• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353

Almanya Vizesi

Almanya vize istiyor mu; umuma mahsus (bordo) pasaportu bulunan kişilerin gerçekleştirecekleri seyahatlerde vize alması zorunludur. Ayrıca 90 günden fazla seyahat düzenleyecek kişilerin de mutlaka vize alması gerekir.

Almanya vizesi, Almanya’da belirli bir süre ikamet etmesi gereken kişilere verilen yasal belgedir. Konsolosluk aracılığı ile turistik, aile ziyareti, aile birleşimi, çalışma, eğitim ve farklı nedenler ile vize almanız mümkündür.

Almanya Vizesi

Almanya vize başvurusu doğrudan Almanya Başkonsolosluğu’na gerçekleştirilebilir. Ancak dileyen kişiler başvuru için yetkili merkezleri de tercih edebilir. Her iki başvuru türünde de randevu alınması son derece önemlidir.

Almanya vizesi evrakları; pasaport, nüfusa ilişkin belgeler, maddi durumunuzu sergileyen belgeler, seyahat için yeterli paranızı içeren banka hesap cüzdanı, otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası, başvuru formu ve dilekçesi şeklindedir. Ancak bu belgelere ek olarak sizden farklı belgeler de istenebilir. Detaylı belge durumunuz için Vize Ofisi’nden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Almanya vize ücreti başvurudan önce ödenmesi gereken vize harç ve hizmet bedelidir. Bu ücret her başvuru için tek bir seferde ödenir.

Kategoride Ara
Almanya Vizesi 2022
Almanya Vizesi 2022

Almanya vizesi ücreti 2022 yılında bu ülkeden vize alacak olan kişilerin merak konusu haline gelmiştir. Bu ülkede uzun süreli ve ...

 • 36
 • 0
 • Almanya Vizesi
Almanya'da Evlenmek
Almanya'da Evlenmek

Almanya'da evlenmek isteyen kişiler bu konuda pek çok sorunun yanıtını aramaktadır. Gerek Alman vatandaşı ile Türk vatandaşının yapacakları evliliklerde gerekse ...

 • 28
 • 0
 • Almanya Vizesi
Almanya Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Almanya Vize Reddi ve Çözümü (2021)

Almanya vizeleri için başvuru yapacağınızda bazı prosedürlere ve evrakların hazırlanması aşamalarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvuru sürelerine, amaçlarına ve mesleki faaliyetlerinize ...

 • 171
 • 0
 • Almanya Vizesi
Almanya Vize Evrakları: 2021 Tam Liste
Almanya Vize Evrakları: 2021 Tam Liste

Almanya vizesini almak istediğinizde seyahat planlarınıza ve bazı belgelere ilişkin ibrazları gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Almanya vize evrakları ile ilgili Vize Ofisi ...

 • 131
 • 20
 • Almanya Vizesi
Almanya Vize Form ve Dilekçe 2021
Almanya Vize Form ve Dilekçe 2021

Almanya vize formu, Almanya seyahati gerçekleştirmek için Almanya ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Almanya Vize ...

 • 565
 • 0
 • Almanya Vizesi
Almanya Oturum Başvurusu
Almanya Oturum Başvurusu

Almanya’da çalışma isteyen Türk vatandaşların ülkeye giriş yapabilmeleri, çalışma hakkını elde edebilmeleri için bazı şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Almanya çalışma ...

 • 37
 • 0
 • Almanya Vizesi
Almanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
Almanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Almanya turistik vizesine başvurmak istediğinizde evraklarda birtakım değişikliklerin olabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Bu nedenle güncel evrak listesine ulaşabilmek için Vize ...

 • 228
 • 20
 • Almanya Vizesi
Almanya Vizesi Firmamıza Gelen Sorular
Vize başvuru merkezleri üzerinden kimi ülkelerin vize başvuruları 4 Aralık 2020 tarihinden itibaren alınmaya başlanmıştır. Pandemi karantina kısıtlamaları dolayısıyla bazı ülkeler ise vize başvurusu kabul etmemektedir. Vize başvuru merkezleri ile iletişime geçerek seyahat etmek istediğiniz ülkenin vize başvurusu kabul edip etmediğini kolayca öğrenebilirsiniz.
Almanya kısa süreli vizeleri vize harcı yetişkinler için 80 Euro’dur. 0-6 yaş arası çocuklardan konsolosluk vize harcı alınmaz, 6-12 yaş çocuklar için vize harç ücreti 40 Euro’dur. Konsolosluk harçları dışında vize başvuru merkezleri aracılık hizmet bedelleri tahsil edilmektedir.
Almanya vizeleri hakkında Ekşi Sözlük İnternet sitesinde kullanıcı yorumlarının bulunduğu konu başlığıdır. Sayfada Almanya vizesi için istenen evraklardan, Schengen vizesi bilgilerine kadar Almanya vizesi hakkında kişisel yorumlar bulunmaktadır.
Schengen vizesi, Schengen vize bölgesinde bulunan ülkelerin bir sözleşme ile belirlediği vize kriterlerine göre belirlenen, 180 gün içinde 90 gün seyahat hakkı tanıyan, turistik ve ticari kısa süreli bir vize türüdür. Schengen vizesi ile Schengen vize bölgesi ülkelerine, Hırvatistan, Bulgaristan ve Romanya’ya kısa süreli giriş yapmak mümkündür.
Türkiye için Almanya Büyükelçiliği-Başkonsolosluğu ve İtalya Başkonsolosluklarının vize başvuruları için yetkilendirdiği vize başvuru kurumudur. iDATA tüm vize işlemlerini gerçekleştirir, kısa süreli vizeler için vize başvuru sahipleri direkt olarak Başkonsolosluklara başvuru yapamaz. iDATA Türkiye ofisleri Gaziantep, Trabzon, Bursa, Antalya, İzmir, İstanbul, Ankara illerinde bulunmaktadır.
Almanya kısa süreli vize başvuruları vize başvuru merkezleri üzerinden tekrar kabul edilmeye başlanmıştır. Ülkeye giriş çıkışlar Covid-19 karantina kuralları çerçevesinde Almanya Hükümeti tarafından belirlenmektedir. Seyahat tarihleri hakkında aracı kurumlardan daha net bilgi almak mümkündür.
Almanya kısa süreli vizeleri için vize başvuru sahipleri vize aracı kurumlarına başvurmak durumundadır. Almanya vize başvuru formu doldurulması, vize talep dilekçesi yazılması gerekmektedir. Talep edilen vize türüne göre istenen gerekli evraklar tamamlanarak vize başvuru merkezlerine iletilerek vize başvuru süreci başlatır. Uzun süreli vize başvuruları şahsen Almanya dış temsilciliklerine vize randevusu alınarak yapılmaktadır.
Almanya vize başvuruları kısa süreli vizeler için vize aracı kurumları aracılığı ile yapılır. Uzun süreli vizelerde başvurular Almanya dış temsilciliklerinden alınan vize randevusu ile gerçekleşmektedir. Talep edilen vize türleri seyahat amacına göre belirlenir.
Almanya vize ücretleri başvuru yapılacak vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. 2021 yılında Almanya vize ücreti 60 £uro’dan 80 £uro’ya çıkarılmıştır. Ülkeye turistik vize, ticari vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, transit vize, şoför vizesi, öğrenci vizesi, kısa süreli eğitim vizesi ve kültürel vize için başvuru yapacak kişiler 80 £uro ödemelidir. Aynı zamanda vize için başvuru yapılan konsolosluk ya da vize merkezi ekstra hizmet bedeli için ücret isteyecektir.
Almanya için vize başvurusu İdata’ya direk kişi kendisi giderek yada yetkili acenteler aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
whatsapp