Polonya Oturum Başvurusu - Vize Ofisi
Polonya Vizesi İşlemleri

Polonya Oturum Başvurusu

Polonya Çalışma İzni İşlemleri

Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla çalışma izinlerini nasıl alabileceğinizin yanıtını aktarmaktayız. Polonya’da 90 günün üzerinde konaklamak istediğinizde ulusal vize kapsamında başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz.

D vize başvurularını yapabilmek için bizleri ziyaret ederek tüm sorularınızı yanıtlayacak olan uzmanlarımızı arayabilirsiniz. Telefonlarımızdan veya mail üzerinden sizleri bilgilendirecek içerikleri aktarmaya devam ediyoruz.

Sıralı olarak sunduğumuz vize evraklarının güncel olarak hazırlanmasında sizlere yardımcı oluyoruz. 2021 yılında vize evraklarının ve vize ücretlerinin hangi içerikleri barındıracağını sizlerle paylaşıyoruz. Vize danışmanlarımız sizlere online olarak veya diğer iletişim yolları üzerinden yardımcı olmaya devam edecektir.

Polonya Oturum Başvurusu 1 – polonya oturum izni

Polonya Çalışma Vizesi Evrakları

Üçüncü ülke vatandaşı olarak veya Türk vatandaşı olmanız halinde başvurularınızı şahsen gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ofislerimiz hazırlayacağınız evrakları sizlerle paylaşırken, parmak izi ibrazını gerçekleştirebileceğiniz şartları aktaracaktır. Merak ettiğiniz soruları açıklayacak olan deneyimli ekiplerimizin sizleri zor durumda bırakmayacağının altını çizmekteyiz.

Başvuru formlarının hatasız ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerektiğini vurgulamaktayız. Reşit olmayan çocuklar adına yapılacak olan başvurularda, başvuru formlarının yasal veli tarafından imzalanması ve muvafakatname belgesinin sunulması gerekmektedir. Seyahat edecek olan kişilerin amaçlarına uygun başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Pasaportlarınızın seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha geçerli olması ve 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Sizler de en az 2 adet boş sayfası olan pasaportlarınızla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm pasaportların başvuru esnasında ibraz edilmesi gerekmektedir. Geçmişte aldığınız vizelerin fotokopilerinin dosyalarınızda yer alması gerekmektedir.

Kişilerin seyahatlerini kapsayacak biçimde seyahat sağlık sigortasının yaptırılmasında ve vize ücretlerini uygun şekilde ödenmesinde sizlere destek oluyoruz.

Polonya Çalışma İzni Belgeleri  

 • Tam ve doğru bir şekilde hazırlanacak olan başvuru formuna ihtiyaç duyulacaktır. İmzalı bir şekilde sunulacak olan formun ulusal vize formu kategorisinde hazırlanması gerekmektedir. Kısa süreli olmayan çalışma izni için vizelerin d tipi ulusal vize kategorisinde düzenlenmesi gerektiğini vurguluyoruz.
 • Pasaportlarınızın eski ve yeni olarak sunulması, 3 yılda alınan diğer Schengen ülkelerine dair vizelerin ibrazı ve 2 adet boş sayfasının olması gerekmektedir.
 • Fotoğraflarınızın biyometrik ölçü ve özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir.
 • Diplomalarınızı sunmalı ve mesleki durumlarınızın gerektirdiği ek evrakları ilave etmelisiniz.
 • Masraflarınızın karşılanacağına dair evrakları, maaş bordrolarını ve gerek duyulması halinde sponsorluk yazılarını ilave etmeyi ihmal etmemelisiniz.
 • Kimlik fotokopisi ve tam tekmil nüfus kayıt örneğinin ilave edilmesine gerek duyulacaktır.
 • Sabıka kaydının ilgili kurumlardan alınarak orijinal biçimde sunulması gerekmektedir.
 • Eğer Türk vatandaşı değilseniz, başvurularınızı Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet iznine yönelik yapıyorsanız, bunlara ilişkin resmi belgeleri ibraz etmeniz istenecektir.

Sizler de bu hususlarda gerekli tüm soruları bizlerle paylaşabilirsiniz. Uzun süreli olarak almak isteyeceğiniz tüm vizelerinizde sizleri yalnız bırakmıyoruz.

Planladığınız tarihlere yetiştirmek üzere en erken süreçlerde başlatacağımız başvurularınızın olumlu gelmesi halinde sizleri memnun edecek olan sonuçları aktarıyoruz. Aynı zamanda pasaportlarınızın teslimlerini gerçekleştirmekte olup, başvuru esnasında belirteceğiniz adreslere gönderimini sağlıyoruz.

Sizler de uzun süreli olarak alacağınız vizelerin Schengen vizesi dışında ücretlendirileceğini unutmamalısınız. Ödeyeceğiniz ücretlerin vize reddi gibi bir durumda iadesi söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle başvurularınızı ilk aşamadan itibaren özenli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Bu sayede sizler için kusursuz ve profesyonel adımların atılacağından emin olabileceksiniz. Vize Ofisi merkezlerimizin desteğini alarak ilerlemenizin çok daha faydalı olacağını aktarıyoruz.

İşini bilen kişilerden alacağınız desteklerin sizi asla yarı yolda bırakmayacağına değinmekteyiz. Sizler de bu kapsamda başvurularınızı gerçekleştirirken asla zor durumda kalmayacağınız seçimleri yapabilirsiniz.

Polonya seyahatlerinizin ilgili kurumlar tarafından onaylanması için titizlikle hareket edecek olan ekiplerimize danışabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde yararlanmak isteyeceğiniz danışmanlık hizmetlerimizle tanışmanızı sağlıyoruz.

Polonya vizesi içinen yeni ve güncel eksiksiz evrak listesine >> vizeofisi.com/polonya-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Polonya Erasmus Vize İşlemleri

Türk öğrencilerin Erasmus öğrenci değişimi programından faydalanarak eğitim ve staj için gitmek istedikleri ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan Polonya pek çok avantajı sağlamaktadır.

Vize başvurularının sayısının her geçen yıl daha da artmakta olduğu gözlemlenmektedir. Buna göre pasaportların alınmasında gecikmelerin yaşanmaması için sizleri yönlendirecek olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilirsiniz.

Erasmus vizesi başvurularında dikkat etmeniz gereken hususlarla ilgili sizleri Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla bilgilendirmekteyiz.

Buna göre seyahat tarihlerinizden önce 90 günlük süreçte başvurularınızın gerçekleştirilmesi için harekete geçiyoruz. Ancak 15 günden daha kısa süre kaldığında yapacağınız işlemlerin sonuçlanmasının gecikebileceğini ve seyahat tarihlerinizi ertelemenize neden olacağını unutmamalısınız.

Polonya’da eğitim görmek istediğiniz kurumdan gönderilecek olan davetiye mektubunu günlerce beklemenize gerek kalmadan, e-posta aracılığıyla elde edebilir ve çıktısını sunabilirsiniz. Başvurularınızın 90 günün üzerinde seyahatleri kapsayacak şekilde D tipi vize kategorisi üzerinden gerçekleştirilmesi gerekecektir.

Polonya seyahatleri Erasmus kapsamında yoğunlukla Temmuz ve Ağustos aylarında yapılmaktadır. Bu nedenle normal bir süreçte 15 iş günü içerisinde açıklanacak olan başvuru sonuçlarının bu dönemlerde daha uzun sürebileceğini belirtmekteyiz.

Sizler de öğreniminizi tamamlayabilmek için öğrenci belgesi, konsolosluğa hitaben yazılmış yazı, öğrenim görmeyi hak ettiğinize dair davet mektubu ve seyahat sağlık sigortası ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında sahip olmanız gereken belge ve bilgilerle ilgili olarak sizleri en iyi biçimde yönlendiriyoruz.

Polonya Erasmus Vize Evrakları

 • Vize başvuru formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması ve imzalı olarak sunulması gerekmektedir.
 • Pasaportların güncel bir şekilde sunulması, 10 yıl içerisinde alınması, 2 adet boş sayfasının olması ve son 3 yıla ait Polonya ve Schengen vizelerinin fotokopilerinin eklenmesi gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi ile sabıka kaydı ve adli sicil belgesinin sunulması gerekmektedir. Ayrıca aile bilgilerini gösterir tam tekmil nüfus kayıt örneğinin ibrazı istenecektir.
 • Fotoğrafların 2 adet biyometrik ölçülerde olmasına önem verilmelidir.
 • Sağlık sigortası ve vize ücretlerinin ödendiğine dair poliçelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Polonya’da eğitim veren üniversitenin davet mektubunu göndermesi gerekecektir.
 • Türkiye’de eğitim veren üniversiteden hibe onayını gösterir teyit yazılarına gereksinim duyulacaktır.
 • 18 yaşından küçük olanların masraflarını karşılayacaklarına dair ailelerinden sponsorluk belgesi ile muvafakatname belgesinin alınması gerekmektedir.
 • Masrafların kimler tarafından karşılanacağının net olarak belirtilmesine ihtiyaç duyulacaktır.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin oturum kartının eklenmesi gerekmektedir.
 • 3 aydan başlayarak 12 aya kadar çıkan sürelerde Erasmus programlarından faydalanabilmek için yukarıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Ancak u süreleri uzatmak istediğinizde Türkiye’de eğitim veren üniversite üzerinden başvurularınızı yapmanız gerekmektedir. Başvurularınızın sonuçlanma süresi 7 ile 10 gün arasında değişecektir.

Öğrencinin hibe alması durumunda ekstradan sponsora ihtiyacı olmayacaktır. Ancak Erasmus dışında bir eğitim programı için başvuru yapması halinde sponsora gereksinim olacaktır.

Sponsorların 1. dereceden aile bağlarına sahip kişilerden olması gerekmektedir. Polonya’da kalacağınız süreçlerde tüm masraflarınızın karşılanacağını garanti eden belgeleri sunmaları önemli olacaktır.

Polonya’da eğitim almak, Erasmus programlarına katılmak veya staj yapmak istediğinizde farklı prosedürlere ve güncel evraklara ulaşabileceğiniz Vize Ofisi merkezlerimizi arayabilirsiniz.

Telefon veya mail aracılığıyla Polonya vizelerinizle ilgili tüm gelişmeleri takip etmenize olanak verilecektir. Sizler de bu kapsamda başvurularınızı hızla tamamlayabilir ve uzman danışmanlarımızın sorunlarınızı kısa sürede çözüme ulaştıracağını görebilirsiniz.

İkamet adresinize en yakın şubemize göndereceğiniz evraklarla başvuru işlemlerinizin tamamlanabileceğini aktarıyoruz.

Onaylı ve orijinal olarak sunulacak belgelerinizde herhangi bir eksiğin bulunmaması için titizlikle hareket ediyoruz. Sizler de bu kapsamda merak ettiklerinizi sorabilmek için Vize Ofisi danışmanlarımızdan destek ve yardımları alabilirsiniz.

Polonya Gönüllü Hizmeti Nedir?

Polonya seyahatlerinizle ilgili projelerden faydalanmak istediğinizde Gönüllü hizmet projesine göz atabilirsiniz. Böylelikle okul, eğitim kurumları veya gençlik merkezlerinde eğitimini sürdürmekte olan çocukların ve gençlerin çeşitli aktivitelere katılımlarını sağlayabilirsiniz.

Polonya Kültürüne uyum sağlaması ve dışlanmalarının önlenmesi amacıyla bu projelerden faydalanmanız mümkün hale gelmektedir.

Bu proje sırasında hangi haklardan faydalanabileceğinizin, oturum ve eğitim alma şartlarınızın neler olacağının ve hangi kurumlara başvuruları gerçekleştireceğinizin yanıtını Vize Ofisi olarak aktarıyoruz.

Sizler de profilinizin uygun olması halinde başvurularınızı gerçekleştirebilir ve her bir aşamasında sizlere destek olmayı ihmal etmeyecek olan ekiplerimizle birlikte başvurularınızı takip edebilirsiniz.

Belirli dönemlerde gerçekleştirilecek olan başvuruların takip edilmesinde ve profesyonel bir şekilde becerilerin kazanılmasında sizlerden yardımını esirgemeyecek olan ekiplerimizin desteğini alabilirsiniz.

İkamet adreslerinize en yakın konumlarda bulunan şubelerimiz sayesinde Polonya Gönüllü hizmeti vizesi ve oturum şartları ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hazırlamanız gereken güncel evrak listelerini sizlerle paylaşacak olan ekiplerimiz sayesinde sunumlarınızı eksiksiz ve hatasız bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Projeye uygunluğunuzun tespit edilmesinde ve diğer hususlarda tüm sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Ekiplerimizin aktaracağı yanıtlardan yola çıkarak adımlarınızı hatasız ve doğru bir şekilde atmanız mümkün olacaktır.

Polonya Gönüllü Hizmet Vize Evrakları 

 • Vize başvuru formunun hatasız ve doğru bir şekilde doldurulması ve imza alanlarının tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuru yapan kişilerin daha önce deneyim kazanmamış olmaları halinde, ilk etaptan itibaren yardımcı olmaya devam ediyoruz.
 • Sizler de ilk kez başvuru yapacaksanız ve hiçbir deneyiminiz yok ise hatalı adımları atmamak için bizleri arayabilirsiniz. Telefon veya mail üzerinden tüm sorularınızı yanıtlarken, vize başvuru formunu eksiksiz ve tam olarak hazırlayabilmeniz için gerekli destekleri sağlamaktayız.
 • Başvurularınızda dikkat edilmesi gereken diğer önemli evraklardan birisi de pasaportlar olacaktır. Pasaport sürelerinin geçmemiş olması, seyahat bitimi itibariyle de belirli zaman dilimlerinde geçerliliğini koruması istenmektedir.
 • Pasaport sürelerini Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında uzatmak için herhangi bir prosedür bulunmamaktadır. Bu nedenle ülkeden çıkış yapmadan önce bu hususlardaki tüm tedbirlerinizi almanız gerekmektedir.
 • Pasaportunuzda kişisel bilgilerinizin yer aldığı alanların fotokopisini sunmanız istenecektir. Diğer yandan son 3 yıl içerisinde aldığınız Polonya vizelerine dair fotokopileri ve tüm Schengen ülkeleri kapsamında alınan vizeleri fotokopi olarak sunmanız gerekmektedir.
 • Ayrıca pasaportlarınızın 10 yıldan eski süreçte alınmaması ve güncel olması, yıpranmış ya da yırtılmamış olması gerekmektedir.
 • Fotoğrafların 2 adet biyometrik ölçü ve özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir. Ölçülerinin dışına çıkılmaması, yüzün net olarak görülmesi ve aksesuar gibi kullanımların bulunmaması gerekecektir. Bununla birlikte beyaz arka fon üzerine ve güncel olarak ibrazı istenmektedir. Daha önce alınan vizelerde kullanılmamış fotoğrafların ibrazı önemlidir.
 • Polonya vizelerini almak isteyen kişilerin seyahat sağlık sigortası ve vize ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Vize ücretleri 2021 yılı için uygun görülen tarife üzerinden yatırılmalıdır.
 • 6 yaşa kadar muafiyet bulunurken, 12 yaşa kadar indirimli tarifeler söz konusudur. Ancak 12 yaş üzeri için tam tarifeden ödenmesi gereken tutarların, seyahat türüne göre farkı ücretlerde olabileceği unutulmamalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası poliçelerinin seyahatten bir gün öncesi ile seyahat bitiminden bir gün sonrasını kapsayacak biçimde yatırılması gerekmektedir.
 • Diğer yandan Polonya’da hizmet veren kurumun davetiyesi, öğrencilerin öğrenci belgeleri, teyit yazıları ve hibe yazıları bulundurulmalıdır.
 • 18 yaşından küçük olanların başvurularında imza yetkisi ebeveynlerinde olacaktır. Sponsorluk yazısına ihtiyaç duyulurken, muvafakatname belgesinin de eksiksiz ve tam olacak şekilde eklenmesi gerekmektedir. Masrafları karşılayacak olan kişiye ait banka hesap dökümlerinin son 3 ayı kapsamasına özen gösterilmelidir.

Polonya Vatandaşıyla Evli Olanlar için Vize Bilgileri

Polonya’da yaşayan yabancı ülke vatandaşlarının Polonya vatandaşlığına geçebilmeleri için çok fazla yasa bulunmaktadır.

Ülkeye neden giriş yaptığınızdan, sahip olduğunuz ikamet izni süresine ve özelliklerine göre hangi yasalardan faydalanarak bu geçişleri sağlayabileceğinizin yanıtını alabilirsiniz. Vize Ofisi merkezlerimiz Polonya vatandaşlığının elde edilme yöntemlerinde ve Polonya vatandaşıyla evli olanların hangi prosedürlere tabi olacağı konusunda yardımcı olacaktır.

Kendi özgür iradenizle karar vermeniz gereken bir husus olan Polonya vatandaşlığına geçmeyi tercih ediyorsanız, bu hakkı elde etmenizin ardından seçme ve seçilme hakkını elde edebilir, Polonya vatandaşlarının sahip olduğu çeşitli imkanlardan ve ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

Çeşitli imtiyazlara sahip olma ve kamu görevlisi olarak çalışma gibi hususlarda gerekli imkanları elde etmek istediğinizde vatandaşlık şartlarına göz atmanız gerekmektedir. Belirli bir süredir Polonya sınırları içerisinde yaşayan ve kendi ana vatanı olarak gören kişilerin, yaşamsal haklardan faydalanabilmek için belirli prosedürleri yerine getirmesi gerekmektedir.

Kanunlarla netleştirilmekte olan bu hususları öğrenebilmek için size en yakın ofislerimizle yüz yüze görüşebilir veya iletişim yollarından harekete geçebilirsiniz.

Telefon ya da mail üzerinden vatandaşlık şartlarını ve evlilik birliğinin sağlanması hususunda gerekli detayları aktaracak deneyimli ve donanımlı olan ekiplerimiz sayesinde vatandaşlık gibi önemli bir başlığın detaylarını öğrenmiş olacaksınız.

Sonradan farklı yollardan vatandaşlığa geçmek isteyenler için evlilik şartlarının nasıl sağlanacağını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Vatandaşlık haklarını bilmeniz bu hususta önemli bir ayrıntı olacaktır.

Polonya’da belirli bir zaman dilimi içerisinde yaşamanız halinde, tüm şartları sağladığınız andan itibaren başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekecektir. Vizelerle ve oturum hakkının elde edilmesiyle, bu sürelerin tamamlanmasının ardından uzman danışmanlarımızdan alacağınız bilgilerle en kısa sürede vatandaşlık için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

 • Polonya vatandaşı olmak isteyenlere kısa ve uzun prosedürlere uygun olma şartı getirilmiştir. Kısa prosedüre göre bu vatandaşlık hakkını elde etmek isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olmaları ve 5 yıllık süreci kesintisiz olarak Polonya’da geçirmeleri gerekmektedir.
 • Diğer yandan kanunlarla belirlenmiş olan 3 ana dilden en az birisini bilmeniz ve toplumsal uyumun uygunluğunun ispatlanması gerekmektedir.
 • Toplumsal uyumu kazandığınızı ispat edebilmek için istenen seviyelerde bir eğitim düzeyinde mezuniyetinizin olması ya da uyum kursuna katılarak toplamda 400 saatlik bir diplomayı almış olmanız gerekmektedir. Bu kişilerin aynı zamanda 468 günlük çalışma sürelerinin mevcut olması aranmaktadır.
 • Vatandaşlığa geçmek isteyen kişilerin evlilik prosedürlerine uygun olmaları halinde veya Polonya vatandaşı ile evlilikten doğan çocuklarının olması halinde prosedürlerin daha yumuşak bir şekilde uygulanacağını aktarabiliriz. 5 yıllık ikametin olması ve dillerden en az birinin bilinmesi halinde, toplumsal uyumun ispatlanmasıyla birlikte vatandaşlık hakları elde edilebilecektir.
 • Uzun prosedüre göre adım atmak isteyenlerin ise 10 yıllık yasal ikamet sürelerini kesintisiz olarak tamamlamaları ve en az bir resmi dili bilmeleri gerekmektedir.
 • Bu kişilerin çalışma süreleri aranmayacaktır. Yalnızca kısa prosedürlerde aranmakta olan çalışma süresinin uzun prosedürlerde mevcut olmadığını aktarabiliriz.
 • Sizler de bu kapsamda başvurularınızı gerçekleştirirken bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız sayesinde sorunlarınızın yanıt bulacağını görebileceksiniz.
 • Polonya vizeleri ve vatandaşlığı ile ilgili gerekli tüm detayları bu sayede öğrenebileceksiniz. Naturalizasyon yoluyla vatandaşlığın kazanılmasında ise bilim, sosyal ve kültürel alanlarda katkıları sağlamanız gerekmektedir.
 • Vize işlemlerinizde, vize ücretlerinin öğrenilmesinde ve güncel vize evraklarının temin edilmesinde bizlerle olan iletişiminiz sayesinde doğru adımları atabileceksiniz.
 • Gerekli bilgileri ve hizmetleri hemen alabileceksiniz. Gerekli yanıtları almanızın sizler için olumlu süreçleri getireceğini görmüş olacaksınız. Çalışma şartları, uyum ve dil bilgisi ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını aktarıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×