Amerika Vize Evrakları – (Turistik – Ticari – Ziyaret)

Amerika dünyada çok önemli güce sahip ve eşsiz güzellikleri barındıran yapıya sahiptir. Böylesine önemli bir ülkeye seyahat etmek istediğinizde vize almanız ve seyahat amacınıza göre hareket etmeniz gerekmektedir. Amerika vizesi için gerekli evraklar sorunsuz şekilde sunulmalı ve mutlaka evrakların doğruluğu teyit edilmelidir.

 • Başvuruda sunmanız gereken evrakların mahiyetine ve özelliğine göre hareket etmeniz çok önemlidir. 2 – 3 gün içerisinde evrakları hazırlayabilir ve başvurunuzu sunabilirsiniz. Bu süre sizin evrakların temin etme hızınız ile doğru orantılıdır.
 • Profesyonel destek alarak iş yürüttüğünde bu süre çok daha kısa hale gelebilir. Size sorunsuz ve zahmetsiz vize işlemlerini sunan uzman kadromuz riskleri en aza indirmektedir.

Amerika Vize Evrakları 2021 Tam Liste

Amerikan Vizesi İçin Gerekli Olan Ortak Evraklar

 • Elektronik ortamda doldurulması gereken DS-160 başvuru formu göçmen olmayan tüm vize türleri için geçerlidir. Amerika vize formu belirtilen kurallara göre doldurduktan sonra mutlaka çıktısını alıp dosyanıza koymalısınız.
 • Üzerinde T.C. kimlik numarasının okunur şekilde sunulması gereken kimliğin arkalı önlü fotokopisi başvuru da sunulmalıdır.
 • Hem vize başvurusunda hem de vize sonrasında yanınızda bulundurmanız gereken pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve dönüş tarihinden itibaren de 3 ay geçerliliğe sahip olmalıdır. İçerisinde en az 2 boş sayfa olmasına ve yıpranmış ya da yırtık olmamasına dikkat etmelisiniz. Vize başvurusu için sunmuş olduğunuz pasaport yıpranmış şekilde sunulup vize onaylanmışsa bile sınırda sıkıntı yaşamamak adına pasaportu detaylı şekilde inceleyin.
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş ve başvuru da ki halinizi yansıtacak 2 adet biometrik fotoğraf bulundurmalısınız. Daha önce herhangi bir vize de ve pasaportta kullanılmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca fotoğraf mutlaka beyaz fon üzerine çekişmiş olmalıdır.
 • Bu noktada ön ödeme yapmamak sizin için daha doğru olacaktır. Yapılan ön ödemeler vizenin ret edilmesi durumunda iade alınmaması söz konusu olabilir.
 • Seyahat ile alakalı ulaşım bilgilerini mutlaka dosyada bulundurmalısınız.

Her vizenin kendine has özellikleri ve farklılıkları söz konusu olduğu için vize türüne göre evrak hazırlamanız gerekmektedir. Amerikan vizesi için gerekli evraklar listesinde standart olarak belirlenenler dışında seyahat özelliğine göre değişen evrakları şu şekilde sıralayabiliriz.

Ticari Amaçlı Vizeler İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Vize başvurusunda bulunan kişi firma sahibi ise firma sahibi olduğunu gösterir belge sunulmalıdır. Fakat seyahati şirket çalışanı gerçekleştirecekse şirkette çalıştığına dair şirketin elinden çıkan resmi evrak sunulmalıdır.
 • Ticari vizeler başvuruyu yapacak firmanın Türkiye’de faaliyet gösterdiği alanlar ve resmi evraklar sunulmalıdır. Ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri gibi resmiyette kullanılan belgeler.
 • Başvuru sahibinin son 3 aya ait banka hesap dökümü orijinal ve banka onaylı şekilde sunulması zorunludur.

Bu belgelere ek olarak sizden firma hakkında detaylı dökümler de istenebilmektedir. SGK dökümü, maaş bordroları ve ticari faaliyetlerle ilgili ekonomik değerler gibi.

Turistik Amaçlı Vizeler İçin Gerekli Olan Belgeler

Standart olarak istenen belgelere ek olarak geri dönüşünüzün kesin olacağını ispat edeceğiniz belgeler istenmektedir. Ayrıca hesap bilgilerinizin ayrıntılı dökümünü sunarak seyahat için yeterli ekonomik durumunuzun olduğunu ispat etmelisiniz.

Amerika Vizesi Meslek Gruplarına Göre Değişen Belgeler

Öğrenci, ev hanımı, kamu çalışanı ve özel çalışanların vize başvurularında durumun gösterir mesleki belge mutlaka sunulmalıdır. Değişen faktörleri göz önünde bulundurarak hazırlamanız gereken belgeler vizenin alınabilmesine etki etmektedir.

Ayrıntılar hakkında bilgi almak ve başvurularınızı sorunsuz şekilde tamamlayabilmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadromuzla sizlere hizmet verecek yapıya sahip düzeyde iş yürütmekteyiz. Amerika vizesi için tıklayın.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir