Yunanistan Vize Form ve Dilekçe 2021 - Vize Ofisi
Yunanistan Vizesi İşlemleri

Yunanistan Vize Form ve Dilekçe 2021

Yunanistan Form Ve Dilekçe

Yunanistan Vize Formu

Yunanistan Biyometrik Fotoğraf Örneği

Yunanistan Vize Bilgi Formu

Yunanistan Vize Dilekçe İngilizce

Yunanistan Turistik-Ticari Dilekçe Örnekleri

Yunanistan Vize Formu

Yunanistan’a seyahat etmeyi planlıyorsak ve umuma mahsus (bordo) pasaportumuz varsa mutlaka vize almamız gereklidir. Yunanistan Schengen ülkeleri arasındadır. Bu nedenle Schengen vizesine başvuruda bulunmamız gerekir.

Vize Türleri

Yunanistan turistik, eğitim, şoför, ziyaret, Erasmus, transit, ticari ve kapı vizesi olmak üzere çeşitli türlerde vizeler vermektedir. Seyahat amacımıza göre hangi vize türüne başvuracağımızı belirlemeliyiz.

Yunanistan’a ait 6 adadan birine (Sakız, Samos, Kos, Midilli, Rodos ve Meis Adaları) seyahat etmeyi planlıyorsak kapı vizesi denilen vizeye başvurabiliriz. Bu vize her sene nisan ve ekim ayları arasında uygulamaya girer.

Başvuru

Seyahatimizi kapı vizesi alarak yapmayı planlıyorsak en az 4 gün öncesinde başvurumuzu yapmamız gerekir. Bu vize sadece 15 gün süreliğine verilmektedir. Başvurumuzu seyahat acenteleri aracılığıyla yapmamız gerekir.

Kapı vizesi haricinde bir vize almak istiyorsak Yunanistan Konsolosluklarına ya da büyükelçiliğine başvuru da bulunmalıyız.

Başvuru esnasında biyometrik işlem (parmak izi taraması) uygulanır. Fakat 5 yıl içinde herhangi bir ülkeye gitmek için Schengen vizesi aldıysak bu işlem tekrar yapılmaz.

Başvurumuzu seyahat tarihimizden en fazla 1 ay en az da 15 gün öncesinde yapmamız gerekir.

Vize Evrakları

Tüm vize türlerine göre vize evrakları farklılık gösterir. Hazırlayacağımız evrakların mutlaka alacağımız vize türüne göre olmasına dikkat etmeliyiz. Genel olarak;

Pasaportumuz, (en az 3 ay geçerliliği olan ve 2 boş sayfası bulunan)

Kimlik fotokopimiz,

Yunanistan vize formu, (başvuru özelliğinde olan bu formu ne kadar doğru ve tam bir şekilde doldurursak vizemizi almamız o kadar kolaylaşır.)

  • Seyahat amacımızı net olarak ifade ettiğimiz dilekçe,
  • 2 adet biyometrik fotoğrafımız,
  • 30.000 Euro teminatlı sağlık sigortamız,
  • Son 3 aya ait bankamızdan aldığımız hesap dökümümüz,
  • Uçak ve konaklama yerimize ait rezervasyon belgeleri istenir.

 

Yunanistan, ülkeye giriş çıkışlarda döviz sınırlandırması yapar. Yanımızda en fazla 10.000 Euro götürebilir ve ülkeden de bu kadar döviz çıkarabiliriz. Bu miktardan fazla döviz çıkışı yaptığımızda tutar üzerinden %25’lik bir ceza uygulanır.

Vize Ücretleri

Kısa ve uzun süreli alacağımız vize türlerine göre vize ücretleri de değişiklik gösterir. Kısa süreli alacağımız vize ücretleri 100- 120 Euro arasındadır.

Vize Süresi

Yapmış olduğumuz vize başvurumuzun sonuçlanması ve vizemizi almamız için geçen süre 7-20 gün arasında değişmektedir.

 

Yunanistan vize başvuru şartları için >> vizeofisi.com/yunanistan-vize sayfasından başvurunuz için gerekli olan koşulları öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×