Fransa Vize Reddi ve Çözümü (2021) - Vize Ofisi
Fransa Vizesi İşlemleri

Fransa Vize Reddi ve Çözümü (2021)

Fransa Vize Reddi ve Çözümü (2021) 1 – fransa vize reddi

Fransa Vize Reddi Hakkında

Fransa vize başvurularınızı değerlendirecek tek yetkili kurum olan Konsolosluğun/büyükelçiliğin talep edeceği şartların yerine getirilmemesi durumunda vize reddi yanıtı alınacaktır.

Evraklarınızın eksik hazırlanması ve hatalı olması nedeniyle bu yanıtları almanıza neden olacak süreçleri yaşayabilirsiniz.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Seyahatleriniz bittikten sonra, ülkeden çıkış yapacağınızı ispat edemediğinizde büyük risklerle karşılaşabilirsiniz.

Özellikle bir sonraki vize başvurularınızın olumsuz ilerlemesine neden olacak durumlarla karşılaşabilirsiniz. Vize reddi yanıtı almanızın, ekonomik açıdan da sizleri zorlayacağını söyleyebiliriz.

Çünkü yapacağınız harcamaların tekrarlanmasına neden olacak adımları atacaksınız demektir. Bu durumda beyanlarınızı gerçekleştirirken doğru ve hatasız tercihler yapmaya özen göstermelisiniz. Vize Ofisi merkezlerimiz tüm süreçler hakkında sizlere gerekli açıklamaları gerçekleştirecektir.

Konoslosluğun vize reddi verme nedenlerini açıklayacağı yazısının elinize ulaşmasının ardından, yaşadığınız problemlerin giderilmesi için uğraş vereceğiz. Tüm eksiklerinizi tamamlayacak ve hatalarınızı düzeltecek olan ekiplerimizin işlerinizi kolaylaştıracağını görebileceksiniz.

Seyahat belgeleri eksikliği

Orijinal bir şekilde sunulmamış olan ve eksik olan belgeleriniz, vize reddi yanıtıyla sonuçlanacaktır.

İbraz edeceğiniz evraklarınızın vize reddi alması durumunda, yaptığınız başvuruları yarım bırakmamanız için gerekli titizliği göstereceğiz. Beyan edilen evrakların uygun kriterlerde hazırlanması için sizlere daima yardımcı olacağız.

Seyahat amacına uygun olmayan davranış

Seyahatlerinizi gerçekleştirme amaçlarınıza uygun bir şekilde hareket etmemeniz, ülkeye dönüş yapmamanız ve kanıtlayıcı belgeler sunmamanız gibi sebeplerden ötürü vize reddi yanıtını alabilirsiniz. Böyle durumlarda inandırıcı olan içeriklerle başvurmanız gerekmektedir. Bu sayede başvurularınızın ret ile sonuçlanmayacağını görebilirsiniz.

Schengen ülke yasağı

Herhangi bir Schengen üyesi olan ülkeye giriş yasağınızın bulunması halinde Fransa seyahatlerinizle ilgili olarak yapacağınız başvuruların da olumsuz sonuçlanacağını unutmamalısınız. Buna yönelik kayıtların resmi olarak bulunması halinde çözüm üretecek olan ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

Ekonomik yetersizlik

Fransa seyahatlerinizin bitimine kadar yapacağınız harcamalarda ve tüm masraflarınızda ekonomik anlamda yeterli olduğunuzu kanıtlayacak belgeleri sunmanız gerekmektedir.

Maaş bordrosu, 3 aylık gelir belgeleri ve belirli bakiyeler sahip hesap dökümlerinde bunları ispat edebilirsiniz. Sizler de böyle bir durumla karşılaşmamak için maddi gelirlerinizi veya sponsorluk belgelerinizi eksiksiz olarak sunmalısınız.

Schengen konaklama süresi

Schengen vizeleri kapsamında alacağınız onaylar neticesinde toplamda 180 gün içerisinde 90 güne kadar izniniz bulunmaktadır. Daha önce yapmış olduğunuz başvurularda bu sürenin bitmesi halinde, yeni başvurularınızın vize reddi yanıtıyla geleceğini aktarıyoruz.

Kamu güvenliği tehdidi

Schengen ülkelerinden herhangi birisinde kamu düzenini bozacak ve güvenliği riske atacak adımları atmanız neticesinde başvurularınız vize reddi ile sonuçlanacaktır.

Sağlık sigortası beyanı

Seyahatlerinizin bir gün öncesi ile bir gün sonrasını kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortalarının yatırılmaması ve poliçelerinin yapılmaması halinde vize reddi yanıtı gelecektir.

Ülkeyi terk edilmeyeceği kanısı

Konsolosluğun, seyahatinizin bitiminin ardından ülkeyi terk edeceğinize dair şüphelerinin olması halinde vize reddi gelecektir.

Kişilerin ülkelerine geri döneceklerini gösteren belgeleri sunarken ikna edici olmamaları nedeniyle sonuçların olumsuz bir şekilde geleceğini aktarabiliriz.

Bu tür olumsuz bir yanıtın gelmesi halinde itiraz veya yeniden başvuru hakkınız bulunmaktadır. Hataların ve eksiklerin giderilmesinde etkili olacak ekiplerimiz sayesinde kaliteli adımları atabileceksiniz.

Vize taleplerinizin tekrar değerlendirilmesinde gerekli çabaları sarf edeceğiz. Sizler de vize ücreti gibi ödemelerinizin yanmaması için harekete geçebilir ve profesyonel destekleri alabilirsiniz.

Ofislerimizi arayarak sizlere en yakın şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz. Büyükelçiliğin/konsolosluğun ikna olacağı şekilde adım atabilirsiniz. Ziyaretleri gerçekleştirerek tüm sorularınıza hızlı yanıtları alabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını hızlı bir biçimde alabilir, endişelerinizi yok edecek olan adımları atabilirsiniz. Bizlere ulaşmanız en iyi sonuçları elde etmeniz açısından faydalı olacaktır.

Fransa vize şartları  >> vizeofisi.com/fransa-vize sayfasından başvurunuz için gerekli olan koşulları öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×