Avustralya Vizesi

Türkiye’den Avustralya’ya ziyaret gerçekleştirecek olan vatandaşlar Avustralya vize istiyor mu sorusunun cevabını bulmak zorundadır. Bordo pasaport, yeşil pasaport, gri pasaport ya da siyah pasaport ayırımı yapılmadan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir.
Avustralya vizesi için turist, iş ziyareti, aile ziyareti, evlilik, tıbbi tedavi amaçlı, çalışma ve tatil, transit geçiş, öğrenci, kısa süreli geçici çalışma, resmi kurum geçici çalışma, sektörü geçici çalışma, eğitim sektörü geçici çalışma, gemici superyat mürettebat vizesi türleri arasından tercih yapılır.
Avustralya vizesi başvurusu içerisinde Türklerin en fazla tercih ettiği turist, öğrenci, ticari, akraba ve arkadaş ziyareti vizesidir. Müracaatlar Ankara’da bulunan Avustralya Konsolosluğu’na yapılır. Başvurunun olumlu sonuçlanma süreci için Vize Ofis uzman danışmanları her türlü desteği sağlamaktadır.
Avustralya vizesi evrakları konusunda net bilgi sahibi olabilmek için konsolosluk ya da büyükelçiliğe başvurulmalıdır. Başvurular 20 iş günü içerisinde sonuçlanır, herhangi bir problem yaşamamak için seyahat tarihinden en az bir ay önce evrakların hazırlanarak başvurunun yapılması gerekir.
Avustralya vizesi ücreti ile vize harç bedeli tüm vize türlerinde farklıdır. Yapılan işlemler için ödenen ücretin dekontu başvuru evrakları içerisinde bulunmaktadır.

Menü
Destek Hattı