• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vize Şartları, Form ve Dilekçeler, Gerekli belgeler Hepsi Burada Mevcuttur.
Kategoride Ara
Yunanistan Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Yunanistan turistik vizelerinizi alabilmek için Schengen vizeleri kapsamında başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Güncel olarak hazırlamanız gereken evraklarla ilgili bizlerden bilgi almanız mümkün ...

  • 0
  • 0
  • Yunanistan Vizesi
Yunanistan Vize Form ve Dilekçe 2021

Yunanistan’a seyahat etmeyi planlıyorsak ve umuma mahsus (bordo) pasaportumuz varsa mutlaka vize almamız gereklidir. Yunanistan Schengen ülkeleri arasındadır. Bu nedenle ...

  • 0
  • 0
  • Yunanistan Vizesi
Yunanistan Vizesi Sık Sorulan Sorular
Yunanistan vizesi hakkında kullanıcı yorumları ve tecrübeleri Ekşi Sözlük İnternet sitesinde Yunanistan vizesi sayfasında yayınlanmaktadır. Yazarların kişisel tecrübeleri ve yorumlarına bu sayfadan ulaşmak mümkündür.
Yunanistan Schengen vize bölgesi bir ülkedir, Yunanistan kısa süreli vize ücretleri Schengen vize kriterleri ile uyumlaştırılmıştır. Kısa süreli vize harç ücretleri yetişkinler için 80 Euro olarak belirlenmiştir. Anlaşmalı ülke vatandaşları ve 6-12 yaş arasındaki çocuklar için vize harçları 40 Euro’dur. 0-6 yaş arasındaki çocuklardan ücret alınmaz.
Yunanistan kısa süreli vizeleri için Yunanistan Konsolosluğuna vize aracı kurumları aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir. VFS Global yetkili vize başvuru merkezidir. Seyahat amacına göre belirlenen vize türü için istenen evraklar tamamlanır ve vize başvuru merkezine iletilir. Vize işlemleri başvuru merkezinde tamamlanmaktadır. Uzun süreli vizelerde vize başvuru sahipleri Yunanistan dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmalıdır.
Yunanistan Schengen Sözleşmesine katılan bir ülkedir. Kısa süreli Yunanistan seyahatleri için Schengen C tipi vize almak gereklidir. Vize başvuru işlemleri vize başvuru merkezlerinde tamamlanmaktadır. Schengen vizesi ile 6 ay içinde 3 ay Schengen vize bölgesi ülkelere seyahat yapabilmek mümkündür.
Yunanistan Schengen vize bölgesinde bulunduğundan Bordo pasaportlu kişiler vize almak durumundadır. Hizmet pasaportu bulunanlar, Hususi ve Diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftır.
Yunanistan kısa süreli vizelerinde Konsolosluklara direkt başvuru yapmak mümkün değildir, vize başvuruları vize aracı kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır. Uzun süreli vizeler için ise Konsolosluktan vize randevusu almak ve şahsen başvuru yapmak gerekmektedir. Vize türü için istenen evrakları tamamlanarak vize başvuru işlemleri başlatılır.
Yunanistan turist vizesi kısa süreli bir vizedir, ve 180 gün içerisinde 90 gün seyahat imkanı sağlamaktadır. Turist vizesine gezi amaçlı Yunanistan seyahati yapacak kişiler başvuru yapabilir, başvurular vize aracı kurum ofislerinde kabul edilmektedir. Schengen C tipi vize sahipleri Yunanistan’a turistik seyahatte bulunabilirler.
Yunanistan Konsolosluğu vize başvuru dosyalarının kabul edildiği ve incelendiği bir dış temsilciliktir. İstanbul ve İzmir’de bulunan konsoloslukları kısa süreli seyahatler için vize aracı kurumlar vasıtasıyla vize başvurusunda bulunmak mümkündür. Uzun süreli vizelerde konsolosluktan randevu alınmalı ve şahsen vize randevusuna katılmalıdır.
whatsapp