ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Yunanistan vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Yunanistan Avrupa Birliği’ne üye bir ülke olmasına rağmen ekonomisinde çalkantılı dönemler yaşayabilmektedir. Bir dönem yaşadıkları büyük ekonomik krizin ardından halen daha tam olarak toparlanamayan Yunanistan, pandemi döneminde de sıkıntılı bir sürece girmiştir diyebiliriz. Peki, Yunanistan asgari ücret tutarı nedir? Bu ülkedeki en düşük çalışma ücreti ne kadar olarak belirlenmiştir. Soruların yanıtlarını aşağıdaki alt başlıklarda bulabilirsiniz.

Yunanistan Asgari Ücret 2021

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Yunanistan bir Avrupa ülkesi olmasına rağmen, ekonomisi beklenilen seviyelerin altındadır. Bu da ülkede çalışan kişilerin diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi yüksek maaşlar alamadığı anlamına gelmektedir. Peki, Yunanistan asgari ücret 202 yılı dolasıyla ne kadar?

Bilineler bilir Yunanistan asgari ücret 2019 yılından beri artış göstermemiş yani ülke içerisinde en düşük maaş ile çalışan kişiler bu yıldan beri aynı oranlar dahilinde çalışmaya devam etmiştir. Şu an için Yunanistan’da verilen asgari ücret ortalama olarak 683. 76 Euro olarak belirlenmiştir. Bu da diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre oldukça düşük bir tutardır.

Yunanistan Asgari Ücret Kaç Euro?

Daha önce de belirttiğimiz üzere Yunanistan’da asgari ücret yaklaşık olarak 683. 76 Euro’dur. Bu oranın oldukça düşük olduğu bir gerçek ancak ülkemizle kıyaslandığında Yunanistan’ın yine ön sıralarda yer aldığını rahatlıkla görebiliyoruz. Ayrıca Yunanistan asgari ücret çalışan kişi sayısı da yine Türkiye’deki bu ücretle çalışmak zorunda kalan kişi sayısından daha az.

Yapılan araştırmalarda Yunanistan, diğer Avrupa ülkelerine nazaran epey geri planda kalsa da az önce de belirttiğimiz üzere Türkiye’nin önünde yer alıyor.

Yunanistan Asgari Ücret Çalışma Oranı

Yunanistan’daki en düşük çalışma ücret tutarı olan asgari ücretin fiyatlarını yukarıda sizlerle paylaşmıştık. Ülkede asgari ücret ile çalışan kişi sayısı hiç de az değil. Bunun net olarak bir oranı belirtilmese de sıralama göz önüne alındığında yine de Türkiye’nin üstünde yani üst sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz. Ne yazık ki tüm Avrupa ülkeleri arasında yapılan sıralama içerisinde en çok asgari ücret ile çalışana sahip ülke Türkiye olarak belirlenmiştir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı