Hollanda Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar - Vize Ofisi
Hollanda Vizesi İşlemleri

Hollanda Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar

Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda’da 90 günü aşkın süreyle konaklama hakkını elde etmek istediğinizde, yabancı uyruklu birisi olarak bu hakkı kazanabilmeniz için öncelikle Aile birleşimi şartlarına uymanız gerekmektedir.

Uzun süreli D tipi vize başvurularını gerçekleştirerek yapacağınız başvurular neticesinde, aile ferdinizin Hollanda’da olması halinde uzun süreli oturumları elde edebilirsiniz.

Eşlerden birisinin, partnerlerin ya da 18 yaş altı çocukların bu kapsamda değerlendirileceğini belirtebiliriz. Buna göre bu kategorilere dahil olmanız halinde vizelerinizi almak üzere başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Ofis merkezlerimiz sayesinde, hangi belgeleri ibraz etmeniz gerektiğinin yanıtını alabileceksiniz.

Son kararı verme yetkisine sahip olan konsolosluk/büyükelçilik ek belge veya mülakat talebinde bulunabilmektedir. Bu nedenle görüşmelerin kendi dilinizden yapılabilmesi için bulunduğunuz yerlere göre beyannamelerinizi hazırlayabilirsiniz. Fransızca veya Flemenkçe dillerinde hazırlayacağınız başvuru evrakları ile bu hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar 1 – hollanda aile birlesimi vize

Hollanda Aile Birleşim Şartları 2021

 • 2003 yılından itibaren, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geçici sürelerle ikamet alma izinleri ortadan kaldırılmıştır.
 • Buna göre Hollanda vatandaşlığında bulunmayan eşlerin, ikamet iznini almadan önce aile birleşimi için taleplerde bulunması gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olan başvuru sahibinin adli sicil kayıtlarına bakılmaktadır.
 • Diğer yandan Hollanda’da yaşamını sürdürmekte olan eşin veya partnerin çalışma durumları göz önünde bulundurulmaktadır. En az 1 yıl süreyle iş sözleşmesinin olması halinde olumlu kararlar verilebilecektir.
 • Resmi bir şekilde evli olunmasa dahi, ilişkilerin fotoğraflarla ve çeşitli belgelerle ispat edilmesi halinde aile birleşimi başvuruları değerlendirilecektir. Müracaatın yapıldığı dönemlerde bireylerin arasındaki ilişkilerle ilgili bilgilerin net, doğru ve eksiksiz bir biçimde sunulması gerekmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi Evrakları

 • Daha önceki vizelerde kullanılmamış ve son 3 ayda çekilmiş olan biyometrik ölçülerde fotoğrafın yer alması gerekmektedir.
 • Pasaportların 10 yıldan eski olmaması ve 6 ay daha geçerliliğini koruması yeterli olacaktır. Vize basımlarının gerçekleşebilmesi için en az 2 adet boş sayfanın yer alması gerekecektir.
 • Kimlik fotokopisinin ve tam tekmil nüfus kayıt örneği ibrazının yapılması şarttır.
 • Evlenme belgelerinin, doğum belgelerinin, daha önce yapılan evliliklere dair boşanma belgelerinin ibrazını gerçekleştirmelisiniz.
 • 18 yaşından küçük olan kişilerin sponsorluk ve muvafakatname belgelerinin bulunması gerekmektedir.
 • Kişilerin seyahat sağlık sigortası ve vize ücretlerini ödediklerine dair dekontları almaları istenmektedir.
 • Hollanda’da yaşamını sürdürmekte olan aile bireyinin oturum ve pasaport gibi belgeleri istenecektir. Kimlik fotokopisinin de dosyaların arasında yer alması gerekmektedir.
 • Diğer yandan ise Aile birleşimi ile giderek oturum almak isteyen kişilerin dil bildiklerinin ispat edilmesi şarttır. Buna göre alınan diplomalarla ya da dil sınavı sertifikaları ile bu ispatların yapılması gerekmektedir.

Şartlarınızın uygun olduğunu düşünmeniz halinde Vize Ofisi ekiplerimizle iletişime geçerek gerekli yanıtları alabilirsiniz. Sizleri asla mağdur etmeyecek olan ve tüm güveninizi kazanan ekiplerimiz sayesinde sizler de ciddi başarıları elde etmiş olacaksınız.

Vize reddi almanız halinde, vize ücretlerinizin yenilenmesi gerekeceğinden, ekstra masrafları yapmamaya gayret etmelisiniz. Sizleri yalnız bırakmayacak olan ekiplerimizin tüm sorunlarınızı kısa sürede gidereceğini görmüş olacaksınız.

Vize alımlarında bazı problemlerle karşılaşsanız da, çözümleri elde etmenizi sağlayan profesyonel ekiplere ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle bir durumda sizler de tüm bilgileri alabileceğiniz adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Telefonlardan ya da internet üzerinden yapacağınız başvurular sayesinde doğru adımları atmış olacaksınız. Tüm sorunlarınızın kısa sürede ortadan kaldırılacak olması sizleri memnun edecektir. Belgelerinizin eksik olmaması ve hatasız bir şekilde ibraz edilmesi halinde sonuçları hemen elde edebileceksiniz.

Aksi halde konsolosluğun ikna olmaması söz konusu olacaktır. Belgelerinizde çelişkilerin yer alması veya bilgilerin net olmaması gibi durumlardan dolayı başınız ağrıyabilir. Ekiplerimiz ise tüm bu hususlarda gerekli tedbirleri hızla alabilecektir.

Hollanda vizesi eksiksiz evrak listesine >> vizeofisi.com/hollanda-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×