ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Yunanistan vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Sınır komşularımızdan biri olan Yunanistan’a dair merak edilen çok fazla şey bulunmaktadır. Cennet niteliğindeki adaları ve bize yakın olan kültürü ile dikkat çeken Yunanistan’a her sene yüzlerce tur düzenlenmektedir. Peki, bu ülkeye seyahat edecekleri de yakından ilgilendiren ülkede kullanılan Yunanistan para birimi nedir? Sorunun yanıtını merak edenler cevabı alt başlıklar dahilinde bulabilirler.

Yunanistan Para Birimi Nedir?

Yunanistan, kültürü ve eşsiz güzelliği ile her daim Türk vatandaşların ilgisini çeken ülkeler içerisinde yer almaktadır. Pek, bu ülkede kullanılan Yunanistan para birimi nedir? Her ne kadar 2002 yılının başına kadar farklı bir para birimi kullanılsa da Yunanistan’ın şu anki para birimi Euro’dur. Yani Yunanistan para birimi 2021 yılında hangisidir sorusunun yanıtı için, ülkenin Euro’yu kullandığını söyleyebiliriz.

Yunanistan Para Birimi Kaç TL?

Diyelim ki bu ülkeye bir yolculuk düzenleyeceğiz ve bu kapsamda ülkedeki fiyatları aşağı yukarı tahmin etmeye çalışıyoruz. Bunun için ilk olarak neyi öğreniriz? Tabi ki Yunan para birimi TL bazında ne kadardır sorusunun yanıtını öğrenmek isteriz. Buna göre de verilen fiyatların, ülkemizdeki fiyatların kaç katı olduğunu tahmin edebiliriz.

Yunan para birimi nedir sorusu için artık cevabı biliyoruz. Peki, 1 Euro Türk Lirası karşısında ne kadar değere sahip? Yunanistan’ın da para birimi olan 1 Euro yaklaşık olarak 10.27 TL’ye karşılık gelmektedir.

Yunan Para Birimi Eski

Yunanistan para birimi 2015 yılında da Euro idi. Fakat ülke belirli bir zaman dilimine kadar kendi parası olan bir para birimi kullanıyordu ve bu para biriminin ismi de Dharma olarak bilinmekteydi. Ancak Avrupa Birliği’ne geçtikten sonra ülke kendi para birimi olan Dharma’yı tedavülden kaldırdı ve onun yerine Euro’yu kullanmayı başladı. O gün bugündür ülkede Euro ile alışveriş yapılmaktadır. Peki, Yunanistan kendi eski para birimi olan Dharma’yı ne zamana kadar kullandı.

Yunanistan bu para birimini yaklaşık olarak 2002 yılının başına kadar kullanmıştır. Ancak 28 Şubat 2002 tarihinde Dharma, Yunan para birimi olmaktan çıkmış ve tedavülden kaldırılmıştır.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı