Yunanistan Vizesi

Schengen bölgesinde yer alan Yunanistan’a seyahat etmek isteyen pasaport statüsüne bakılmaksızın tüm Türk vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidir. Dolayısıyla Yunanistan vize istiyor mu öğrenmek isteyen vatandaşlar transit geçişlerde dahi vizenin zorunlu olduğunu bilmelidir.
Yunanistan vizesi, turistik, ticari, transit, gemici, şoför, Erasmus, eğitim ve aile ve arkadaş ziyareti vizesi olmak üzere farklı türlere ayrılmaktadır.
Yunanistan vizesi başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşları öncelikle evraklarını tamamladıktan sonra yaşadıkları bölgeye en yakın konsolosluğa müracaat etmelidir. Büyükelçilik ve konsolosluk dışında ayrıca Vize Ofis ile irtibata geçilerek müracaat gerçekleştirilir.
Yunanistan vizesi evrakları doğru ve eksiksiz şekilde hazırlandığında 7 ile 15 iş günü aralığında vize başvurusu sonuçlanır. Bu yüzden işlemlerde herhangi bir eksiklik ve aksilik yaşanmaması için talep edilen evrakların hazır ve tam olarak bulundurulması önemlidir.
Yunanistan vizesi ücreti hakkındaki tüm güncel bilgiler konsolosluk resmi web sitesi üzerinde yer almaktadır. Ücretlendirme ve konsolosluk harç bedeli yapılacak olan seyahatin amacı ile vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Menü
Destek Hattı