Suudi Arabistan Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Suudi Arabistan Krallığı’na giriş yapabilmesi için vize alması zorunludur. Suudi Arabistan vize istiyor mu merak edenler için pasaport ayrımı yapılmadan vize mecburiyeti bulunduğunu bilmesi yeterlidir.
Suudi Arabistan vizesi uygulamaları seyahat nedenine göre kategorilere ayrılmış vizeler ile gerçekleşir. Turistik ve ticari vize dışında aynı zamanda aile ziyareti, çalışma izni, eğitim amaçlı, Hac nedeniyle verilen Suudi Arabistan vize türleri bulunmaktadır.
Suudi Arabistan vize başvurusu konsolosluk ve büyükelçiliğe yapılır. Ancak Hac ile umre ziyareti ya da ticari ve çalışma amaçlı vize başvuruları anlaşmalı vize danışmanlık merkezlerine yapılmaktadır. Vize Ofis Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden 3. ülke vatandaşlarının işlemlerini takip etmektedir.
Suudi Arabistan vizesi evrakları türüne göre değişmektedir. Hac ve Umre vizesi için başvuru formu, pasaport, kimlik fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir.
Suudi Arabistan vizesi ücreti farklı vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Vize çıkış süresi yaklaşık olarak 7 ila 10 iş günü içerisinde değişmektedir. Hac ve umre vizelerinin çıkış süresi ise ortalama olarak 5 ila 7 iş günüdür.

Menü
Destek Hattı