Fransa Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar - Vize Ofisi
Fransa Vizesi İşlemleri

Fransa Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar

Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçerek Fransa Aile birleşimi evraklarınızı güncel olarak hazırlamanız gerekmektedir. Kesin yetkilere sahip olan konsolosluk tarafından değerlendirilecek olan başvurularınız, belirli bir neticeye ulaşacaktır.

Olumlu veya olumsuz olarak yanıtların alınmasının ardından sizleri bilgilendirecek olan ofislerimizden gerekli destekleri alabilirsiniz.

İkamet edilen şehrin Fransa olması halinde, eşlerle aile birleşiminin gerçekleştirilmesi için gerekli adımları takip edebilirsiniz. AB, AEB ve İsviçre vatandaşlarının vize muafiyetleri bulunurken, diğer ülke vatandaşları ise Aile birleşimi için vize prosedürlerini gerçekleştirmelidir.

Fransa Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar 1 – fransa aile birleisimivize

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Alımı

Fransa aile birleşimi vizesini uzun süreli D tipi olarak alabilirsiniz. Fransa Göç ve Entegrasyon ofisi tarafından tüm koşulların sağlandığına dair onayların alınması halinde kayıtlarınız tamamlanacaktır.

Öncelikle Türkiye’de faaliyet gösteren konsolosluk ve büyükelçilik tarafından 90 günden daha fazla kalacağınıza dair uzun süreli vize başvurularını gerçekleştirdikten sonra, ülkeye ulaşmanızın ardından kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Sizler için gerekli olan tüm evrakları güncel olarak hazırlatıyoruz.

Fransa Aile Birleşimi Vize Koşulları

 • Fransa’da toplamda 18 aylık bir süreyle oturum iznine sahip olan kişinin aile birleşimi yapması mümkün olacaktır.
 • Başvuruların yetkili kurumlara gerçekleştirilmesinin ardından sonuçlar hızla alınabilecektir. Uzun dönemli olarak gerçekleştirilecek vize başvurularının ardından, taleplerin değerlendirilmesi mümkün olacaktır.
 • 2007 tarihli Göçün Kontrolü, Uyum ve İltica şartlarıyla ilgili olarak çıkarılan yasaya göre, aile birleşimi başvurularında birtakım şartlar bulunmaktadır.
 • Örneğin, başvuru yapacak olan kişilerin yaş aracılığı 15 ile 65 arasında olmalıdır. Ayrıca, Fransızca diline yatkınlığın ve kültürel-toplumsal değerlere dair bilgilerin ölçümleri yapılacaktır. Tüm kontrollerin yapılmasının ardından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sözleşmeyi imzalaması gerekmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Başvuru Evrakları 2021

Eşlerin Fransa Aile birleşimini gerçekleştirebilmeleri için pasaportların seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Bunun dışında;

 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı ve nüfus kayıt örneği belgeleri ve fotokopileri,
 • Üçüncü bir ülke vatandaşı olması durumunda oturum izni belgeleri,
 • OFII formunun yalnızca üst kısımda yer alan bilgilerin doldurulması,
 • Fransa’da ikamet etmekte olan ve ülke vatandaşı olan eşin CNIS yada vatandaşlık sertifikası ile doğum belgesi suretleri,
 • Evliliğin kanıtlandığı belgeler,
 • Son 2 aylık evlilik sözleşmesinin tamamını içeren belgelerin aslı ve sureti ile yabancı evliliklerin sözleşmesinin son 3 aylık transkripti şeklindedir.

Yabancı pasaporta sahip olan kişilerin başvurularını gerçekleştirmeleri halinde ise;

 • Pasaportların 6 ay daha geçerliliğinin olması ve 2 adet fotoğrafın ilave edilmesi,
 • Kimlik fotokopisi ve ikamet edilen ülkede oturum izninin bulunması,
 • Eski pasaportların ve mevcut pasaporttaki tüm işlenmiş sayfaların ibrazı şeklindedir.

Bu başvurularınızı gerçekleştirirken evliliğinizin gerçek olduğunu ispat etmeniz gerekmektedir. Noter tarafından İngilizce ya da Fransızca diline çevrilmemiş olan evraklar kabul edilmeyecektir.

Resmi günlerin ve tatil günlerinin hesap edilmesiyle adım atılmalıdır. Başvuru sahipleri tarafından ibraz edilecek evrakların konsolosluk tarafından değerlendirilmesinin ardından vize onayı, vize reddi, ek belge veya mülakat gibi sonuçlar alınabilmektedir.

Randevuların adreslerimiz tarafından alınması ve uygun saatlerde belgelerinizin ibrazı için sizleri bilgilendiriyoruz.

Schengen vizeleri kapsamında kısa süreli seyahatlerinizde veya uzun süreli D tipi vize başvurularınızda sizleri asla yalnız bırakmayacak olan ekiplerimiz tarafından bilgileri alabilirsiniz.

Ayrıntılı bir şekilde değerlendirilecek olan işlemlerinizin neticesinde yanıtları hızla almanız mümkün olacaktır.

Verilen tüm bilgilerin güncel olması, evraklarda hataların bulunmaması ve sıkıntısız bir şekilde işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için sizleri bekleyen tüm aşamalarda yardımınıza koşuyoruz.

Sizler de tüm bu hizmetleri alabilmek ve vize süreçleriyle ilgili bilgi sahibi olmak, vize ücretlerini güncel olarak öğrenebilmek için hemen bizleri arayabilirsiniz.

Fransa vizesi güncel ve yenilenmiş eksiksiz evrak listesine >> vizeofisi.com/fransa-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×