Avustralya Vizesi

Avustralya Vize Reddi ve Çözümü

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Avustralya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Avustralya birçok sebepten ötürü insanların ziyaret etmek istedikleri bir ülkedir. Bu yüzden Avustralya Konsolosluğu vize talep başvurularını çok ince detaylarına kadar incelemektedir. Öncelikle şahısların verdiği bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesi gerekmektedir.

Sonra da planlanan seyahatin amacına uygun olarak gerçekleştirilecek olması konusunda ikna edilmelilerdir. Bu yüzden Avustralya Konsolosluğu yetkili vize merkezleri aracılığı ile yapılan başvuruları öncelikli olarak değerlendirmekte ve şahıs olarak yapılan başvuruların önüne almaktadır.

Ayrıca şahıs olarak yapılan vize talep başvurularının çok büyük bir kısmı reddedilmektedir. Kabul edilen vize talep başvurularına ise ancak tekli girişli olarak müsaade edilmektedir.

Yetkili vize merkezleri aracılığı ile yapılan vize talep başvurularını ise kolaylıkla kabul etmekte ve çoklu giriş hakkı tanınmaktadır. Bu yüzden yetkili vize merkezimizde alanında profesyonel arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmak için beklemekteler.

Vize başvurularının reddedilmesinde en çok rastlanan sebeplerden birisi istenilen evrakların yanlış hazırlanması ve evraklar hazırlanırken yanlış, yanıltıcı ve ya yalan beyanlarda bulunulmasıdır. Bu durumlarda Avustralya Konsolosluğu vize talep başvurularını doğrudan reddetmektedir.

Ayrıca vize talebinde bulunurken seyahat planınızı da ibraz etmeniz gerekmektedir. Binlerce kilometre uzakta bulunan bir ülkeye plansız programsız seyahat düzenlemeniz Konsolosluk çalışanlarına mantıklı ve makul gelmeyecektir.

O yüzden vize talebinizin amacını net olarak açıklayan ifadeler ve planlarınız ile başvurunuzu desteklemelisiniz. Bunun yanı sıra yapmanız gerekenlerden başlıca olanlardan maddi durumunuzun Avustralya’ya düzenleyeceğiniz seyahat süresi boyunca sizin ihtiyaç ve gereksinimlerinizi karşılayacak durumda olduğudur.

Bütün ülkeler bu kritere çok dikkat etmektedirler. Çünkü dünya üzerinde birçok insan turistik amaçlı başladığı seyahatlerini o ülkede kaçak kalarak mülteci olma yöneliminde değiştirmektedir. Bu durum hiçbir ülkenin kabul edeceği bir şey değildir.

Eğer seyahatiniz boyunca sizlere sponsor olmak isteyen kişi, kurum ve ya kuruluşlar var ise onların sponsor olmak istediğini belirten resmi imzalı yazıları ve taleplerini de ibraz etmeniz gerekmektedir.

Maddi ve ekonomik açıdan sizin düzenleyeceğiniz seyahati finanse edebileceklerini gösteren maddi gelir ve gider belgelerini konsolosluk çalışanlarına ibraz etmeniz gerekmektedir. Sponsorunuzun sizin giderlerinizi karşılayabilecek maddi ve ekonomik durumunun olmaması durumunda vize talep başvurunuz reddedilecektir.

Sizden istenilen sağlık raporları da vize talep sürecinizde önemli rol oynamaktadır. Avustralya’ya düzenleyeceğiniz süre içerisinde Avustralya Devleti’ne ait hiçbir sağlık sigortasından faydalanamazsınız.

Bu yüzden başvuru aşamasında sizin hali hazırda var olan, süresi dolmamış, halen devam etmekte olan ve seyahatiniz süresince bitmeyecek olan bir sağlık sigortasına da sahip olmanız gerekmektedir.

Avustralya Konsolosluk çalışanları bu duruma da çok dikkat etmektedirler. Eğer sağlık sigortanız seyahat süresi içerisinde sona erecekse vize talep başvurunuz reddedilecektir.

Ayrıca Avustralya Konsolosluğu sizden son 10 (on) yıl içerisinde bulunduğunuz ülkeleri de kapsayacak şekilde ayrıntılı bir sağlık raporu isteyecektir. İstenilen sağlık raporu geçmişte yaptığınız ülkelere göre değişiklik gösterecektir.

Bunların ibrazı konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Konsolosluğun istediği her evrak ve belgeyi titizlikle hazırlamalı ve sunmalısınız aksi takdirde vize talep başvurunuza onay almanız mümkün olmayacaktır.

Avustralya Vize Reddi ve Çözümü (2021)Avustralya vize konusunda son olarak bahsedeceğimiz konu ise vize talep başvurusu başlangıcında yatırdığınız vize harcının başvurunuza red cevabı almanız durumunda size geri ödenmeyeceğidir.

Bu yüzden hem vizenize red cevabı almamak hem de paranızı boşa harcamamak için yapmanız gereken şey yetkili bir vize merkezi aracılığı ile başvuru işlemlerini beraber yapmanızdır. Yetkili vize merkezimizde bulunan uzman çalışma arkadaşlarımız vize talep başvuru sürecinizin her aşamasında sizlere yardımcı olmak için hizmet vermektedirler.

Avustralya Vize İstiyor Mu?

Avustralya pasaport ayrımı yapmadan tüm Türk vatandaşlarından vize istemektedir bu yüzden seyahat planlayanların vize başvurusunu yapması zorunludur.

Avustralya Vizesi Almak Zor Mu?

Avustralya vizesi almak oldukça kolaydır, konsolosluk Türk vatandaşları için her konuda yardımcı olur. Önemli olan şartların yerine getirilmiş olmasıdır.

Avustralya Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Avustralya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan harç ücreti ile birlikte online yapılan vize başvurusunda parmak izi verilecek olan başvuru merkezine servis ücreti ödenmektedir.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı