AVUSTURYA VİZESİ HAKKINDA

Vize Ofisi sayesinde Avusturya’ya dair tüm vize işlemlerinin ayrıntılarına kolayca erişim sağlamanız mümkün. Vize işlemleri son derece detaylı bir hazırlık gerektirmesinin yanı sora; deneyimli kişilerden yardım alınması gereken bir hazırlıktır.

Başvuru esnasında yapacağınız küçük bir yanlış ya da sizce gereksiz olan bir evrak yüzünden vize reddi ile karşılaşmanız da mümkün. Bu süreçte sarf ettiğiniz enerji, harcadığınız para ve zamanda boşa harcanmış olacaktır. Bu nedenle bizim gibi profesyonellerle iş birliği yapıp, Avusturya vizesi almak için ilk adımı atabilirsiniz.

Avusturya’ya gidebilmek için çok sayıda evrak hazırlanmanın yanı sıra; neredeyse sürekli değişen prosedüre de uyum sağlamanız gerekli. Sizden beklenen hazırlık sürecinde zamanı da çok iyi kullanmalı ve doğru kronolojik sıra ile ilerleyerek, evraklarınızı tamamlamalısınız.

Biz Vize Ofisi olarak sizlere doğru şekilde ilerlemeyi ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için birlikte yol almayı vaat ediyoruz. Sorularınızı en net ve de güncel şekilde yanıtlamamız açısından bize ulaşabilirsiniz. Vize Ofisi olarak Türkiye’nin birçok noktasından size hizmet veriyoruz.

Avusturya vizeleri de, hizmet alanlarımızdan birsidir. Avusturya’ya gitmek isteyen herkesin vize sürecini en iyi şekilde yönetiyor, sizlerin sorunlarına prosedürler dâhilinde çözüm üretiyoruz. Bu süreci en kaliteli şekilde yöneten ekibimiz, güncel gelişmeleri de takip edip, ihtiyacınız olan vize danışmanlık çalışmasını size sunuyor.

AVUSTURYA TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize Nedir: Avusturya turistik vizesi, kısa süreli seyahatleriniz için alabileceğiniz bir vize çeşitlerindendir. Bu vizeyi almanız durumunda sadece turist olarak ülkeyi gezebilirsiniz. Çalışma ya da farklı amaçlar ile bu vizeyi kullanmanız mümkün değil.

Kaç Günlük Vize Alınabilir: Avusturya vizeleri içerisinde en standart olan süre; turistlik vizeler için geçerlidir. 3 ay ile 6 arasında değişen bu süre zarfında, diğer Schengen ülkelerine seyahat etme gibi bir ayrıcalığınızda bulunmuyor.

Nereye Başvurulur: Avusturya’ya güzel bir yolculuk için almanız gereken turistlik vizeyi, Vize Ofisi ayrıcalıklarından yararlanarak alabilirsiniz. Tempolu bir takip gerektiren vize sürecinde bize başvurarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir:

 • Pasaport: Avusturya Schengen vizesi almanız için pasaportunuzda işlem yapılabilecek en az 2 yaprağın daha bulunması lazım. Ayrıca pasaportunuzun 10 senden eski olmaması en çok dikkat edilen unsurlardandır.
 • Avusturya Turistlik Vize Başvuru Formu: Schengen vize kategorisinde bulunan Avusturya vizesi almak hakkında bilinmesi gereken ilk nokta; seyahat amacınızın doğru bir şekilde yer alıyor olmasıdır. Formda bulunan içerikler size şıklar dahilinde sunuluyor. Bu alan yolculuk amacınızı belirleyen alandır.  Bu formun eksik doldurulması, işlemlerinizin uzamasına ya da başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verir. Eğer başvuru yapan kişi 18 yaşından küçük bir yaştaysa; imza atacak yetkisi bulunmamaktadır. Dolayısı ile bu durumda da imza atılması gereken alanlara vasisinin imza atması gerekmektedir. Vize başvuru formunuzda yer alan iletişim bilgilerinin bulunduğu alan; doldurulması şart olan önemli bir alandır. Kimi başvuruların değerlendirilme sürecinde bu iletişim bilgileri kullanılmaktadır. Eğer geçersiz bir adres ya da numarayı bu alana yazacak olursanız, sorun yasmanız kaçınılmazdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: Fotoğrafınızın Schengen vize başvuru kriterleri arasında yer alan fotoğraf ölçülerine uygun olması gerekiyor. Biyometrik fotoğraflarınızdan 2 tane dosyanızda bulunmalı. İstenen fotoğrafta yüzünüz açık bir şekilde görünüyor olmalı. Arka fonun açık renk olması istenen fotoğrafın, pasaport kontrollerinde sorun yaşatmaması için istenen kriterlere uygun fotoğraflarınızı başvuruda kullanmalısınız.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat sağlık sigortası başvuruda önemli bir yer teşkil ediyor. Bu konuda Vize Ofisi’ne güvenebilirsiniz.
 • Konaklama ve Ulaşım Rezervasyonları: Avusturya’ya turist vizesi alabilmenizi sağlayacak olan dosyanızda mutlaka yer alamsı gereken bir evrak varsa; o da konaklama ve rezervasyon işlemlerinizi gösteren evraklardır. Tüm seyahatiniz boyunca yapacağınız konaklamaları ve de yaptırdığınız rezervasyonların birer kopyası dosyanızda bulunmalı. Turist olarak gitmek istediğiniz Avusturya gezinizde geçireceğiniz her günün konaklama ve rezervasyon bilgilerinizi netleştirerek bu dosyaya dahil etmelisiniz. Özellikle gidiş bilgilerinizin ve de dönüş bilgilerinizin belgelenmesinde yarar var. Seyahat bitiminde Türkiye’ye ger dönüş yapacağınızı belgelemeniz başvurunuzun değerlendirilmesinde önemli bir kriterdir.
 • Finansal Durumu Gösteren Belgeler: Genellikle banka hesap dökümünüzün yer alması istenen bu kategoride, belge istenmesinde ki nedeni ise; seyahatinizin maddi anlamda finansınızın nasıl sağlanacağını öğrenmektir.
 • Noter Onaylı Muvafakatname: Başvuru esnasında, turist reşit değilse; kişinin vasileri noter onaylı muvafakatname sunmak zorundadır.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Planladığınız gibi bir gezi geçirmek istiyorsanız; başvurunuzu en az 25 gün önceden yapmanız gerekmektedir.

Ne kadar Sürede Çıkar: Avusturya’ya turist olarak yolculuk etmek amacı taşıyan başvurunuz, ortalama 15-20 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

AVUSTURYA TİCARİ VİZE ALMAK İÇİN YAPILAN İŞLEMLERİ

Ticari Vize Nedir: Ticari vize işlemlerinde bilmeniz gereken ilk ayrıntı; hem şahsi evraklarınızın, hem de iş ve mesleki evraklarınızın eksiksiz olması gerektiğidir.

Kaç günlük alınabilir: Ticari amaçlı almak istediğiniz izin için size tanınan süre; 1 ve 3 ay arasında değişiklik gösteriyor. Ancak kanıtlanan nedenler ile bu süre uzatılabilir.

Nereye Başvurulur: Konsolosluklar bu konuda sizin hazır dosyanızı yani başvurunuzu kabul eder. Ancak bu dosyanın hazırlanması için Vize Ofisi size tüm süreç boyunca danışmanlık sunuyor.

Avusturya Ticari Vize Gerekli Evraklar Nelerdir:

 • Pasaport: pasaportunuz ile ilgili genel standartlara uygunluk aranırken, işleminizin sonlandığı tarihten sonra ki üç ayı da içermesi uygunluk aranan diğer bir husustur.
 • Biyometrik Fotoğraf: Beyan edilmesi istenen 2 adet fotoğraf. Bu fotoğrafta da aranan özel kriterler yer alıyor.
 • Kimlik Fotokopisi: Kimliğinizin hala geçerlilik süresi olduğuna dikkat ediniz. Süresi geçmiş kimlik fotokopisi kabul edilmemektedir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Kolayca internetten çıkartabileceğiniz tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinizde ki bilgilerin eksik ya da yanlış olmamasına dikkat ediniz.
 • Finansal Belgeler: İş yeri ya da şahsi hesabınızda en az 5 bin TL olduğunu belgeleyen evrak incelenen belgeler arasında yer almaktadır.
 • İkametgâh Belgesi: Seyahat formunda doldurduğunuz adresin bu evrakta da yer alması şartı aranmaktadır. Düzeltme yapmanız gerekirse bağlı olduğunuz müdürlükten bu değişikliği kısa sürede yapabilirsiniz.
 • Seyahat ve Ulaşım Bilgileri: Avusturya’ya giderken kullanacağınız ulaşım şekli ve de aracına dair belge. Uçak, otobüs rezervasyonları, bilet belgeleri ya da özel araçla yapılacak geziler için kullanılacak aracın ruhsat fotokopisi. Bunla beraber bir de araç şoförünün uluslararası sürücü olduğunu gösterir belge.
 • Zorunlu Seyahat ve Sağlık Poliçesi: Tüm Schengen ülkelerinde olduğu gibi Avusturya’ya yapılacak yolculuklarda da aranan belge. 30 bin Euro olan bu poliçenin teminde de Vize Ofis olarak desteğimizi size sunuyoruz.
 • Sponsor Belgeleri: Bu durum çalışmayanlar ya da öğrenciler için geçerlidir. Bu durumda aile bireylerinden ya da işverenlerden alınacak seyahat sponsorluğu belgesi gerekmektedir. Sponsor olacak kişin yakın tarihli banka hesap dökümleri de istenebilir.
 • Başvuru Dilekçesi: Bu dilekçe örneğini size sunabiliriz. Dilekçe içeriğinde; yolculuk amacınız, ülkenize geri döneceğinize dair bilgiler yer almalıdır. Almanya veya İngilizce yazılması aranan özelliktir.
 • Vize Talep Dilekçesi: Bu dilekçede ki hitabınız, ilgili konsolosluk olmalıdır. Çalıştığınız kurumun resmi yazışma kâğıdına basılması gereken bu dilekçede, iş yeri unvanı ve vergi dairesi açık şekilde yer almalıdır. Son olarak ise bu niyet dilekçesi kişinin ve işvereninin imzası alınarak ile dosyaya konuşmalıdır.
 • Davetiye: Ticari amaçla gitmeyi bildirdiğiniz başvuru dosyasında mutlaka bir davet belgesi bulunmalı. Aksi takdirde bu başvuru ticari değil, çalışma başvurusu olarak algılanıp farklı sonuçlar doğurabilir. Sizi ticari amaçla davet eden şirketin ya da kişinin iş bilgileri, pasaport fotokopisi bu evrak içerisinde bulunmalıdır.
 • Çalışma Yerine Ait Evraklar: Firmayı temsil eden resmi evraklar(Sicil gazetesi, vergi levhası, imza beyanları vb.)
 • Maaş Bordrosu: Şirket yetkilisi tarafından onaylanmış olan son 3 ay içerisinde ki maaş bilgilerini ayrıntılı gösteren belge.
 • Şirket Yetkililerinin Hazırlaması Gereken Belgeler:
 • Şirket Dilekçesi: Seyahat amacınızın kanıtlandığı bu belgeyi, Almanya ya da İngilizce yazarak sunmalısınız.
 • Davetiye: İş ortaklığı amacı ile gideceğiniz Avusturya’da ki şirket ya da kurumun davetini gösterir olan belge.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Planladığınız ticari geziniz için gerekli ön süre 1-3 aydır.

Ne kadar Sürede Çıkar: Avusturya’ya ticari nedenlerden dolayı yolculuk etmek istediğinizi açıklayan başvurunuz, ortalama 7-15 gün içerisinde açıklanır.

AVUSTURYA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir: Avusturya’ya yakınlarınızı ziyaret etmek için giderken almanız gereken vizedir.

Kaç Günlük Alınabilir: Schengen vize çerçevesinde değerlendirilir. Ziyaret için öngörülen süre 1-6 ay arasında değişiklik gösterebilir. 

Nereye Başvurulur: Aile ziyareti için almak istenen vizelerinizi Vize Ofisi kapsamında almanızı kolaylaştırabiliriz. Bize başvurarak başvuru formunuz doldurmanı işlemleriniz hakkında bilgi almanız süreci hızlandıracaktır.

Avusturya Aile Ziyareti Gerekli Evraklar Nelerdir           

 • Pasaport: İşlemlerinizi başlatmadan önce pasaportunuzun geçerlilik süresine tekrara bakınız. İstenen pasaportun kriterleri; son 10 yıl içinde işleme açılması ve de ziyaretinizi takip eden 90 günü de kapıyor olmasıdır.  
 • Avusturya Vize Başvuru Dilekçesi: Formda yer alan sorular doğru yanıtlanmalı ve 37. Bölümde ki imza alanları boş bırakılmamalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Seyahat Sigortası: Bu poliçe kapsamı oldukça geniştir. Detaylı bilgilendirmeyi başvurunuz esnasında, bizden edinebilirsiniz.
 • İlgili Rezervasyon Kayıtları: Bu seyahatiniz boyunca mutlaka bir konaklama adresiniz ya da rezervasyonunuz bulunmalıdır. Bunu ispatlayan belge de dosyanızda başvurunuzda değerlendiriliyor.
 • Davet Mektubu: Davet eden yakınınızın, niyet mektubunun aslı olmalıdır.
 • Maaş Bordrosu: Bu belge ziyaretinizde yapacağınız harcamaların kaynağını belgeler. Çalışmayanlar ise bir sponsor gösterebilirler.

Ne zaman başvurmak gerekir: Vize başvurunuzu, ziyaretinizden en az 3 hafta önce yapmalısınız.

AVUSTURYA TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

Nedir: Türkiye üzerinden gerçekleştireceğiniz yolculuğunuzun duraklarından birisi eğer Avusturya ise alınan vize. Bu ülke üzerinden farklı bir ülkeye yolculuk yapmak amacı ile alınan izin.

Kaç günlük alınabilir: Transit vizeler; kısa bir zamanı simgeleyen vizelerdir. Dolayısı ile kişinin uçağı ya da diğer ulaşım rezervasyonuna bağlıdır. Aynı gün içerisinde olabileceği gibi bu durum daha uzun sürreleri de kapsayabilir.

Nereye Başvurulur: Özel acentelerden danışmanlık almanızda bir sakınca yoktur.

Avusturya Transit Vize Gerekli Evraklar Nelerdir

 • Pasaport
 • Gideceğiniz Ülkeye Dair Uçak Bileti Rezervasyon Örneği
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Schengen ülkelerinin aradığı yaptırılması zorunlu olan poliçe. Tarafımızdan bu hizmeti size sağlıyoruz.
 • Transit Vize Dilekçesi: Amacınızı anlatır Türkçe yazılmış dilekçe. Sadece Avusturya Konsolosluğu’na yazılabilir.
 • Araç Ruhsat: Eğer yolculuk özel araba ile gerçekleşecekse, ruhsat ile ehliyet fotokopisi.
 • Asıl yolculuk yapılacak olan ülkeye ait vize beyanı.
 • Kimlik fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Banka Hesap Belgesi: Başvurudan önceki üç ayın hesap harekeleri ile hesabınızda 4 bin TL olduğunu kanıtlayan evrak.

Ne zaman başvurmak gerekir: Gitmek istediğiniz günden yaklaşık olarak 1-2 ay öncesinde başvuru yapabilirsiniz.

AVUSTURYA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Nasıl Avusturya Vatandaşı Olunur: vatandaşlık kazanmanızın birçok yolunu size sunan Avusturya Hükümeti; bu konuda bazı kriterleri göz önünde bulundurarak değerlendirme yapıyor. Özellikle en hızlı vatandaşlık onayı alan kan bağı yolu ile vatandaşlığa geçme başvurusu, hızlı bir şekilde sonuçlanıyor.

Bununla beraber diğer yolları deneyerek de Avusturya vatandaşı olmanızın yolunu açabiliriz. Belli başvuru grupları arasından sizin dahil olacağınız grubu belirleyerek, işlemlerinizi yapmanızda yardımcı olabiliriz.

Avusturya Vatandaşlığına Geçiş İçin Gerekli Evraklar:

 • Vatandaşlık Başvuru Formu: Kişisel bilgilerinizi içeren form.
 • Pasapot: İşlenmiş pasaport sayfalarınızın da kopyalarını dosyanıza koymalısınız.
 • Biyometrik Fotoğraf: Konsolosluğun öngördüğü fiziksel ölçütlere uyarak çektirmeniz gerekmektedir.
 • Doğum Belgesi: Eğer kan bağı nedeni ile başvuracaksınız, bu belgeyi de evraklarınızın içinde bulundurmalısınız.
 • Oturum İzni Belgesi: Eğer kan bağı olmaksızın başvuracaksanız; Avusturya’da kaldığınız süreyi kanıtlamalısınız.
 • Dil Seviye Belgesi
 • Evlenme Cüzdanı: Aslı olmasına dikkat ediniz.

AVUSTURYA ERASMUS VİZESİ

Nedir: Erasmus amacı taşıyan yolculuklardan önce alınması gereken, süreli vize.

Kaç günlük alınabilir: Kısa süre verilen bu vize C Tipi olarak adlandırılır. 90 günü kapsar, gerektiğinde D Tipi Vize olarak genişletilebilir. 

Nereye Başvurulur: Avusturya Konsolosluğu’na kişi şahsen başvuru yapabilir. Ancak başvuru koşulları için Vize Ofisi’nden destek almanızda büyük fayda var. 

Avusturya Erasmus Vize Gerekli Evraklar Nelerdir

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Diploma Asılları
 • Pasaport
 • Hibe Belgesi
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • İkamet Beyan Dilekçesi: İkamet belgesinde yer alan bilgilerin doğruluğunu, ispatlamak ve desteklemek amacı ile doldurulur.
 • Rezervasyon Beyanları: Ulaşım sağlanacak aracın ve kalınacak yerin beyanı.
 • Training/Learning Agreement

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Erasmus başvurularının sonuçları ve de hibesi açıklanır açıklanmaz başvurmalısınız.

AVUSTURYA ÖĞRENCİ VİZESİ

Nedir: Avusturya’da ki eğitim programları için başvurmanız gereken vize.

Kaç günlük alınabilir: Öğrenci vizesi; 3 ay için alınabilirken, bu süre Ulusal Vize başvurusu ile uzayabilir.

Nereye Başvurulur: Vize almak için Avusturya Konsolosluğu’na başvuru yapmadan önce Vize Ofisi’nden bilgi edinebilirsiniz.

Avusturya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir

 • Öğrenci belgesi: Resmi tarihli ve aslı sunulmalıdır.
 • Pasaport
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Kimlik fotokopileri
 • Biyometrik Fotoğraf: Herhangi bir aksesuarın kişinin görüntüsünde yanıltıcı olmaması gerekmektedir.
 • Başvuru Belgesi: Eğitim amacı ile gidildiğinin anlatıldı ve inandırıcılığı önemli olan belge.
 • Sponsor: Eğer öğrenci 18 yaş altı ise; vasisi ya da sponsoru tarafından maddi destek göreceği ispatlayan noter onayı bulunan belge.
 • Banka Hesap Dökümü: 24 yaşından küçük olan öğrenciler için her ay hesaplarında 502,24 Euro bulunması gerekirken, 24 yaşının üstünde olan öğrencilerin hesabında da 909,42 Euro bulunması gereklidir.  
 • Kurs-Dil Sertifikası: Dil seviyenizin ne olduğunu gösterir belge.

Ne zaman başvurmak gerekir: Eğitiminizin başlayacağı tarihten; 6 hafta ay öncesinde başvurunuzu yapmalısınız.

AVUSTURYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

Nedir: Avusturya’da bulunan eşiniz, çocuğunuz ya da anne-babanızın yanına yerleşmek amaçlı alınan izin.

Kaç günlük alınabilir: Öncelikle oturuma izni olarak alınan vize, daha sonra vatandaşlık olarak değişebilir.

Nereye Başvurulur: Yetkili olan Konsolosluklardan başvurunuzu iletebilirsiniz. Sizden istenecek evraklara dair geniş bilgilendirmeyi tarafınıza yapabilir, danışmanınız olabiliriz.

Avusturya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar Nelerdir

 • Başvuru Formu: Avusturya Aile Birleşim vizesi başvurusunda; el yazınız ile ya da bilgisayarda dolduracağınız form.
 • Pasaport: Başvuru yaptığınız tarihten hariç 2 sene daha izin süresine sahip olmalı..
 • Fotoğraf: 2 adet biyometrik özellikleri taşıyan fotoğraf.   
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Nüfus Kayıt Örneği:
 • Evlenme (varsa)  Kayıt Örneği Formu: Eşiniz Avusturyalı ise; sunmanız gereken belge.

Ne zaman başvurmak gerekir: Avusturya’ya yerleşmek istediğiniz tarihten 4 ile 9 hafta öncesinde başvurunuzu yapmanız, değerlendirmenin hızlı yapılması açısından yararlı olabilir.

AVUSTURYA OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ

Nedir: Oturum ve çalışma izinleri belirli kriterler göz önünde tutularak verilir ve D Tipi vizelerine dahildir.

Kaç Günlük Alınabilir: Belirli sebepler ile genişletilebilen vize süresi; 3 yıldır.

Nereye Başvurulur: Konsolosluklara; oturma ve de çalışma izni için başvuru sağlayabilirsiniz. Dosya ve de evrak düzenleme sürecini zorlanmadan geçirmek için Vize Ofisi ekibine güvenebilirsiniz.

Avusturya Oturum Gerekli Evraklar Nelerdir

 • Başvuru Formu: Başvuru formunun bütün alanları büyük harfle doldurulmalı. 
 • Pasaport: Pasaportta aranan özellik yıpranamamış ve de geçerlilik süresinin son 10 yıl olmasıdır.
 • Fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği:  Türkiye yaşadığınız adrese dair bilgilerin doğrulandığı evrak.
 • Sağlık Sigortası:  Avusturya’ya oturma ya da çalışma izni için başvuracağınız dosyada bulunması şartı aranan sigorta.
 • Diğer Belgeler: Mesleki tanımın yer aldığı belge, özgeçmiş. Çalışma vizesi almak isteyenlerin; başvuracağı işe ait davet ve de iş teklifi belgesi. . Çalışma saatleri, şekli, alınacak maaş miktarı, mesleki anlamda alınmış belge ya da sertifikaların denklik belgesi.

Ne zaman başvurmak gerekir: İşe başlamayı öngördüğünüz tarihten; 4ile 12 hafta öncesinde başvurmak gerekir.

AVUSTURYA VİZE REDDİ

Nedenleri Nedir?

Avusturya’ya birçok kategori de vize başvurusunda bulunma hakkına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken şey; hazırlık aşamasında bu işin uzmanı olduğunu bildiğiniz bir ekip ile çalışmanızdır. Vize retlerinin büyük bir çoğunluğunun yanlış bilgilendirmelerin sonucu olduğunu biliyor muydunuz? Doğru adımlarla vize başvurusunu yapanlar gibi siz de Vize Ofisi’ni tercih edebilirsiniz.

İtiraz Hakkı: Avusturya Konsolosluğu’na itiraz hakkınızı iletebilirsiniz.

İtiraz Şekli: Vize başvurunuzun reddedildiğini öğrendiğinizde Avusturya Konsolosluğu’na yazılı olarak itiraz edebilirsiniz. 

Ücret İadesi var mı?

Vize başvurusu incelenirken geçen süreçten dolayı, ücret iadesi bulunmamaktadır.

AVUSTURYA VİZE ÜCRETLERİ

Avusturya’ya gitmek için başvuracağınız vize kategorisi hangisi olursa olsun size özel bir çalışma hazırlanacağından emin olabilirsiniz. Her başvuru kendi başlığı altında özel bir çalışma gerektirdiği için ücretinde özel olarak belirleniyor. Hangi vizeye başvuracağınızı belirlerseniz, vize ofisi olarak size yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz.

Vize Ücret Tablosu

AVUSTURYA KONSOLOSLUKLAR

İstanbul Başkonsolosluğu

Ankara Büyükelçiliği

Antalya Fahri Konsolosluğu

Bursa Fahri Konsolosluğu

Bodrum Fahri Konsolosluğu

Edirne Fahri Konsolosluğu

İzmir Fahri Konsolosluğu

Hatay Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Kayseri Fahri Konsolosluğu

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi