Avustralya’ya seyahat edebilmek için vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan herkes Avustralya’ya seyahat edebilmek için vize başvurusu yapmalı ve onay almalıdır.

Avustralya’ya yapmak istediğiniz turistik, ticari, tıbbi tedavi / tanı / teşhis veya öğrenim seyahatlerinizde başvurularınızı internet üzerinden başlatmanız gerekmektedir. Başvuru işlemini internetten başlattıktan sonra vize harcını yatırmanız gerekmektedir. Vize harcı yatırılmayan vizeler değerlendirilmeye alınmadan reddedilir.

Normla şartlar altında internetten formun doğru ve eksiksiz doldurulması akabinde harcın yatırılması ve başvurunun tamamlanmasının ardından 5 (beş) -10(on) gün içerisinde Avustralya vizesi çıkmaktadır.

Ancak internetten başvuru formu ve istenilen belgeler İngilizce dilinde olduğu için çoğu kişi başvuru evraklarında hatalar yapmaktadır. Bu yüzden de Avustralya Konsolosluk çalışanları başvuruları reddetmektedir.

Bu yüzden Avustralya Konsolosluğu yetkili vize merkezlerinden gelen başvuru ve evraklara öncelik vermektedir. İnternet formunun dolduramayacak kişiler de yetkili vize merkezlerinden Avustralya Vizesi Başvurusu yapabilirler.

Yetkili vize merkezlerinden yapılan vize başvurularında Avustralya Konsolosluğu şahıs ile ilgili büyük problemler olmaması durumunda mülakata bile çağırmadan vize işlemlerine onay verebilmektedir.

Avustralya’ya verilen vizeler genel anlamda 90 (doksan) günden daha kısa süreli vizelerdir. Vize sahiplerinin onay almasını kolaylaştıracak yöntemlerde mevcuttur.

Bu yöntemlerin en etkilisi merkezimize gelerek uzman iş arkadaşlarımızla beraber vize başvurusu yapmak ve sürecin her anında beraber çalışmaktır. Diğer yöntemler ise seyahat planınız hakkında Avustralya Konsolosluğu çalışanlarına bilgi vermek olacaktır.

Yapılacak seyahatin amacı güzelce ve etraflıca açıklanmalı, seyahat süresince oluşacak maddi yükümlülüğün şahıs tarafından karşılanacağı belirtilmeli ve buna maddi gücü olduğu belgelenmelidir.

Ayrıca tekrardan ana yurduna dönmek için var olan sebeplerini anlatmalıdır. Avustralya Vizesini amacı dışında kullanmaya çalışamayacağına konsolosluk çalışanlarını inandırmalıdır.

Avustralya Konsolosluğu şahısların vize başvurularına onay verirken bazı durumlarda tekli bazı durumlarda ise çoklu giriş hakkı sağlamaktadır. Tekli giriş hakkı Avustralya’ya yaptığınız ve tamamladıktan sonra geri döndüğünüz seyahatlerinizde vize süreniz dolmuş olmasa bile tekrardan Avustralya’ya giriş yapmak için vize almanızı gerektirir.

Çoklu giriş hakkı verilen vize sahipleri ise vize süreleri dolmadan istedikleri kadar giriş çıkış seyahati yapabilirler. Avustralya’ya ticari vize genellikle 3 (üç), 6(altı) veya 12(oniki) aylık süreler zarfında verilmektedir. Bu vize orada katılacağınız iş toplantılarını, panelleri, konferansları, sektörel fuarları, iş anlaşmalarını kapsar.

Turistik vize ise genellikle 90(doksan) günlük süre zarfı için verilmektedir. Bu vize size sadece turizm amaçlı Avustralya’da bulunma hakkı vermektedir. Vizeler hakkında ki detaylı açıklamaları sitemizde bulunan sekmelerden okuyabilirsiniz.

Avustralya Vize başvurularında ki bir diğer önemli hususta pasaportlarınızdır. Pasaportlarınızın yeni ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Pasaportunuzun dış kabı ve sayfalarında kir, leke, yıpranma, kıvrılma ve benzeri gibi şeyler olmamalıdır.

Vize başvurunuza onay aldıktan sonra ülkeye giriş yaparken yapılacak olan incelemelerde buna çok dikkat edilmektedir. Ayrıca pasaportunuzda en az 2 (iki) adet boş yaprağınızın bulunması gerekmektedir.

Avustralya vize başvurusu yaparken red cevabı almadan sorunsuz bir şekilde vize talebinize onay almak istiyorsanız sizlere önerimiz kesinlikle yetkili bir vize merkezinden danışmanlık hizmeti almanızdır.

Vize merkezimizde sizlere bu sürecin en başından bulunan form doldurma ve evrakları toparlama sürecinden başlayarak vize onayınız alınana kadar bütün evrelerinde yardımcı olmayı bekleyen alanında uzman ve profesyonel iş arkadaşlarımız mevcuttur.

Avustralya Vizesi 2021 Vize BaşvurusuAvustralya Turistik Vize

Avustralya turistik vize bir tür kısa süreli vizedir. Avustralya ülkesini ziyaret ederken Avustralya vizesi almak zorunludur. Sadece bununla da sınırlı değildir. Avustralya ülkesinin uyguladığı bazı prosedürlere de tabi tutulmaktasınızdır.

Avustralya turistik vizesi seyahat süresine göre ikiye ayrılmaktadır. Avustralya ülkesine 90 günlük süreden az seyahat ediyorsanız kısa süreli vizesi almalısınız. Seyahat süreniz 90 günü aşıyor ise oturma izni almalısınız.

Seyahat amacınız çalışma, eğitim, evlilik veya 90 gün üzeri tatil olsa dahi oturma izninizi almalısınız.

Avustralya turistik vizenizi şahsen veya aracı kurum ile başvuruda bulunarak alabilirsiniz.  Avustralya konsolosluğunun Türk vatandaşları için istediği gerekli evrakları deha detaylı inceleyelim.

Avustralya Ticari Vize

Avustralya Ticari Vizesi sahibi olabilmek için yapmanız gereken uygun başvuru sınıfında Avustralya Konsolosluğuna başvuruda bulunmaktır. Başvuru işlemlerini sürecinde sizden seyahat planınız ve bulunacağınız yerler ve tarihler istenecektir.

Avustralya Ticari Vize başvurunuzun reddedilmemesi için yetkili bir vize merkezinden destek ve danışma hizmeti almanız sizin yararınıza olacaktır. Yetkili merkezimizde ki profesyonel arkadaşlarımız sizlere vize talep başvurularınızda sürecin en başından en sonuna kadar yardımcı olacaklar.

Avustralya Ticaret Vizesi genel anlamda 3 (üç), 6 (altı) ve 12 (oniki) aylık sürelerde verilmektedir. Ancak Avustralya Konsolosluğunun incelemeleri doğrultusunda bu sürelere ek olarak tekli girişli veya çoklu girişli olarak verilmektedir. Şahsi başvuruların çoğunda konsolosluk vize talebini kabul etse bile tekli girişli vize vermektedir.

Bunun anlamı ise 12 (oniki) aylık vize sahibi olsanız dahi ülkeye bir kere giriş çıkış yaptıktan sonra Ticari vize süreniz tamamlanmamış dahi olsa tekrar giriş yapabilmek için yeniden vize talebinde bulunmanız gerekmektedir. Yetkili vize merkezimiz aracılığı ile yapacağınız başvurularda ise çoklu giriş hakkına sahip olabilirisiniz.

Avustralya dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birisi olması sebebi ile dünya üzerinden bir çok ülkeden iş adamlarının yatırım yaptığı veya ortaklıklar kuruduğu bir ülkedir.

Avustralya, 28 yıl boyunca kesintisiz ekonomik büyüme göstererek gelişmiş ülkeler arasında yeni bir rekor kırmıştır. Ülkede sürekli gelişim gösteren teknolojinin etkisi olarak sanayi ve üretim alanlarında her geçen yıl daha verimli bir ülke olmuştur.

Şu anda dünya üzerinde bulunan ülkelerin hepsinin sıralandığı listede dünyanın en büyük 14. (ondördüncü), içinde bulunduğu Asya kıtasında ise en büyük 5. (beşinci) ekonomiye sahiptir.

Dünya üzerinde ülkelerin neredeyse kaderlerini çizen olarak adlandırabileceğimiz 3 (üç) büyük derecelendirme kuruluşundan ki bu kuruluşlar bu konuda otorite olarak gösterilen Fitch, Moody’s, Standart & Poor’s’dan AAA notu almıştır. Bunun anlamı gelişen ekonomi ve yatırım yapılabilecek en iyi ülkelerden olduğu anlamını taşımaktadır.

Avustralya’ya yapacağınız iş seyahatlerinde vize alabilmek için gereken şartlardan bazıları ise davetiye almış olmanızdır. Konsolosluk çalışanlarına aldığınız davetiyeyi ibraz etmeniz gerekmektedir.

Avustralya Ticaret Vizesi ile iş toplantılarına, konferanslara, sektörel fuarlara, sergilere ve kıs süreli iş eğitimlerine (3 ayı geçemeyecek şekilde) katılabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunurken Avustralya’ya yapacağınız seyahat sürecince giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren evrakları da konsolosluk çalışanlarına sunmanız gerekmektedir. Banka hesabınızda hazır bulundurmanız gereken nakit miktarı konsolosluk çalışanları sizlere bildirecektir.

Avustralya’ya sponsorlar aracılığı ile de seyahatler düzenleyebilirsiniz. Bu durumda konsolosluğa Avustralya Ticari Vize başvuru yaparken size sponsor olacak firma yada kişilerin davetiye mektuplarını sunmanız gerekmektedir. Mektupta ziyaretinizin amacının açıkça belirtilmesi gerekmektedir.

Avustralya vatandaşları sizi doğrudan davet edebilirler ancak Avustralya’da oturma izni ile bulunan kişilerin en az 2 (iki) yıl ikamet etmiş olması gerekmektedir. Sizin düzenleyeceğiniz bu seyahatte ki bütün giderlerin taraflarınca karşılanacağını gösteren resmi belgeler de bulunmalıdır. Bu durumda konsolosluk davet eden kişi yada firmanın da resmi hesap kayıtlarını isteyecek ve verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmek isteyecektir.

Avustralya Konsolosluğu yetkili vize merkezlerinden gelen vize taleplerini sıralamada öne alarak değerlendirmektedir. Yetkili vize merkezleri aracılığı ile yapacağınız talepler sizlere vize süresi ve çoklu giriş hakkı sahibi olmanız konusunda çok fazla yarar sağlayacaktır.

Yetkili vize merkezimizde bulunan çalışma arkadaşlarımız size danışma hizmeti vererek vize talep sürecinizde karşılaşacağınız bütün problemleri kolayca aşmanızı sağlayacaktır. Böylece Avustralya Ticari Vize başvurunuzu red cevabı korkusu olmadan tamamlayacaksınız.

Avustralya Aile Ziyareti Vize

Avustralya’ya aile ziyareti yapmak isteye şahıslar en az 1 (bir) ay öncesinden Avustralya aile ziyareti vizesi başvuruşu yapmalılardır. Avustralya’da yaşayan, öğrenim gören veya tıbbi tedavi / tanı için orada bulunan aile fertlerinizi ziyaret edebilirsiniz.

Bunun için vize başvurusunu planlanan seyahat tarihlerinden en az 4 (dört) hafta önce yapmalısınız. Bu vize 3 (üç), 6 (altı) veya 12 (oniki) aylık süreler için verilmektedir. Avustralya aile ziyareti vizesi ile ülke sınırları içerisinde 18 (onsekiz) aylık bir süre zarfında en fazla 12 (oniki) ay kalınabilir.

Vize süresi dolmadan Avustralya’dan ayrılmış olmanız gerekmektedir. Bu vize size sadece aile ziyaretinde bulunma hakkı tanır. Avustralya’da çalışma ve öğrenim gibi haklar sağlamaz.

Avustralya Konsolosluğu aile ziyareti vizesi verirken tekli giriş veya çoklu giriş hakkı tanımlayabilir. Tekli giriş hakkında 12 (oniki) aylık vizeniz olsa dahi bir kere çıkış ülkeden çıkış yaptığınızda tekrar girebilmek için vize talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Çoklu giriş hakkı tanınan vize sahipleri ise aile ziyareti vizesi süresi boyunca istedikleri kadar Avustralya’ya tekrar vize talebinde bulunmadan giriş ve çıkış yapabilirler.

Yetkili vize merkezimizde bulunan uzman çalışma arkadaşlarımız sizlere çoklu girişli Avustralya aile ziyareti vizesi başvurusu ve onay alımında yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi için Gereken Evrak ve Şartlar

 • Öncelikle Avustralya’da yaşayan bir Avustralya vatandaşlığına sahip birinin ya da Avustralya’da oturum izni olan birinin size davet mektubu göndermiş olması gerekmektedir.
 • Sağlıklı olduğunuzu gösterir belge ve sağlık sigortanızın olduğunu gösterir belgeleri sunmanız gerekmektedir. Avustralya’da bulunduğunuz süre zarfınca Avustralya’nın sosyal sağlık güvencesinden faydalanamazsınız.
 • Bütün sağlık giderleriniz kendinize ait olacaktır. Ayrıca başvuru tarihinizden geriye dönük olarak 5 (beş) yıllık sağlık raporu istenecektir. İstenilecek olan rapor sizin geçen 5 (beş) yılda bulunduğunuz ülkelere ve geçirmiş olduğunuz hastalıklara göre değişiklik gösterecektir.  Konsolosluğa ibraz ettiğiniz sağlık raporları 12 (oniki) ay geçerliliğini koruyacağı varsayılarak işleme alınacaktır.
 • Tam vukuatlı adli sicil belgesi ibraz etmeniz gerekmektedir. 16 yaşından itibaren başlayarak başvuru tarihinize kadar olan adli sicil belgesini isteyeceklerdir. Ayrıca 16 yaşınıza girdikten sonra 12 (oniki) aydan daha uzun süre yaşadığınız başka ülkeler varsa o ülkelerden de bu belgeyi temin etmeniz gerekmektedir.
 • Finansal ve ekonomik gücünüzün seyahat süresi boyunca ihtiyaç ve harcamalarınızı karşılayabilecek durumda olduğunu gösterir belgeler sunmanız gerekmektedir.
 •  Bunları Avustralya Konsolosluğu çalışanlarına ibraz ettikten sonra maddi ve ekonomik durumunuzda herhangi bir değişiklik söz konusu olması durumunda bunu tekrar bildirmeniz gerekmektedir. Size ziyaret davetiyesi gönderen Avustralya vatandaşı veya Avustralya’da oturma izni olan kişi size sponsor olmayı seçebilir. Bu seçim sonrasında o kişinin maddi ve ekonomik durumunu içeren belgelerin de başvuru yapıldıktan sonra konsolosluk çalışanlarına ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Normal şartlar altında vize mülakatı sadece biyometrik fotoğraf ibrazı sürecinde vardır ve vize başvurusundan onay alımına kadar geçen süre ortalama 10 (on) gündür.
 • Avustralya Konsolosluğu’nun talep ettiği ve sizin ibraz ettiğiniz belgeler üzerinde bir değişiklik olması veya konsolosluk çalışanlarının sizden farklı evraklar istemesi gibi durumlarda süre uzayabilir. Bu yüzden planlanan seyahat tarihinden en az 1 (bir) ay öncesinden başvuru yapmalısınız.
 • Avustralya Konsolosluğu’nun mülakat talep etmesi halinde mülakata giderken muhakkak sizden istediği evrak ve belgeleri yanınızda götürmelisiniz. Pasaportunuzu da kesinlikle yanınızda götürmelisiniz. Vize merkezimize uğramanız ve vize başvuru işlemlerini beraberce yapmamız durumunda her türlü destek, danışma ve hizmet servislerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Avustralya Konsolosluğu yetkili vize merkezleri aracılığı ile yapılan vize talep başvurularını öncelikli olarak değerlendirerek onay verme sürecini kısaltmaktadır.

Avustralya Öğrenci Vizesi İşlemleri

Avustralya Öğrenci Vizesi alabilmek aslında çok kolay bir iş değildir. Çünkü her yıl binlerce kişi Avustralya’da eğitim alabilmek için vize talebinde bulunuyor.

Bunun en büyük sebebi ise Avustralya’nın eğitim standardının dünya standardından üstünde bulunması. Şöyle örnekler verebiliriz ki yapılan araştırmalar sonucunda dünya üzerinde ki en başarılı 100 (yüz) üniversitenin 7 (yedi)’ si Avustralya’da bulunmaktadır.

Ayrıca yine araştırmalara göre öğrenciler için eğitim, sosyal yaşam ve çalışma olanaklarının ele alındığı kriterlere göre dünyanın en başarılı 30 (otuz) şehrinden 5 (beş)’i yine Avustralya’da bulunmaktadır.

Bu güne kadar Avustralya’da ki üniversitelerden mezun olmuş 15 (onbeş) kişi Nobel Ödülü kazanmıştır. Bu yüzdendir ki dünya üzerinde ki bir çok öğrenci Avustralya Öğrenci Vizesi alarak orada eğitim görmenin hayallerini kurmaktadırlar. Bu konuda ise maalesef büyük çoğunluğu red cevabı almaktadır.

Red cevabı alınmasının başlıca sebeplerinden birisi binlerce başvuru talebi olması sebebi ile Avustralya öğrenci vizesi çok dikkatlice seçilen kişilere verilmektedir.

Geçmiş dönemlere ait başarı istatistiklerini göz önüne seren belgelerin konsolosluk çalışanlarına ibraz edilmesi vize talebinizin onaylanmasında önemli rol oynamaktadır. Red cevabı alınmasında bir diğer büyük etken ise formların eksik, hatalı veya yanlış doldurulması sonucunda ortaya çıkar.

Çok yoğun talep bulunan bu vize türünde Avustralya Konsolosluğu en küçük hataya dahi izi vermemektedir. Bu yüzden her yıl binlerce öğrenci Avustralya öğrenci vizesi talep başvurusuna red cevabı almaktadır.

Bu hataya düşmeden vize talebi oluşturmanın en güzel yolu yetkili vize merkezlerinden destek almaktır. Ayrıca Avustralya Konsolosluğu yetkili merkezlerce yapılan başvurulara öncelik verdiğinden onay alma imkanınız da hem artmış olacak hem de öne çekilmiş olacaktır.

Avustralya’ya sadece öğrenci olarak gitmek isteyenler Subclass 500 türü vizeye başvuru yapmalıdırlar. Ancak öğrenci vizesi talep eden kişinin yanında 1 (bir) ebeveyni de bulunacaksa başvurmanız gereken vize türü Subclass 590 olmalıdır.

Öğrencinin 1 (bir) yıllık eğitim hayatı için belirlenen tutar 20290 (yirmi bin iki yüz doksan) AUD (Avustralya Doları)’tur. Belirlenen bu para eğer öğrencinin kendisi veya velisi tarafından karşılanacaksa mülakat öncesinde hesapta hazır bulunması gerekmektedir. Eğer başvuru sırasında hali hazırda hesabınızda bu meblağda para yoksa öğrenci velisinin yıllık gelirinin en az 60000 (altmış bin) AUD olduğunu gösteren bordroları ibraz etmeniz sizden istenecektir.

Avustralya’da eğitim almak için gerekli giderlerin ödenmesinde sponsorlarda kabul edilmektedir. Öğrenciye sponsor olmuş kurum, kuruluş veya firmalar varsa sponsor olduğunu belirten resmi imzalı evrakları sunmalıdırlar.

Öğrenci vizesi talep eden kişinin sunduğu sponsor hesabında belirlenen ücreti bulundurmakla yükümlüdür. Sponsorlar belirlenen ücreti nakit olarak bulundurmak zorundadırlar. Bulundurulmaması halinde Avustralya Öğrenci Vizesinden red cevabı alacaksınız.

Dil Belgesi ile Avustralya Öğrenci Vizesi almak isteyenler ise aşağıda belirtilen dil sınavlarından yeterli derecede puan aldıklarını ve başarılarını belgeleyen evrakları ibraz etmelilerdir. Dil belgesi ile her dereceden (ön lisans, lisans, yüksek lisans ve benzeri) okula başvuru yapılabilir ancak sadece bu belgenin yeterli olduğu eğitim kurumlarına başvuru yapılabilir.

Dil belgesi sunarak öğrenci kabul eden programlar aracılığıyla Avustralya öğrenci vizesine başvuracak kişilerin IELTS’den en en az 5.5 sunması gerekmektedir.

IELTS’den 5.0 dil puanına sahip olması durumunda 10 haftalık dil programına,

IELTS’den 4.5 dil puanına sahip olması durumunda 20 haftalık dil programına katılarak vize başvurusu yapabilirler.

IELTS’e muadil olarak TOEFL dil sınavı da kabul edilmektedir. Kabul edilen diğer dil sınavları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Avustralya Yeni Mezun Mühendis Vize İşlemleri

Avustralya’da çalışma imkanı bulmanızı sağlayan bu vize ile 18 (on sekiz) aylık süre için Avustralya’ya seyahat edebilir ve orada çalışma imkanı bulabilirsiniz. Yalnız bu vizeye başvurabilmeniz için bazı şartları karşılamanız gerekmektedir.

Öncelikli olarak 31 (otuz bir ) yaşın altında olmanız gerekmektedir. Daha sonra ise tanınmış bir üniversitenin mühendislik bölümünden son 2 (iki) yıl içerisinde mezun olmanız gerekmektedir. Mezun olduğunuz üniversitenin dünya çapında başarılı olarak gösterilen üniversitelerden olması gerekmektedir.

Bu vize ile yanınızda eğer varsa ailenizi de Avustralya’ya götürebilirsiniz. Ancak burada tanımlanan aile olgusu anne ve babayı kapsamaz. Sadece eş ve bakmakla yükümlü olduğunuz çocuklarınız için geçerlidir. Bu vize ile 18 (on sekiz) aylık süre boyunca Avustralya’da okuyabilir, eğitim görebilir, çalışabilirsiniz.

Vasıflı iş imkanının sağlandığı bu vize türü ile yapılan başvuru sayısı her yıl on binleri bulabiliyor. Bu yüzden Avustralya Yeni Mezun Mühendis Vizesi talep başvurusu için hazırlamanız gereken evrakları ve doldurulması gereken belgeleri itina ile tamamlamanız gerekmektedir.

Yetkili vize merkezlerinden yapılan vize talep başvuruları şahsi başvurulara oranla çok daha hızlı ve olumlu sonuçlanmaktadır.

Yetkili vize merkezimizde ki çalışma arkadaşlarımız sizlere vize talep başvurunuzun her safhasında danışma hizmeti vererek sizleri gerekli bütün evrak, belge ve formlarda meydana gelebilecek hatalardan ve dolayısı ile vize başvurunuza ret cevabı almaktan koruyacaklardır.

Avustralya Yeni Mezun Mühendis Vizesi almak için gereken bazı diğer şartlar ise şunlardır. Daha önce Avustralya’da eğitim, öğrenim görmemiş olmanız gerekmektedir.

Gerekli dil gereksinimini karşılıyor olabilmeniz gerekmektedir. Bu noktada IELTS sınavından başarılı olduğunuzu gösterir belgeyi sizden Avustralya konsolosluğu isteyecektir. Mezun olunması gereken bazı üniversite mühendislik programları aşağıdadır.

 • Kimya Mühendisliği
 • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
 • Çevre Mühendisliği
 • Maden ve Malzeme Mühendisliği
 • Mekanik Üretim ve Bitki Mühendisliği
 • Yapı Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği

Yukarıda belirtilen programlar sadece bazı bölümleri içermektedir. Detaylı bilgi için yetkili vize merkezimize uğrayabilir ve ya telefon ile danışma hizmeti alabilirsiniz.

Avustralya Yeni Mezun Mühendis Vizesi ile bulunan ve çalışan kişiler Avustralya Devleti kanunlarına uymakla yükümlüdürler. Avustralya’da bulunacakları 18 (on sekiz) ay boyunca da oranın vatandaşıymış gibi yasalara ve kanunlara karşı işleyecekleri ihlallerde cezalandırılacaklardır.

Bu ihlallerin durumuna göre cezalandırma değişebilir ancak vize iptali ve sınır dışı edilme gibi cezalandırmalar ile karşı karşıya kalınması durumunda tekrardan Avustralya’ya herhangi bir vize başvurusunda bulunamazsınız. Bu yüzden Türkiye’de nasıl kurallara uyuyorsanız orada da uymalısınız.

Ayrıca Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından yapılan akreditasyon uyum denetimi ile verilen bölümler ve programların bulunduğu listeye göz atabilirsiniz.

Anadolu ÜniversitesiGaziantep ÜniversitesiManisa Celal Bayar Üniversitesi
Ankara ÜniversitesiHacettepe ÜniversitesiMarmara Üniversitesi
Atatürk ÜniversitesiHarran ÜniversitesiMersin Üniversitesi
Atılım ÜniversitesiHitit ÜniversitesiMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Balıkesir ÜniversitesiIşık ÜniversitesiOkan Üniversitesi
Başkent Üniversitesiİnönü ÜniversitesiÖmer Halisdemir Üniversitesi
Bülent Ecevit Üniversitesiİstanbul ÜniversitesiÖzyeğin Üniversitesi
Cumhuriyet Üniversitesiİstanbul Aydın ÜniversitesiPamukkale Üniversitesi
Çankaya Üniversitesiİstanbul Bilgi ÜniversitesiSabancı Üniversitesi
Doğuş Üniversitesiİstanbul Kültür ÜniversitesiSakarya Üniversitesi
Dokuz Eylül Üniversitesiİzmir Ekonomi ÜniversitesiSelçuk Üniversitesi
Ege Üniversitesiİzmir Yüksek Teknoloji EnstitüsüSüleyman Demirel Üniversitesi
Erciyes ÜniversitesiKadir Has ÜniversitesiUludağ Üniversitesi
Eskişehir Osmangazi ÜniversitesiKaradeniz Teknik ÜniversitesiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Fırat ÜniversitesiKocaeli ÜniversitesiYaşar Üniversitesi
Galatasaray ÜniversitesiKoç ÜniversitesiYeditepe Üniversitesi
Gazi ÜniversitesiLefke Avrupa ÜniversitesiYıldız Teknik Üniversitesi

Yukarıda ki verilen tabloda sadece bazı üniversiteler belirtilmiştir. Detaylı bilgi için yetkili vize merkezimize uğrayabilir ya da telefon ile bilgi alabilirsiniz.

Avustralya Vize Red Sebepleri

Maddi durumun yeterli görülmemesi üzerine ret yanıtı almanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun yanı sıra başvuru formuna girilen bilgilerin eksik ya da hatalı olması üzerine de ret yanıtı almanız söz konusudur.

Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya Konsolosluğu bünyesinde vize işlemlerinin yürütülmesi sağlanır. Ticari, turistik ya da transit gibi ayrı sınıflardan ele alınan vizelere dair belgelerin ibraz edilmesi beklenir. Son olarak harç bedeli ödenir ve e-randevu ile başvurunuzu değerlendirmeniz alınır.

Avusturya’da Göç

Göç işlemleri oturma izni kapsamında ele alınır ve vatandaşların öncelikle başvuru formunu doldurmaları beklenir. Uluslararası doğum kayıt belgesi ve ikametgah gibi çeşitli evraklar dahilinde oturma iznine dair başvurularınızı iletmeniz beklenir.

Avusturya Oturum Vizesi Uzatma

Oturma izninin sona ermesinden en az 3 ay öncesine kadar uzatma talebinde bulunmanız gerekir. Bunun için de Viyana Belediye Dairesi üzerinden uzatma dilekçenizi sunar ve yanıtı birkaç iş günü içerisinde alırsınız.

D Tipi Vize Avusturya

Avusturya’da 6 aydan fazla kalmak isteyen vatandaşlar uzun süreli vize başvurularında bulunur. Avusturya Başkonsolosluk ve Büyükelçilik üzerinden vize için müracaat eder ve uzun dönem vizeye sahip olabilirsiniz.

Avusturya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar

Oturum iznine dair en az 7 iş gününe vurgu yapılır. Ancak çoğu zaman bu süre 30 güne kadar uzar ve vatandaşların en az 1 ay öncesinde vize başvurularına geçmeleri gerekir.

D Vizesi İle Çalışma İzni

Çalışma iznine sahip olmak için ülkeden gönderilen davet mektuplarının ibrazına yer vermek gerekir. Bununla birlikle kişisel ve işyeri belgelerinin hazırlanması üzerine e-randevu ile müracaat edilebilir. Ortalama 15 iş gününe kadar izne dair yanıt verilir ve talep edilirse ek belgelerin gönderilmesi gerekebilir.

Avustralya Öğrenci Vizesi

Tam zamanlı olacak şekilde eğitim kurumuna kabul edilmek vizeye dair dikkate alınır. Avustralya öğrenci vizesi almak isteyenlere aynı zamanda finansal durum şartı da belirtilir. Şöyle ki ülkede kalacağınız süre içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayacağınızı kanıtlamanız istenir.

Avustralya öğrenci vizesi almak zor mu merak edenlere kayıt onayı da belirtilir. Şöyle ki başvuru sırasında CoE belgesinin üzerinde durulur. Öğrenci vizesine sahip olmak isteyen T.C. vatandaşlarının belgelerini eksiksiz olarak ibraz etmesi önemli.

Aynı zamanda dil gereksinimlerinin de şartlar arasında olduğunu unutmamak gerekir. Söz konusu Avustralya dil okulu dahi olsa İngilizce dil yeterliliği dikkate alınır ve belirli bir seviyede olması halinde kabul görmeniz sağlanır.

Avustralya dil okulu ile gidip kalmak ele alınan şartlardan bir tanesidir. Söz konusu kalma süresinin 6 aydan uzun olması halinde D tipi vize türüne yer verilir. Bunun için vatandaşların varsa çalışma imkanlarını ele almaları ve destekleyen belgeleri ibraz etmeleri istenir.

Öğrencilere dair çalışma izni 2 haftalık periyotlara göre ele alınır. Bu süreçte 40 saat olarak çalışmalarına izin verilir. Avustralya öğrenci vizesi çalışma izni full – time şeklinde de değerlendirilir ve işveren tarafından paylaşılan belgelerin üzerinde durulur.

Bir diğer merak edilen unsur Avustralya öğrenci vizesi eş durumu oluyor. Şöyle ki öğrenci vizesi alan T.C. vatandaşlarının seyahat sırasında eşlerini getirmelerine de izin verilmektedir.

Tüm bu hususlar üzerine Avustralya öğrenci vizeleri ne zaman açılacak merak ediliyor. Eğitim almak isteyenlerin önceliği kurumların eğitim programlarını değerlendirmek olmalıdır. Nitekim programların tarihlerine bağlı olarak başvurulara geçilmesi gerekir.

Avustralya Vizesi 2021

Muntazam ve eksiksiz olarak hazırlanan belgeler Avustralya vizesi 2021 senesinde de önemli bir yere sahiptir. Çünkü belgelerdeki eksiklikler, güncel olmayanlar ve de seyahat amacını desteklemeyenler kabul görmez. Bu durum vize reddine maruz kalmanıza neden olabilir.

Avustralya vize red sebepleri olarak sadece belgeler ile sınırlı kalınmaz. Ardından maddi durumun yeterli olmaması halinde de red almanız kaçınılmaz olacaktır. Bunun gibi online başvuru formuna girilen bilgilerin eksik veya hatalı olması halinde de olumsuz yönde yanıt verilir.

Red ile karşı karşıya kalmak istemeyenler Avustralya turist vizesi veya diğerlerine dair danışmanlıklardan faydalanabilir. Danışmanlıklar seyahat amacına uygun olacak şekilde vize türlerini belirtilir ve uyulması gereken prosedürleri sıralar.

Avustralya vizesi açıldı mı sorgulayanlara da yine danışmanlıklar bilgi verir. Öncesinde ise vize başvurularına ilişkin konsolosluğun resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Nitekim vize başvurularından randevu sürelerine kadar tüm hususlar açıkça belirtilir.

Vize almak isteyenlere belgelerin ardından Avustralya vize ücreti 2021 yılına özel olarak belirtilir. Kısa süreli olan ziyaret, turist ve ticari vizede aynı harç tutarına yer verilir. T.C. vatandaşlarının 140 AUD olan tutar üzerine başvurularını iletmeleri beklenir.

Avustralya vizeleri açıldı mı merak edenler 2021 yılına özel duyuruları ele almalıdır. Her sene vize prosedürleri açıklanır ve ardından randevuya uygun olan süreler belirtilir. Sadece hafta içi belirli saatlerde randevu alarak işlemlere geçilir.

Randevu öncesinde Avustralya vize başvuruları ne zaman başlayacak sorgulamak ve belgeleri toplamak gerekir. Nitekim randevu günü hem belgeler hem de harç ödemeleriniz sorgulanır. Bunların öncesinde başvuruların açık olup olmaması dikkate alınır ve randevuya geçilir.

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avustralya vize başvurusu konsolosluğa yapılmaktadır ancak başvuru için konsolosluğa gitmeye gerek yoktur. Başvurular online olarak gerçekleştirilmektedir.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vize başvurunuz sonuçlanması konsolosun yoğunluk durumuna göre farklıdır. Normal şartlarda başvuru süresi vize kategorisine göre 4 gün ile 63 gün arasında değişmektedir.

Avustralya Öğrenci Vizeleri Ne Zaman Açılacak?

Avustralya hükümetinin yaptığı açıklamaya göre öğrenciler okul kayıt ve vize işlemlerini yapmaya devam etmektedir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı