HOLLANDA VİZESİ HAKKINDA

Hollanda vizeleri alınış amacına göre değişiklik gösterirken, başvuru şartları da aynı şekilde değişiklik göstermekte. Vize Ofisi bütün ülke vizelerinde olduğu gibi Hollanda vizeleri ile alakalı işlemlerde de size kolaylık sağlayacak olan bilgileri sizlerle paylaşmaya hazır. Başvuru işlemlerinin birkaç ayağı olduğunu unutmayınız. Prosedürleri harfiyen yerine getirdiğiniz taktirde hiçbir sorun ya da itiraz ile karşılaşmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Vize başvurunuz sırasında sizlere; vize alma amacınıza yönelik bazı sorular yöneltilecektir. Bu sorular ayrıca doldurmanız gereken formlarda da karşınıza çıkacak. İçinde bulunduğunuz durumu ve de neden vize almaya ihtiyaç duyduğunuzu belirttirseniz, Vize Ofisi sizin başvurmanız gereken vize kategorisi hakkında bilmeniz gereken ipuçlarını da sizlerle paylaşıyor. Hollanda’ya gitmek için çok fazla nedeniniz olabilir.

Ancak yurt dışına çıkarken, vize almak zorunda olduğunuzu unutmayınız. Dolayısı ile Hollanda’ya gitme amacınız, sizin neden vize almaya ihtiyacınız olduğu sorusunun yanıtını verecektir. Erasmus ile Hollanda’ya gitmek için vize başvurusu yapabilirsiniz. Ama bu demek değildir ki; aynı vize sizin orda çalışmanıza da olanak sağlasın. Buna benzer bir durum ise; turist vizesidir. Hollanda turistik vize almak isteyenler, başvurularını gerçekleştirirken; başvuru amaçlarını birçok form ve de evrakta turistik vize olarak belirtmektedir. Başvurduğunuz Hollanda turistik vize başvurusu, size Hollanda’da ticari faaliyet yürütme iznini de vermez. Dolayısı ile cezai durumları olan olayların yaşanmaması adına; vize Ofisi ile iletişime geçerek; ihtiyacınız olan vize hakkında bilgi edinmelisiniz.

 

Hollanda Vizesi

Avrupa’nın yüzölçümü bakımından küçük ekonomik güç bakımından da oldukça güçlü ülkelerden birisi olan Hollanda, her zaman yüksek yaşam kalitesi ile dikkat çekmektedir. Ayrıca dünyanın en özgür ülkelerinden bir tanesi olması da dikkat çekmektedir. Üstelik bu özgürlükler kanunlarla sabitlenmiş olup, bu hususta son derece şeffaftır. Farklı yapısı ile dikkat çeken Hollanda’ya gidebilmeniz için vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Hollanda vizesi için de mutlaka belirtilen kurallara göre işlem yürütmelisiniz. Başvurunuzu doğrudan Hollanda konsolosluğuna yapamayacağınız için de yetkilendirilmiş vize merkeziyle işlemleri sürdürmelisiniz. Hollanda vizesine yapacağınız başvurularda VFS Global üzerinden işlem yürütebilirsiniz. VFS Global İstanbul merkezi ile irtibata geçerek başvuruya dair bilgi edinebilir ve başvuru için randevu alabilirsiniz.

Ayrıntılı iş yürütme ve sorunsuz şekilde başvurunuzu sunma konusunda destekçiniz olacaktır. Ayrıca Schengen vize randevu alma işlemlerini de yine bu merkez aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global pasaport takip işlemlerini de sürdürdüğü için riskleri halleri en aza indirme gayretindedir. Hedeflenen süre içerisinde vizenizi alabilmeniz için hummalı bir çalışma ile işler yürütülmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda seyahati öncesi ilk yapacağınız iş hangi amaçla Hollanda’ya gitmek istediğinizdir. Seyahat amacının ve kalacağınız sürenin belirlenmesi ile birlikte evrak teminleri söz konusu olacaktır. Hazırlamanız gereken evrakları istenilen düzeyde sunmanız Hollanda vize başvurusu açısından son derece önemlidir. Yapılan değerlendirmeler tamamen evraklar üzerine olduğu için başvuru esası doğru şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde başvurunuzun beklenilen düzeyi sağlaması mümkün olmayacaktır.

Hollanda vizesi gerekli evraklar listesini irdelemeniz ve vize türüne göre işlem yapmanız gerekir. Süreye dair pasaport temininden tutunda bankadan alınması gereken hesap özetine kadar tüm ayrıntılar doğru şekilde ve eksiksiz şekilde ibraz edilmelidir. Başvurunuzun kabul görebilmesi için mutlaka istenilen düzeyi sağlamış olması gerekir. Başvuruya dair esasları ekşi sözcükten de görebilirsiniz. Sürekli bilgi girişi sağlandığı için de Hollanda vizesi ekşi sözcükte yorumları görmeniz mümkündür.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Seyahat amacınıza uygun şekilde vize türü belirledikten sonra tüm evrakları tamamlamalısınız. Evrakların tamamlanması ile birlikte gerekli teslimler ve randevu işlemlerini sürdürmelisiniz. Bu noktadan sonra yapmanız gereken tek şey değerlendirme sürecini beklemektir. Burada merak edilen husus ise Hollanda vizesi kaç günde çıkar noktasıdır. Genel itibari ile bakıldığında Hollanda vizesinin değerlendirme süresi 6 – 10 iş gün sürmektedir.

Konsolosluğun iş yoğunluğu ve resmi tatiller sürenin uzamasına sebep olabilmektedir. Ayrıca sizden ek belgelerde istenebilmektedir. Bu durumlar tahmini süreyi uzatabilmektedir. Bu tür durumlardan uzak şekilde hareket etmeniz en doğru seçenek olacağı için seyahat tarihine 30 – 35 gün kala dosyayı teslim etmek en güvenli yoldur.

Hollanda Vize İşlemleri

Başvurunuza dair tüm evrakların hazırlanması ile birlikte işlemleri sürdürmeniz çok daha kolay olacaktır. Hollanda vize işlemleri için profesyonel destek almak sonucun dilediğiniz gibi olmasına doğrudan katkısı olmaktadır. Vize hazırlığı ile alakalı uzun yıllar sektörde bulunmuş kişiler her zaman doğru etkiyi oluşturmaktadırlar. Size düşen doğru planlama ve vizeye dair araştırmacı yönünüzdür. Hollanda vizesi yorumlar ile alakalı birçok farklı alanda değerlendirmeleri de görebilirsiniz.

Her bir belge çok önemli olduğu için hiçbir hususu es geçmemelisiniz. Bu hususlardan bir tanesi olan vize ücretlerini de doğru şekilde ödemeli ve dekontu başvuru dosyasında sunmalısınız. Hollanda vize ücreti 2020 yılında değişmiş olup, son güncellenen fiyatları öğrenmelisiniz. Fiyatlar vize türüne göre değişkenlik göstereceği için seyahat amacınızı karşılayan vize türüne göre ödemeyi gerçekleştirmelisiniz. Sorunsuz şekilde dilediğiniz vizeyi alabilmeniz yapacağınız işlemlerle doğru orantılı olacaktır.

hollanda

HOLLANDA TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize Nedir: Hollanda her yıl turistlerin akınına uğrayan bir ülkedir. Dolayısı ile Türkiye’den de çok sayıda turist Hollanda’ya vize alarak seyahat etmekte. Hollanda’ya kısa süreli turistik bir seyahate çıkmak isteyen herkesin başvurması gereken; turistik vize işlemlerinde deneyimin tek adresi olan Vize Ofisi’ne güvenebilirsiniz.

Kaç Günlük Vize Alınabilir: Birçok ülke gibi Hollanda da, turistik vize başvurularını standart bir zaman dilimi içerisinde karşılamaktadır. Hollanda; turist vizeleri için 6 aylık bir süre belirlemektedir. Vizenizi alarak 6 ay içerisinde; 90 gün konaklama şansı elde edebiliyorsunuz. Vizeniz 6 ay olarak onanansa da; ülkede konaklayabileceğiniz süre sadece 3 aydır.

Nereye Başvurulur: Hollanda seyahatleriniz için alacağınız turist vizesine başvuru yapacağınız tek mercii; Hollanda Konsolosluğu’dur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Türkiye’de bulunan Hollanda Konsolosluğu’na bizzat giderek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Hollanda Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir:

Pasaport: Pasaportunuzu yetkililere sunarken; daha önce gittiğiniz seyahatlere ilişkin vizelerinizi de sunmalısınız. Pasaportunuzu yenilediyseniz eğer geçmişte kullandığınız pasaportunuzun işlenmiş sayfalarının da kopyalarının dosyanızda olmasına dikkat ediniz. Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu: Turistik vize başvurunuzu beyan ederken hazırlanması gereken evraklar arsında bu formda yer alıyor. Hollanda Schengen vize başvuru formu; genel hataları ile sizin beyanlarınızı konu alan bir formdur.

Biyometrik Fotoğraf: Farklı ülkelerin vize başvurularında talep ettiği ya da pasaportunuzda kullandığınız biyometrik fotoğrafın aksine; Hollanda vize başvurusunda sadece bir adet fotoğrafa ihtiyacınız bulunmaktadır.

Finansal Durumu Gösteren Evraklar: Hollanda’ya turist vizesi almak isteyen şahısların; evrak listesine uygun şekilde hazırlayacakları evrakları arasında finansal durumlarını ibraz eden evraklara da yer vermesi gerekmekte. Bu evraklar; banka hesap dökümleri ya da kira gelirleri olabilir. Üstünüzde bulunan taşınmazların tapuları ile maaş bordrosu bu konuda yararlanabileceğiniz evrakları elde etmenizi sağlar.

Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat edeceğiniz ülke bir Schengen ülkesidir. Dolayısı ile bu ülkelerin kendilerini ziyaret etmek isteyen vize başvuru sahipleri ile ilgili bir takım uyulması zorunlu olan kriterleri bulunmaktadır. Bu kriterlerin başında ise; seyahat sağlık sigortası geliyor. Seyahat sağlık sigortanız Hollanda’nın vize kriterlerine uygun olmak koşulu ile geçerli sayılacaktır. İlgili seyahat sağlık sigortası hakkında gerekli ve de daha ayrıntılı bilgiyi Vize Ofisi yetkililerinden edinebilirsiniz. Vize Ofisi tarafından hazırlanacak olan sigortanız, bahsi geçen kriterlere uygun ve de seyahat sonrasında ki zorunlu zaman dilimini de kapsamaktadır.

Ulaşım Rezervasyonlar: Ulaşım ile alakalı sizin seçeceğiniz tarihler ilgili evraklara işlenerek; hazırlamanız gereken evrakların arasında yer almalıdır. Ulaşım rezervasyonunuzu kanıtlayabileceğiniz en uygun belge; onaydan geçmiş olan uçak biletinizdir. Lütfen bu belgeyi de dosyanızda bulundurmaya özen gösteriniz.

Konaklama Rezervasyonları: Bu kategoride, Hollanda seyahatinizin bir turistik gezi amacı taşıdığını ibraz etmelisiniz. İbraz edilecek belgeleri arasında konaklama yapacağınız otelin rezervasyon kayıtları; tarih içerikli belgeler yer almalıdır.

Seyahat Programını Anlatan Dilekçe: Hollanda’ya uçuşunuzdan itibaren, orada geçirdiğiniz her günü açıklayıcı bir şekilde bu dilekçede belirtmeniz beklenmektedir. Dilekçenizi Türkçe, İngilizce veya Flemenkçe beyan edebilirsiniz.

İşveren Yazısı: Sigortalı çalışanlar çıkacakları bu turistik gezi öncesinde; işverenleri tarafından hazırlanan bir dilekçeye ihtiyaç duymaktadır. Bu dilekçede; net bir dille; gerçekleştirmek istediğiniz Hollanda gezisi boyunca izinli olacağınız, sonrasında ise işinize geri dönmek zorunda olduğunuza yer verilmelidir. İzinli olduğunu tarihin başkama ve de bitiş günleri de belirtilmelidir.

Ticaret Odası Sicil Kaydı: İş yeri sahiplerinden beklenen bir diğer önemli evrak da ticaret odası sicil kaydıdır. Bu tarz maddi durumunuzu simgeleyen evraklar; Hollanda seyahatinizde ki maddi kaynaklarınızı göstermek açısından önemlidir.

Muvafakatname: Vizeye müracaat eden kişi eğer 18 yaşından küçükse, vize başvurusunda doldurulacak olan formlar hem anne, hem de babanın ayrı ayrı ibrazı sonucunda değerlendirmeye alınmaktadır. Kişi vasisi olmadan Hollanda yolculuğuna çıkacaksa; ilgili noterlikten imzalı muvafakatname de sunmalıdır.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Hollanda turist vize başvurularını, şahıslar yolculuklarını planladılarsa eğer; uçuş gününden 15 gün önce başvuruda bulunmaları yararlarına olacaktır.

Ne kadar Sürede Çıkar: Hollanda turist vizelerinizin başvuru sonuçlarını heyecanla bekleyeceğiniz süre; 7-21 gün civarıdır.

HOLLANDA TİCARİ VİZE ALMAK İÇİN YAPILAN İŞLEMLERİ

Ticari Vize Nedir: Hollanda ticari vizesi Türkiye’den Hollanda’ya giderek ticaret, iş yapmak isteyen herkesin başvurması gereken bir vize çeşididir. Bu vize size Hollanda da iş yapmak, görüşmeler sağlama, işiniz ile ilgili fuar, toplantı veya seminere katılma hakkını da sunuyor. Hollanda ticari vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Hollanda’da ki iş birliklerini yerinde gidip ziyaret edebilmeleri için sağlanan bir yurt dışına çıkış iznidir.  

Kaç günlük alınabilir: Belli bir amaca yönelik olarak başvuruda bulunacağınız bu vize ile ilgili; alabileceğiniz en uzun konaklama süresi 90 gündür. Ancak genlikle ticari vizeler; işinizin bitiş tarihine kadar verilmektedir.

Nereye Başvurulur: Ticari vize başvurusu yapmanız gereken resmi kurum Hollanda Konsolosluğu’dur.

 

Hollanda Ticari Gerekli Evraklar Nelerdir:

Pasaport: Bazı başvuru sahipleri, başvuru yapmadan önce pasaportlarının gerekli kontrollerini yerine getirmiyorlar. Siz bu kontrolü yaparak karşılaşabileceğiniz tarih sıkıntısının önüne geçebilirsiniz. İlgili evrakta istenen şey; işlenebilecek iki boş sayfaya sahip olması ve de iş gezisi dönüşünüzde ki son 12 haftayı da içine alacak şekilde bir geçerliliği bulunmasıdır.

Hollanda Schengen Başvuru Formu: Hollanda’ya giderken hazırlanan belgelerin arasında Hollanda Sechengen Vize Başvuru Formu da yer alıyor. Bu formu Türkçe doldurabilirsiniz. Ancak formda eksik olmaması gereken bilgilerin doldurulup, doldurulmadığına lütfen dikkat ediniz.

Biyometrik Fotoğraf: Seyahate çıkacağınız anda yapılacak olan pasaport kontrolünden sağlıklı bir şekilde geçebilmeniz; evraklarınızda bulunacak bu fotoğrafa bağlıdır. Fiziksel anlamda şu an olduğunuz gibi görünmenizi sağlayan ve de insanların sizin fotoğrafınıza baktığında; o kişinin siz olduğuna emin olabileceği netlikte ve de açıklıkta bir biyometrik fotoğraf yeterlidir.

Finansal Durumu Gösteren Belgeler: Kişinin başvurusu sırasında; seyahate gitme amacı ne olursa olsun, Hollanda’da kendi masraflarını karşılayacaksa bunu belgeler ile ortaya koyması bekleniyor. Dolayısı ile de bu belgelerin sizin finans durumunuzu yetkililere kanıtlayacak durumda olması gerekmektedir. Tapu kaydı, ruhsat ya da maaş bordrosu gibi evrakları bu kategoride sunabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası: 30.000 Euro değerinde bir poliçe yaptırmanız istenmektedir. Bu sigorta sizin seyahate çıkacağınız gün ile başlar, ülkeye döndükten sonra ise biter. İlgili poliçenin detaylarını Vize Ofisi ile görüşebilirsiniz.

Ulaşım ve Otel Rezervasyonlarım: Hollanda’da istediğiniz yerde kalmaya özgürsünüz. Ancak vize incelemeleri devam ederken; sizin nerede ve nasıl kalacağınıza dair belgeleri ibraz etmeniz şarttır. Dolayısı ile hem yolculuğunuzu hem de konaklama yapacağınız işletmenin kayıt belgelerini imzalı olmak kaydı ile yetkililer ile paylaşmalısınız.

Mesleki Durum: Ticari vize talebini yapan kişi çalışan ise; ilgili birimde hangi görevi yaptığınıza dair yapılması gereken görevlendirme ve de yetkilendirme belgesini, SGK giriş belgesini, sağlık raporunu, 4A hizmet dökümünü sunmalıdır.

Ticari Davet Belgesi: Hollanda vize başvurusunda; sizi Hollanda’ya hangi kurum davet ettiyse o kuruma ait bilgileri sunmanız gerekmektedir. İlgili kurum her ne şekilde size davetiye yolladıysa; davetiyenin faksını ya da aslını sunmayı unutmayınız.

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfusu Kayıt Örneği: Nüfus kayıt örneğinizin mutlaka detaylı olmasına dikkat etmelisiniz. Vize başvurusunda sizden istenen şey; kesinlikle bu evrakın detaylı bir halidir. Detaylı hali sunulan vukuatlı nüfus kayıt örneği; sizin ve de ailenizin kimlik ve de adres bilgilerinizi içermektedir.

Fuar ya da Seminer Katılım Belgesi: Fuara ya da seminere katılacak olan kişinin kesinlikle bu belgeleri sunması gerekmektedir. İlgili kurumun her ne kadar davetiyeni sunmuş olsanız da; bahsettiğiniz ve de gitme amacınız olan seminer ya da fuarda ki katılımcı kartınızın da fotokopisini sunmalısınız.

Banka Hesap Bilgileri: Anlaşmalı olduğunuz bankanızda ki hesabınıza ait olan son 3 ay içerisinde yapmış olduğunuz bütün işlemleri kapsayan belge.

İşveren Yazısı: Eğer ticari bir yolculuğa çıkmak zorundaysanız; firma yetkilinizin ağzından yazılmış olan bir işveren yazısına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu yazıda; firma tarafından görevlendirildiğinize ve de Hollanda’da ki işinizin bitiminden sonra ülkeye tekrar döneceğinize yer verilmelidir.

SGK Hizmet Dökümü: SGK veya e devlet profilinizden yapacağınız küçük bir işlem ile bu belgeye sahip olabilirsiniz.

SGK işe giriş Belgesi: Türkiye’de görevli olduğunuz şirketten temin edebileceğiniz bir belgedir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Yürüteceğiniz ticari faaliyetin başlama ve de bitiş tarihini doldurmanız gereken evraklarda zaten paylaşacaksınız. Ancak şunu bilmelisiniz ki; başvurunuzu uçuşunuzdan önce ki haftalarda yapmanızda fayda var.

Ne kadar Sürede Çıkar: Hollanda ticari vize başvurularınızın çıkış zamanı ilgili birimde ki yoğunluğa bağlıdır. Ayrıca bu yoğunluk söz konusu olmazsa; 7 ile 14 gün içerisinde size geri dönüş yapılmaktadır.

HOLLANDA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir:  Hollanda aile ve de arkadaş vize başvurusunu gerçekleştirirken bazı belgelerinizin eksiksiz olması gerekiyor. Hollanda aile arkadaş ziyareti vize başvurusu için Vize Ofisi ile görüşmeye başlayabilirsiniz.

Kaç Günlük Alınabilir: Arkadaş ya da aile ziyareti olarak adlandırılan bu vize çeşidinde sizlerin alabileceği maksimum izin süresi 90 gündür.

Nereye Başvurulur: Aile ve arkadaş vizesi için başvuru adresiniz; Hollanda Konsolosluğu’dur.

Hollanda Aile Ziyaret Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir           

Pasaport: Pasaportunuzda eksik olarak işlenmiş vize olmamasına dikkat ediniz. Ayrıca geçerlilik süresi de en çok kontrol edilen evraklar arasındadır. Bu sayede pasaportunuz ile yaşanması muhtemel olan bir olayın da önüne geçebilmiş olursunuz. Bu pasaportunuz yeni ve de güncellenmiş ise, daha önce kullandığınız pasaportu da sunmayı ihmal etmemelisiniz. Aynı zamanda yapmanız gereken bir diğer şey ise; kullandığınız pasaport sayfalarının birere fotokopisini de pasaportunuz ile sunmanız gerektiğidir.

Mesleksel Evraklar: Bu evraklar genellikle Türkiye’de hangi kurumda ya da şirkette çalıştığınıza, ne iş yaptığınıza ait olan evraklardır.

Belediye Davetiyesi: Hollanda’da ikamet eden yakınınızdan alacağınız davetiye, başvurunuzu haklı sebepler doğrultusunda olumlu bir yöne taşıyacak olan belgedir. Sizi davet edecek olan kişi bu davetiyeyi bağlı bulunduğu belediye yardımı ile hazırlayarak sizlere göndermelidir.

Tam Tekmil Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus kayıt örneği geniş ve de detaylandırılması gereken bir evraktır. Bu evrakın en yalın haline e devletten ulaşabilirsiniz ancak Hollandalı yetkililerin vize başvurunuzu değerlendirirken ihtiyaç duyacağı belge, e devlet üzerinden alınabilecek bir belge değildir. Bizzat bağlı bulunduğunuz ilgili müdürlüğün bu belgeyi size imzalı bir şekilde vermesi gerekmektedir.

Hollanda Ziyaret Başvuru Formu: Hollanda’ya eş, arkadaş, akraba ya da aleninizi ziyarete gidiyor olabilirsiniz. Her kimi ziyaret edecekseniz, o kişiden de bahsedeceğiniz bir formdur.

Biyometrik Fotoğraf

İlgili Rezervasyon Kayıtları

Ne zaman başvurmak gerekir:  Aile ve yakın arkadaş ziyaret vizesini alabileceğiniz zaman dilimi; seyahatinizin başlama tarihinden 20 gün öncedir. Bu sayede ilgili evrakları rahatça toparlayabilirsiniz.

HOLLANDA TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

Nedir: Hollanda üzerinden, başka bir ülkeye yolculuk yapabilirsiniz. Bu yolculuğu gerçekleştirebilmek için ise; Hollanda Hükumetinden izin almanız şarttır. Bu izni de; Türkiye’de ki Hollanda Konsolosluğu aracılığı ile alabilirsiniz.

 Kaç günlük alınabilir: Transit vizeler konaklama ya da günlük olarak verilen bir vize türü değildir. Bu vize size sadece geçiş hakkı tanımaktadır.

Nereye Başvurulur: Hollanda Başkonsolosluğu, Büyükelçilik ve de Konsolosluklara taleplerinizi yöneltebilirsiniz.

Hollanda  Transit Vize Gerekli Evraklar Nelerdir

Pasaport: Hollanda transit vize için kesinlikle pasaport sunulmalıdır. Pasaportunuzda en dikkat çeken nokta ise; işlenmiş sayfalar olacaktır. Hollanda transit vize sizlere o ülkeden başka bir ülkeye geçiş hakkını sağlayan kısa süreli bir izin belgesidir.

Gideceğiniz Ülkeye Dair Uçak Bileti Rezervasyon Örneği: Almış olduğunuz ve de kesinleşmiş uçak bileti, konaklama ayrıntılarını içeren, adınıza düzenlenmiş evrak.

Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik fotoğrafınız 35*45mm çapında olmalı ve arka fonunda da beyaz tercih edilmelidir.

Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat sağlık sigortası sunmanız gereklidir. İlgili sigortanın kapsamını ve de nasıl yapılacağını Vize Ofisi ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

Transit Vize Dilekçesi: Hollanda’dan transit geçiş yapmak zorunda olduğunuzu anlatan bir yazı sunmalısınız.

Asıl gideceğiniz  ülkeye ait vize beyanı.

Kimlik fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Banka Hesap Belgesi: Her yurt dışı maceranızda sunmanız gerekken vize başvuru belgeleri arasında; banka hesap bilgileriniz d eyer almaktadır. Son 3 ayın tüm hareketleri bu belgede yer almalıdır.

Ne zaman başvurmak gerekir: asıl yolculuk yapmayı planladığınız ülkenin vizesi kesinleştikten sonra başvuruda bulunabilirsiniz.

HOLLANDA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Nasıl Hollanda Vatandaşı Olunur: Eğer gerekli şartları sağlayabileceğinize güveniyorsanız, Hollanda vatandaşlık başvurunuzu, Hollanda Konsolosluklarına yağmalısınız.

Hollanda Vatandaşlığına Geçiş İçin Gerekli Evraklar:

Hollanda vatandaşı olabilmeniz için öncelikle bir ön incelemeden geçmelisiniz. Bu ön incelemede sizden talep edilecek olan evrakların içinde; maddi durumunuzu gösteren evraklar, aile ve de adres bilgilerinizi gösteren evraklar, sigorta geçmişinizi gösteren evraklar, sağlık raporları, doğum belgesi, varsa evlilik cüzdanı, mesleki belgeler vb. yer alıyor.

Ne zaman Başvurmak Gerekir: Vatandaşlık başvurusu hakkında geniş bir deneyime sahip olan Vize Ofisi her konuda olduğu gibi vatandaşlık ile alakalı da sizlere yardımcı olacaktır.

HOLLANDA ERASMUS VİZESİ

Nedir: Hollanda’da Erasmus yapmak isteyen ve de Erasmus’u kazanan öğrencilerin başvuruda bulunduğu bir vizedir.

Kaç günlük alınabilir: Erasmus vizesi; Hollanda da yaklaşık olarak 6 ay yani bir dönem kadar verilmektedir. Ancak bu süre farklılaşabilir.

Nereye Başvurulur: Hollanda Erasmus vizesi almak için ilgili Konsolosluk ya da Başkonsolosluğa başvuru yapabilirsiniz.

Hollanda Erasmus Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir

Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik fotoğraf olarak daha önce ki vize işlemlerinde bahsedilen ölçülere ait bir adet fotoğraf teslim etmeniz gereklidir.

Diploma Aslı

Pasaport: Pasaportunuz başvuru tarihinden başlayıp, eğitiminizin bittiği o tarihten sonra ki 12 haftaya kadar devam etmelidir.

Hibe ya da Sponsor Belgesi

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Bu evrakta aile biyelerine ilişkin uzun ve de doğru bilgilerin yer alamsı gerekiyor. Dolayısı internetten değil, ilgili müdürlükten alınması gerekmektedir.

Ne Zaman Başvurmak Gerekir: Hollanda eğitiminiz başlamadan 20 gün içerisinde ilgili kuruma başvuruda bulunabilirsiniz.

HOLLANDA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

Nedir: Siz Türkiye’de yakınlarınız ise Hollanda da ikamet ediyorsa; aile birleşimi vizesi sayesinde onların yanına taşınabilirsiniz.

Kaç günlük alınabilir: 6 ile 12 aylık bir süre zarfında vize alabilirsiniz.

Nereye Başvurulur: Türkiye’de bu başvurular Hollanda Konsolosluğu’na yapılmaktadır.

Hollanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar Nelerdir

Başvuru Formu: Hollanda Aile Birleşim Vizesi başvurusunda; oraya gitme amacınızın aileniz olduğunu belirtmelisiniz. 

Pasaport: Pasaport bilgilerinizin güncel ve de hatasız olması, dönüş tarihinizden önce geçerlilik süresinin bitmemesi çok önemlidir.  

Fotoğraf: 1 adet 35*45mm biyometrik fotoğraf.           

Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Nüfus Kayıt Örneği: Türkiye’de ki nüfus müdürlüğünden almalısınız.

Evlenme (varsa)  Kayıt Örneği Formu: Evlendiğiniz kişi Hollandalı ise; sunmanız gereken resmi evrak.

Ne zaman başvurmak gerekir: Hollanda uçuş bilgilerinizi baz alarak; 4-8 hafta öncesinde başvuru yapmalısınız.

HOLLANDA OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ

Nedir: Hollanda birçok bakımdan farklı ve de güzel bir ülkedir. Dolayısı ile bu ülkede yaşamak ya a çalışmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda oturum ve çalışma izni almanız gerekiyor.

Kaç Günlük Alınabilir: Bazı sebepler ile genişletilebilen vize süresi; 3 ay, 6 ay ve de 1 yıldır.

Nereye Başvurulur: Hollanda ile alakalı diğer tüm vize başvurularında olduğu gibi Hollanda Konsolosluğu’na başvurabilirsiniz.

Hollanda Oturum ve Çalışma izni Gerekli Evraklar Nelerdir

Vize Başvuru Formu

Pasaport

Fotoğraf

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Seyahat Sağlık Sigortası: Hollanda’ya gitmek için alçağınız vize kapsamında ki sigortadır.  Sigorta ile alakalı Vize Ofisi size destek olabilir.

Diğer Belgeler: Bazı durumlarda Konsolosluk; başvuru sahibinden özel bilgiler de isteyebiliyor.

Ne zaman başvurmak gerekir: Oturum ve çalışma izni; genellikle Konsolosluğa 4 hafta önceden başvurusu yapılması gereken bir izindir.

HOLLANDA VİZE REDDİ

Nedenleri Nedir?

Hollanda vize başvurunuz farklı bir nedenden dolayı ret edilebilir. Bu durum evraklarla ilgili olabileceği gibi beyanlarla da ilgili olabilir.

İtiraz Hakkı: Hollanda Konsolosluğu’na itirazda bulunabilirsiniz.

İtiraz Şekli: Vize başvurunuzun reddedildiğini öğrendiğiniz andan sonra ki süreçte; Hollanda Konsolosluğu’na yazılı olarak itiraz yöneltebilirsiniz. 

Ücret İadesi var mı?

Hollanda vize başvurunuzdan sonra ki süreç ile alakalı; herhangi bir geri iade ya da ödeme bulunmamaktadır.

HOLLANDA VİZE ÜCRETLERİ

Hollanda vize ücretleri; her yıl olduğu gibi bu yılda değişiklik gösteriyor. Hollanda’ya hangi tarihte, hangi vize türü ile kaç günlük bir seyahat gerçekleştirmek istediğinizi Vize Ofisi’ne belirtirseniz, size vize ücretlerine dair bir bilgilendirme yapacaktır.  

HOLLANDA KONSOLOSLUKLAR

İstanbul Başkonsolosluğu
Ankara Büyükelçiliği
Antalya Fahri Konsolosluğu
Marmaris Fahri Konsolosluğu
İzmir Fahri Konsolosluğu
Gaziantep Fahri Konsolosluğu

 Hollanda Vizeleri, Hollanda turistik Vize, Hollanda ticari vizesi

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi