvurusu için en önemli aşama olarak kabul edilmektedir. Ticari Vize için gerekli olan belgelerin listesi size Norveç vize temsilcisi tarafından iletilecektir. Size düşen görev ise listede yer alan her bir belgeyi eksiksiz olarak ibraz etmektir.

  Belge beyanı aşamasında meydana gelen problemler yüzünden Norveç için Ticari Vize başvurunuzun olumsuz yanıt alması mümkündür.

  Bu yüzden belge ibrazında gerekli özeni göstermeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca bu süreçte sahte belge beyanında bulunan kişilerin de başvuruları direkt olarak reddedilecektir. Üstelik sahte belge beyanının yasalar önünde d ağır yaptırımları bulunmaktadır.

  Norveç Ticari Vize İçin Gerekli Evrakların Listesi

  Norveç Ticari Vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bazı belgeleri beyan etmeleri bekleniyor.

  Beyan edilmesi gereken evrakların arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası, sağlık belgesi, Ticari Vize talep dilekçesi, Ticari Vize başvuru formu, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerinin de yer aldığı belgeler bulunuyor.

  Başvuru sahibi çalışan iseSGK hizmet döküm belgesi, kişisel banka hesabın ait hesap özetleri, maaş bordrosu ve iş yerinden alınan görevlendirme ya da izin belgesi,

  Başvuru sahibi şirket sahibi iseticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası ve şirkete ait banka hesap özetlerinin de bulunduğu ek belgelerin beyan edilmesi gerekiyor.

  Norveç için Ticari Vize başvurusunda bulunan kişilerin aynı zamanda Norveç’te bulunan bir iş kurumundan da davet mektubu edinmeleri şart koşuluyor. Davet mektubunun da beyan edilecek evrakların dosyasında yer alması gerekiyor.

  Norveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

  Norveç için kısa süreli vize çeşitlerinden biri olan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi, 90 güne kadar ikamet hakkı tanıyan bir vizedir. Aile ve Arkadaş Ziyaret Schengen Vizesi olarak geçen bu özel vize için bazı kriterleri de karşılıyor olmanız beklenir.

  Norveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi kapsamında kısa süreli de olsa Norveç’te konaklama imkanını yaratmış olursunuz. Bunun için de Norveç vize ofisine gelerek vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Norveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi Nedir?

  Norveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi, kısa süreli vize gurubunda yer alan ve 90 güne kadar ikamet hakkı tanıyan bir vizedir. Bu vize çeşidinden faydalanmak isteyenlerin bir adet davet mektubuna da ihtiyaçları olacaktır. Bunun için de Norveç’te ikamet etmekte olan aile bireyi ya da arkadaşınız tarafından mektubun gönderilmesi gerekmektedir.

  Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi kapsamında gönderilen davet mektubunun da istenilen belgelerin arasında ibraz edilmesi gerekiyor. Yani mektubun, vize başvurusundan bir süre önce gönderilmiş olması isteniyor. Davet mektubu olmadan yapılan vize başvuruları ise ne yazık ki olumsuz yanıt alıyor.

  Norveç için diğer kısa ya da uzun süreli vize çeşitleri hakkında da bilgi sahibi olmak için vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

  Norveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvuru Süreci

  Norveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi için başvuruda bulunmak isteyenlerin Norveç vize ofisi vasıtası ile bu istekleri gerçekleştiriliyor.

  Başvuru sürecinin ilk adımı olan vize formunun doldurulması ile birlikte başvurunuz da resmi olarak başlatılıyor. Vize başvuru formunda bulunan “seyahat amacı” kısmına kısa süreli aile ya da arkadaş ziyareti beyanında bulunmanız halinde Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi için başvuracağınız anlaşılacaktır.

  Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi için gerekli formun doldurulmasının hemen ardından da en önemli aşama olan belge beyanı aşaması gelmektedir. Bunun için de Norveç vize ofisi temsilciniz tarafından size bir belge listesi sunulacaktır. Bu belge listesinde yer alan her bir belgenin eksiksiz olarak ibraz edilmesi istenmektedir.

  Belge beyanı sürecinde meydana gelen aksaklıklar yüzünden vize başvurunuz olumsuz yanıt alabilir. Aynı zamanda sahte belge beyanı gibi durumlarda da vize başvurunuz direkt olarak reddedilecektir. Kolay ve sakin bir vize başvuru süreci geçirmek isteyenlerin belge beyanı aşamasına özen göstermeleri gerekiyor.

  Norveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  Norveç Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi için başvuruda bulunmak isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının bazı belgeleri eksiksiz olarak beyan etmeleri bekleniyor.

  Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi için gerekli olan belgelerin arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, Norveç’te ikamet eden aile bireyi ya da arkadaş tarafından gönderilen davet mektubu, konaklama ve uçak rezervasyon bilgileri yer alıyor.

  Başvuru sahibi çalışan ise; SGK hizmet döküm belgesi, maaş bordrosu, kişisel banka hesabına ait hesap özetleri ve iş yerinden alınan izin belgesi,

  Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan ise; Norveç’te ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstlenecek sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

  Başvuru sahibi öğrenci ise; 18 yaşından küçükler için muvafakatname, öğrenci belgesi ve Norveç’te ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstlenecek sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

  Başvuru sahibi şirket sahibi isekişisel hesaba ait hesap özetleri, imza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi ve faaliyet belgesi gibi belgelerin de beyan edilmesi gerekiyor.

  Norveç Kültürel – Sportif – Konferans Vizesi

  Norveç için hem kısa süreli hem de özel vizelerden biri olan Kültürel – Sportif – Konferans Vizesi, içerisinde bazı prosedürleri barındırıyor.

  Bu vize çeşidi sayesinde Norveç ülke sınırları içerisinde 90 güne kadar ikamet hakkını elde etmiş olursunuz. Aynı zamanda bu sayede kültürel, sportif ve konferans gibi aktivitelere de katılımcı olabilirsiniz.

  Elbette bu vize çeşidine başvuruda bulunmak öncelikle bir takım kriterleri karşılıyor olmanız gerekiyor. Norveç için kültürel, sportif ve konferans vizesi için başvurularınızı Norveç vize ofisi ile de yapabilirsiniz.

  Norveç Kültürel – Sportif – Konferans Vizesi Nedir?

  Norveç için kültürel, sportif ya da konferans gibi faaliyetler kapsamında vize talebinde bulunacak kişilerin bu özel vize için başvuruda bulunmaları gerekiyor. Kısa süreli vize çeşitleri arasında yer alan kültürel ve sportif faaliyetlere katılım için oluşturulan bu vize ile 90 güne kadar ikamet etmeniz mümkündür.

  Norveç, Avrupa’nın en kültürel ülkelerinden biridir. Her sene ülke sınırları içerisinde sayısız faaliyet düzenlenmekte ve bu sayede pek çok yabancı uyruklu kişi ülkeye girip çıkabilmektedir. Tüm bu kültürel ya da sportif faaliyetlere katılımı sağlamak amacıyla da bu çeşit bir özel vize prosedürü uygulanmaya başlanmıştır.

  Norveç için kültürel, sportif ve konferans vizesi talebinde bulunacak kişilerin Norveç’ten gönderilen bir davet mektubuna da ihtiyaçları vardır. Davet mektubunun da vize başvuruları esnasında beyan edilecek belgelerin dosyasında bulunması gerekmektedir. Vize başvuruları için davet mektubu hakkında daha fazla bilgi almak adına vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

  Norveç Kültürel – Sportif – Konferans Vizesi Başvuru Süreci

  Norveç ülke sınırları içerisinde sportif, konferans ve kültürel faaliyetlere katılım sağlamak isteyen yabancı uyruklu kişilerin bu özel vizeye başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bunun için de Norveç vize ofisine gelerek bir form doldurulması gerekiyor.

  Vize başvuru formunda yer alan her sorunun doğru ve net cevaplar ile yanıtlanması elzemdir. Üstelik formda yer alan “seyahat amacı” kısmına da bu vize için başvuruda bulunacağınızı açıklayan detayları yazmanı istenmektedir.

  Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmasının ardından da vize başvurusu için gerekli belgelerin beyan edilmesi aşamasına geçilir. Bu aşama herhangi bir vize başvurusu için de en önemli aşamaların başında gelmektedir.

  Vize başvurunuzun sorunsuz geçmesi için belge beyanı aşamasına olabildiğince özen göstermelisiniz. Gerekli belgelerin listesi de Norveç vize ofisi temsilciniz tarafından size sunulacaktır.

  Norveç Kültürel – Sportif – Konferans Vizesi İçin Gerekli Evrakların Listesi

  Norveç Kültürel – Sportif – Konferans Vizesi için başvuruda bulunmak isteyenlerin bir takım evrakları ibraz etmeleri isteniyor. Bu evrakların arasında ise; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Norveç’te bulunan bir kurumdan gönderilen bilgilendirici içeriği bulunan davet mektubu, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler yer alıyor.

  Başvuru sahibi çalışan iseSGK hizmet döküm belgesi, kişisel banka hesabına ait hesap özetleri, maaş bordrosu ve iş yerinden alınan görevlendirme ya da izin belgesi,

  Başvuru sahibi öğrenci iseöğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Norveç’te ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstlenecek sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

  Başvuru sahibi şirket sahibi ise; imza sirküleri, şirkete ait banka hesabının hesap özetleri, ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve vergi levhası gibi ek belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

  Norveç Eğitim – Araştırma Vizesi

  Norveç için uzun süreli vize çeşitlerinden biri olan eğitim ve araştırma vizesi ile ülkedeki eğitim kurumlarına katılım sağlayabilirsiniz. Norveç ülke sınırları içerisinde lise ya da üniversite gibi eğitim kurumlarında iş yapacak kişilerin bu vize çeşidine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

  Bunun için de ilk önce bir kabul mektubunun alınmış olması isteniyor. Norveç’te yapılan araştırma ya da alınan eğitim süresince geçerliliği olan bu vize çeşidi 90 günden daha uzun ikamet hakkı da sağlamaktadır. Eğitim ve araştırma vizesi için başvurularınızı Norveç vize ofisi ile yapabilirsiniz.

  Norveç Eğitim – Araştırma Vizesi Nedir?

  Norveç, eğitim alanında Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinin başında geliyor. Bu sebepten dolayı da yabancı uyruklu kişilerin ülkeye ilgisi artıyor. Norveç’te eğitim almak ya da eğitim vermek üzerine opsiyonları bulunan yabancı uyruklu kişilerin de eğitim ve araştırma vizesi için başvuruda bulunmaları isteniyor.

  Norveç için eğitim ve araştırma vizesi, uzun süreli ikamet hakkı tanıyan özel bir vize çeşididir. Özel bir vize olmasından mütevellit bu vize için bir takım kriterlerin de sağlanmış olması beklenir. Örneğin ilgili eğitim ya da araştırma kurumundan herhangi bir davet ya da kabul mektubu almadan bu vizeye başvurulması mümkün değildir.

  Davet ya da kabul mektubunun da vize başvurusu esnasında beyan edilecek belgelerin dosyasında yer alması zorunludur. Dolayısıyla vize başvurusunda bulunulmadan evvel davet ya da kabul mektubunun gönderilmiş olması gerekiyor.

  Norveç için diğer uzun ya da kısa süreli vize çeşitleri hakkında da bilgi sahibi olmak için vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

  Norveç Eğitim – Araştırma Vizesi Başvuru Süreci

  Norveç vize ofisi kapsamında eğitim ve araştırma vizesi için de başvuruda bulunmanız mümkün kılınıyor. Bu yüzden ilk önce vize ofisine gelerek bir başvuru formunu doldurmanız bekleniyor.

  Başvuru formunda yer alan “seyahat amacı” kısmına da eğitim ya da araştırma amacı ile ülkeye giriş yapacağınızı beyan etmeniz önem teşkil ediyor. Bu sayede sizin başvuruda bulunmanız gereken vize çeşidi de şekillendirilmiş oluyor.

  Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ışığında doldurulmasının ardından süreç belge beyanı aşamasına doğru ilerlemektedir. Belge beyanı aşaması Norveç için her vize çeşidinde uygulanan en önemli aşama olarak kabul edilir.

  Bu süreçte meydana gelen olası problemler vize başvurunuzun direkt olarak reddedilmesine neden olacaktır. Dolayısıyla rahat bir vize başvuru süreci geçirmek isteyenlerin bu aşamaya gereken özeni göstermeleri tavsiye edilir.

  Vize başvurusu belge beyanı aşamasında gerekli olan belgelerin kapsamlı listesi Norveç vize ofisi temsilciniz tarafından size sunulacaktır. Size düşen görev de listede yer alan her bir belgeyi eksiksiz ve güncel tarihli olarak beyan etmektir.

  Norveç Eğitim – Araştırma Vizesi İçin Gerekli Evrakların Listesi

  Norveç eğitim ve araştırma vizesi için başvuruda bulunan kişilerden bir takım belgeleri ibraz etmeleri bekleniyor. Bu belgelerin arasında; pasaport, adli sicil kaydı, Norveç’te bulunan bir eğitim kurumundan gönderilen kabul ya da davet mektubu, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi2 adet biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, vize başvuru formu ve vize takip dilekçesi yer alıyor.

  Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, okul kabul mektubu, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Norveç’te ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstlenecek sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

  Başvuru sahibi çalışan iseSGK hizmet döküm belgesi, maaş bordrosu, varsa Norveç için çalışma izni belgesi, iş yerinden alınan izin ya da görevlendirme belgesi gibi belgelerin de beyan edilmesi zorunludur.

  Norveç Resmi Ziyaret Vize İşlemleri

  Norveç için resmi ziyaret vizesi de kısa süreli vize çeşitlerinden biridir. Adından da anlaşılacağı üzere ülkeye düzenlenen ve resmi bir değere sahip olan ziyaretler için bu vizenin alınması gerekmektedir.

  Resmi ziyaret vizesi için başvuru yapılırken Norveç’te bulunan resmi bir kurumdan gönderilen davet mektubuna da ihtiyacınız vardır.

  Vize başvurusu için gerekli kriterler sağlandığında başvuru aşamasına geçmeniz için herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Norveç için resmi ziyaret vizesi başvurularınızı Norveç vize ofisi ile yapabilirsiniz.

  Norveç Resmi Ziyaret Vizesi Nedir?

  Norveç için resmi ziyaret vizesi ile ülke sınırları içerisinde 90 güne kadar ikamet hakkına sahip olabilirsiniz. Norveç, Schengen Bölgesi’nde yer alan bir Avrupa Birliği ülkesidir. Dolayısıyla ülkeye düzenleyeceğiniz seyahatler kapsamında Schengen Vizesi için başvuruda bulunmanız gerekecektir.

  Resmi ziyaret vizesi de Schengen Vizesi kapsamında bulunan özel amaçlı bir vize çeşididir. Norveç ülke sınırları içerisinde yapacağınız resmi ziyaretler için bu vize çeşidine başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

  Resmi ziyaret vizesi için ilk önce resmi bir kurum tarafından gönderilmiş olan bir davet mektubuna ihtiyacınız olacaktır.

  Kurumun Norveç’te bulunması ve vize başvurusundan önce davet mektubunu göndermesi gerekmektedir. Davet mektubunun da vize başvurusunda bulunurken belge beyanı dosyasında yer alması zorunludur. Davet mektubu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

  Norveç Resmi Ziyaret Vizesi Başvuru Süreci

  Norveç vize ofisi aracılığı ile resmi ziyaret vizesi için gerekli olan başvurularınızı yapmanız mümkündür. Norveç vize ofisi, Norveç Konsolosluk makamı tarafından vize başvuruları için resmi olarak görevlendirilmiştir.

  Resmi ziyaret vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin ilk önce vize ofisine gelerek bir form doldurmaları beklenmektedir. Vize formunda yer alan “seyahat amacı” kısmına da Norveç’e yapılacak resmi seyahat hakkında bilgiler girilmelidir. Bu bağlamda başvuruda bulunacağınız vize çeşidi de netleştirilmiş olacaktır.

  Vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmasının ardından Norveç vizesi için belge beyanı aşamasına geçilir. Bu aşamada özen gösterilmesi gereken oldukça önemli bir aşamadır.

  Belge beyanı sürecinde gerekli olan belgelerin kapsamlı listesi vize ofisi temsilciniz tarafından size sunulacaktır. Bu aşamada sizin yapmanız gerekenler gerekli belgeleri dosyalayarak beyan etmektir.

  Belge beyanı aşamasında eksikliklerin olması ya da problemlerin yaşanması halinde vize başvurunuz olumsuz yanıt alacaktır. Üstelik sahte belge beyanında bulunan kişilerin de başvuruları direkt olarak reddedilmektedir. Sorunsuz bir vize başvuru süreci geçirmek istiyorsanız özellikle belge ibrazı noktasına özen göstermeniz tavsiye edilmektedir.

  Norveç Resmi Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  Norveç resmi ziyaret vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı belgeleri beyan etmeleri zorunludur. Bu belgelerin arasında; pasaport, en az 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, resmi ziyaret vizesi başvuru formu, resmi ziyaret vizesi talep dilekçesi, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler yer alıyor.

  Başvuru sahibi çalışan isemaaş bordrosu, SGK hizmet döküm belgesi ve iş yerinden alınan görevlendirme ya da izin belgesi,

  Başvuru sahibi şirket sahibi iseimza sirküleri, vergi levhası, ticari sicil gazetesi ve faaliyet belgesi,

  Başvuru sahibi öğrenci ise; öğrenci belgesi, 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Norveç’te ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstlenecek sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

  Norveç için resmi ziyaret vizesi kapsamında Norveç’te bulunan resmi bir kurumdan gönderilen kabul ya da davet mektubuna da ihtiyaç vardır. Bu belgenin de beyan edilmesi gereken belgelerin arasında yer alması zorunludur.

  Norveç Sağlık Sebepli Vize

  Norveç için kısa süreli ve özel amaçlı vize çeşitlerinden biri olan sağlık sebepli vize ile 90 güne dek ikamet hakkına da sahip olabilirsiniz.

  Norveç sağlık kurumlarında tedavi görmek ya da tedavi görecek yakınına refakat etmek isteyenlerin bu vize çeşidine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

  Elbette diğer tüm özel vize çeşitleri gibi sağlık sebepli vize için de bazı kriterleri karşılıyor olunması bekleniyor. Norveç vize ofisi aracılığı ile sağlık sebepli vize başvurunuzu yapmanız da mümkün kılınıyor.

  Norveç Sağlık Sebepli Vize Nedir?

  Norveç için 90 güne kadar ikamet hakkı tanıyan kısa süreli bir vize olan sağlık sebepli vize, Norveç sağlık sisteminden faydalanmanızı da sağlıyor. Sağlık sebepli vize kapsamında ülkede bulunan sağlık kurumlarından faydalanmanız da mümkün kılınıyor. Tedavilerine Norveç’te devam etmek isteyen yabancı uyruklu hastaların bu vize çeşidi için başvuruda bulunmaları gerekiyor.

  Norveç sağlık sebepli vize ile Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Norveç’te tedavi olabilirsiniz. Bunun için de ilk önce hastalığınızı kanıtlayan bir sağlık raporuna ihtiyacınız olacaktır.

  Sağlık raporunun da vize başvurusu için gerekli belgeler dosyasında yer alması zorunludur. Dolayısıyla vize başvurusunda bulunmadan evvel gerekli olan sağlık raporunuz almanız gerekecektir.

  Norveç sağlık sebepli vizesi için gerekli olan başvurularınızı Norveç vize ofisi ile yapmanız da mümkündür. Bunun yanında Norveç vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak adına vizeofisi.com sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

  Norveç Sağlık Sebepli Vize Başvuru Süreci

  Norveç için sağlık sebepli vize başvurularınızı Norveç vize ofisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de vize ofisine gelerek bir vize başvuru formu doldurmanız beklenmektedir.

  Başvuru formunun doğru bilgiler ışığında ve net bir şekilde doldurulması halinde vize başvurunuzun ilk adımı da tamamlanmış oluyor.

  Formda yer alan “seyahat amacı” kısmına Norveç’te tedavi görmek ya da refakat etme amacı taşındığının da bildirilmesi gerekiyor. Böylece başvuruda bulunacağınız vize çeşidi de şekillendirilmiş oluyor.

  Sağlık sebepli vize başvurusunda ikinci aşama da gerekli evrakların beyan edilmesi aşamasıdır. Bu aşamada Norveç vize ofisi temsilciniz tarafından size kapsamlı bir belge listesi sunulacaktır. Sizin yapmanız gereken ise listede yer alan her bir belgeyi eksiksiz olarak beyan etmektedir. Beyan edilmesi gereken belgelerin her birinin doğru bilgileri içermesi ve güncel tarihli olması şarttır.

  Belge ibrazı aşamasında sorun yaşamamak için bu sürece gerekli önemi vermeniz gerekiyor. Bu aşamada meydana gelen problemler neticesinde vize başvurunuz olumsuz yanıt alabiliyor.

  Norveç Sağlık Sebepli Vize İçin Gerekli Evrakların Listesi

  Norveç için sağlık sebepli vize başvurusunda bulunacak kişilerin bazı evrakları eksiksiz olarak beyan etmeleri gerekiyor.

  Beyan edilmesi gereken evrakların arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, hasta ise sağlık raporu, sağlık sebepli vize başvuru formu, sağlık sebepli vize talep dilekçesi, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerinin yer aldığı belgeler bulunuyor.

  Başvuru sahibi çalışan ise; SGK hizmet döküm belgesi, maaş bordrosu ve iş yerinden alınan izin belgesi,

  Başvuru sahibi ev hanımı ya da çalışmayan iseNorveç’te ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstlenecek sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

  Başvuru sahibi öğrenci ise; 18 yaşından küçükler için muvafakatname ve Norveç’te ikamet edilecek süre kapsamında maddi sorumluluğu üstlenecek sponsora ait finansal ve kimlik bilgilerinin de yer aldığı belgeler,

  Başvuru sahibi şirket sahibi ise; şirket ile ilgili detayları içeren bir takım finansal belgelerin de beyan edilmesi gerekiyor.

  Norveç Şoför Vize İşlemleri

  Norveç şoför vizesi için başvuruda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının bazı kriterleri sağlamaları oldukça mühimdir. Şoför vizesi de kısa süreli bir vize türü olup özel bir prosedüre sahiptir.

  Bu vize için başvuruda bulunacak kişilerin bazı belgeleri beyan etmeleri ve vize yasaları kapsamında oluşturulan kriterleri karşılıyor olmaları gerekmektedir. 90 güne dek ikamet hakkı tanıyan Norveç şoför vizesi için gerekli olan başvurularınızı da Norveç vize ofisi ile yapabilirsiniz.

  Norveç Şoför Vizesi Nedir?

  Norveç için özel vize çeşitlerinden biri olan şoför vizesi, 90 güne kadar ikamet hakkı tanıyan bir vizedir. Kısa süreli vizeler grubunda yer alan bu vize için başvuruda bulunurken bazı kriterleri de sağlıyor olmanız beklenir.

  Norveç şoför vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin bağlı bulundukları şirketten bir belge talep etmeleri gerekiyor. Şirketin antetli kağıdına yazılmış bu belge ile bir kuruma bağlı şoför olduğunuz da kanıtlanmış oluyor. Ancak ve ancak bu belgenin beyan edilmesi halinde şoför vizesi için başvuruda bulunmanıza izin veriliyor.

  Özel bir şirkete ya da bir devlet kurumuna bağlı mesleği şoför olan kişilerin yurtdışı seferlerinde şoför vizesi başvurusunda bulunmaları zorunlu tutuluyor.

  Bu durum Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Norveç için de geçerlidir. Norveç için başvuruda bulunabileceğiniz diğer vize çeşitleri hakkında da bilgi almak adına vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

  Norveç Şoför Vizesi Başvuru Süreci

  Norveç için şoför vizesi başvurusunda bulunmayı düşünenlerin ilk önce vize ofisine gelerek bir başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

  Norveç vize ofisi, Norveç konsolosluk makamı tarafından özel olarak görevlendirilmiş bir merkezdir. Vize ofisi kapsamında Norveç için vize başvurularınız değerlendirilmeye alınmaktadır.

  İlk kez Norveç Schengen Vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin ise başvurularını direkt olarak konsolosluk makamına yapmaları gerekiyor. Biyometrik verileri konsolosluk makamına ulaşmamış kişiler için bu işlemler zorunlu koşuluyor. İlk başvuru haricindeki tüm vize başvurularınız için de vize ofisimiz size hizmet vermektedir.

  Vize başvuru formunu dolduran kişilerin “seyahat amacı” kısmında şoför vizesi başvurusunda bulunacaklarını da beyan etmeleri isteniyor. Bu sayede şoför vizesi için yapacağınız başvurunun da ilk adımı atılmış oluyor. Aynı zamanda vize formunda yer alan iletişim bilgileri kısmında da doğru bilgiler ışığında doldurulması büyük önem taşıyor.

  Vize formunun doldurulmasının ardından süreç sizi belge beyanı aşamasına yönlendiriyor. Bu noktada gerekli olan belgelerin geniş kapsamlı listesi vize ofisi temsilciniz tarafından size sunulacaktır. Listede yer alan her bir belgenin de eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekiyor. Belgelerin doğru bilgileri içermesi ve güncel tarihli olması da büyük önem taşıyor.

  Belge beyanında bulunurken sahte belgelerin kullanılması halinde başvurunuz direkt olarak reddedilecektir. Bu yüzden sorunsuz bir başvuru süreci için belge beyanı aşamasına özen göstermeniz gereklidir.

  Norveç Şoför Vizesi İçin Gerekli Evrakların Listesi

  Norveç için şoför vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin bazı evrakları beyan etmeleri gerekiyor. Şoför vizesi başvurusunda gerekli olan belgelerin arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, seyahat sağlık sigortası, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi başı çekiyor.

  Yukarıda belirtilen belgelerin yanı sıra; ziyaret edilecek firma tarafından gönderilen davet mektubu, işveren izin yazısı, şoför listesi, CMR belgesi, şoför kayıt belgeleri, taşıtlar için kayıt ve izin belgeleri, SGK işe giriş belgesi, SGK hizmet dökümü, beynelmilel ehliyetin fotokopisi ve şirkete ait evrakların da ek olarak beyan edilmesi zorunlu tutuluyor.

  Norveç Transit Vize İşlemleri

  Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Norveç için transit vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

  Transit vize de Schengen Bölgesi kapsamında sunulan bir vize çeşididir. Dolayısıyla Norveç üzerinden bir başka ülkeye geçerken Schengen Vizesi sahibi iseniz transit vize için başvuruda bulunmanıza gerek olmayacaktır. Transit vize başvuruları ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanırken buna uygun olarak seyahat planınızı oluşturmanız faydalı olacaktır. Norveç için gerekli olan transit vize başvurunuzu Norveç vize ofisi ile yapmanız da mümkündür.

  Norveç Transit Vizesi Nedir?

  Norveç için transit vize uygulaması aynı zamanda Schengen Vizesi kapsamında da yer alıyor. Norveç aktarmalı bir seyahat planı oluşturan kişilerin transit vize için de başvuruda bulunmaları gerekiyor. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup bordo pasaporta sahip olan kişilerin bu vize için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

  Transit vize kapsamında aktarma yapacağınız ülkede kısa süreli konaklama imkanı elde etmiş olursunuz. Başvuruda bulunacağınız transit vize çeşidine göre havaalanı sınırlarında ya da bulunduğunuz ülkede uçak rezervasyon saatinize dek konaklayabilirsiniz.

  Transit vize başvurusunda bulunurken ilk önce uçak rezervasyon tarihinize ve saatinize dikkat etmelisiniz. Transit vizenizin süresi aktarma yapacağınız uçağın kalkış saatinden önce bitiyorsa bu olumsuzluklar yaşayacağınız anlamına gelmektedir. Transit vize çeşitleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için de vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

  Transit vize için başvuruda bulunurken de gidiş ve dönüş uçak rezervasyon bilgilerinizi de beyan etmelisiniz.

  Norveç Transit Vize Başvuru Süreci

  Norveç için transit vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvurularını Norveç vize ofisi ile gerçekleştirmeleri mümkün kılınıyor. Bunun için de ilk adım olarak bir vize başvuru formu doldurmanız bekleniyor. Vize formunda yer alan sorulara doğru ve net yanıtlar vermeniz de başvurunuz için oldukça büyük önem taşıyor.

  Transit vize başvurusunda bulunurken dolduracağınız başvuru formunda bu vize çeşidine ihtiyacınız olduğunu da beyan etmelisiniz. Bu sayede Norveç vize ofisi temsilciniz ile transit vize için gerekli başvurunuza ilk adımı da atmış olursunuz.

  Bunun yanında vize başvuru formunda bulunan iletişim bilgileri sorularına da doğru cevaplar vermeniz gerekiyor. Bu sayede vize ofisi temsilciniz sizinle iletişim kurabiliyor. Vize formunun eksiksiz olarak doldurulmasının ardından da belge beyanı aşamasına geçiliyor.

  Norveç transit vize için gerekli olan belgeler, diğer vize çeşitlerine oranla daha farklıdır. Vize başvurusunda gerekli olan belgelerin kapsamlı listesi vize ofisi temsilciniz tarafından size sunulacaktır. Size düşen görev de listede yer alan her bir belgeyi eksiksiz olarak beyan etmektir.

  Transit vize için belge beyanında bulunurken belge dosyanızda eksiklikler olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra belgelerin her birinin doğru bilgiler içermesi ve güncel tarihli olması da büyük önem taşımaktadır. Ayrıca sahte belge beyanında bulunan kişilerin de vize başvuruları direkt olarak reddedilmektedir.

  Transit vize başvurunuzun kolay bir süreçte sonlanması için tüm bu adımlara özen göstermeniz gerekiyor. Transit vizenizin olumsuz yanıt alması halinde aktarma yapacağınız durumlar da riske girmiş oluyor. Dolayısıyla rahat bir vize süreci için yukarıda belirtilen detaylara özen göstermeli ve vize ofisi temsilciniz ile ortak çalışmalısınız.

  Norveç Transit Vize İçin Gerekli Evrakların Listesi

  Norveç için transit vize başvurusunda bulunan pasaport sahiplerinin bazı belgeleri beyan etmeleri gerekiyor. İbraz edilmesi gereken belgeler arasında; pasaport, transit vize başvuru formu, transit vize talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, gidilecek olan ülkeye ait izin belgeleri ya da oturum izni belgesi, kimlik fotokopisi, Norveç uçak bileti ve seyahat sağlık sigortası yer alıyor.

  Norveç Vize Evrak Listesi

  Norveç vizesi için başvuruda bulunmak isteyenlerin bazı evrakları eksiksiz olarak beyan etmeleri bekleniyor. Talep edilen evrakların listesi her vize çeşidi için farklılık gösterirken bazı evraklar hepsinde ortak olarak bulunuyor.

  Vize başvuru sürecinde evrakların beyan edilmesi, başvurunuzun uygun olup olmadığının anlaşılmasına yardımcı oluyor. Beyan edilen evraklardan yola çıkılarak vize başvurunuz olumlu ya da olumsuz olarak yanıt alıyor. Norveç vize ofisi ile belge beyanı sürecinde ortak çalışabilirsiniz.

  Norveç Vizesi İçin Belgelerin Beyan Edilme Süreci

  Norveç için vize başvurusunda bulunurken başvuru ayağınızın en önemli kısmını belge beyanı süreci oluşturuyor. Bunun için ilk önce gerekli belgelerin yer aldığı kapsamlı bir listeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Belge listesi Norveç vize ofisi temsilciniz tarafından size sunulacaktır. Sizin de bu kısımda üzerinize düşen görev gerekli belgeleri toplayarak ibraz etmektir.

  Belge beyanı aşamasında listede yer alan tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde dosyalanmış olması gerekiyor. Belge dosyasında eksik bulunması halinde vize ofisi temsilciniz sizinle irtibata geçecektir. Fakat siz yine de süreci uzatmamak adına dosyada yer alması gereken her belgeyi bulundurmaya özen göstermelisiniz.

  Oluşturmuş olduğunuz belge dosyası ilk olarak vize ofisi temsilciniz tarafından kontrol edilecektir. Bu durumda herhangi bir sorun varsa beyan sürecinden önce bunu çözmeniz istenir. Belge dosyasında eksiklikler bulunması halinde vize başvurunuz da olumsuz yanıt alabilir.

  Norveç vizesi için belgeler hakkında daha fazla bilgi almak için vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

  Norveç Vizesi Başvurusunda Gerekli Olan Temel Belgeler

  Norveç vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin bazı belgeleri beyan etmeleri gerekiyor. Beyan edilmesi gereken başlıca belgeler arasında; pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, kimlik fotokopisi, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerinin yer aldığı çeşitli belgeler bulunuyor.

  Yukarıda belirtilen temel belgelerin haricinde başvuruda bulunan kişinin konumuna göre de bir takım belgelerin ibraz edilmesi zorunludur.

  Bunun için de her vize çeşidine göre şirket sahiplerinin, çalışanların, emeklilerin, öğrencilerin, ev hanımlarının ya da çalışmayan kişilerin bazı ek belgeleri de beyan etmeleri bekleniyor.

  Norveç vizesi için beyan edilecek belgelerin kapsamlı listelerine her vize çeşidi için oluşturulan sayfalardan ulaşmanız mümkündür. Kısa süreli vize grupları için benzer belgeler talep edilirken uzun süreli vizelerde talep edilen belgeler daha geniş kapsamlıdır.

  Bazı vize çeşitleri için de Norveç’ten gönderilen kabul, davet ya da referans mektupları gerekirken özellikle turistik vize için böyle bir belgeye gerek duyulmamaktadır.

  Evrakların Beyan Edilmesi Aşamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Norveç vize başvurularında belge beyanında bulunacak kişilerin dikkat etmesi gereken bir takım hususlar bulunuyor. Bu hususlar yeterince dikkate alınmazsa vize başvurunuz yüksek oranda olumsuz yanıt alabiliyor.

  Sahte belge beyanında bulunulması halinde vize başvurunuz direkt olarak reddedilecektir. Üstelik sahte belge beyanının yasalar önünde de pek çok yaptırımı bulunmaktadır.

  Bunun yanı sıra eksik ya da net bilgi içermeyen belgelerin beyan edilmesi halinde de vize başvurunuz olumsuz yanıt alabilir.

  Norveç için yapacağınız vize başvurularının olumsuz yanıt almasının nedenlerinin başında yanlış belge beyanı gelmektedir. Bundan dolayı başvurunuz ilk etapta olumsuz yanıt alacaktır.

  Bu durumda itiraz hakkınız da bulunmaktadır fakat itiraz sürecinde tüm belgeleri yeniden beyan etmeniz istenmektedir. Yeniden belge beyanında bulunurken eksik ya da hatalı olanları da düzeltmeniz zorunludur. Norveç vize başvurunuzun uzun bir sürece yayılmasını istemiyorsanız belge ibrazına özen göstermelisiniz.

  Norveç Vize Ücretleri 2021

  Tıpkı her Schengen Vizesi başvurularında olduğu gibi Norveç vizesi için de belli bir harç bedeli ödenmelidir. Dönemsel olarak güncellenebilen ve değişiklikler gösterebilen bu uygulama için en güncel verileri burada bulabilirsiniz.

  Vize harç ücretleri, vize ofisleri tarafından uygulamaya konulan bir yaptırım değildir. Vize ofislerinin harç bedelleri için indirim yapabilme ya da harç bedeli talep etmeme gibi bir yaptırımları da bulunmaz. Norveç için güncel harç bedelleri hakkında en kapsamlı bilgiye Norveç vize ofisi ile ulaşabilirsiniz.

  Norveç Vize Başvurusu İçin Harç Ödeme Zorunluluğu

  Her Schengen Vizesi başvurusunda olduğu gibi Norveç için de bu konuda hemen hemen aynı yöntemler uygulanıyor. Norveç için başvuruda bulunacağınız her vize çeşidine ayrı vergi harcı uygulaması getiriliyor. Buna göre alacağınız vizenin pozisyonu da ödemeniz gereken harcı etkileyebiliyor.

  Kısa süreli vize harçları uzun süreli vize harçlarına göre daha uygun bir fiyatlandırmaya sahiptir. Bunun yanı sıra ülkeye giriş çıkışlarınız da harç ödemelerini etkileyen bir başka kriterdir.

  Norveç için vize harcı ödemelerini Norveç vize ofisi ile gerçekleştirmeniz de mümkündür. Belirtilen harç ödemelerinin üzerine vize ofisi ve ek giderleri de eklemeniz de gerekecektir. Vize harçları hakkında daha genel bilgilere ulaşmak için de vizeofisi.com sitesine göz atabilirsiniz.

  Vize Harcının Ödenmesinin Önemi

  Norveç ya da başka bir ülke için vize başvurusunda bulunurken vize harcını ödemeye özen göstermeniz gerekiyor. Vize harcını ödediğinizi kanıtlamadan vize başvurunuz da olumlu yanıt alamıyor. Bu yüzden başvuru adımlarını atarken ilk önce vize harcını ödemeniz tavsiye ediliyor.

  Vize harcını ödediğinize dair banka dekontunun da beyan etmeniz gereken belgelerin arasında yer alması bekleniyor. Yani bu durumda vize harcını başvurudan önce ödemiş olmanız beklenmektedir. Belge dosyanızda herhangi bir eksiklik olması halinde de Norveç için yapmış olduğunu vize başvurunuz iptal edilecektir.

  Norveç için vize başvurunuzu yaparken Norveç vize ofisi temsilciniz ile iletişime geçmeniz önerilmektedir. Vize ofisi temsilciniz başvuruda bulunacağınız vize çeşidine göre size ödemeniz gereken net miktarı bildirecektir.

  Norveç 2021 Vize Harç Ücretleri

  Norveç vizesi için ödemeniz gereken harç miktarları başvuruda bulunacağınız vize çeşidine ve vizenin pozisyonuna göre değişiklik gösteriyor. Bunun yanı sıra yaş ya da ülkeye giriş amacınız da harcın miktarına etkide bulunuyor.

  Norveç için kısa süreli ve VIP olmayan vizeler için 125 Euro civarında bir harç ödemesi yapmanız bekleniyor. Bu miktarın içerisinde ek ödemeler ve vize ofisinin tahsil edeceği aracılık ücreti de yer almaktadır.

  Norveç için kısa süreli ve VIP olan vize başvuruları için de genellikle 275 Euro gibi bir harç ücreti ödemeniz bekleniyor. Bunun yanı sıra Norveç şoför vizesi için de toplamda 160 Euro gibi bir meblağ ödemiş olmanız gerekiyor. Tüm bu fiyatlar içerisinde de ek ücretler ve vize ofisi tarafından alınan aracılık ücreti de bulunmaktadır.

  Norveç için vize başvurusunda bulunan kişilerin yaş aralığı da harç fiyatlarına etki etmektedir. Örneğin 6 – 12 yaş arasındaki çocuklar için indirimli harç tarifesi uygulanmaktadır. Buna göre 6 – 12 yaş arası vize başvurularında talep edilen harç ücreti 75 Euro olarak belirlenmiştir. Bu fiyatın da içerisinde aracı firmanın ve danışmanlık hizmetlerinin de ödemeleri yer almaktadır.

  Norveç için vize başvurusunda bulunurken harç ödemelerinizi tam zamanında yapmış olmaya özen göstermelisiniz. Bunun haricinde de vize başvurunuz iptal edilirse harç ödemenizi geri alabilmeniz ne yazık ki mümkün değildir.

  Norveç Vize Reddi

  Norveç vize başvurularında başvurunuzun olumsuz yanıt alması durumu da olasılıklar dahilindedir. Buna göre vize başvuru sürecinde size bildirilen her detay için özen göstermeli ve vize başvurunuzun olumlu yanıt alması adına bazı adımları atmalısınız.

  Norveç için vize başvurusunda bulunacak kişilerin vize reddi halinde itiraz hakları da bulunuyor. Buna göre eksikliklerinizi tamamlayıp başvurunuzu yeniden yapmanıza izin veriliyor. Norveç vize ofisi temsilciniz ile itiraz sürecine uygun adımları atabilirsiniz.

  Norveç Vizesi Başvurusunun Reddedilme Nedenleri

  Norveç vize başvurusunda bazı nedenlerden dolayı olumsuz yanıt alma gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Bunun da başında belge beyanı sürecinde yaşanan aksilikler ya da problemler geliyor. Vize başvurusu içim belge beyanında bulunurken bir takım detaylara özen göstermeniz faydalı olacaktır. Bunların da başında eksik ve doğru belge ibrazı gelmektedir.

  Vize başvurusunda belge beyanı süreci başvurunuzun olumlu ya da olumsuz yanıt alması bakımından önemli bir roldedir. Buna göre beyan etmeniz gereken belge dosyasında eksikliklerin bulunması halinde başvurunuz direkt olarak reddedilecektir.

  Norveç vizesi için başvuruda bulunacak kişilere Norveç vize ofisi temsilcileri tarafından bir belge listesi verilmektedir. Her vize için sunulan belge listesi farklıdır. Bazı vize çeşitleri için daha geniş kapsamlı belgeler talep edilirken bazı vize çeşitleri içinse klasik belgelerin talep edilmesi mümkündür.

  Bu yüzden temsilcinizin size özel olarak oluşturduğu belge listesine sadık kalmanız öneriliyor. Her vize çeşidine uygun belge listelerine ulaşmak için vizeofisi.com sitesine de göz atabilirsiniz.

  Vize başvurularında belge beyanı aşamasında sahte belgelerin ibraz edilmesi de direkt olarak olumsuz yanıt almanıza sebep oluyor. Böyle bir durumda başvurunuz reddedilirken aynı zamanda hakkınızda yasal işlemler de başlatılabiliyor. Dolayısıyla yasalar önünde de büyük bir suç olan sahte belge ibrazından kaçınmanız önerilmektedir.

  Norveç Vize Başvurusunun Reddedilmesi Halinde Yapmanız Gerekenler

  Norveç vize başvurusunun reddedilmesi halinde başvuruda bulunan kişilerin bir seferlik itiraz hakkı bulunuyor. Buna göre ilk önce başvurunuzun neden dolayı reddedildiğini de öğrenmeniz gerekiyor. Bazı durularda bununla ilgili detaylı bilgiler verilirken bazen bu konuda herhangi bir açıklamanın yapılmaması da mümkündür.

  Eğer Norveç için vize başvurunuzun neden reddedildiğini öğrendiyseniz buna uygun itiraz sürecine geçebilirsiniz. Vize başvuruları genellikle eksik belge ibrazı yüzünden reddedilmektedir. Böyle bir durumda itiraz dilekçeniz ile birlikte beyan etmeniz gereken tüm belgeleri de Norveç konsolosluk makamına göndermeniz gerekiyor. Böylece vize başvurunuz konsolosluk makamı tarafından yeniden değerlendirilmeye alınabiliyor.

  Norveç vize başvurunuzun reddedilmesinden sonra itiraz süreci için 28 gün gibi bir süreniz oluyor. Size düşen görev de bu süreyi geçirmeden itiraz dilekçenizi konsolosluk makamına iletmektir.

  Norveç Vize Başvurusunun Reddedilmesi Durumunda Olanlar

  Norveç için yaptığınız vize başvurunuz olumsuz yanıt aldı ise bu durumda önceden göndermiş olduğunuz belgeleri geri alabilmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla belgelerinizi itirazınız kapsamında yeniden toplayıp göndermeniz gerekecektir. Bununda size verilen 28 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. Aksi halde itiraz hakkınızı da kaybetmiş olursunuz.

  Norveç vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda ödemiş olduğunuz harç ücretini de geri alabilmeniz ne yazık ki mümkün değildir. Bu yüzden paranızı alabilmek adına ayrı bir dilekçe yazmanıza da gerek yoktur. Her vize başvurusu için yatırılan harç ücreti geri ödeme yapılmaksızın ilgili hizmeti veren kurumlara iletilmektedir.

  Bu yüzden vize başvurunuzun ret cevabı almasının herhangi bir etkisi olmayacaktır. Yeniden vize başvurusunda bulunurken de o döneme ait güncel vize harç ücretini yeniden ödemeniz beklenmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına da başvuru sürecindeki tüm tavsiyelere uymaya özen göstermelisiniz.

  Norveç Form Ve Dilekçe

  Norveç Biyometrik Fotoğraf Örneği

  Norveç Vize Bilgi Formu

  Norveç Vize Dilekçe İngilizce

  Norveç Turistik-Ticari Dilekçe Örnekleri

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir