Polonya Vizesi 2023 Nasıl Alınır?

Polonya vizelerinizi alırken başvuru işlemlerinizi sonuçlandıracak olan yetkili makamların Polonya Büyükelçiliği/Konsolosluğu olduğunu belirtebiliriz. Sizler de yetkili merkezlerimiz üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 • Bu sayede hem web sitelerimizde mevcut olan bilgilerden faydalanabilir, hem de müşteri temsilcilerimizle yapacağınız görüşmelerde sizler için en uygun şartların sağlanmasına olanak verebilirsiniz.
 • İşte bu sayede en yakın ofislerimiz üzerinden randevularınızın alınmasına ve evraklarınızın ibrazına yönelik işlemleri gerçekleştirebileceksiniz. İstanbul ve çevresinden yapılacak başvurularla konsolosluk ilgilenirken, Ankara ve çevresi için ise Büyükelçilik görev almaktadır.

Polonya Vize Başvuru Formu Nedir? 2023

Polonya vize alırken hazırlamanız gereken evraklardan birisi başvuru formu olacaktır. Schengen vizeleri kapsamında yapacağınız başvurularda doldurmanız gereken vize başvuru formu hakkında bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 • Seyahat amaçlarınıza uygun olarak doldurulacak olan formların ve diğer evrakların birbiriyle uygun ve uyumlu içeriklerde olması gerekmektedir. Seyahatleri hangi amaçlarla ve hangi tarihlerde gerçekleştireceğinizin bu formda yer alması gerekmektedir. Bu nedenle özenle doldurmalı ve istenen dillerde hazırlamaya özen göstermelisiniz.
 • Türkçe, İngilizce veya Lehçe dillerinde doldurulabilen bu form hakkında sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Ticari, turistik veya ziyaret gibi kısa süreli Schengen vizelerini alırken bilgilerinizin teyit edilmesi aşamasında bu formların etkisi olacaktır. Kimlik bilgilerinize ve konaklayacağınız adreslere ilişkin bilgilerin net olarak ifade edilmemesi vize reddi yanıtına neden olabilmektedir.
 • Bu nedenle tüm işlemlerin gerçekleştirilebilmesi ve sonuçların olumlu olabilmesi için soruların cevaplanmasının ardından imza kısımlarının doldurulması gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan başvuru sahiplerinin evraklarını velileri imzalamalıdır. Öğrenci, ev hanımı veya geçim kaynağı olmayan kişilerin sponsorlara ihtiyaçları olacaktır. Böylece masraflarını karşılayacaklarının garantisini elde etmiş olacaklardır.

Polonya Vizesi 2021 Vize Başvurusu

Polonya Turistik Vize Evrakları 2023

 • Şirket yetkilisi tarafından antetli kağıda hazırlanacak ve imzalı olarak sunulacak vize talep dilekçesinin hazırlanması,
 • Eksiksiz bir şekilde doldurulacak ve tarih kısımları belirtilecek olan vize başvuru formlarının ilavesi,
 • Pasaportların seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha geçerliliğini korumasına özen gösterilmesi ve son 3 yıllık Schengen vizelerinin alınmış olması halinde fotokopilerin eklenmesi,
 • 2 adet güncel tarihli ve istenen ölçülerde fotoğrafların, daha önceki vizelerde kullanılmamış olması şartıyla eklenmesi,
 • Kimlik fotokopisi ve tam tekmil nüfus kayıt örneğinin dahil edilmesi,
 • Sağlık sigortası ve vize ücreti gibi ödemelerin zamanında yapıldığına dair dekontların sunulması,
 • Otel ve uçak rezervasyonlarıyla birlikte ülkeye geri dönüş yapılacağının ispatlanması,
 • Öğrencilerin buna yönelik belgelerini sunması ve 18 yaşından küçük olması halinde muvafakatname almaları şeklindedir.

Polonya vizeleri için başvuru yapacak olan kişilerin mesleki durumlarına göre ek belge hazırlamaları istenebilmektedir. Bunlar arasında şirket sahibi, çalışan, memur, çiftçi veya emeklilerin bulunması halinde bunları ispatlayan belgelere yer verilecektir.

 • Bu hususta sizleri bekleyen kolaylıklardan haberdar olabilmek için Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tüm hususlarla ilgili sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Vize başvurularınızı en erken 90 gün, en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirmenize olanak verilmektedir.
 • Bu sayede seyahatlerinizi planladığınız tarihleri aşmamaya özen gösterilmektedir. Daha az bir zaman kala yapacağınız başvurularda sonuçların yetişmeme ihtimallerini göz önünde bulundurmalısınız. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuruları, üçüncü bir uyruğa sahip olan ve oturum kartı ile başvuru yapan kişilere göre daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir.
 • Polonya vizelerinizi turistik amaçlarla aldığınızda başka bir planı gerçekleştirmemelisiniz. Bunun nedeni ise vize türlerinize aykırı davranışların ileride büyük sorunlara yol açacağıdır.
 • İşte bu nedenle sizler de evrak teslimlerini geciktirmemeli ve farklı bir amaçla seyahat edeceğinizde buna uygun başvuruları gerçekleştirmelisiniz. Parmak izi uygulamalarında ve diğer biyometrik veri ibrazlarında sizleri bekleyen avantajlardan haberdar olabileceksiniz.

Polonya Ticari Vize İşlemleri 2023

Sürekli güncellenebilen Polonya Ticari vize başvuru evrakları ve süreçleri ile ilgili bilgilendirmeleri yapmaktayız.

 • Sizler de evrak listesine uygun bir şekilde hareket edebilmek ve süreçlerle ilgili haberdar olabilmek için Vize Ofisi merkezlerimizi arayabilirsiniz.
 • Mail veya telefonlar üzerinden bizlerle iletişime geçmeniz halinde tüm soru işaretlerinizin yok edileceğini belirtmekteyiz. Buna göre Polonya’da düzenlenecek olan çeşitli ticari etkinliklerden fuarlara, iş amacıyla gezilerden ziyaretlere ve faaliyetlere kadar pek çok alanda faydalanabileceğiniz hizmetleri alabilirsiniz.
 • İşte sizler de ticari vize başvurularınızı Schengen vizesi kapsamında gerçekleştirebilmek için bizleri arayabilirsiniz. Diğer Schengen ülkelerine geçiş ve konaklama hakkını elde etmenize olanak veren Polonya kısa süreli vizeleri hakkında tüm bilgilendirmeleri gerçekleştiriyoruz.
 • 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak sürelerle Schengen bölgelerini ziyaret etmek ve en uzun süreyle Polonya’da kalacağınızı vurgulayan belgelerle başvurularınızı gerçekleştirebilmek için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
 • Ancak ilk olarak Polonya’da hizmet veren şirketin göndereceği davetiyeleri elde etmeniz gerekmektedir. Ticari olarak fuarlara ve etkinliklere katılımınızı sağlayan davetiyeleri elde ettiğiniz andan itibaren Polonya Ticari vize başvurularını gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.
 • Polonya ticari vizesi için yapacağınız başvurular ortalama olarak 15 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Bu nedenle başvurularınızı en erken 90 günlük süreçten başlayarak gerçekleştirmenize olanak veriyoruz. Ofislerimiz aracılığıyla ulaşacağınız evrak listesinde yer alan güncel belgelerin hazırlanması neticesinde sizleri memnun edecek sonuçlara hemen ulaşmanıza olanak verilmektedir.
 • Ofislerimize kargo ile göndereceğiniz evrakların başvurunuz için yeterli olacağını aktarabiliriz. Ayrıca son 5 yıl içerisinde Schengen vizeleri kapsamında parmak izi ibrazında bulunmuşsanız, yeniden bu işlemleri gerçekleştirmeniz zorunlu olmayacaktır. Bu da başvurularda şahsen bulunma zorunluluğunuzu ortadan kaldıracaktır.
 • Seyahatlerinizi gerçekleştirmek için başvurularınızın değerlendirilmesi amacıyla öncelikle ticari davetiyelerinizi kazanmalısınız. Firmaların Polonya’da faaliyet vermeleri ve sizleri kabul edeceklerine dair yazılı beyanlarda bulunmaları gerekmektedir. Davet eden ve edilen kişilere ait bilgilerin bu belgede yer alması gerektiğinin altını çizmekteyiz.

Polonya Ticari Vize Evrakları 2023

Vizelerinizi ticari faaliyetler kapsamında ve Polonya’ya yönelik olarak almak istediğinizde temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Bu sayede e-posta yoluyla gönderilecek olan evrakları hazırlamanız yeterli olacaktır.

 • Vize başvuru formlarının dikkatle doldurulması ve tarihli, imzalı bir şekilde ibraz edilmesi,
 • Pasaportların seyahat bitiminden sonra 3 ay daha geçerliliğini koruması gerekir ve son 3 yıllık süreçte alınmış vizelerin renkli fotokopilerinin ilavesi,
 • Kimlik ve tam tekmil aile nüfus kayıt örneğinin ilavesi,
 • 2 adet güncel ve beyaz arka fonlu fotoğrafların eklenmesi,
 • Seyahat sağlık sigortası ve vize ücretlerinin ödenmesi,
 • Davetiyelerin elde edilmesi,
 • Öğrencilik belgesinin sunulması şeklindedir.

Ayrıca şirket sahibi veya çalışanlarının, emekli veya memurların başvuruları esnasında ek belgeler talep edilebilmektedir.

 • Tüm belgelerin orijinal olması ve güncel tarihli olmasına özen gösterilmektedir. Uçak veya otel rezervasyonlarınızı ekleyerek, konsolosluğu geri dönüş yapacağınıza dair ikna etmeniz gerekmektedir. Finansal kaynaklarınızı doğru biçimde eklemeyi unutmamalısınız. Oturum kartının Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan ve Türk vatandaşı olmayan kişiler tarafından ibrazı gerekmektedir.
 • Sizler de Schengen vizeleri için son 5 yıllık süreçte alınan parmak izi ibrazının bulunması halinde VIS ibareli başvurularınızda adım adım nasıl hareket edeceğinizin yanıtını alabileceksiniz. Polonya uzmanlarımız sayesinde evraklarınızı hızlı bir şekilde hazırlayabilir ve konsolosluğa sunmamıza olanak verebilirsiniz.
 • Evraklarınızın tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması, sunulması ve başvuruların hatasız bir şekilde sürmesi gerekmektedir.
 • Bu aşamada sizler için özverili bir şekilde hareket eden ekiplerimizden gerekli destekleri hemen alabilirsiniz. Vize reddi yanıtını almanızın sizler için yeniden vize ücreti ödemesi anlamına geleceğinden, profesyonel destekleri almayı ihmal etmemelisiniz

Polonya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri 2023

Belirli zamanlarda değişebilen Polonya Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi kapsamında başvurularınızı gerçekleştirebilmek için Vize Ofisi merkezlerimizden destek alabilirsiniz.

 • Sürekli güncel bilgileri elde etmenizin ve vize ücreti gibi ödenmesi gereken tutarların son halini öğrenebilmenizin mümkün olduğunu aktarmaktayız. Sizler de güvenilir ve profesyonel bir şekilde yardımları alabileceğiniz adreslerimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Aile ve Arkadaş Ziyaret Vize Davetiyesi Hazırlanması 2023

Polonya’da yaşamakta olan yakınlarınızın göndereceği davetiye sayesinde ziyaret seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Polonya vatandaşı olan kişilerin kimlik fotokopisini ilave etmeleri gerekmektedir.

 • Ancak oturum kartı bulunan kişilerin bu kapsamda davetiye mektubuna fotokopisini ilave etmeleri istenecektir. Sizler de davetiyelerin belediye onaylı olarak mail üzerinden ulaştırılabileceğini unutmamalısınız.
 • Hangi adreste konaklayacağınıza ilişkin bilgilerin yer alacağı bu davetiyede, iletişim bilgilerinin eksiksiz olarak bulunması gerekmektedir.
 • Davetiyeleri elde etmeden başvurularınızı gerçekleştiremeyeceğinize değinmekteyiz. Hangi amaçlarla vize başvurusunda bulunacağınızı ve seyahatlerinize ilişkin bilgileri aktarmalısınız. Hangi tarihlerde seyahat edeceğiniz, tercih edeceğiniz vize türünü ve amaçlarınızı bildirmeniz halinde sonuçların olumlu ilerleyeceğini belirtebiliriz.

Polonya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Alımı 2023

Bordo pasaport sahibi olarak Polonya’ya aile ve arkadaş ziyareti kapsamında gitmek istediğinizde bazı prosedürleri yerine getirmelisiniz.

Hazırlamanız gereken evraklarla ilgili olarak bizlerden gerekli yanıtları almanız mümkün olacaktır. Mesleğinizi ve sosyal şartlarınızı göz önünde bulundurarak adım atacak olan ekiplerimiz sayesinde evrak listelerine güncel bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Vize bitiminden sonra 3 ay daha geçerli pasaportlarınızla işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Eğer başvuru esnasında sunacağınız evraklarda eksiklikler veya hatalar var ise bu durumda ret yanıtını almanız söz konusu olacaktır. Bu gibi nedenlerden dolayı profesyonel destekleri almak istediğinizde aklınıza ilk olarak gelecek olan ekiplerimizden faydalanabilirsiniz.

Polonya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrakları 2023

 • Vize talep dilekçelerinizi konsolosluğa hitaben yazmalı ve İngilizce dilinde hazırlamaya özen göstermelisiniz.
 • Vize başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, tarih ve imza alanlarının eksiksiz olması gerekmektedir.
 • Pasaportlarınızın 3 ay daha geçerli olmasına ve son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizelerine dair fotokopilere yer vermeniz istenmektedir. Böyle bir işlemi gerçekleştirmediğiniz durumlarda Polonya belediyesinden davet almış olmanıza özen gösterilmektedir.
 • Fotoğrafların 2 adet biyometrik ölçü ve özelliklerde olmasına dikkat edilecektir.
 • Kimlik fotokopisinin ve tam tekmil aile bilgilerini içerir nüfus kayıt örneğinin bulundurulması zorunludur. Böylece akraba bağlarının olduğunun ispatlanması istenmektedir.
 • Başvuru sahibi öğrenci ise bu durumda ailelerinin muvafakatname ve sponsorluk belgelerine ihtiyaçları olacaktır. Ayrıca okudukları okullardan alacakları öğrenci belgesini ilave etmeleri gerekmektedir.
 • Başvuru sahiplerinin çiftçi, çalışan, şirket sahibi, memur veya ev hanımı ve öğrenci gibi geliri olmayan kişilerden olması halinde farklı işlemler uygulanabilmektedir.
 • Finansal kaynakların güncel olarak ilave edilmesine önem verilmektedir ve belirli ücretlerin hesaplarda bulunması gerekmektedir.
 • Türk vatandaşı olmayan kişilerin ise geçerli oturum kartlarına ilişkin fotokopileri dosyalarında bulundurmaları gerekmektedir.

Ziyaret için gerekli olan davetiyede davet eden ve edilen kişilere ilişkin birtakım bilgilerin yer alması önemlidir. Davet edilen kişinin vatandaşlığına ve doğum bilgilerine ilişkin alanların doldurulması gerekmektedir. Ayrıca davet eden kişi tüm masrafları karşılayacağının garantisini verecektir.

 • Hangi amaçlarla Polonya ziyaretlerini gerçekleştireceğinizin bu hususta önemli bir yeri olacaktır. Davetiyelerin geçerlilik süreleri içerisinde adımlarınızı atmalı ve yapacağınız başvuruların onaylanmasının ardından belirtilecek adreslerde konaklamaya özen göstermelisiniz.
 • Konsolosluğun ek belge veya mülakat gibi taleplere gerek duymayacak biçimde onay vermesi için hangi aşamaları tamamlayacağınızın yanıtını bizler sayesinde alabileceksiniz. Vize harç bedelleri ile ilgili olarak bizlerle iletişime geçmenizin son derece faydalı olacağının altını çizmekteyiz

Polonya Kültürel, Spor Konferans Vizesi 2023

Polonya seyahatlerinizi Kültürel, Spor ve Konferans Vizesi kapsamında gerçekleştirmek istediğinizde hazırlamanız gereken güncel evrak listesini Vize Ofisi olarak mail üzerinden aktarmaya devam ediyoruz. Sizler de müşteri temsilcilerimizle yapacağınız görüşmeler neticesinde doğru bir şekilde adım atabilirsiniz.

 • Hızlı ve kolay yollardan vizenizi almanızı sağlayacak olan ekiplerimiz son derece profesyonel adımları atacaktır. Sizler de bu sayede seyahat sürelerinizi aksatmadan harekete geçebilir ve rahatlıkla ilerleyebilirsiniz.
 • Vize reddi gibi olumsuz yanıtları almaktan kaçınmanızı sağlayacak süreçlerle tanışabilmek için ekiplerimizden alacağınız desteklerin tam size göre olacağını aktarmaktayız.
 • Schengen vizeleri kapsamında alabileceğiniz bu vize sayesinde 180 günlük süreçte 90 günü aşmamak şartıyla Polonya’da konaklama hakkını elde edebilirsiniz. Schengen vizeleri kapsamında başvurularınızı gerçekleştirdikten sonra toplamda 26 ülkeye geçiş yapma hakkını elde edebileceksiniz.
 • Başvurularınızı şahsen yapmanızın zorunlu olmamasından dolayı ekiplerimiz sizler için en uygun süreçlerde harekete geçecektir. Parmak izi ibrazını son 5 yıl içerisinde verenlerin, evraklarını hazırlayarak ekiplerimize ulaştırmaları halinde en iyi sonuçlara ulaşabileceklerine değinmekteyiz.
 • Buna göre sizler de seyahat acenteleri ve yetkili firmalarımız sayesinde hemen adımlarınızı atabilirsiniz. Başvurularınızı kargo veya kurye ile ekiplerimize ulaştıracağınız dosyalarınız sayesinde bulunduğunuz yerlerden yapabileceksiniz. Çünkü ekiplerimiz sizler için harekete geçerek hızla adım atacaktır.
 • Seyahat tarihlerinize 15 gün kalana dek başvurularınızı gerçekleştirmeniz önerilmektedir. Daha az bir zaman kaldığında ise onayların yetişmeme durumu söz konusu olacaktır.
 • Bu nedenle en fazla 90 gün öncesinden başlayacak olan ekiplerimizle birlikte hareket etmenizin sizler için avantaj sağlayacağını aktarmaktayız. Sizlerden talep edilecek olan belgelerde herhangi bir eksiklik olması durumunda tespit edecek olan çalışanlarımız sayesinde zorlanmadan hareket etmiş olacaksınız.
 • 18 yaşından küçük olanların başvuru yapması halinde muvafakatname ve sponsora ihtiyaçları olacaktır. Diğer yandan öğrenci ve ev hanımı olarak geliri olmayan kişilerin yapacakları başvurularda yine sponsorluk belgelerini aileden bir kişi üzerine hazırlamaları gerekmektedir.

Polonya Kültürel, Sportif ve Konferans Vize Evrakları 2023

 • Vize başvuru formlarının eksiksiz olarak doldurulması ve imzalı olarak ibraz edilmesi,
 • Pasaportların 10 yıldan eski olmaması, 3 ay daha geçerliliğini koruması ve daha önce alınan Schengen vizelerinin fotokopilerinin eklenmesi,
 • Fotoğrafların 2 adet ve beyaz arka fonlu olarak, güncel tarihli olacak biçimde ilavesi,
 • Kimlik fotokopisi ve tam tekmil aile nüfus kayıt örneğinin temini,
 • Seyahat sağlık sigortası ve vize ücreti ödendiğine dair dekontları,
 • Geri dönüşü ispatlayan uçak ve otel rezervasyonları,
 • Düzenlenen etkinliklere dair kurum ve kuruluşların göndereceği davetiyeler,
 • Sportif etkinliklerde davetiye ile birlikte kulüp tarafından hazırlanacak olan lisans ve akreditasyon belgeleri,
 • Öğrencilerin başvurmaları halinde güncel tarihli ve orijinal öğrenci belgesi,
 • Başvuru yapan kişilerin maddi durumlarını gösterir güncel belgeler,
 • Çalışan, öğrenci, şirket sahibi veya emeklilerin durumlarına özel olarak ek belgeler şeklindedir.
 • Sizler de bu kapsamda başvurularınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz. Eksiksiz ve hatasız olarak, konsolosluğu ikna edecek biçimde yapacağınız başvuruların yaklaşık 15 iş günü içerisinde açıklanabileceğini belirtiyoruz.
 • Ancak resmi tatilleri ve yoğunluğu hesap ederek en erken tarihlerde başvuru yapacak olan ekiplerimizden destek alabilirsiniz.
 • Sizler de seyahat başlangıç tarihinden itibaren 3 ayı geçmeyecek süreçlerde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir bir şekilde yapacağınız başvurular için ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.
 • Vizelerinizi almanızın ardından sınır güvenliğinin insiyatifinde geçişlerinizin yapılabileceğini unutmamalısınız. Tüm bilgileri ve vize ücreti gibi hususları güncel olarak elde etmek istediğinizde bizleri aramanız yeterli olacaktır.

Vize reddi gibi durumlarda vize ücretlerin yeniden ödemeniz gerekeceğinden, sizleri asla zor durumda bırakmayacak olan ekiplerimizin büyük oranda olumlu yanıtları almanızı sağlayacak adımlarından faydalanabilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizin çok daha kolay ve pratik bir biçimde tamamlanacağını görebileceksiniz.

Polonya Eğitim ve Araştırma Vize İşlemleri 2023

Müşteri temsilcilerimizin danışmanlığında harekete geçerek Polonya Eğitim ve Araştırma vizelerinizi hızla alabilirsiniz.

 • Sizler de doğru ve hatasız bir şekilde harekete geçebilmek için bizlerden destek alabilirsiniz. Vize Ofisi merkezlerimize telefon veya mail üzerinden harekete geçebilir ve tek yetkili makam olan Konsolosluğu ikna edecek içeriklerle hareket edebilirsiniz.
 • Sizlerden talep edilecek olan evrakların ve güncel bilgilerin temin edilebilmesi için bizlerle harekete geçmeniz uygun olacaktır.
 • Vize temsilcilerimizi arayarak öğreneceğiniz bilgiler sayesinde bordo pasaportlarınızla seyahatlerinizi hızla gerçekleştirebileceksiniz.
 • Resmi pasaporta sahip olanların 90 günü aşmamak şartıyla vizeden muafiyetlerinin bulunmasına karşın, bordo pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının ise vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
 • Polonya Eğitim ve Araştırma vizesini alabilmeniz için başvuruları şahsen gerçekleştirmeniz zorunlu olmayacaktır. Bu nedenle Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçerek dosyalarınızı güncel evraklarla hazırlayabilirsiniz.
 • Bu sayede bizlere ulaştıracağınız dosyalarınız konsolosluklara hızla sunulacaktır. Sizler de geçerliliğini devam ettiren, güncel ve orijinal belgelerle başvurularınızı yaparak vize reddi gibi yanıtlardan uzak durmayı başarabilirsiniz. En ince ayrıntılarına kadar sizler için gerekli bilgilendirmeleri gerçekleştireceğiz.

Polonya Eğitim ve Araştırma Vize Evrakları 2023

 • Vize başvuru formlarını dikkatli bir şekilde hazırlamanız ve tarihli, imzalı bir şekilde konsolosluğa sunmanız,
 • Pasaportlarınızın seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha geçerliliğini korumasına dikkat etmeniz,
 • Pasaportlarınızın 10 yıldan daha eski süreçte alınmamış olmasına özen göstermeniz,
 • Pasaportlarınızda vize basımı için 2 adet boş sayfanın olmasına dikkat etmeniz,
 • 2 adet biyometrik ölçülerde fotoğrafları ibraz etmeniz,
 • Uçak ve otel rezervasyonlarını ilave etmeniz,
 • Seyahat sağlık sigortası ve vize ücreti gibi ödemeleri zamanında ve doğru şekilde yatırmanız,
 • Davetiyeleri elde etmiş olmanız,
 • Öğrenci olarak başvuru yapıyorsanız muvakatname ve öğrenci belgenizi ilave etmeniz,
 • Gelirlerinizi gösterir belgeleri güncel olarak sunmanız şeklindedir.
 • Bu sayede yapacağınız başvurularınızın eksiksiz ve hatasız olması, en kısa sürede olumlu sonuçları almanızı sağlayacaktır. Yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuçları elde etmenize olanak verilmektedir.
 • Eğitim ve Araştırma vizesi için değerlendirmeleri yapacak olan konsolosluğun bu süreleri tatil veya yoğunluğun yaşandığı süreçlere göre kararı daha geç zaman diliminde verme hakkı bulunmaktadır.
 • Bu nedenle sizler de seyahatlerinizden önce en erken süreçlerde başvuruları gerçekleştirecek olan Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • Vizelerinizi sorunsuz ve zamanında almış olsanız dahi, girişlerinizin garanti olmayacağının altını çizmekteyiz.
 • Bunun nedeni ise giriş yapacağınız esnada sınırda bulunan görevlilerin insiyatifine bağlı olarak geçişlerinizin gerçekleşecek olmasıdır. Sizler de bu nedenle vize başvurularında titizlikle hareket edecek olan ekiplerimizden destek alabilirsiniz.
 • Profesyonelce gerçekleştireceğiniz başvurular sayesinde elde edeceğiniz vizelerinizin geçerlilik süreleri kapsamında Polonya’yı ve diğer Schengen ülkelerini ziyaret edebileceğinizi vurguluyoruz.
 • Sizler de tüm bu bilgilere hemen ulaşabilmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz. Kaliteli sonuçları elde etmenizin bu sayede mümkün olabileceğine değiniyoruz.

Polonya Vize Başvuru Formu Nasıl Hazırlanır? 2023

Schengen vizeleri için başvurularınızı gerçekleştirebilmeniz için başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Sizler de vize türlerine göre harekete geçebilir ve ibraz edeceğiniz bilgilerin doğru olmasına özen gösterebilirsiniz.

 • Seyahat amaçlarınızı gösterecek olan başvuru formundaki tüm soruları samimiyetle yanıtlamanız gerekmektedir. Konaklama bilgilerinin ve diğer evrakların eksiksiz biçimde sunulması ve başvuru formunda verilen yanıtların birbiriyle uyumlu olması halinde sizler de hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Başvurularınız esnasında gerekli olan diğer bir evrak ise davet mektubu olacaktır.
 • Polonya girişlerinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için, maddi anlamda destek olacak kişi veya kurumlardan kişisel ve kurumsal bilgileri içerir davetiyenin elinizde olması gerekmektedir. Diğer yandan harcamalarınızın kimler tarafından karşılanacağı bu sayede belirlenecektir.

Polonya Transit Vize Evrakları 2023

Vizelerinizi TRANSİT faaliyetler kapsamında ve Polonya’ya yönelik olarak almak istediğinizde temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Bu sayede e-posta yoluyla gönderilecek olan evrakları hazırlamanız yeterli olacaktır.

 •  Vize başvuru formlarının dikkatle doldurulması ve tarihli, imzalı bir şekilde ibraz edilmesi,
 •  Pasaportların seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha geçerliliğini koruması ve son 3 yıllık süreçte alınmış vizelerin fotokopilerinin ilavesi,
 •  Kimlik ve tam tekmil aile nüfus kayıt örneğinin ilavesi,
 •  2 adet güncel ve beyaz arka fonlu fotoğrafların eklenmesi,
 •  Seyahat sağlık sigortası ve vize ücretlerinin ödenmesi,
 •  Davetiyelerin elde edilmesi,
 •  Öğrencilik belgesinin sunulması şeklindedir.

Polonya Şoför Vize İşlemleri 2023

Polonya vizelerinizi Şoför kategorisinde alabilmek için sizleri en iyi şekilde yönlendirecek olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. İrtibatlarınızı kurmanızın ardından güncel evrakları hazırlayabilmek için gerekli destekleri alabileceksiniz. Sizler de kaliteli sonuçlara ulaşabileceğinizin bu sayede mümkün olacağını göreceksiniz.

 • Mağdur olmayacağınız şekilde kaliteli süreçlerin tamamlanması için desteklerimizi sunmaktayız. Bireysel ya da kurumsal olarak gerçekleştirmek isteyeceğiniz Schengen vizeleri ve Poloya Şoför Vizesi ile ilgili sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.
 • Temsilcilerimizle birlikte hareket etmenizin sizler için güvenilir sonuçları kazandıracağını görebileceksiniz. Hazırlayacağınız evraklarla ilgili alacağınız mail üzerine harekete geçebilir ve kargo ya da kurye ile bizlere ulaştırabilirsiniz.
 • Resmi pasaportlara sahip olan kişilerin Schengen vizeleri kapsamında vergi muafiyetleri bulunmaktadır. Ancak bordo pasaport sahibi olduğunuzda 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla kullanabileceğiniz vizeleri almanız gerekmektedir.
 • Vize başvurularınızı şahsen yapmadan, seyahat acenteleri aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Konsolosluğun/büyükelçiliğin talep edeceği doğrultuda gerekli adımları hemen alabilirsiniz. Sizler de işlemlerinizi değerlendirecek olan bu yetkili kurumların taleplerine göre adımları attığınızda, sonuçların büyük oranda olumlu geleceğini görebileceksiniz.
 • Evraklarınızın içeriğini, geçerlilik sürelerini ve hazırlanış biçimlerini öğrenebilmek adına bizlerden destek alabilirsiniz. Türkiye’de kayıtlı şoförlerin listesini başvuru sahibinin de içerisinde bulunacağı şekilde sunmanız gerekecektir.
 • İşte tüm bu hususlarda şirketin ve bireysel başvuruların nasıl gerçekleşeceğinin yanıtını bulabileceksiniz. Dilekçelerin şirketin antetli kağıdına hazırlanması gerektiğini vurguluyoruz. Schengen ülkelerinin giriş ve çıkışlarını gösterecek olan dilekçelerin hatasız olarak hazırlanması gerekmektedir.
 • Schengen vizelerini alırken Polonya Şoför vizesi ile ilgili başvuru formunu hazırlamanız gerekmektedir. Doğru ve hatasız olarak hazırlanacak olan bu form sayesinde seyahatlerin tam zamanında gerçekleşebileceğini aktarmaktayız.
 • Vize tiplerine uygun olacak şekilde ve seyahat sürelerini içerecek biçimde hazırlanacak olan bu belgelerin, tüm içerikleri destekleyici olması gerekmektedir. Sizler de bu hususta adımlarınızı atarken parmak izi gibi biyometrik veri uygulamalarından muafiyetinizin bulunmadığı hallerde şahsen başvuru yapabilirsiniz.
 • Ancak son 5 yıllık süreçte parmak izi ibrazını gerçekleştirmeniz halinde ise ekiplerimizin yönlendirmesi ile dosyanızı bizlere gönderebilir ve şahsen başvuru yapmadan süreçlerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Polonya Şoför Vizesi Evrakları 2023

 • Vize başvuru formunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak, tarihli ve imzalı olarak sunmanız,
 • Vize talep dilekçelerini konsolosluğa hitaben yazmanız,
 • Pasaportlarınızı 3 ay daha geçerliliği olacak şekilde, 2 adet boş sayfalı olarak sunmanız,
 • Son 3 yıllık süreçte alınmış Schengen vizelerinin fotokopisini ilave etmeniz,
 • 2 adet biyometrik özelliklerde ve istenen ölçülerde fotoğraflarınızı sunmanız,
 • Seyahat sağlık sigortasını ve vize ücretlerini ödediğinize dair dekontları belirtmeniz,
 • Davetiyeleri uygun olacak biçimde elde etmeniz,
 • Şirkete dair evrakları uygun içeriklerde hazırlamanız,
 • C2 ve Şoför listesi belgelerini eklemeniz şeklindedir.

Bu şartlarda hazırlayacağınız evrakların eksiksiz olması, yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Randevuların oluşturulması ve evrakların ibrazının ofislerimiz sayesinde gerçekleştirilmesi halinde zahmetsizce adım atabileceksiniz.

 • Belirli dönemlerde değişebilen vize ücretlerini 2021 yılı için hangi tarifelerden ödeyeceğinizin yanıtını alabileceksiniz. Vize reddi gibi bir yanıtın alınması halinde vize ücretlerinin yeniden ödenmesi gerektiğini unutmamalısınız.
 • Bu nedenle vize ücreti gibi ödemelerin yapılmasının ardından başvurularınızın gerçekleştirilmesinde ve vize onayı alma ihtimalinizin daha yüksek olmasında sizleri bekleyen kolaylıklara ulaşabileceksiniz.
 • Schengen vizelerini alırken gerekli evraklarla ve vize ücretleriyle ilgili sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Sonuçların gecikmeden elde edilmesinde ve pasaportlarınızın adreslerinize teslim edilmesinde büyük kolaylıkları görebileceksiniz.
 • Destekleri online olarak alabilir veya iletişim yöntemleri üzerinden sorularınızın yanıtlarını alabilirsiniz. Polonya’ya uzun veya kısa süreli olarak gerçekleştireceğiniz vize başvurularında sizler için kapsamlı hizmetlerin sunulacağını da görebileceksiniz.

Polonya Vizesi Çıkma Süresi 2023

Polonya vizelerinizi Schengen vizesi kapsamında kısa süreli olarak alabilir veya uzun süreli D tipi vize başvurularında bulunabilirsiniz.

 • Seyahat sürelerine ve vize türlerine göre yapacağınız başvuruların farklı zaman dilimlerinde sonuçlanabileceğini unutmamalısınız.
 • Kısa süreli vizelerin daha kısa sürede sonuçlanabileceğini aktarırken, bu sürelerin konsolosluğun yoğunluğuna göre değişebileceğini vurgulamaktayız. Sizler de vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçmeniz neticesinde Polonya vizelerinizin kaç gün içerisinde sonuçlanabileceğine dair yanıtları alabilirsiniz.
 • Kısa süreli Polonya ziyaretlerini gerçekleştirirken C tipi vizelerinizin ortalama olarak 15 iş gününde sonuçlanabileceğini vurgulamaktayız.
 • Eğer son 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazında bulunmuşsanız, Schengen vizeleriniz için başvurularda şahsen bulunmanız gerekmeyecektir. Vize Ofisi danışmanlarımız sizler için tüm süreçleri başlatarak takipçisi olacaktır.
 • Konsolosluğun ikna olmadığı durumlarda ek belge veya mülakat talebinde bulunma hakkının olduğunu unutmamalısınız. Bu süreçler vize alımlarınızın daha geç bir zaman diliminde sonuçlanmasına neden olacaktır.
 • Sürelerin bu gibi nedenlerden dolayı uzayabileceğini unutmamalısınız. Sürprizlerle karşı karşıya kalmamak adına en geç 30 gün, en erken 90 gün içerisinde başvurularınızı gerçekleştirmenizi öneriyoruz.
 • Seyahatlerinize 15 günden daha kısa bir süre kalmışsa veya 90 günden fazla bir zaman dilimi varsa, başvurularınızın gerçekleştirilemeyeceğini ve sağlıklı olmayacağını aktarmaktayız. Bu nedenle danışmanlarımızın yönlendirmeleri ile 30-90 gün arasında başvurularınızı yapabilirsiniz.
 • C tipi olarak adlandırılan kısa süreli vizelerinizle 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek biçimde seyahat edebilirsiniz. Turistik, ticari, ziyaret, kültürel-sportif, şoför ve eğitim-araştırma gibi vize türleri ile ilgili olarak tüm güncel bilgilere bizler sayesinde ulaşabilirsiniz.
 • Hazırlanacak olan evraklardan, randevuların alımına ve sonuçların olumlu gelmesinin ardından pasaportların teslimine kadar tüm süreçlerin takibini sizler için gerçekleştiriyoruz.

D Tipi Vize Başvurularının Sonuçlandırılması 2023

Çalışma İzni, Erasmus, Yüksek Lisans ve Doktora Vizesi gibi uzun süreli vize işlemleriniz için ulusal vize olarak adlandırılan başvuruları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 • Bu sayede Schengen vizeleri ile tanımlanmakta olan sürelerden daha uzun bir zaman diliminde kalmanız mümkün olacaktır. Ancak başvurularınızın 15 iş günü ile 90 iş günü içerisinde açıklanabileceğini belirtmekteyiz.
 • Bu sürelerin net olarak belirtilmediğini ve başvuru yapacağınız dosyalardaki eksikliklere ve hatalara göre değişebileceğini aktarmaktayız. Beyan edeceğiniz bilgilerin birbiriyle uyumlu olmaması halinde konsolosluğun olumlu yanıtları veremeyeceğini aktarmaktayız.
 • Ek belge, vize reddi ya da mülakat gibi süreçlerin, sonuçların açıklanmasını uzatacağını hatırlatmaktayız. Yüz yüze yapacağınız görüşmeler neticesinde veya hazırlayacağınız ek belgelerin sunumunda sonuçların açıklanmasının uzamasından dolayı seyahatlerinizi aksatmak zorunda kalabilirsiniz.
 • Bu gibi durumlara karşı sizleri hazırlayarak ve tüm uyarıları gerçekleştirecek olan ofislerimiz sayesinde adımlarınızı kaliteli bir biçimde alabilirsiniz. Herhangi bir hatanın ve tutarsızlığın olmaması için destekleri profesyonelce alabilirsiniz.
 • Vize başvurularınızı aksatmadan gerçekleştirmeniz, seyahatlerinizin ertelenmemesi açısından önemli olacaktır. Tüm evrakları ve ek belgeleri mevcut durumlarınıza ve mesleki şartlarınıza göre hazırlamanız gerekmektedir. Sizler de Polonya vizelerinizi uzun veya kısa süreli olarak almak için hemen başvuru yapabilirsiniz.
 • Seyahat türlerinize uygun içeriklerle başvuruları gerçekleştirebilmek için bizlerle olan iletişiminizi sürdürmeniz yeterli olacaktır. Hatalarınızla ilgili olarak sizleri bilgilendirmekte olup, herhangi bir yüz yüze görüşmeye gerek duyulmayacak şekilde hareket edebilirsiniz.
 • Vize türlerine göre alanlarında uzman danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Tüm sorularınızı en kısa süre içerisinde cevaplayacak deneyime ve donanıma sahip olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bizlere sorularınızı sorabilir ve ofislerimiz aracılığıyla yanıtları alabilirsiniz.
 • İkamet adreslerinize göre en yakın ofislerimizle iletişime geçmenizin neticesinde sonuçlara hızla ulaşabilirsiniz. Bu sayede vizelerinizin tam zamanında alınmasında etkili olacak süreçlerle tanışabilirsiniz. Sizleri mağdur etmeyecek sonuçları paylaşmakta olup, memnun kalacağınız süreçlerin de sizlerle olacağını vurgulamaktayız.

Polonya şu an Vize Veriyor Mu? 2023

Polonya şu anda bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize veriyor, pasaport sahipleri ise 180 günü geçmemek şartı ile 90 gün ülkeye vizesiz giriş yapabiliyor.

Polonya Vize Ücreti Ne Kadar? 2023

0-6 yaş arası çocukların vize harç ücretinden muaf olduğu Polonya’da vize türüne bağlı olarak fiyatlarda farklılık görülmektedir.

Polonya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? 2023

Başvuru süreci 15 ile 30 iş günü içerisinde sonuçlandığında dolayı Polonya vizesi başvuruları seyahat tarihinden en az 30 gün önce başlar.

Polonya Vize Başvurusu Alıyor Mu?

Polonya Türk vatandaşlarından vize başvurusu almaktadır, pasaportunda Schengen vizesi olan ve gri, siyah ve yeşil pasaportu bulunanlar vizesiz giriş yapabilir.

Polonya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Vize başvuruları Polonya konsolosluğunda hafta içi her gün çalışma saatleri içerisinde devam etmektedir. Seyahatin amacına uygun vize talepleri alınmaktadır.

Polonya Vize İstiyor Mu?

Polonya ülkeye seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından mahsus pasaport sahipleri için vize istemektedir. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmaktadır.

Polonya Vize Ücreti Ne Kadar?

Polonya vize harç ücreti her yıl konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Vize harç ücretine ek olarak ayrıca başvuru sahiplerinin hizmet bedeli ödemesi gerekmektedir.

Polonya Schengen Vizesi Mi?

Polonya Schengen’e bağlı 26 ülke içerisinde yer almaktadır, dolayısı ile vize prosedürü Schengen vize prosedürüne uygun olarak üretilmektedir.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir