Hollanda Vizesi 2023 Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi 2023 talep adımlarını aile, arkadaş ziyaret, turistik ziyaret, iş başvurusu, çalışma izni, aile birleşimi gibi kategoriler üzerinden tamamlamanıza imkan verilmektedir. Başvuru adımının tamamlanma sürecinde dileyen kişilerin direkt olarak kendi başvuru adımlarını denetlemeleri ve yürütmeleri dilerlerse de bu aşamada konunun uzmanı olan bir danışmanlık firmasından yardım almaları yeterli olacaktır.

 • Bilhassa daha öncesinde vize başvurusunda bulunmasına rağmen ret yanıtı alan kişilerin başvuru sürecinde bir sonraki aşamada konunun uzmanı olan temsilcilerden destek alınması daha mantıklı olacaktır. Konunun uzmanı olan bu firmalar size sürece dair gerekli olan tüm bilgilendirmeyi sunacaktır.
 • Başvuru adımınızın tamamlanmasının sonrasında size referans numarası üzerinden bilgi alma hakkı verilecektir. Bu şekilde başvurunuzun hangi aşamada olduğuna dair bilgi almanıza da imkan tanınmaktadır. Bizzat konsolosluklar üzerinden başvuru yapmanıza ya da takip için gelmenize gerek olmadan referans numarası ile süreci takip etme hakkınız olacaktır.
 • Başvurunun ortalama 4 haftalık bir zaman diliminde sonuçlanması beklenmektedir. Aile birleşimi başvurularının çok daha detaylı bir kontrol aşaması olması sebebi ile bekleme süreci 90 güne kadar uzayabilmektedir. Tüm bu aksamları dikkate alarak başvuru adımının tamamlanması tavsiye edilmektedir.

Hollanda Hakkında

Hollanda Batı Avrupa’nın refah seviyesi en nitelikli olan ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülkenin bir kısmı Karayipleri de içine almaktadır. Hollanda Krallık yönetim sistemi kapsamında 4 parça bulunmaktadır.

 • Doğası, tarımsa sunmuş olduğu eşsiz yükseliş, çiçekçilik alanındaki gelişimi, doğal güzellikleri, tarihi atmosferi ve refah seviyesi ile her sene hem göçmen başvuruları hem de vize talepleri konusunda Avrupa’nın en çok dikkat çeken ülkeleri arasında yer almaktadır. Bireysel olarak ya da aracı kurumlar üzerinden yapmış olduğunuz başvurular ile bu eşsiz ülkeye giriş yapabilirsiniz.
 • Hollanda özellikle turistik ziyaretlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Hollanda vizesi 2023 almak için başvuru adımlarını tamamlarken işlemlerin konsolosluk tarafından randevulu şekilde yerine getirildiği de unutulmamalıdır.
 • Özellikle pandemi sebebi ile büyük kalabalık grupların oluşmaması için işlemlerin randevulu şekilde gerçekleştirilmesine büyük önem verilmektedir. Randevu gün ve saatinize gerekli olan tüm belgeleri ve başvuru evraklarını derlemiş olarak gelmeniz gerekmektedir. Almış olduğunuz randevu gün ve saatinde dilerseniz değişim yapma imkanınız da bulunmaktadır.

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Hollanda vizesi gerekli evraklar 2023 arasında en dikkat edilmesi gereken hususların başında pasaport bulunmaktadır. Pasaport bilgilerinin güncel olması gerekmektedir. Pasaport çıkartma işlemlerinde gri, siyah, bordo ve yeşil seçenekler arasından kendi durumunuza uygun olarak seçim adımını tamamlayabilirsiniz.

 • Kişilerin pasaport talep adımlarını il ya da ilçe merkezlerinde yer alan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri aracılığı ile tamamlaması gerekmektedir. Bordo pasaportu ilçe müdürlükleri üzerinden de talep etme hakkınız bulunmaktadır.
 • Yeşil pasaport talep edebilmek için memuriyet seviyesinde birinci, ikinci ya da üçüncü seviyede olmanız gerekmektedir. Bu aşamada memuriyete sahip olan kişinin eşi ve çocuklarının da yeşil pasaporttan istifade etmesine imkan verilir. Çocukların 25 yaşına kadar ebeveynlerinin hakları üzerinden talepte bulunma imkanları vardır. 25 yaşından büyük olan fakat zihinsel ya da fiziksel bir engeli olan kişilerin de anne babalarının yeşil pasaport hakkı üzerinden işlem gerçekleştirme fırsatları devam edecektir.
 • Yeşil pasaportun maksimum geçerlilik süresi 5 sene olarak belirlenmiştir. Bu süre bordo pasaportta 10 sene olarak belirlenmiştir. Vize başvuruları sırasında 10 seneden eski olan ya da yıpranmış olan pasaportların kabul edilmeyeceğini bilmelisiniz.
 • Pasaport almak isteyen kişilerin pasaport defter bedeli ve pasaport harcını ödemeleri gerekir. Bu ödemeleri tamamlamanızın sonrasında pasaport almaktan vazgeçen kişilerin ödemiş oldukları tüm tutarın kişilere iade edileceğinin de bildirilmesi gerekir.

Hollanda vizesi gerekli evraklar 2023 kategorisinde güncel pasaportunuzu bu detaylara uygun olarak talep etmelisiniz. Hollanda vizesi 2023 başvuru adımlarında gerekli görülmesi durumunda sadece güncel pasaportunuz değil aynı zamanda geçmiş senelerde kullandığınız pasaportlarınızı da sunmanız istenebilmektedir. Bu şekilde herhangi bir ülkeden deport alıp almadığınızı ya da güvenlik sorununa sebebiyet verip vermediğinizi de kontrol etme fırsatı elde edilmektedir.

Hollanda Vizesi Aile Birleşimi 2023

Hollanda vizesi 2023 vize başvuruları sırasında bir Hollanda vatandaşı ile evlenerek ülkeye gelmek isteyen kişilerin ülke tarafından belirlenen tüm kuralları eksiksiz bir biçimde yerine getirmesi gerekir.

 • Aile birleşimi sunulan bilgilerde bir usulsüzlük olmaması için gerekli olan tüm önlemleri almaktadır. Hollanda vizesi aile birleşimi 2023 ile vatandaşlık taleplerinin karıştırılmaması gerekir. Sizin bir Hollanda vatandaşı ile evli olmanız, oturum iznini daha kolay şekilde almanızı mümkün kılacaktır. Fakat size direkt olarak vatandaşlık kazandırmayacaktır.
 • Hollanda vizesi aile birleşimi 2023 almanızın sonrasında ülkede 5 sene boyunca oturum hakkını elde eden kişilerin, daha sonrasındaki adım olarak süresiz oturum talep etme hakkı vardır. Bunun bir sonraki aşamasında ise kişilerin vatandaşlık talep adımlarına da hakları vardır. vatandaşlık ve süresiz oturum söz konusu olduğu zaman ülkeye kültürel entegrasyon sağlama aşamasında çok dikkatli incelemeler yapılmaktadır. İzin almak isteyen kişilerin ülke diline en azından orta seviyede hakim olduğunun belirtilmesi gerekir.
 • Hollanda almış olduğu son karar ile sadece evli kişilerin değil partnerlerin de birbirlerine referans olarak, ülkede oturum izni almasının önünü açmıştır. Bu konuda tüm prosedürlere hakim olmak isteyen kişilerin alanın uzmanı olan danışmanlık firmalarından destek alması yeterli olacaktır.

Hollanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar 2023

Hollanda aile birleşimi gerekli evraklar en kapsamlı incelemeye tabi tutulan alternatifler arasında yer almaktadır. Şu detaylara dikkat ederek belgeleri derlemeniz gerekmektedir.

 • Aile birleşimi talep edebilmek için öncelikli olarak kişilerin Hollanda vatandaşı ile evli olduğunu resmi belgeler ile kanıtlaması gerekmektedir.
 • Aile birleşimi kapsamında tam tekmil nüfus kayıt örneği de talep edilmektedir. Tam tekmil nüfus kayıt örneği önceki evliliklerinizi de anında listelemektedir. Bu evliliklerin boşanma ile sonuçlanmış olduğuna dair de belgeler sunmanız, evlilikten olan çocukların velayet durumlarına ilişkin de bilgilendirme sunmanız talep edilecektir.
 • Aile birleşimi kapsamında kişilerin Hollanda vatandaşı olan eşlerinin ikametgah belgelerini sunmaları gerekir. Bu ikametgah belgesinin ıslak imzalı olması gerekmektedir. Bu nedenle daha öncesinde, kargo ile gönderim adımını tamamlamak çok daha mantıklı olacaktır.
 • Pasaportunuzu güncel tarihli olarak sunmalısınız. Pasaportunuzun tüm sayfalarının fotokopisini de ayrıca sunmanız gerekmektedir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf sunmalısınız. Sunulan bu fotoğrafların son 6 aya ait olması gerekmektedir. Daha eski olan ya da biyometrik özellik göstermeyen pasaportların kabul edilmeyeceğinin de bildirilmesi gerekir. biyometrik fotoğraflarda rötuş olmamalıdır. Ayrıca yüzü tam olarak gösterecek nitelikte bulunmalıdır.
 • Ülkeye giriş aşamasında geçerli olmak sureti ile seyahat ve sağlık sigortanızın da bulunması gerekir. Ülkeye yeni giriş yapan kişilerin bir sorun yaşamaları durumunda kamuya yük olmadan bu sorunun çözülebileceğine ilişkin sigortalar ile bir onay verilmiş olur.

Hollanda aile birleşimi gerekli evraklar ve başvuru formunun derlenmesinin hemen sonrasında, kişilerin 90 gün kadar sürecek bekleme süresine tabi olmaları gerekmektedir. Hollanda vizesi 2023 başvuru adımının sonrasında size verilen referans numarası üzerinden başvurunuzun ne durumda olduğunu kontrol etmenize de imkan verilmektedir. Pandemi sebebi ile işlemlerin büyük bir kısmının online tamamlanmasına imkan verilmektedir. Konsoloslukların da randevulu şekilde çalıştığı ayrıca eklenmelidir. Belirlenmiş olan gün ve tarihte istenen tüm evrakları temin etmiş bir biçimde gelmeniz gerekmektedir.

Hollanda Çalışma Vizesi 2023

Hollanda vizesi 2023 kategorisinde en sık talep alan unsurların başında çalışma vizesi gelmektedir. Çalışma vizesi başvuru adımlarında lisans, yüksek lisans ya da ön lisans diplomalarınızı ve sahip olduğunuz tüm sertifikaları eksiksiz biri biçimde sunmanız gerekmektedir.

 • Hollanda çalışma vizesi almak isteyen kişilerin hangi alanda yetkin olduklarını ve hangi çalışma deneyimine sahip olduğunu eksiksiz bir biçimde bildirmeleri gerekmektedir. Eğer varsa elinizde daha öncesinde iş deneyiminize katkı sağlayan firmalardan aldığınız referans mektuplarını da ekleyebilirsiniz. Donanımınızı ne derece net yansıtırsanız elde edeceğiniz verimlilik de o kadar üst seviyeye çıkacaktır.
 • Hollanda çalışma vizesi 2023 talebinde bulunurken size onay veren firmanın kesinlikle davet mektubu göndermesi gerekmektedir. Bu davet mektubunun hangi pozisyonda hangi koşullarda işe kabul edildiğinize dair bilgi vermesi gerekmektedir.
 • Firmanın kurumsal olması sizin vize başvurunuzun çok daha kısa bir sürede onay almasını mümkün kılacaktır. Hollanda çalışma vizesi 2023 tamamlanırken kişilerin özellikle başvuru adımlarının sonrasında sunduğu tüm belgeler doğruluk kontrollerinden geçirilecektir. Verilen bilgilerde bir yanlış yönlendirme tespit edildiği anda başvurunun ret yanıtı alacağının da iletilmesi gerekir.

Hollanda Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar 2023 

Hollanda çalışma vizesi ne kadar sürede çıkar; çalışma izni için başvuruların yapılmasının sonrasında 4-12 hafta arasında başvuru adımlarının tamamlanması mümkün kılınmaktadır. Başvuru adımlarının yerine getirilmesi için istenen tüm evrakların iletilmesi ve başvuru formunun da eksiksiz doldurulmadı gerekir.

Pandemi sebebi ile yapılan planlamalarda değişimler meydana gelebileceğinin de ayrıca bildirilmesi lazımdır. Hollanda’da çalışmak için ne gerekli; çalışma vizesi almak için Hollanda’nın kurumsal bir firmasından davet mektubu almanız gerekmektedir.

Hollanda çalışma vizesi çıkarma işlemlerinde şu belgeleri temin etmelisiniz;

 • Onay aldığınız firmanın sizin pozisyonunuza dair bilgi veren ve aynı zamanda hangi koşullarda çalışacağınıza dair de bilgi sunan bir davet mektubu sunmanız gerekmektedir.
 • Hollanda’nın katma değerine teorik ya da pratik alanda katkı sunacak olan kişilerin çalışma izni almasının artık çok daha kolay olduğunun da bildirilmesi gerekmektedir. Özellikle tıp ve mühendislik gibi alanlarda uzmanlığı olan kişilerin çalışma izni olması kolaydır.
 • Lisans, yüksek lisans ya da diğer eğitim bilgilerinizi sunmalısınız. Sunulan bu bilgi ve belgelerin kesinlikle ülke diline tercime edilerek sunulması istenmektedir. Daha öncesinde Avrupa ülkelerinde iş deneyimi sahibi olmanız da erişim adımını her zamankinden çok daha kolay biri hale getirecektir.

Hollanda çalışma vizesi gerekli evraklar temin edildikten sonra vize harcının da yatırılması ile beraber başvuru dikkate alınacaktır. Hollanda çalışma vizesi gerekli evraklar kapsamında her sene güncellemeler meydana gelebilmektedir. Başvuru aşamasını konusunda uzman olan bir danışmanlık firması aracılığı ile yerine getirmek sürecin sizin için daha kolay ve verimli olmasını da mümkün kılacaktır.

Hollanda Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar 2023 

Hollanda öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında okuldan kabul aldığınıza dair mektubun da yer alması gerekmektedir. Okulun kabul mektubu, eğitim masraflarınızın hangi kaynak ile karşılanacağı, okulun eğitim diline hakim olup olmadığınız gibi tüm detayları da analiz etmeniz gerekmektedir.

 • Hollanda öğrenci vizesi gerekli evraklar derlenirken hibe ve bursunuzu resmi belgeler ile sunmanız, maddi durumuna ilişkin bilgilendirme sunulması adına yeterli olacaktır. Dileyen kişilerin  6 aylık banka hesap ekstrelerini sunmaları da yeterli olacaktır.

Hollanda Vizesi Ücreti 2023

Hollanda vizesi ücreti 2023 ödeme adımlarının online şekilde tamamlanmasına da imkan verilmektedir. Ödeme türü ne olursa olsun ödemenin tamamlanmasının sonrasında size verilen makbuzu da eksiksiz bir biçimde muhafaza etmeniz gerekmektedir.

 • Hollanda vizesi ücreti 2023 ödeme adımınızın tamamlanmasının hemen akabinde vize başvurunuz da dikkate alınacaktır. Vize harcını ödemeden vize başvurusunun dikkate alınması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.
 • Hollanda vizesi 2023 kategorisinde ödeme adımlarınızın iade edilmesi söz konusu değildir. Örneğin vize başvurusunun ret yanıtı alması durumunda iade için talepte bulunsanız dahi ücret tarafınıza iade edilmeyecektir. Bu durum sadece Hollanda özelinde geçerli değildir. Diğer ülkelerde de aynı şekilde vize harcı iadesi mümkün değildir. Her sene bu miktarlar zamma tabi tutulmaktadır. Ödeme yapmadan önce güncel fiyat aralığının ne olduğu ile alakalı inceleme yapmanız istenmektedir.

Hollanda İş Arama Vizesi 2023

Hollanda iş arama vizesi 2023 almak isteyen kişilerin tıp, mühendislik, yenilenebilir enerji kaynakları gibi öncelikli alanlarda uzmanlık derecelerinin bulunması durumunda onay almanız çok daha kolay olacaktır. İş arama vizesi almak ülkeye işsiz şekilde giriş yapılmasını gerektirdiği için hali hazırda bir firmadan onay alan kişilere göre daha zorlu bir sürecin sizi beklediğinin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir.

 • Hollanda iş arama vizesi 2023 talep ederken kişilerin uzmanlık alanlarına dair tüm belgeleri sunmaları gerekmektedir. Bu belgeleri sunarken ülke diline çevirmenizi gerekmektedir. Sunulan tercüme belgelerin noter onaylı olması gerekir. Hollanda vizesi 2023 talep adımlarını tamamlarken daha öncesinde Avrupa ülkelerinde iş deneyiminiz olması sizin için süreci çok daha kolay bir hale getirecektir.

Hollanda Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Hollanda eğitim & Erasmus vizesi 2023 almak isteyen kişilerin Erasmus dil puanlarının ve lisans puanlarının bu değerlendirmeye tabi olmak için yeterli olması gerekmektedir. Vize başvuru adımları sırasında eğitim maksadı ile yapılan taleplerin olumlu sonuçlanma olasılığının diğer alternatiflere göre çok daha yüksek olduğunu da belirtmek gerekmektedir.

 • Hollanda eğitim & Erasmus vizesi 2023 vize başvuru adımlarının tamamlanmasının hemen sonrasında Erasmus Ofisi ile de iletişim kurarak ve süreci beraber yöneterek başvuru adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Hollanda vizesi 2023 almak isteyen kişileri öğrenci olmalarına rağmen maddi durumlarına ilişkin belge talep edilebilmektedir. Bu noktada kişilerin hibe ya da burs durumlarına ilişkin bilgilendirme sunmaları yeterli olacaktır.

Hollanda Vize Reddi 2023

Hollanda vize reddi 2023 sorunu ile karşılaşmanıza neden olan hususların başında başvuru için belirtilen bilgilerin eksik ya da yanlış gönderilmesidir. Hollanda vize reddi 2023 problemi yaşayan kişilerin bir sonraki başvurularını konunun uzmanı olan danışmanlık firmaları aracılığı ile tamamlamasının çok daha verimli olacağı da bildirilmelidir. Bu şekilde prosedürlerden kaynaklanan bir sorun yaşanması söz konusu olmayacaktır. Vize harcının yanı sıra danışmanlık firmalarından yardım almak sizin için yeterli olacaktır.

 • Hollanda vizesi 2023 alma aşamasında 4 haftalık bekleme sürecinin sonrasında ret yanıtı alırsanız konsolosluğun belirlemiş olduğu zaman aralığında reddi itiraz başvurusunda bulunmanıza da imkan verilmektedir. Yapılan reddi itiraz başvurusunun vize talebini yeniden değerlendirme yolunu açacaktır.

Hollanda Schengen Ülkesi Midir?

Hollanda Schengen ortak vize programının bir parçasıdır.

Hollanda Vizesi Kaç Günce Çıkar?

Başvurunun kurallara uygun bir biçimde tamamlanmasının hemen sonrasında 4 haftalık bir zaman dilimi içerisinde başvuru sonuçlanacaktır.

Hollanda Vize Reddi Neden Alınır?

Hollanda vize reddi almanın en temel sebepleri arasında başvuru evraklarında eksiklik ya da yanlışlık olması gelir.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir