Almanya Vizesi – İdata Vize Başvurusu 2023

Almanya turistik vizesine başvurmak istediğinizde evraklarda birtakım değişikliklerin olabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Bu nedenle güncel evrak listesine ulaşabilmek için Vize Ofisi merkezlerimizi arayabilirsiniz. Bu sayede sizlere 2021 Almanya turistik vizesi ile ilgili tüm detayları aktarmakta olup, talep etmeniz halinde mail adreslerinize güncel listeleri göndermekteyiz.

İçindekiler Tablosu göster

Almanya Vizesi 2023 Hakkında

Almanya seyahatlerine dair vize prosedürleri açıklanmış ve vatandaşların şartlara uygun olacak şekilde başvurulara geçmesi esas alınmıştır. Bunun için Almanya’ya nasıl gidilir 2023yılında soranlara belli başlı belgeler ile harç ödemeleri belirtilir.

 • Almanya’ya nasıl gidilir 2023yılında sorusuna da aynı belgeler eşlik etmiş ve başvuru merkezleri paylaşılmıştır. Schengen bünyesinde de seyahat edebileceğiniz ülkeye dair umuma mahsus pasaport sahiplerinin belgeleri ile başvuruya geçmeleri istenir.
 • Bordo pasaport dışında kalanlar için de muafiyet anlaşmaları devreye girer. Türkiye Almanya vize başvurularına dair 90 gün kalma süresinin üzerinde durulur ve daha uzun süreli konaklama için D tipi vize seçeneği ele alınır. Hem oturum hem de çalışma izni olarak değerlendirilir.
 • Merak edenlere konsolosluk bünyesinde Almanya turist vizesi ne zaman açılacak belirtilmiştir. Resmi siteden yapılan açıklamalara karşı turist vizesi başvurularının kabul edildiği belirtilmiştir. Bunun için T.C. vatandaşlarının yetkili mercilerden sadece hafta içi randevu almaları istenmiştir.
 • Vize başvuruları ne zaman açılacak sorgulayanlar devamında turistik, akraba ziyareti veya ticari gibi ayrı kategorileri üzerinden her birini ele alabilir. Nitekim başvurular açık ve randevu sistemi üzerinden başvurularınızı iletmeniz bekleniyor.
 • T.C. vatandaşları belgelerden ziyade Almanya vize ücreti 2023 nasıl sorguluyor ve bunun üzerine ödemeye geçiyor. Son olarak belirlenen harç bedeli ise 80 Euro şeklinde paylaşılıyor.

Almanya’ya gitmek için Almanca bilmek şart mı sorusuna ise vize türüne göre yanıt verilir. Şöyle ki söz konusu aile birleşimi ise A1 dil seviyesi ele alınır. Diğer turistik ya da ticari seyahatlere dair dil şartının üzerinde durulmaz.

 • Ücretsiz bir şekilde ihtiyacınız olan listeye ulaşmak ve eksiksiz bir şekilde hazırlayabilmek adına danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
 • Bireysel ve grup halinde başvurularınıza yönelik danışmanlık taleplerinize hızla yanıt veren bir adres olduğumuzun altını çizmekteyiz. Bizlere ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerinde telefonlarımıza, mail adreslerimize veya SMS ile ulaşabileceğiniz bilgilere yer vermekteyiz.
 • Üstelik tüm bu yöntemlerden aklınızdaki tüm soruları yöneltmenize imkan verirken herhangi bir ücreti talep etmeksizin adım atmaktayız.

Almanya Turistik Vize Başvuru EvraklarıAlmanya Turistik Vize Başvuru Evrakları

 1. Ziyaretçilerimizin Almanya turistik vizesine başvuru yaparken ibraz edecekleri evrakların güncel olmasına özen göstermeleri gerektiğini hatırlatmaktayız. Buna göre;
 2. Turistik vizenizin tarihinin bitimi itibariyle 3 ay daha geçerli olacak pasaportunuzla başvurmanız gerekmektedir.
 3. Fotoğraflarınızın 2 adet biyometrik özellikte olması gerekmektedir. Fotoğraflarınızın beyaz fon üzerinde olmasına ve 3,5×4,5 cm ölçüsünde sunulmasına dikkat edilmektedir.
 4. Ek gelirleri gösteren kira sözleşmeleri, tapular, araç ruhsal fotokopileri gibi elinizde mevcut belgeleri sunmanız istenecektir.
 5. Aile bilgilerinizin, adresinizin ve evlilik öncesinde kızlık soyadınızı içeren bilgilerin yer alacağı tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesini mutlaka bulundurmalısınız.
 6. Ayrıca nüfus cüzdanı fotokopisinin ön ve arka yüzünü gösterecek şekilde çekilmesi gerekmektedir.
 7. Yabancı uyruklu kişilerin Almanya turistik vize başvurularında bulunması halinde Türkiye Cumhuriyeti oturum ve çalışma izinlerinin geçerliliğinin 6 ay daha devam etmesi halinde fotokopilerinin ibrazı istenir.
 8. Dikkatle ve hatasız bir şekilde doldurmanız gereken Almanya turistik vize başvuru formunda herhangi bir eksikliğin olmamasına özen gösterilmelidir.
 9. Seyahat sağlık poliçenizin orijinal olarak sunulması gerekecektir. Bu belgenin seyahattan önceki günden başlamak suretiyle, seyahatin sonlandığı günün ertesi gününe kadar devam etmesi halinde geçerli olacağını belirtebiliriz. Sigorta işlemleri ile ilgili her türlü bilgiyi alabilmek adına Vize Ofisi firmalarımızı aramayı ihmal etmemelisiniz.
 10. Başvurularınızın öncesinde ön rezervasyon yaptırmışsanız otellere ve uçak bilgilerine dair tüm detayları bizlerle paylaşabilirsiniz. Ancak vizenizin sonucunu olumlu olarak almadığınız sürece satın alma işlemlerini gerçekleştirmemeniz hususunda siizleri uyarmaktayız.
 11. Almanya turistik vizesi başvurularında güncel hesap dökümlerinizin 3 aydan eski olmaması koşuluyla sunulmasına özen gösterilecektir. İçerisinde en az 4.000 TL’lik bir bakinenin olması halinde geçerli olacaktır. Sponsor olan kişinin de aynı şekilde bakiyeleri bulundurması gerekmektedir.
 12. Kişilerin mesleki durumlarına göre talep edilebilecek olan farklı belgelerin olduğunu göz ardı etmemenizi rica etmekteyiz. Şirket sahibi veya ortağı, şirket çalışanı, devlet memuru, öğrenci ya da ev hanımı olarak başvurularınızı hangi şartlarda gerçekleştirebileceğinizin yanıtını Vize Ofisi firmalarımız sayesinde aktarmaktayız.

Sizler de Almanya turistik vizesi için Schengen vizesi kapsamında değerlendirilen haklarınızla ilgili bilgileri alabilmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Doğrudan Konsolosluğa gerçekleştiremeyeceğiniz başvurularla ilgili tüm bilgileri sizler için aktarıyoruz. Başvuru merkezlerimiz sayesinde tüm evrakların tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Adreslerimize yollayacağınız belgelerin yetkili kurumlara sunulması aşamasında biyometri veriye ihtiyaç duyulmaması halinde şahsen başvurmanıza gerek kalmayacaktır. Son 5 yıl içerisinde farklı bir Schengen ülkesine yapmış olacağınız seyahatlerde parmak izini ibraz etmişseniz, Almanya turistik vizesi alırken tüm başvuruları ofislerimiz sizin adınıza gerçekleştirecektir.

Almanya turistik vizenizi alırken çağrı merkezlerimizi arayabilir, göndereceğimiz maillerde mevcut olan evrakları hazırlayarak kargo ile gönderebilirsiniz. Herhangi bir eksik evrak ve bilginin yer almaması halinde randevularınız hızla alınarak işlemleriniz en erken tarihlerde gerçekleştirilecektir. 7-15 iş günü içerisinde vize onayını almanız halinde pasaportlarınız adreslerinize gönderilecektir.

Almanya Ticari ve Fuar Vize İşlemleriAlmanya Ticari ve Fuar Vize İşlemleri

Almanya’da ticari faaliyetlerde bulunabilmek, fuar veya çeşitli organizasyonlara katılabilmek amacıyla Almanya ticari vize başvurularını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 • Ticari işlerle ilgileneceğinizde ve fuar katılımlarını gerçekleştireceğinizde hangi belgelerle başvuru yapmanız gerektiğinin yanıtını merak ediyor olabilirsiniz. Bu aşamada sizlere yardımcı olacak Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • Sizlere 2021 Almanya Ticari ve Fuar Vizesi başvuruları hakkında tüm detayları aktarmaya devam edeceğiz. Dilerseniz mail göndererek taleplerinizi ulaştırabilir ve adreslerinize gönderilecek olan evrak listelerini hazırlayarak firmalarımızın adınıza başvuruları gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.
 • Eğer son 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazında bulunmamışsanız, Schengen vizesi kapsamında şahsen başvurmanız gerekmektedir. Böyle bir işlemi gerçekleştirmeniz halinde ise Vize Ofisi danışmanlarımız sizler için tüm aşamaların takipçisi olacaktır.
 • Telefonlardan, e-posta veya SMS bilgilendirmelerinden herhangi bir ücret almaksızın sizlere gerekli bilgilendirmeleri gerçekleştireceğiz. Bireysel veya kurumsal olarak firmalarımıza ulaşarak, vize başvurularınızı hangi prosedürlere göre gerçekleştirmeniz gerektiğinin yanıtını alabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Başvuru Şartları ve Evrakları 2021Almanya Ticari Vize Başvuru Şartları ve Evrakları 2023

 1. Almanya ticari seyahatleriniz için vize başvurusunda bulunacağınızda pasaportunuzun, seyahat dönüşü itibariyle 3 ay daha geçerli olmasına özen gösterilmelidir.
 2. Fotoğraflarınızın yeni çekilmiş olması gerekirken, 2 adet biyometrik olarak ibrazını gerçekleştirebilirsiniz.
 3. Ticari vize başvurularında kişilerin Almanya’da bulunan şirketten davetiye almaları gerekmektedir. Davet eden kişinin pasaport ve kimlik bilgileri ile, davet ettiği kişiye dair bilgileri ve tarihleri içermesine özen gösterilmelidir. Ayrıca şirket adına antetli kağıda yazılması gereken davetiyede kaşe ve imza bölümlerinde herhangi bir eksikliğin yer almaması gerekecektir.
 4. Şirketin güncel evraklarının bulunmasına, SGK dökümlerine, şirket banka hesap özetlerinin 3 aylık geçmiş dökümüne ve 8.000 TL değerinde bakiyenin olmasına dikkat edilmektedir.
 5. Şirket çalışanı ve sahibi olan kişilerden ayrı belgeler talep edilebilmektedir.
 6. SGK işe giriş belgesi ile ek gelir belgelerinin talep edileceğini unutmamalısınız.
 7. Ayrıca maaş bordrolarınızın 3 ay öncesini kapsayacak şekilde ıslak imzalı ve kaşeli olarak hazırlanması gerekmektedir.

Seyahatlerinizin tarihlerini belirledikten sonra vize başvrularını gerçekleştirirken Vize Ofisi danışmanlarımızdan gerekli bilgileri alabilir ve en erken süreçlerde başvuruların gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu süre Almanya ticari vizesi için 90 günü kapsamaktadır.

 • Aksi halde seyahat tarihinize 15 gün gibi bir sürenin kalması halinde vize başvurularınızın sonuçlarını alamayacağınızın ve seyahatinizi ertelemek veya iptal etmek zorunda kalacağınızın bilgisini vermekteyiz. Bu nedenle seyahatlerinizi acil şekilde gerçekleştirmeniz gerektiğinde ise bizleri arayabileceğinizi hatırlatmaktayız.
 • Kendinize en yakın vize başvuru merkezleri aracılığıyla taleplerinizi ulaştırabilirsiniz. Almanya İstanbul Başkonsolosluğunun görev alanları içerisinde yer alan bir ilden, bu yetkili kuruma başvurmanız halinde sonuçların daha kısa sürede aktarılabileceğinin altını çizmekteyiz
 • . Ancak diğer illerden ve ilçelerden, görev alanlarına dahil olan kurumlara başvuru yapmanız halinde bu sürelerin uzayabileceğini unutmamalısınız.
 • Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde yapacağınız görüşmelerde başvurularınızın kaç gün içerisinde sonuçlanabileceğine dair bilgileri alabilirsiniz. Vize başvurularınızın olumlu olarak sonuçlanması halinde pasaportlarınızın teslimi için gerekli işlemler gerçekleştirilecektir.
 • Ancak her ihtimale karşı bu sonucu almadan rezervasyonlarınızda bilet ve buna benzer kesinlik arz eden işlemlerde bulunmamanızı tavisye etmekteyiz. Yalnızca ön rezervasyon yaptırdığınıza dair belgelerinizin bulunması halinde dosyalarınıza bunları ekleyebilirsiniz.
 • Vize reddi yanıtıyla karşılaşmamak amacıyla orijinal ve fotokopilerini sunmaya dikkat edeceğiniz belgelerin hatalı olmamasına özen göstermelisiniz. Kısa süreli olarak 90 günü geçmemek şartıyla konaklama hakkını elde edebileceğiniz ticari vizesini aldıktan sonra doğru kullanmanız gerekmektedir.
 • Davetiyesiz olmanız halinde başvurularınızın vize reddi ile sonuçlanacağını unutmamalısınız. Amacınıza uygun şekilde hazırlayacağınız belgelerle başvurularınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuçların 7-15 gün içerisinde olumlu şekilde sonuçlanması için gerekli yönlendirmeleri gerçekleştirecek olan ofislerimizden destekleri hızla alabilirsiniz

Almanya Aile-Arkadaş Ziyaret VizesiAlmanya Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi

Schengen vize başvuruları kapsamında değerlendirilen Almanya Aile-Arkadaş ziyaret vizesi başvurularını gerçekleştirmek istediğinizde Vize ofisi şirketlerimizi arayabilirsiniz.

 • Danışmanlarımız sayesinde güncel evraklara hızla ulaşabilirsiniz. 2021 yılı için istenecek olan belgelerin e-posta aracılığıyla gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Bu aşamada sizlere daima yardımcı olacak adımları atmaktayız. İhtiyacınız olan tüm gelişmelerin hızla gerçekleşmesi için sizlere destek olmaya devam ediyoruz. Herhangi bir ücret ödemeden bizlere ulaşarak gerekli tüm detayları elde edebilirsiniz.

Almanya Aile-Arkadaş Ziyareti Vize Evrakları 2021Almanya Aile-Arkadaş Ziyareti Vize Evrakları 2023

Almanya’da bulunan arkadaşlarınızı, ailenizi ve akrabalarınızı ziyaret etmek istediğinizde hangi evraklarla başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerektiğine dair yönlendirmeleri sağlamaktayız. Başvuru sahiplerinin şahsi olarak hazırlamaları gereken evraklar arasında;

 1. Geçerliliği devam eden pasaportlar,
 2. 2 adet biyometrik özellikte fotoğraf,
 3. Nüfus cüzdanı arka ve ön yüzünü gösterir fotokopisi,
 4. Aile ve adres bilgilerini gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 5. Almanya’dan gönderilen orijinal ve onaylı davet yazısı,
 6. En az 6.000 TL bakiyeli, ıslak imzalı-kaşeli-imza sirkülü banka hesap özetinin son 3 aylık dökümü,
 7. En az 6 ay daha geçerliliğini koruyan Türkiye Cumhuriyeti oturum ve çalışma izni fotokopisi
 8. Eksiksiz bir şekilde hazırlanan ve tarih bölümüne dikkat edilen Schengen vize başvuru formu
 9. 000 Euro teminatını gösterir uluslararası geçerliliğe sahip olan seyahat sağlık sigortası orijinal belgesi bulunacaktır.
 • Bazı belgelerin ise meslek statülerine göre hazırlanması gerekmektedir. Şirket çalışanlarının antetli şirket yazısı, güncel şirket evrakları, SGK iş giriş belgesi, Hizmet dökümü, maaş bordrosu şeklindedir. Ayrıca şirket sahibi olduğunuzda, ev hanımı olarak başvuracağınızda ya da devlet memuru olduğunuzda ek belgeleri hazırlamanız gerekecektir.
 • İstisnai bir durumunuz yok ise kısa süreli Almanya vize başvurularınız için C tipi Schengen vizesinde Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece doğrudan konsolosluğa başvuru yapmadan, danışmanlarımız sayesinde tüm süreçlerin takibinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bu belgeler arasında davet edilen kişinin, Almanya’da bulunan davet eden kişi tarafından istek formuna ulaşması gerekmektedir. Almanya Belediyesi’nin onaylayacağı orijinal belgenin teslim alınması gerekmektedir.
 • Bu sayede 3 aylık geçerliliği bulunacak olan davetiye ile vize onayının alınması halinde seyahatler gerçekleştirilecektir. Seyahatlerinizin öncesinde mutlaka Almanya ticari vizenizin başlayacağı bir gün öncesi ile biteceği son günün ertesini kapsayacak şekilde sağlık sigortanızı yaptırmanıza dair gerekli tüm detayları ofislerimizden öğrenebilirsiniz.
 • Seyahatlerinize ilişkin başvurularınızın gerçekleştirilmesi için randevu taleplerinizin 1 ay öncesinde gerçekleştirilmesini önermekteyiz. Bizleri aramanız halinde randevu ve evrak toplama işlemlerinde sizlere zahmet vermeden tüm süreçleri atlatmanıza yardımcı oluyoruz.
 • Seyahatlerinizin aksamaması ve ertelemek zorunda kalmamanız için en az 15 gün kalana dek tüm işlemlerinizin bitirilmesi hususunda gerekli yardımları yapmaktayız.
 • Çağrı merkezlerimize ulaşarak belgeleri talep etmeniz halinde mail adreslerinize gerekli listeyi göndermekteyiz. Evraklarınızın eksiksiz şekilde hazırlanması ve dosya halinde sunulmasında gerekli hassasiyeti gösteriyoruz.
 • Kargoyla bize ulaştıracağınız bilgilerinizin güncel olması ve eksiksiz şekilde aktarılması sayesinde en kısa sürede olumlu süreçleri almanıza yönelik adım atmaktayız. Sizler de bu süreçlerle ilgili bilgilerde Vize Ofisi merkezlerimize danışabilirsiniz. Eğer 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazını gerçekleştirmişseniz ve VİS notu düşülmüşse şahsen başvuru yapmanıza gerek kalmayacaktır.
 • Almanya Aile-Arkadaş Ziyareti vizesi kapsamında yapacağınız başvuruları değerlendiren tek yetkili kurum olarak Konsolosluk/Büyükelçilik aracılığıyla yanıtların 7-15 iş günü içerisinde alınması için tüm çabayı sarf etmekteyiz.
 • Kontrolleri gerçekleştirecek olan yetkililerimizin olumlu sonuçları almaları halinde pasaport teslimlerini kargo veya kurye gönderimleriyle sizlere ulaştırılacağını görebilirsiniz. Herhangi bir ek süreye veya mülakata gerek duymadan, konsolosluğu ikna edecek ve tutarsızlığı içermeyecek şekilde tüm belgelerin ibrazında gerekli aşamaları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Almanya Vizesi 2021 Vize BaşvurusuAlmanya Transit Vize İşlemleri

 • Almanya seyahatlerinizde ve transit geçiş yaparak üçüncü bir ülkeye gitmek istediğinizde Almanya transit vize başvurularını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Başvuru yapacağınız dönemlere göre evraklarında ve başvuru süreçlerinde birtakım değişikliklerin olabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak Vize Ofisi merkezlerimizi arayabilirsiniz.
 • Güncel bilgileri almak, hazırlamanız gereken transit vize başvuru evrakları hakkında bilgi sahibi olmak ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilmek adına bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Sizler de kurumsal olarak ya da şahsi başvurularınızda ofis çalışanlarımızın deneyimlerinden faydalanarak kısa sürede tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Almanya transit vize başvurularında değişen fiyatlarla ve evraklarla ilgili bilgileri edinmek adına bizleri aramanız halinde sizlere en güncel sonuçları aktarıyoruz.
 • Buna göre transit vize türlerinin iki şekilde değişkenlik gösterebileceğini belirtiyoruz.

Almanya Havaalanı Transit A Vize TürüAlmanya Havaalanı Transit A Vize Türü

Türkiye’den seyahat ederken, Schengen ülkesi olmayan bir ülkeye geçiş yapabilmenizi sağlayacak olan Almanya Havaalanı transit a vize türü ile ilgili sorularınızda bizlere ulaşabilirsiniz. Hangi havaalanlarından transit bölümünü terk etmeksizin işlemlerinizi gerçekleştireceğinizin yanıtını bu sayede alabilirsiniz.

 • Frankfurt, Münih, Köln, Berlin, Hamburg gibi şehirlerde yer alan havalimanlarında hangi zamanlarda transit geçişleri yapacağınızı öğrenmek istediğinizde firmalarımızı arayabilirsiniz.
 • Bazı istisnai durumlarda vize almadan transit geçişleri sağlayabilirsiniz. Ürdün, Irak, İran, Nijerya, Pakistan gibi bazı ülkelere geçiş yapacağınızda almanız gereken transit vizelerle ilgili hangi durumlarda muaf olacağınızın yanıtını öğrenmek için bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Schengen ülkelerinden birisinde veya Hırvatistan, Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerde ikamet izninizin veya geçerli bir vizenizin olması halinde Almanya transit vizesinden muaf olabilirsiniz.
 • Ayrıca Kanada, ABD gibi ülkelerde vizenizin olması ya da ikamet etme hakkınızın bulunması, Almanya transit vizesinden muaf olacağınız anlamına gelmektedir. Yalnızca vizenizin olmasının bir anlam taşımayacağı Andorra ya da San Marino şehirlerinde ise ikamet etme izninizin bulunması halinde, AB/AET/İsviçre vatandaşlarına aile bağıyla bağlı olmanız durumunda ve beraber seyahat ettiğinizde Almanya transit vizesini almak zorunda kalmayacaksınız.

Almanya Havaalanı Transit Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Almanya Havaalanı Transit Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Yukarıdaki durumların dışında kalan hallerde vize almanız gerekiyorsa mutlaka evrakları tamamlamanız ve eksiksiz bir şekilde sunmanız istenecektir.

 • Vize Ofisi firmalarımız aracılığıyla vize başvuru formu, pasaport, son 3 yıl içerisinde aldığınız vizelerin fotokopileri, fotoğraf, vize ücreti, rezervasyon bilgileri, gidilecek ülkeye dair bilgilerin ve ikamet ettiğiniz ülkenin bilgilerini içeren evrakların sunulması gerekmektedir.
 • Belgelerin listesine güncel bir şekilde ulaşabilmek ve nasıl hazırlayacağınıza dair profesyonel yardımları almak adına vakit kaybetmeden bizleri arayabilirsiniz.
 • Vize başvurularınızda ret cevabının alınması sizleri maddi ve manevi olarak yoracaktır. Bu nedenle vize reddine neden olabilecek faktörleri değerlendiren ve sizleri en iyi şekilde yönlendirecek olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • Almak istediğiniz vizenin bitiş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olan pasaportunuzda, vizenin basımı için gerekli 2 adet boş sayfanın yan yana olması yeterli olacaktır.
 • Ayrıca 10 yılı aşmayan sürelerde alınmasına ve güncel olmasına dikkat edilecektir. Geçerliliğini yitirmiş olan pasaportlarınızın da başvuru esnasında sunulması gerekmektedir. Bu sayede Almanya transit vize başvurularını zamanında ve hatasız şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Transit C Tipi Vize

Almanya Transit C Tipi Vize

Diğer bir vize türü olarak Almanya vize türüne başvuru şartlarını öğrenmek için bizleri arayabilirsiniz. Terminal değiştirmek zorunda olduğunuzda, transit alanından ayrılmanız gerekecektir. Bu durumda pasaport denetiminden geçmenizin yolu ise Almanya transit c tipi vize almanızdır.

 • Sizler de amacına uygun bir şekilde vize alıp, seyahatlerinizi de bu doğrultuda gerçekleştirmek istediğinizde bizleri arayarak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Transit C Tipi vize başvurularının diğer transit vize başvuruları ile farkını ve evraklardaki değişikliği böylece görebilirsiniz

Almanya Erasmus Vize İşlemleri

Almanya Erasmus Vize İşlemleri

Almanya’ya seyahatlerinizde, amaçlarınıza göre vize türlerini almanız gerektiğinde ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde ülkeye gidiş amacınıza uygun bir şekilde güncel bilgiler ve evraklar aktarılacaktır.

 • Gerek mail adreslerinize gönderilecek olan listeleri tamamlayarak danışmanlarımızın başvurmasını sağlayabilir, gerekse VIS ibareli olmayan pasaportlarınızla vize başvurunuzun onaylanması amacıyla parmak izi ibrazı için şahsen başvurabilirsiniz.
 • Ancak Almanya Erasmus vizesi ve diğer vize türlerinde aklınıza takılan bir problemin olması halinde danışmanlarımız ücretsiz bir şekilde çözecektir. Sizlere tüm detayları aktarmakta olup, gereken adımlarla ilgili bilgilendirecek olan sayfalarımız sayesinde rahat edebileceksiniz.
 • Bizlere online bir şekilde ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. Ayrıca telefon numaralarımızdan 7/24 sorularınıza cevap vermekteyiz. Bu sayede Erasmus vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm detayları açıklıyoruz.

Almanya Erasmus Vizesi Alma Şartları ve Evraklar

Almanya Erasmus Vizesi Alma Şartları ve Evraklar

Schengen vizesi kapsamında başvuracağınız kısa süreli vizelerin dışında yer alan uzun süreli vize başvurularını yapmanız gereken bir husustur. Schengen vizeleri ile 90 güne kadar olan kısa süreli seyahatlerinizde amaçlarınıza uygun davranmanız gerekecektir.

Bu nedenle Erasmus eğitimi için daha uzun süre kalmanız gerektiğinde başvurularınızı uzun süreli vize türüne göre gerçekleştirmelisiniz. Bu aşamada doldurmanız gereken formda ne gibi değişikliklerin olduğunu sizlerle paylaşıyoruz.

 1. Pasaportlarınızın 10 yıldan eski olmaması önemli bir avantaj olacaktır. Ayrıca dönüşten itibaren 3 ay daha geçerli olmasına önem verilecektir. Pasaportunuza yeni vize basımının yapılabilmesi için en az 2 sayfanın yan yana boş olması oldukça önemlidir.
 2. Biyometrik fotoğrafınızın 2 adet ve güncel olması son derece mühimdir.
 3. Mezuniyetinizin olması halinde diplomanızı sunmanız gerekmektedir. Bunun dışında eğitimi devam eden kişilerin öğrenci belgelerini dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
 4. Muvafakatname belgesini 18 yaşından küçük olan kişilerin başvurularında bulundurmak gerekmektedir. Aynı zamanda velilerin veya ebeveynlerin maddi durumlarının eğitimi karşılayacak boyutta olmasına önem verilecektir. Belgelerle ibrazın isteneceği bu hususlarda gerekli tüm detayları sizlere Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla sunmaktayız.
 5. Kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzü gösterecek şekilde çekilmesi gerekmektedir.
 6. Eğitim alınacak olan programa dair sertifikaların ve belgelerin tam olması, masrafların karşılanacağına dair teminatların bildirilmesi gerekecektir.
 7. Ayrıca konaklayacağınız süreçlerde rezervasyon ve uçuş bilgilerinizin yer alması, masraflarınızı kimlerin karşılayacağına dair sponsorluk bildirimi yapılması veya eğitim bursu alınıyor ise bu durumun bildirilmesi zorunludur.
 8. Kişilerin Almanca dilinde hazırlayacakları başvuru evraklarından birisi ise ikamet müsaadesi olacaktır. Başvuru sahibinin imzasının yer alacağı bu belgenin bilgilerini desteklemesi gerekmektedir.
 9. Kişilerin Almanya Erasmus vizesi için ödeyecekleri vize harcını ve seyahat sağlık sigortasını zamanında yatırmaları gerekmektedir.
 10. Burslu olarak giden öğrencilerin Almanya’da bulunan üniversitelerinden alacakları yazıda eğitim sürelerine dair bilgilerin yer alması gerekmektedir. Ayrıca kişinin hangi şehirde yaşayacağı da burada belirtilecektir.
 11. Türkiye’de eğitimine devam ettiği üniversiteden ise Erasmus eğitimini burslu olarak sürdüreceğine dair belgelerin toplanması gerekmektedir.

Avrupa Birliği programlarından birisi olan Erasmus sayesinde üniversite alanında kurumların birbiriyle işbirliği yapmalarına zemin hazırlanmaktadır.

 • Yükseköğretim kurumları arasında çeşitli projeleri gerçekleştirebilmek amacıyla, kısa süreli öğrenci değişimlerinin yapılmasına Erasmus adı verilmektedir. Almanya’da Erasmus programına katılacak olan kişilerin hedefleri de bu doğrultuda ilerlemektedir.
 • Avrupa’da yer alan üniversitelerin ve yükseköğretim kurumlarının kalitesini yükseltmeyi hedeflemekte olan Almanya Erasmus programı, diğer ülkelerin de eğitim kurumlarında sürdürülen bilimsel ve kültürel çalışmaları desteklemektedir.
 • Almanya Erasmus programına katılmak amacıyla harekete geçecekseniz, öncelikle çalışanlarımızı haberdar edebilirsiniz. Bu sayede tüm eksik bilgi ve belgelerinizin tamamlanmasını sağlayacak olan çalışanlarımızdan gerekli desteği alabilirsiniz.

Tüm ödemelerin eksiksiz yapılması, doğru bilgilerle ve zamanında başvuruların tamamlanması halinde yetkili kurumların büyük oranda olumlu yanıtlarının olacağını görebilirsiniz. Sizler de Vize Ofisi sayfalarımızın ayrıcalıklarını görmek istediğinizde bizlerle hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Schengen Vize İşlemleriAlmanya Schengen Vize İşlemleri

Schengen ülkeleri arasında yer alan Almanya’ya seyahatlerinizde bazı bilgileri edinmeniz ve çeşitli evraklarla başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Vize Ofisi olarak tüm bu şartlarınızı değerlendirmekte olup, sizlere en güncel bilgileri aktarıyoruz.

 • Hangi vize türlerine başvuru yapabileceğinizin yanıtını sizlerle paylaşmaktayız. Bizlere en kolay yoldan ulaşmanın nasıl mümkün olacağına dair detayları sitelerimizden öğrenebilirsiniz. Çeşitli iletişim yöntemlerimiz sayesinde bizlerle yapacağınız görüşmelerde Schengen vizelerinin sizlere neler kazandıracağını görebilirsiniz.
 • Seyahatlerinizi planlarken herhangi bir aksilikle karşılaşmamak adına tüm güncel bilgileri elde etmeniz gerekmektedir. Aksi halde prosedürlerden kaynaklı problemleri yaşamanız, bir sonraki başvurunuzu da etkileyecektir. Bu nedenle
 • Konsolosluğun/Büyükelçiliğin görev alanlarına göre bulunduğunuz illerden başvuruları yaparken bizleri arayabilirsiniz. Ücretsiz danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde Schengen vizeleri ile hangi sürelerde seyahat edebileceğinizi öğrenebileceksiniz. Tüm prosedürleri, evrak listesini ve güncel vize fiyatlarını sizler için aktarmayı sürdürüyoruz.
 • Toplamda 180 günlük bir süreci ele aldığınızda, 90 gününü aşmayacak şekilde Schengen ülkelerinden herhangi birisine giriş yapmanızı ve daha sonra dilerseniz diğer ülkeleri de ziyaret etmenizi kapsayan kısa süreli vizeler olarak bilinmektedir.
 • Buna göre hangi amaçlarla seyahat edeceğinizi netleştirmeniz gerekmektedir. Vize başvurularınız esnasında talep edilecek olan belgelerde farklıların görülmesine neden olan faktörlerden birisi de seyahat amaçlarınız olacaktır. Örneğin Schengen ülkelerinde havaalanlarının transit bölgelerinde gerçekleştirilecek olan aktarmalar için transit vize başvurularını Schengen vize türü kapsamında gerçekleştirebilirsiniz.
 • Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından kontrol edilerek karara bağlanacak olan başvurularınızın ardından onay almanız halinde tüm Schengen ülkelerini ziyaret etme hakkınız olacaktır. Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde hangi ülkelere geçiş yapabileceğinizin listesini elde edebilirsiniz. Toplamda 26 ülkeyi kapsamakta olan Schengen vize başvurularında serbest dolaşım hakkını elde edebilirsiniz.

Almanya Schengen Vizesi Nasıl AlınırAlmanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Sizler de hangi vize türüne başvuru yapacağınızın kararını vermenizin ardından uygun evrak listesini elde edebilmek için bizi arayabilirsiniz.

 • Turistik, ticari, transit, ziyaret gibi amaçlarla kısa sürede ülkeye giriş-çıkış yapmak istediğinizde ekiplerimiz sayesinde tüm kolaylıkları yaşayabilirsiniz. Sizler için ideal başvuru tarih ve saatlerinin belirlenmesi amacıyla randevularınızı oluşturmaktayız.
 • VIS ibareli pasaportlarınızla biyometri ibrazı olmadan ve şahsen başvurmadan Vize Ofisi adreslerimizden gerekli tüm adımları takip edebilirsiniz.

Almanya Schengen Vizesi Geçerlilik Süreleri Nelerdir?

Schengen vizesini tek girişli almanız halinde, ülkeye bir sefer giriş çıkış yapma imkanınız bulunacaktır. Ancak başvurularınızı çok girişli olacak şekilde gerçekleştirmeniz halinde, birden fazla bu haktan faydalanabilirsiniz. En fazla 90 güne kadar kalabileceğiniz Schengen vizeleri ile Almanya’da amaçlarınıza uygun faaliyetlerde bulunmanız gerekmektedir.

Almanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ziyaretçilerimizin Vize Ofisi adreslerimize ulaşarak sordukları önemli konulardan birisi de başvuruların kaç günde açıklanacağına yöneliktir. Bu doğrultuda herhangi bir net bilgiyi vermek mümkün olmayacaktır. Genellikle 7 ile 15 gün arasında açıklanmakta olan Schengen vize başvurularının bazı faktörlere göre açıklanma süreleri değişebilmektedir.

 • Konsolosluğun belgelerden yola çıkarak ikna olmaması durumunda ek belge talep etme hakkı bulunmaktadır. Bu gibi işlemlerde sonuçlandırılma süreleri 20 günü aşmaktadır. Bu nedenle seyahatlerinizi gerçekleştireceğiniz tarihlerin planladığınız gibi ilerlemesi ve herhangi bir şekilde problem yaşamamanız amacıyla genellikle 3 ay öncesinden tüm adımların atılacağını söyleyebiliriz.
 • Bu süre seyahatinizin başlamasına 15 gün kalana dek devam edebilmektedir. Ancak yetkili kurumların yoğun olabilecekleri dönemleri es geçmemeniz gerekecektir. Bu nedenle Vize Ofisi danışmanlarımız tüm faktörleri değerlendirerek sizler için en uygun tarihte harekete geçecektir.

Almanya Schengen Vize Özellikleri Nelerdir?

Tek veya çok girişli olarak alınabilen C tipi vize türü olarak bilinmektedir. Schengen vizelerinde D tipi ise daha uzun süreli seyahatleri kapsamaktadır.

 • Başvuruların doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi halinde sonuçların kısa sürede bildirilmesi beklenmektedir. Ayrıca vize onayı alan vatandaşlarımızın pasaportlarını adreslerine kargo ya da kurye üzerinden göndermekteyiz.

Almanya Öğrenci Gezi Vize İşlemleri

 • Almanya vizelerini alabilmek için konsoloslukların talep edecekleri belgelerde çeşitlilik meydana gelebilmektedir. Güncel bir şekilde evrak listesini elde edebilmenizin en güvenli yollarından birisi Vize Ofisi merkezlerimize ulaşmak olacaktır.
 • Bizleri aramanız halinde sizlere email üzerinden göndereceğimiz evrakları hazırlayarak bizlere ulaştırabilir ve başvurularınızın sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.
 • Almanya vize türleri içerisinde Schengen vizelerini kısa süreli olarak alabilir veya Almanya Öğrenci Gezi Vizesi şartlarını öğrenmek isteyebilirsiniz.
 • 2021 yılında geçerli olacak bilgileri ve güncel evrak listesini elde etmek istediğinizde ekiplerimizin sizlere yardımcı olacağını göreceksiniz.
 • Danışmanlık firmalarımız sayesinde hem bireysel, hem de kurumsal hizmetlerde en iyi şekilde ilerlemeye kaydedebileceksiniz.
 • Firmalarımıza gerek telefonlardan, gerekse online olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Taleplerinize hızla geri dönüş yapmayı başaran ekiplerimiz sayesinde hiçbir şekilde ücret ödemeden bilgilendirmeleri alabilirsiniz.

Almanya Öğrenci Gezi Vizesi Şartları ve BelgelerAlmanya Öğrenci Gezi Vizesi Şartları ve Belgeler

 • Başvuran her kişi adına doldurulacak ve imzalı olması gereken başvuru formunun evraklar arasında yer alması gerekmektedir. Başvuru formunun 18 yaş altında bireyler adına doldurulması halinde ise evrakların imza kısımlarında ebeveynlerin imzasının yer alması gerekmektedir.
 • Velayet sahibi olan kişi tarafından doldurulacak ve imzalanacak olan 18 yaş altı başvuru formunda, boşanmaların meydana gelmesi halinde bu belgelerin de ibraz edilmesi şarttır.
 • Velayet kararlarına ilişkin bilgileri içeren belgelerin başvuru formunda yer almasına özen gösterilmelidir. Çocukların reşit olmaması durumunda Almanya Öğrenci Gezi Vizesi almak istediklerine her iki velinin de imzasının bulunmasına önem verilmektedir.
 • Bu şartlarda çıkarılan son 6 aylık muvafakatnamenin aslının ve fotokopisinin bulunması şartı vardır. Buna göre anne ve babanın dolduracağı formlarda imzaların da yine bu kişiler tarafından atılması son derece önemlidir.
 • Bunun dışında uzatmasız bir şekilde 10 yıldan eski bir tarihte çıkarılmamış olan, yeni ve güncel pasaportların işleme konması önemlidir. Talep edilen vizelerin bitiş tarihi itibariyle 3 ay daha geçerli olan pasaportlarla işlemlere başlanmalıdır.
 • Fotoğrafların biyometrik özelliklerde olmasına dikkat edilmeli ve 2 adet ibrazı gerçekleştirilmelidir. Bunun dışında en az 30.000 Euro teminatlı olarak yaptırılan ve seyahatten bir gün öncesi ile, bitiminden bir gün sonrasını kapsayacak olan sağlık sigortasının eksik olmaması gerekecektir.
 • Sağlık sigortasının yapıldığına dair poliçelerin ibrazından muaf olacak kişiler ise AB/EAT vatandaşı eşleri ve 21 yaş altı çocukları olacaktır.
 • Yukarıdaki belgelerin dışında uçak ve otel rezervasyonu gibi, geziyi destekleyen ve gezi sonrasında dönüşü işaret eden belgelerin yer alması gerekmektedir. Almanya’da bulunan kardeş okulların davet etmesi nedeniyle ziyaretlerin gerçekleşecek olması durumunda, refakat edecek öğretmenlere dair listelerin programa eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca gezi programı ile ilgili detaylı ve açıklayıcı bilgilere yer verilmelidir.
 • Almanya’da gerçekleştirilecek öğrenci gezisi süresi boyunca masrafların karşılanma şekillerine yönelik bilgilerin bulunması gerekmektedir. Velilerin son 3 aylık banka hesap cüzdanı ve maaş bordrosunun yer verilmesine dikkat edilecektir.
 • Schengen vize bölgesinde yer alan tüm ülkelerin listesini elde edebilmek, seyahatlerinizi engellemeyecek biçimde erken süreçlerde başvuru yapabilmek ve parmak izi ibrazının gerçekleştirilmesi gerektiğinde, şahsen başvurularda bulunabilmek adına Vize Ofisi yetkilerimizden gerekli detayları öğrenebilirsiniz.
 • Parmak izi ibrazını 5 yıl içerisinde gerçekleştirmeniz durumunda, şahsen başvurmanıza gerek kalmadan belgelerinizi ofislerimiz aracılığıyla yetkili kurumlara ulaştırabilirsiniz. Seyahat sürelerinizi aşmamaya özen göstermeli ve seyahat amacınızın dışına çıkmamalısınız.
 • Bu sayede sonraki alacağınız vizelerin de onaylanma süreçlerinin riskli ilerlememesini sağlamış olacaksınız. Sizler de karar vermeye yetkili olan makamlara gerekli ibrazları bu çerçevede gerçekleştirebilirsiniz. Vize harç bedelleri ile ilgili veya genel olarak Almanya Öğrenci Gezisi Vizesi hakkında tüm öğrenmek istediklerinizi bizlere danışabilirsiniz.

Almanya Şoför Vize İşlemleriAlmanya Şoför Vize İşlemleri

Güncel evrak listesine ulaşmak ve Almanya Şoför vizesi başvurularınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek için adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 • Vize Ofisi olarak sizlere en kaliteli sunumları yapmaktayız. Temsilcilerimizle yapacağınız görüşmelerde sizleri memnun edecek sonuçları elde etmenizi sağlıyoruz. Telefonlarımızdan veya mail adreslerimizden bizlere taleplerinizi iletmeniz halinde tüm sorunlarınızı çözmekteyiz.
 • 2021 yılında Almanya şoför vizesini alabilmek için hangi güncel işlemleri yapmanız gerektiğine dair sizleri bilgilendirmekteyiz.
 • E-posta adreslerinize göndereceğimiz maillerde hazırlamanız gereken evraklara yönelik detayları açıklamaktayız. Sizler de bu sayede kısa sürede sorunsuz başvuruları gerçekleştirebilirsiniz.
 • Telefon numaralarımızdan bizleri arayarak veya email adreslerimizden istek ve görüşlerini belirten ziyaretçilerimize en kısa sürede geri dönüşleri sağlıyoruz. Dilerseniz SMS ile bilgilendirmeleri ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.
 • Tüm hizmetlerimizden faydalanarak sizler de seyahatlerinize uygun belgelerle ve en uygun süreçte başvurularınızın gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Online olarak tüm işlemlerinizin gerçekleşmesinde ve vize reddi gibi sonuçlarla karşılaşmamanız adına gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.

Almanya Şoför Vizesi Evrakları

Almanya Şoför Vizesi Evrakları

Almanya şoför vizesine başvuru yaparken ibraz edeceğini bilgilerin ve belgelerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca güncelliğini yitirmemiş ve geçerliliğini halen korumaya devam eden evraklarla başvuru yapmanız gerekmektedir.

 • Bu aşamada pasaportların 10 yıldan eski olmamasına, fotoğrafların ise son 3 aylık süreçte çekilmesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf ibrazında 2 adet yeterli olacaktır. İstenen ölçüleri, ebatları ve fon özelliklerini sizlerle paylaşacak olan ekiplerimizden gerekli detayları alabilirsiniz.
 • Almanya konsolosluğuna hitaben yazılacak olan Türkçe dilinde hazırlanmış vize talep dilekçesinin şirket antetli kağıdına yazılmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca imza sirkülerinin bulunması gerekmekte olup, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, faaliyet belgesi, SGK işe giriş bildirgesi, kimlik fotokopisi gibi evraklarında dosyada bulunması gerekmektedir.
 • Müracaat sahibi tarafından, seyahat tarihlerinin öncesinde Schengen ülkeleri için alınmış olan vizeler var ise bunların da belirtilmesi gerekmektedir. Sağlık sigortalarının yaptırılmasına, vize ücretlerinin ödenmesine, sürücü ehliyetlerinin dosyada yer verilmesine ve ikamet bilgilerinin aktarılmasına olanak tanınmalıdır.
 • Başvuru sahipleri tarafından hazırlanacak evrakların dışında şoför vizesi için işveren tarafından da hazırlanması gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti işveren belgesinde çalışma teyitlerinin, araç plakalarının, kimlik bilgilerinin ve seyahat tarihlerine yönelik planlamaların yer alması gerekmektedir.
 • Ayrıca Almanya’da bulunan ve sözleşmelerin yapıldığı şirket sahiplerine ilişkin bilgilerin de bu hususlar yer alması önemlidir.
 • Seyahatlerde ve geçmişte yapılan seyahat bilgilerinde nakliye ve teslimatlara ilişkin belgelerin yer alması durumunda Konsolosluğun olumlu görüş bildirme oranı yükselebilecektir. Sigorta belgelerine, nakliye izin belgesi olan C2 formuna, araç ruhsatlarına ve sigorta poliçesine ilişkin evrakların yer alması halinde başvurular sorunsuz bir şekilde işleyecektir.

Almanya Şoför Vizesi Dikkat Edilecekler

Almanya Şoför Vizesi Dikkat Edilecekler

 1. Yapacağınız Almanya vize başvurularında ve Şoför vizesi alırken dikkat etmeniz gereken hususlarda Vize Ofisi ekiplerimizin sizleri bilgilendireceğini görebileceksiniz.
 2. Buna göre vize harçlarının yanmaması ve seyahatlerinizi aksatmak zorunda kalacağınız aksiliklerin yaşanmaması adına vize reddi yanıtını almanıza neden olacak faktörlerden uzaklaşmanız gerekmektedir. Başvurularınızı doğru, eksiksiz ve hatasız bir şekilde gerçekleştirmelisiniz.
 3. Bilgilerinizin birbiriyle uyumlu olması ve evraklarınızın bunu teyit etmesi son derece önemlidir. Konsolosluğun başvurularınızda kişisel olarak veya amaçlarınıza göre bilgi sahibi olmasını sağlayacak detayları bulundurmalısınız. Aksi halde Konsolosluğun ikna olmaması durumlarında ek belge ya da vize reddi yanıtını almak sizleri hayal kırıklığına uğratacaktır.
 4. Bu durum aynı zamanda maddi ve manevi olarak kayıpları yaşayacağınızı göstermektedir. Bu nedenle Almanya Şoför vizesi alırken ekiplerimizin yönlendirmeleri neticesinde hareket etmenizi tavsiye ediyoruz. Sizler de bu doğrultuda en sağlıklı başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

almanya Vizesi s.S.S

Almanya Vize Evrakları nelerdir?

Almanya vize evrakları, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir. Staj, eğitim, çalışma vizelerinde kurumlardan yazılı belgeler alınması gerekir. Bunun dışında vize türlerinin tümü için sağlık sigortası, pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi gibi temel belgeler istenmektedir.

Almanya Vize İçin Gerekli Evraklar nelerdir?

Almanya vizesi almak için gereken evraklar, Almanya konsolosluğu sitesinden yayınlanmaktadır. Vize türüne göre ülkeye gitme amacını kanıtlayan belgeler talep edilmektedir. Bunun dışında yabancı dil sertifikası, geçimin sağlanabileceğini gösteren gelir belgeleri, sağlık sigortası, sponsor belgeleri gibi belgeler istenmektedir.

İDATA nedir?

Almanya vize işlemlerinin yürütülmesi için yetkilendirilen İDATA, Almanya vizeleri için gerekli evraklarla ilgili güncel bilgileri paylaşmaktadır. Vize başvurusunda bulunacak kişiler, hazırlaması gereken belgeleri İDATA resmi web sitesinden öğrenebilir. Almanya vize başvuru idata aracılığı ile mümkündür.

Almanya’ya İşçi Olarak Gitmek İçin Gerekli Evraklar nelerdir?

Almanya’ya işçi olarak gidecek kişiler, çalışma vizesi almalıdır. Çalışma vizesi evrakları; 2 adet vesikalık fotoğraf, pasaport, mesleki geçmişi açıklayan yazılı belge, diploma, karne gibi belgelerdir.

Almanya Ulusal Vize Gerekli Evraklar nelerdir?

Almanya ulusal vizesi, ülkede uzun süre kalacak kişilerin başvuru yapabileceği geniş kapsamlı bir vize türüdür. Vize için gerekli evraklar, başvuru amacına göre değişiklik gösterir. Staj, dil kursu, master, sağlık eğitimi, din görevlisi gibi farklı birçok başvuru amacı vardır. Bu başvurular için istenen güncel evrakların listeleri, Almanya konsolosluğu tarafından açıklanır.

Almanya Vize Ücreti 2023 ne kadar?

Almanya vize ücreti 2023 yılında zamlanarak 80 Euroydu. Yetkili makamlar tarafından belirlenen tarifede 80 Euro sabit tutulmuştur. 2020 yılından bu yana 80 Euro olan harç bedeli ve zorunlu belgeler dahilinde başvurunun gerçekleşmesi söz konusudur.

almanya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Almanya vize başvuruları 2021 yılında açılmıştır. Ülkeye seyahat, eğitim, çalışma gibi amaçlarla gitmek isteyen kişiler vize başvurusunda bulunabilir.

Almanya Vize Şartları 2023 ne oldu?

Turistik veya ticari olarak ayrı sınıflara ayrılan vizeye dair başvuru formunun doldurulması gerekir. Formun yanı sıra gerekli evrakların her birini eksiksiz olarak toplar ve vize talep dilekçesi üzerinden başvurunuzu iletirsiniz.

Gerekli belgelere ek olarak iş ya da aile ziyareti gibi konularda ayrı belgelere ihtiyaç duyulacaktır. Sponsorluk, imza sirküleri veya davet mektubu gibi ayrı evraklar üzerinden başvurularını iletenler birkaç iş günü içerisinde sonucu öğrenecektir.

Almanya Vize Ücreti 2023 ne kadar?

Konsolosluk üzerinden ödenmesi gereken harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Buna ek olarak koordinasyon bedelinin ise ortalama 33 Euro olduğunu unutmamak gerekir ve her birini ödemeniz halinde başvurulara geçilir.

almanya Vize Başvuruları Ne Zaman başladı mı?

90 günün altında ve üstünde olacak şekilde vize talebinde bulunmak isteyenler konsolosluklara başvurabilir. Hali hazırda açık olan konsolosluklar e-randevu sistemine bağlı kalarak vatandaşları karşılaşmaya devam ediyor.

Covid – 19 salgınından kaynaklı olarak bir süreliğine ertelenen vize başvurularına dair yeni çalışma dönemine geçildi. Konsolosluklar belirli saatler arasında randevu alan vatandaşların başvurularını değerlendiriyor.

Almanya Vize Yorumları nedir?

Vize alacak olan vatandaşlar danışmanlık hizmetleri dahilinde işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlayabilir. Bunun yanı sıra vize alan kişilerin yorumlarını dikkate alarak harekete geçebilir ve ilgili belgeleri toplayarak başvurunuzu iletebilirsiniz.

Ticari, turistik veya akraba ziyareti gibi ayrı kategorilere sahip olan vizelere dair başvurulara geçebilirsiniz. Bunun için hafta içi her gün Almanya konsolosluğu üzerinden randevulara yer verilir.

Almanya’ya Giriş Yasağı ne demek?

Almanya’ya giriş yasağı, ülkede vaka sayılarının azalması ardından kalkmıştır. Ülke, 2021 yılında turist kabul etmektedir.

Davetiye İle Almanya’ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar?

Davetiye alan kişilerin Almanya’ya gitmek için hazırlaması gereken evraklar; pasaport, fotoğraf, sağlık sigortası, kimlik fotokopisi gibi belgelerdir.

Almanya Erasmus Staj Vizesi nedir?

Erasmus bir öğrenci değişim programıdır. Bu program kapsamında kişilerin eğitim hayatlarının 1 ya da 2 dönemini anlaşmalı olan okullarda yurtdışında tamamlamasına imkan verilmektedir. Erasmus başvuru adımlarında kabul alan kişilerin vize talep adımlarının çok daha sorunsuz olacağının ayrıca bildirilmesi gerekir.

Almanya vize işlemleri sırasında yetkili olarak İdata kurumunu atamıştır. Gerekli olan başvuruların bu sistem üzerinden tamamlanmasına olanak verilmektedir.

Erasmus vizesi bir ülkede sadece öğretim adımlarına devam edilmesi için atılan bir adım olarak kendini göstermektedir. Bu öğretim katılım adımını aynı zamanda kısmi zamanlı çalışma ile de desteklemek isteyen kişilerin staj vizesi alması gerekir. Staj vizesi almak bir nevi çalışma izni almak anlamına gelmektedir.

Almanya Staj Vizesi Detayları Nelerdir?

Almanya staj vizesi almak isteyen kişilerin özellikle eğitim durumlarına ilişkin en detaylı bilgilendirmeleri sunması gerekecektir. Bu aşamada hem Türkiye’de kayıtlı olunan okulun hem de Almanya’da onay alınan eğitim kurumunun tüm bilgilerine eksiksiz yer verilmelidir.

Erasmus Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Erasmus vizesi yaklaşık olarak 30 gün içerisinde çıkacaktır. Vize başvuru adımlarında size gerekli olan takip adımlarını tamamlamanız için bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası üzerinden vize başvuru adımlarını anında tamamlayabilirsiniz.

Almanya Erasmus Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vize başvurularında pandemi dolayısıyla değerlendirme sürecinde bazı değişimler ve yavaşlıklar söz konusu olabilmektedir. Erasmus vizesi alırken belgelerin değerlendirilmesi de dahil olmak üzere 4 haftalık bir süreç talep edilebilmektedir.

Erasmus Vizesi İle Çalışmak Yasal Mı?

Sadece staj olarak tanımlanan pozisyonlarda çalışılmasına ve okulun da bu duruma dair bilgilendirilmesine büyük önem verilmektedir. Kişilerin bu vize ile tam zamanlı şekilde çalışmasına imkan tanınmayacaktır.

Almanya Vize İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

Pandemi dolayısıyla durdurulan işlemler tekrardan yürütülmeye başlamıştır. Vize işlemlerinin belirli bir tarihi bulunmamaktadır.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır 2023?

Konsolosluklar tarafından belirlenen belgelerin eksiksiz bir şekilde toparlanıp ilgili mercilere sunulmasının ardından vize işlemleri başlatılabilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Almanya Konsolosluğu, Almanya vize başvurularını değerlendirebilecek tek yetkili merciidir.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir