Fransa Aile Birleşimi Vizesi 2023 Gerekli Evraklar

Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçerek Fransa Aile birleşimi evraklarınızı güncel olarak hazırlamanız gerekmektedir. Kesin yetkilere sahip olan konsolosluk tarafından değerlendirilecek olan başvurularınız, belirli bir neticeye ulaşacaktır.

İçindekiler Tablosu göster
 • Olumlu veya olumsuz olarak yanıtların alınmasının ardından sizleri bilgilendirecek olan ofislerimizden gerekli destekleri alabilirsiniz.
 • İkamet edilen şehrin Fransa olması halinde, eşlerle aile birleşiminin gerçekleştirilmesi için gerekli adımları takip edebilirsiniz. AB, AEB ve İsviçre vatandaşlarının vize muafiyetleri bulunurken, diğer ülke vatandaşları ise Aile birleşimi için vize prosedürlerini gerçekleştirmelidir.

Fransa Aile Birleşimi 2021 Gerekli Evraklar

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Alımı

Fransa aile birleşimi vizesi uzun süreli D tipi olarak alabilirsiniz. Fransa Göç ve Entegrasyon ofisi tarafından tüm koşulların sağlandığına dair onayların alınması halinde kayıtlarınız tamamlanacaktır.

 • Öncelikle Türkiye’de faaliyet gösteren konsolosluk ve büyükelçilik tarafından 90 günden daha fazla kalacağınıza dair uzun süreli vize başvurularını gerçekleştirdikten sonra, ülkeye ulaşmanızın ardından kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Sizler için gerekli olan tüm evrakları güncel olarak hazırlatıyoruz.

Fransa Aile Birleşimi Vize Koşulları

Fransa Aile Birleşimi Vize Koşulları

 • Fransa’da toplamda 18 aylık bir süreyle oturum iznine sahip olan kişinin aile birleşimi yapması mümkün olacaktır.
 • Başvuruların yetkili kurumlara gerçekleştirilmesinin ardından sonuçlar hızla alınabilecektir. Uzun dönemli olarak gerçekleştirilecek vize başvurularının ardından, taleplerin değerlendirilmesi mümkün olacaktır.
 • 2007 tarihli Göçün Kontrolü, Uyum ve İltica şartlarıyla ilgili olarak çıkarılan yasaya göre, aile birleşimi başvurularında birtakım şartlar bulunmaktadır.
 • Örneğin, başvuru yapacak olan kişilerin yaş aracılığı 15 ile 65 arasında olmalıdır. Ayrıca, Fransızca diline yatkınlığın ve kültürel-toplumsal değerlere dair bilgilerin ölçümleri yapılacaktır. Tüm kontrollerin yapılmasının ardından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sözleşmeyi imzalaması gerekmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Başvuru Evrakları 2021

Fransa Aile Birleşimi Başvuru Evrakları 2023

Eşlerin Fransa Aile birleşimini gerçekleştirebilmeleri için pasaportların seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Bunun dışında;

 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı ve nüfus kayıt örneği belgeleri ve fotokopileri,
 • Üçüncü bir ülke vatandaşı olması durumunda oturum izni belgeleri,
 • OFII formunun yalnızca üst kısımda yer alan bilgilerin doldurulması,
 • Fransa’da ikamet etmekte olan ve ülke vatandaşı olan eşin CNIS yada vatandaşlık sertifikası ile doğum belgesi suretleri,
 • Evliliğin kanıtlandığı belgeler,
 • Son 2 aylık evlilik sözleşmesinin tamamını içeren belgelerin aslı ve sureti ile yabancı evliliklerin sözleşmesinin son 3 aylık transkripti şeklindedir.

Yabancı pasaporta sahip olan kişilerin başvurularını gerçekleştirmeleri halinde ise;

 • Pasaportların 6 ay daha geçerliliğinin olması ve 2 adet fotoğrafın ilave edilmesi,
 • Kimlik fotokopisi ve ikamet edilen ülkede oturum izninin bulunması,
 • Eski pasaportların ve mevcut pasaporttaki tüm işlenmiş sayfaların ibrazı şeklindedir.

Bu başvurularınızı gerçekleştirirken evliliğinizin gerçek olduğunu ispat etmeniz gerekmektedir. Noter tarafından İngilizce ya da Fransızca diline çevrilmemiş olan evraklar kabul edilmeyecektir.

 • Resmi günlerin ve tatil günlerinin hesap edilmesiyle adım atılmalıdır. Başvuru sahipleri tarafından ibraz edilecek evrakların konsolosluk tarafından değerlendirilmesinin ardından vize onayı, vize reddi, ek belge veya mülakat gibi sonuçlar alınabilmektedir.
 • Randevuların adreslerimiz tarafından alınması ve uygun saatlerde belgelerinizin ibrazı için sizleri bilgilendiriyoruz.
 • Schengen vizeleri kapsamında kısa süreli seyahatlerinizde veya uzun süreli D tipi vize başvurularınızda sizleri asla yalnız bırakmayacak olan ekiplerimiz tarafından bilgileri alabilirsiniz.
 • Ayrıntılı bir şekilde değerlendirilecek olan işlemlerinizin neticesinde yanıtları hızla almanız mümkün olacaktır.
 • Verilen tüm bilgilerin güncel olması, evraklarda hataların bulunmaması ve sıkıntısız bir şekilde işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için sizleri bekleyen tüm aşamalarda yardımınıza koşuyoruz.
 • Sizler de tüm bu hizmetleri alabilmek ve vize süreçleriyle ilgili bilgi sahibi olmak, vize ücretlerini güncel olarak öğrenebilmek için hemen bizleri arayabilirsiniz.

Ofii Aile Birleşimi

Fransa Aile Birleşimi Nedir?

Fransa vatandaşı ile evlilik birliği kurulması durumunda eşin Fransa’ya giriş adımının ve oturumunun kolaylaşması için özel bir başvuruda bulunulması gerekmektedir. Bu konuda hem bireysel olarak başvurularınızı yürütebilirsiniz hem de danışmanlık sunan aracı kurumlardan yardım alabilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Yorumları

Fransa Aile Birleşimi Yorumları

Aile birleşimi imkanlarından faydalanabilmek için eşinizin Fransız vatandaşı olması gerekir. Bu aşamada kişilerin evliliklerini resmi belgeler ile kanıtlaması da talep edilecektir.

 • Aile birleşimi sınavlarına ve de şartlarına dair çeşitli yorumlar yapılmıştır. Bu süreçten geçen vatandaşların görüşlerini dikkate alabilir ve de danışmanlık merkezlerine başvurarak harekete geçebilirsiniz.
 • Yorumlardan ziyade aile birleşimine dair yetkili olarak hizmet veren danışmanlık merkezleri yol gösterici olacaktır. Gerekli evraklar, başvuru formları, vize ücretleri ve de şartlara dair tüm merak ettiklerinizi tek bir adresten öğrenmeniz sağlanır.

Fransa Aile Birleşimi Yorumları Ne Yönde?

Aile birleşimi adımında kişilerin kesinlikle Fransızcaya temel seviyede hakim olması tavsiye edilmektedir. Yorumlarda resmi makamların bu konuya dair ne derece hassas olduğu bir kere daha vurgulanmıştır.

Aile birleşimi yorumlarında resmi evlilik metinlerinin Fransızcaya çevrilmesi konusunda çok hassas davranılmasına dair tavsiyeler verilmektedir. Aile birleşimi onayı alınması için eğer varsa daha önceki evliliklerinizin resmi olarak sonlandığına dair de onay alınması lazımdır.

Fransa Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer

Fransa Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer?

Aile birleşimi başvurularının normal koşullarda bir aylık bir süre içerisinde yanıtlanması beklenmektedir.

 • Fransa aile birleşimi sürecinde pandeminin de etkisi ile sonuçların çıkması biraz daha uzun zaman alabilmektedir. Bu noktada pandemi sebebi ile en geç 3 aya kadar olumlu ya da olumsuz dönüş yapılması mümkündür. Ayrıca size bir referans numarası da verilecektir. Bu referans numarası üzerinden aile birleşiminin ne konumda olduğuna dair bilgilendirme alınabilir.
 • Aile birleşimi vizesine dair hazırlanan belgelerin eksik ya da hatalı olması süreyi uzatır. En fazla 3 ay içerisinde vize sonucunu öğrenmeniz sağlanır. En yakın ihtimal ile 30 iş günü içerisinde aile birleşimi vizesi alınabilir.

Fransa Aile Birleşimi Sınav Soruları Nelerdir

Fransa Aile Birleşimi Sınav Soruları Nelerdir?

Fransa’ya dair temel resmi bilgilere hakim olmanız aranan en temel kıstaslar arasında yer almaktadır. Bu noktada oturum hakkı almanızın sonrasında da Fransızcanın geliştirilmesi için devletin sunmuş olduğu imkanlardan faydalanmanız tavsiye edilmektedir.

Ofıı Aile Birleşim Nedir?

Aile birleşimi adımları ve başvuruları Office Français de l’Immigration et de l’Intégration tarafından tamamlanmaktadır. Bu başvuru adımlarının sonrasında kişilerin aile birleşimi koşullarını sağlayıp sağlamadıkları ile alakalı kapsamlı denetlemeler yapılacaktır.

Fransa Aile Birleşimi Kağıtları Ankara’ya Verdikten Ne Kadar Süre Sonra Sonuçlanır

fransa aile birleşimi s.s.s.

Fransa Aile Birleşimi Kağıtları Ankara’ya Verdikten Ne Kadar Süre Sonra Sonuçlanır?

En geç 3 aya kadar sonuçların tarafınıza bildirilmesi sağlanacaktır. Size verilen referans numarası üzerinden başvuru adımlarının takip edilmesine de imkan tanınmaktadır.

Fransa Aile Birleşimi Dil Kursu Kalktı Mı?

Dil kursu hala devam etmektedir. Oturum izni alan kişilerin ülkeye entegrasyonunun çok daha kolay bir biçimde devam etmesi için dil kursuna katılım sağlanacağına dair taahhüt alınmaktadır. Bu kurslara herhangi bir ücret ödemeden katılım adımını tamamlayabilirsiniz. Dil kursuna katılım konusunda aile birleşimi sürecinde vaatte bulunmanız gerekir.

2023 Fransa Aile Birleşimi Detayları Nelerdir?

Aile birleşimi adımından istifade edebilmek için Fransa’da bulunan eşin nerede ikamet ettiğine dair detaylı bir resmi belge alınmalıdır. Bu belgenin ıslak imzalı şekilde yetkililere gönderilmesi gerekir.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023?

Vizenin çıkması en geç 90 gün içerisinde tamamlanacaktır. Bu aşamada aile birleşimi ile alakalı tüm adımları yöneten Ofii ile de irtibatta kalmanız gerekmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Yorumları Ne Yöndedir?

Aile birleşimine ilişkin yapılan en temel yorum kişilerin önceki evlilikleri ile alakalıdır. Daha öncesinde bir evlilik yapmış olan kişilerin bu evliliğin resmi olarak sonlandığına dair detaylı bir resmi yazıyı da birleşim dosyasına eklemesi gerekmektedir.

Fransa’da Oturumu Olan Biriyle Evlenmek ve Sonrasındaki Süreç Nasıl İşler?

Evliliğin resmi olarak kanıtlanması için kişilerin özellikle tenfiz adımına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Forum Yorumları Nelerdir?

Forum yorumları pandemi süreci ile onay aşamasında aksaklıklar meydana geldiğini yansıtmaktadır.

Aile birleşimi için müracaat eden vatandaşlar olumlu – olumsuz yanıtlara dair görüşlerini belirtir ve dikkate almanız gereken hususları forumlardan açıklar.

Aile Birleşimi Fransa Nasıl Yapılır?

Fransa Konsolosluğu resmi sitesinden online formu dolduran vatandaşlar aile birleşimi için belgelerini hazırlayabilir. 90 günden fazla olan konaklamalara dair uzun süreli vize işlemlerine geçilir ve biyometri prosedürleri ile evraklar dahilinde başvurularınız ele alınır.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Kaç günde Sonuçlanır?

Ulusal – D tipi vize işlemleri için ek evraklar talep edilebilir ve bu durum süreyi uzatabilir. Minimum 1 maksimum ise 3 ay içerisinde vizenin sonuçlanması esas alınır.

Fransa Aile Birleşimi Soruları Nelerdir?

Fransızca dil yeterliliğine sahip olup olmamanız dikkate alınır. Aile birleşiminin şartları arasında yeterlilik sınavı da yerini almıştır. Sınavdan geçerli notun alınması üzerine vize işlemleri başarılı bir şekilde sonuçlanabilir.

Fransa Aile Birleşimi Nereden Yapılır?

Fransa Göç Ve Entegrasyon Dairesi üzerinden aile birleşimi başvurularına geçilir. Vize talepleri ise konsolosluk ile büyükelçilik bünyesinde değerlendirmeye alınır.

Ofii Aile Birleşimi Ne Demek?

Office Français de l’Immigration et de l’Intégration Ofii olarak kısaltılmaktadır. Fransa aile birleşimi başvurularının bu sistem üzerinden tamamlanması gerekmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Son Dakika Haberleri Nelerdir?

Fransa aile birleşimi sürecinde kişilerin özellikle dil kursuna katılım detaylarına dikkat etmesi gerekir. Oturum izni alan kişilerin ülkeye daha kolay bir biçimde entegre olması için dil kursu katılımı şartı getirilmiştir.

Ofıı Aile Birleşimi Nedir?

Ofii Fransa’nın aile birleşimi ile alakalı detayları ve prosedürleri inceleyen uygunluk koşullarını denetleyen birimi olarak da tanımlanabilmektedir.

2023 Fransa Aile Birleşimi Nasıl Yapılır?

Aile birleşimi konusunda onay alabilmek için Fransa’nın özellikle evliliğin resmi olarak ne zaman yapıldığına dair ve tenfiz hususundaki detaylara dikkat ettiği belirtilmelidir. Bu birleşim için başvuru formu, Fransa’da bulunan eşin ıslak imzalı ikamet formu ile başvurunuzun ilk safhasını tamamlamalısınız.

Aile Birleşimi Fransa

Uzun süreli vizeye ilişkin Fransa Göç ve Entegrasyon Ofisi üzerinden başvurulara yer verilir. Aile birleşimi Fransa adına önceliğiniz başvuru merkezlerinin belirttiği prosedürleri ele almak olmalıdır. Böylece hazırlamanız gereken evrakları öğrenir ve randevu alarak başvurunuzu yaparsınız.

Aile birleşimi vizesi Fransa için D tipi ele alınır ve gerekli evraklar sıralanır. Biyometrik fotoğraf ve pasaport başta olmak üzere kimlik kartlarının fotokopisi talep edilir. Aynı zamanda OFII formunun da eksiksiz olarak doldurulması önem arz eder.

Uzun süreli vize başvurularında OFII aile birleşimi devreye girer. Şöyle ki bu ofis Fransa’da yer alır ve başvurularınızı iletmeniz beklenir. Söz konusu aile birleşimi olduğu zaman yetkili mercilerden randevu almanız ve topladığınız belgeleri ibraz etmeniz önem arz eder.

Fransızca diline hakim olup olmamanız da hem yazılı hem de sözlü sınav ile değerlendirilir. Bunun için vatandaşlar Fransa aile birleşimi sınav soruları nasıl değerlendirmeye alıyor. Sorulara çalışmak ve geçerli notu almak adına araştırmaya geçiliyor.

Sadece sınavların üzerinde durulmaz ve ardından aile birleşimi yorumları da dikkate alınır. Önceden D vizesi başvurularına yer verenler tecrübelerini dile döker ve bu vize türüne dair fikir sahibi olmanızı mümkün kılar.

Fransa ile birleşimi forum yorumlarından toplamanız gereken belgelerden başvuru ödemelerine kadar tüm hususları ele alabilirsiniz. Ardından ise en doğrusu danışmanlıklara başvurmak ve profesyonel bir şekilde harekete geçmek olacaktır.

Son olarak Fransa ile birleşimi ne kadar sürer sorusuna da sıklıkla yanıt aranıyor. Bunun üzerine en az 1, en çok ise 3 aya yer verilir.

Fransa Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fransa’da oturan yani ikamet eden eş ya da çocuklar varsa onların yanında uzun süreli kalmaya imkan tanıyan vize türüne Fransa aile birleşimi vizesi adı verilmektedir.

Fransa aile birleşimi vizesi ücretli mi sorusu için bu vize türünün ücretli olduğunu belirtelim. Güncel vize fiyatlarını öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Fransa aile birleşimi için şartlar konusuna değinecek olursak, öncelikle bu konudaki en büyük şartın evliliğin geçerli olmasını kanıtlayan belgelerdir diyebiliriz. İlgili kurumlarca verilen ve evliliğinizi kanıtlayan bu belgeler olmadığı sürece aile birleşimi vizesi almanız imkansızdır.

Fransa aile birleşimi için gerekli evraklar listesini merak edenler için aşağıdaki maddelerde bu belgeleri sizler için sıraladık:

 • Geçerliliği olan bir pasaport
 • Nüfus kağıdı fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Evliliği kanıtlayan evlilik belgesi
 • Gelir belirten maaş bordrosu (güncel)
 • Güncel banka hesap dökümleri
 • Fransa’da birlikte oturulacak konutun tapu fotokopisi ya da kira kontratı fotokopisi
 • Adli sicil kaydı
 • Fransa’daki eşin adres ve maaş bilgiler
 • Fransa için rezervasyon bilgileri (uçak vs.)

Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar sorusu için yaklaşık olarak 1 ay ile 3 ay arasında bir zaman diliminden söz edebiliriz. Ancak başvuru merkezlerinde ve konsolosluklarda yaşanan yoğunluklara göre bu sürede değişiklikler meydana gelebilmektedir. O yüzden bu durum göz önüne alınarak seyahat planlarının yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Yoksa mağdur durumda kalınabileceğini belirtmek isteriz.

Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için de başvuru açıklanma sürelerinin aynı olduğunu belirtelim.

Aile Birleşimi Kaç Günde Çıkar?

Aile birleşimi vizesi yaklaşık 2 hafta içerisinde çıkar. Burada evrakların eksiksiz olması önemli bir detaydır.

Fransa Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer?

Fransa ziyareti gerçekleştirecek olan vatandaşlar aile birleşimi vizesi almak istedikleri takdirde başvuru talebinde bu durumu belirtmelidir.

Aile Birleşimi Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Aile birleşimi en fazla 2 hafta içerisinde kişinin eline ulaşır. Aile birleşimi vizesi ziyaret edilecek bölgenin konsolosluğunun vize türüne göre evraklar eksiksiz hazırlanırsa, kısa süreçte çıkar.

Fransa İle Birleşimi Yorumları

Aile birleşimi sırasında gerekli olan evrakların her birini hazırlamanız ve ibraz etmeniz istenir. Forumlarda yer alan yorumlar ile toplamanız gereken belgelerden şartlara göre tüm hususlara netlik kazandırabilir ve başvurulara geçebilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Dil Kursu Kalktı Mı?

Fransa aile birleşimi başvurularına dair dil ve uyum kurslarına yer verilir. 2 ay süreli olan bu kurslar üzerinden sınava geçilir ve geçerli notu alanlar kabul edilir. Öyle ki sınavların neticesinde Kabul ve Uyum Kontratı onayına yer verilmektedir.

Fransa aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar

İlgili belgelerin eksiksiz olması ve online başvuruların hatasız olarak gerçekleşmesi üzerine en az 1 ay içerisinde vizeniz çıkar. Bu süre eksik ve hatalı işlemler üzerine maksimum 3 aya kadar uzayabilir.

Fransa Aile Birleşimi Forum

Aile birleşimi vize süresinden ilgili belgelere kadar çoğu konuda yorumlara yer verilmiştir. Aynı zamanda bilgi sahibi olmak isteyenlere danışmanlık acenteleri de eşlik eder ve işlemlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi esas alınır.

Fransa İle Birleşimi Ne Kadar Sürer

Ulusal vizeye dair 1 – 3 aylık sürece yer verilir. Bu süreç içerisinde olumlu ya da olumsuz yönde yanıt alınabilir. Ret yanıtı ile karşı karşıya kalanlar en fazla 1 ay içerisinde itiraz dilekçelerini hazırlayabilir. Tekrardan belgelerini ibraz ederek başvuruya geçebilir.

Fransa Aile Birleşimi Nasıl Yapılır?

Fransa Göç ve Entegrasyon Dairesi tarafından başvurulara karşılık verilir. Vize işlemleri için de İstanbul Fransa Başkonsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliği üzerinden belgeleriniz değerlendirmeye alınır.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir