Avustralya Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste - Vize Ofisi
Avustralya Vizesi İşlemleri

Avustralya Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste

Avustralya Vize ücreti

Avustralya’ya seyahat edebilmek için vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan herkes Avustralya’ya seyahat edebilmek için vize başvurusu yapmalı ve onay almalıdır. Avustralya’ya yapmak istediğiniz turistik, ticari, tıbbi tedavi / tanı / teşhis veya öğrenim seyahatlerinizde başvurularınızı internet üzerinden başlatmanız gerekmektedir.

Başvuru işlemini internetten başlattıktan sonra vize harcını yatırmanız gerekmektedir. Vize harcı yatırılmayan vizeler değerlendirilmeye alınmadan reddedilir. Normla şartlar altında internetten formun doğru ve eksiksiz doldurulması akabinde harcın yatırılması ve başvurunun tamamlanmasının ardından 5 (beş) -10(on) gün içerisinde Avustralya vizesi çıkmaktadır.

Ancak internetten başvuru formu ve istenilen belgeler İngilizce dilinde olduğu için çoğu kişi başvuru evraklarında hatalar yapmaktadır. Bu yüzden de Avustralya Konsolosluk çalışanları başvuruları reddetmektedir. Bu yüzden Avustralya Konsolosluğu yetkili vize merkezlerinden gelen başvuru ve evraklara öncelik vermektedir.

İnternet formunun dolduramayacak kişiler de yetkili vize merkezlerinden Avustralya Vizesi Başvurusu yapabilirler. Yetkili vize merkezlerinden yapılan vize başvurularında Avustralya Konsolosluğu şahıs ile ilgili büyük problemler olmaması durumunda mülakata bile çağırmadan vize işlemlerine onay verebilmektedir.

Avustralya’ya verilen vizeler genel anlamda 90 (doksan) günden daha kısa süreli vizelerdir. Vize sahiplerinin onay almasını kolaylaştıracak yöntemlerde mevcuttur. Bu yöntemlerin en etkilisi merkezimize gelerek uzman iş arkadaşlarımızla beraber vize başvurusu yapmak ve sürecin her anında beraber çalışmaktır.

Diğer yöntemler ise seyahat planınız hakkında Avustralya Konsolosluğu çalışanlarına bilgi vermek olacaktır. Yapılacak seyahatin amacı güzelce ve etraflıca açıklanmalı, seyahat süresince oluşacak maddi yükümlülüğün şahıs tarafından karşılanacağı belirtilmeli ve buna maddi gücü olduğu belgelenmelidir.

Ayrıca tekrardan ana yurduna dönmek için var olan sebeplerini anlatmalıdır. Avustralya Vizesini amacı dışında kullanmaya çalışamayacağına konsolosluk çalışanlarını inandırmalıdır.

Avustralya Konsolosluğu şahısların vize başvurularına onay verirken bazı durumlarda tekli bazı durumlarda ise çoklu giriş hakkı sağlamaktadır.

Tekli giriş hakkı Avustralya’ya yaptığınız ve tamamladıktan sonra geri döndüğünüz seyahatlerinizde vize süreniz dolmuş olmasa bile tekrardan Avustralya’ya giriş yapmak için vize almanızı gerektirir.

Çoklu giriş hakkı verilen vize sahipleri ise vize süreleri dolmadan istedikleri kadar giriş çıkış seyahati yapabilirler. Avustralya’ya ticari vize genellikle 3 (üç), 6(altı) veya 12(oniki) aylık süreler zarfında verilmektedir. Bu vize orada katılacağınız iş toplantılarını, panelleri, konferansları, sektörel fuarları, iş anlaşmalarını kapsar.

Turistik vize ise genellikle 90(doksan) günlük süre zarfı için verilmektedir. Bu vize size sadece turizm amaçlı Avustralya’da bulunma hakkı vermektedir. Vizeler hakkında ki detaylı açıklamaları sitemizde bulunan sekmelerden okuyabilirsiniz.

Avustralya Vize başvurularında ki bir diğer önemli hususta pasaportlarınızdır. Pasaportlarınızın yeni ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Pasaportunuzun dış kabı ve sayfalarında kir, leke, yıpranma, kıvrılma ve benzeri gibi şeyler olmamalıdır.

Vize başvurunuza onay aldıktan sonra ülkeye giriş yaparken yapılacak olan incelemelerde buna çok dikkat edilmektedir. Ayrıca pasaportunuzda en az 2 (iki) adet boş yaprağınızın bulunması gerekmektedir.

Avustralya vize başvurusu yaparken red cevabı almadan sorunsuz bir şekilde vize talebinize onay almak istiyorsanız sizlere önerimiz kesinlikle yetkili bir vize merkezinden danışmanlık hizmeti almanızdır.

Vize merkezimizde sizlere bu sürecin en başından bulunan form doldurma ve evrakları toparlama sürecinden başlayarak vize onayınız alınana kadar bütün evrelerinde yardımcı olmayı bekleyen alanında uzman ve profesyonel iş arkadaşlarımız mevcuttur.

Avustralya vize güncel şartlar için >> www.vizeofisi.com/avustralya-vize sayfasından başvurunuz için gerekli olan koşulları öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
  • ×