Alman Serbest Çalışan Freiberufler Vizesi

Almanya serbest çalışan freiberufler vizesi, Almanya’da belli bir yere bağlı kalmadan çalışan kişiler için bulunan bir vizedir. Freiberufler çalışanlar için Almanya vize başvurularında kişisel bilgileri, maddi gelirleri, seyahat amaçlarını net bir şekilde ifade edilmesi zorunludur. İlk defa başvuru yapacak serbest çalışanların vize başvuruları Almanya konsolosluğu, Almanya büyükelçiliği, Almanya Büyükelçiliği’nin görevlendirdiği diplomatik müdürlükler bünyesinde yapılır.

Almanya Freiberufler Vizesinde Hazırlanması Gereken Evraklar Nelerdir?

Almanya serbest çalışan Freiberufler vizesi için hazırlanması gereken evraklar şu şekildedir;

Çalışılan işe görev farklı belgeler istenebilir. Bu belgelerin tamamen sizden istenilen doğrultuda hazır hale getirilmesi önemlidir. Belgelerde eksiklik, Yasal olmayan işlemlerin uygulanması gibi etmenler vize reddini gerçekleştirir. Vize reddi uzun bir süre vize alamayacağınızın göstergesidir. Almanya serbest çalışan yani diğer bir ifade ile Freiberufler çalışanlar için farklı ücretlendirmeler bulunabilir.

Alman Serbest Çalışan “Freiberufler” Vizesi

Almanya Serbest Çalışan Freiberufler Vize Ücreti Nedir?

Almanya konsolosluğu schengen vize ücreti 80 Euro’dur. Almanya konsolosluklarında vize ücretleri serbest çalışanlar için değişir. 80 Euro yalnızca ülkede çalışma amaçlı olarak gideceğiniz için geçerli bir ücretlendirilmektedir. Fakat et ücretlendirmeler de ülkede bulunma sürecine göre kesinlikle farklılık oluşturur.

Almanya Serbest Çalışan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya serbest çalışan Freiberufler vizesi yaklaşık olarak 10 ila 18 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Bu sürecin uzaması evrakların eksiksiz olmasından kaynaklanır. Konsolosluğun yoğun döneminde vize işlemlerinin yapılması seyahat planınıza engel olur. Almanya seyahatinden yaklaşık 1,5 ay öncesinde vize işlemlerini tamamlatmalısınız. Tarafınızdan istenilen evraklar da ıslak imzalı belgeler isteniyorsa, bunun da ıslak imzalı olması önemli bir detaydır. 10 ile 18 iş gününün üstüne çıkması evraklardaki eksikliklerden kaynaklanır ya da konsolosluğun yoğun olduğu dönemde vize işlemlerinizin tamamlatılmasından dolayı da bir ay kadar süre içerisinde sonuçların çıkması beklenebilir.

Almanya Serbest Çalışan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Almanya serbest çalışan Freiberufler vizesi için başvurular Almanya konsolosluğu ya da Almanya büyükelçiliğine yapılır. Almanya konsoloslukları İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunur. İstanbul, Ankara ve İzmir civarında oturan kişiler bu illere müracaat ederek vize başvurusu alabilir. Vize başvurusu için online randevu sistemleri de mevcuttur. Almanya konsolosluğu resmi web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

4/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir